Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

Dobry den,
prosim o odobrenie
Idem previest sro na mna. Co vsetko k tomu potrebujem prilozit k navrhu do obchodneho registra ako prilohu? Stale neviem presne co vsetko musi byt overene u notara, resp na matrike....tj co ma cela zalezitost bude stat...
Zmluva o prevode obchodneho podielu - podpisy musia byt overene????
Spolocenska zmluva - uz upravena na mna a aj upravene zakladne informacie(novy konatel, spolocnik, nova adresa) plus premena ZI na EUR vsetko som to dala do spolocenskej zmluvy
Overeny doklad doterajsieho konatela, ze sa vzdava funkcie konatela
Suhlas vlastnika nehnutelnosti -neviem, ci musi byt overeny u notara/matrike????
Podpisovy vzor - moj, ako novy konatel....tiez musi byt overeny????
Vypis z registra trestov
dakujem vopred za komentare... a pekny den zelam....
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

striebro1 Pozri príspevok
Dobry den,
prosim o odobrenie
Idem previest sro na mna. Co vsetko k tomu potrebujem prilozit k navrhu do obchodneho registra ako prilohu? Stale neviem presne co vsetko musi byt overene u notara, resp na matrike....tj co ma cela zalezitost bude stat...
Zmluva o prevode obchodneho podielu - podpisy musia byt overene????
Spolocenska zmluva - uz upravena na mna a aj upravene zakladne informacie(novy konatel, spolocnik, nova adresa) plus premena ZI na EUR vsetko som to dala do spolocenskej zmluvy
Overeny doklad doterajsieho konatela, ze sa vzdava funkcie konatela
Suhlas vlastnika nehnutelnosti -neviem, ci musi byt overeny u notara/matrike????
Podpisovy vzor - moj, ako novy konatel....tiez musi byt overeny????
Vypis z registra trestov
dakujem vopred za komentare... a pekny den zelam....
Zmluva - ano
SZ - ano
Vzdanie sa funkcie si nemusela overovat
Suhlas - netreba overovat
Pod. vzor - teoreticky ho netreba, prakticky sa dava a to neovereny
Vypis z reg. trestov - netreba, ked ohlasis zmenu ZU, oni by si Ta mali preklepnut
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

mi_ke Pozri príspevok
Zmluva - ano
SZ - ano
Vzdanie sa funkcie si nemusela overovat
Suhlas - netreba overovat
Pod. vzor - teoreticky ho netreba, prakticky sa dava a to neovereny
Vypis z reg. trestov - netreba, ked ohlasis zmenu ZU, oni by si Ta mali preklepnut
co musim ozhlasovat na ZU??? a najskor mam oznamit na ZU a potom az na OR? ok, tak vzdanie sa funkcie nedam overit, suhlas vlastnika tiez nie....moj podpisovy vzor teda tiez nie...ja len chcem aby mi to nevratili kvoli nejakym drobnostiam....
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

teda zmluvu o prevode obch podielu pojde overit kupujuci aj predavajuci, ano????
spolocensku zmluvu uz podpisujem ja ako novy spolocnik a konatel a uz so vsetkymi novymi udajmi....teda novy konatel, novy spolocnik, nova adresa sidla a zakladne imanie v eur...
je to tak spravne???
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
striebro1 Pozri príspevok
co musim ozhlasovat na ZU??? a najskor mam oznamit na ZU a potom az na OR? ok, tak vzdanie sa funkcie nedam overit, suhlas vlastnika tiez nie....moj podpisovy vzor teda tiez nie...ja len chcem aby mi to nevratili kvoli nejakym drobnostiam....
Od uskutočnenia VZ do 15 dní ohlás na Živn. úrad zmenu konateľa, bez poplatku.
Po zápise zmien v OR, keď bude zapísaná zmena sídla, potom do 15 dní opäť na ŽÚ s 3.- Eurovým kolkom a následne aj na DÚ tiež do 15 dní.
Ja dávam podpisový vzor konateľa overovať. Ak by si sa rozhodol podať to všetko elektronicky ušetríš 50 % súdneho poplatku a dokumenty stačia po jednom. Viac info v mojom profile.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
striebro1 Pozri príspevok
teda zmluvu o prevode obch podielu pojde overit kupujuci aj predavajuci, ano????
spolocensku zmluvu uz podpisujem ja ako novy spolocnik a konatel a uz so vsetkymi novymi udajmi....teda novy konatel, novy spolocnik, nova adresa sidla a zakladne imanie v eur...
je to tak spravne???
Tú spoločenskú zmluvu, resp. zakladateľskú listinu vyhotovíš tzv. úplné znenie a to podpisuje nový konateľ, neoveruje sa to. Bude všetko ako píšeš už po novom.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Martina CF Pozri príspevok
Máte s tým ešte niekto skúsenosti? Či je potrebný originál LV na OR BA alebo nie? A postačuje mi jeden originál alebo treba 2x?
Ak sa rozhodneš pre elektronické podanie, dokumenty Ti všetky ostanú v origináloch, do OR sa to všetko skenuje a navyše ušetríš 50 % na súdnom poplatku.
0 0
ivan999 ivan999

ivan999 je offline (nepripojený) ivan999

Dobry vecer,
chcem sa opytat ci spolocenska zmluva moze vyzerat nejako takto vid priloha. Pripadne mi prosim vas poradte co treba opravit.

Dakujem
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

ivan999 Pozri príspevok
Dobry vecer,
chcem sa opytat ci spolocenska zmluva moze vyzerat nejako takto vid priloha. Pripadne mi prosim vas poradte co treba opravit.

Dakujem
myslím, že dobre, pozri aj toto: Podpísaný xy
r.č.111111/1111
bytom .................

ako ustanovený správca vkladu podľa § 60 ods. 1 Obchodného zákonníka a čl. VII Spoločenskej zmluvy o založení spoločnosti AB spol. s r.o, ulica, mesto, (ďalej len „spoločnosť“), týmto potvrdzujem splatenie peňažného vkladu v spoločnosti spoločníkmi :
XY, bytom ............ vo výške 2.500,- Eur (dvetisícpäťsto Eur)
a
CD, bytom .........vo výške 2.500,- Eur (dvetisícpäťsto Eur),

čím je splatené základné imanie spoločnosti v plnej výške 5.000,- Eur (päťtisíc Eur).
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

Economic Pozri príspevok
Od uskutočnenia VZ do 15 dní ohlás na Živn. úrad zmenu konateľa, bez poplatku.
Po zápise zmien v OR, keď bude zapísaná zmena sídla, potom do 15 dní opäť na ŽÚ s 3.- Eurovým kolkom a následne aj na DÚ tiež do 15 dní.
Ja dávam podpisový vzor konateľa overovať. Ak by si sa rozhodol podať to všetko elektronicky ušetríš 50 % súdneho poplatku a dokumenty stačia po jednom. Viac info v mojom profile.
spolocnost pri vzniku mala dvoch spolocnikov a aj konatelov, preto spolocenska zmluva, potom odkupil spolocnik podiel od toho druheho a stal sa jedinym spolocnikom aj konatelom...musi byt aj vtedy VZ alebo staci len rozhodnutie jedineho spolocnika???
ak by sa to posielalo elektronicky...to by bolo super....zvladla by som to aj sama poslat elektronicky? potrebujem k tomu nieco? ako bezny clovek???
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ivan999 Pozri príspevok
Dobry vecer,
chcem sa opytat ci spolocenska zmluva moze vyzerat nejako takto vid priloha. Pripadne mi prosim vas poradte co treba opravit.

Dakujem
Vyhlasuješ to ako poverený správca vkladu, nie ako ako spoluzakladateľ. A aj v spoloč. zmluve musíš byť menovaný ako správca vkladu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
striebro1 Pozri príspevok
spolocnost pri vzniku mala dvoch spolocnikov a aj konatelov, preto spolocenska zmluva, potom odkupil spolocnik podiel od toho druheho a stal sa jedinym spolocnikom aj konatelom...musi byt aj vtedy VZ alebo staci len rozhodnutie jedineho spolocnika???
ak by sa to posielalo elektronicky...to by bolo super....zvladla by som to aj sama poslat elektronicky? potrebujem k tomu nieco? ako bezny clovek???
Ak je momente rozhodovania jediný spoločník, robíš rozhodnutie jediného spoločníka.
Keby si to Ty sama chcela posielať elektronicky musela by si mať zaručený elektronický podpis, pretože všetky vyhotovené dokumenty sa skenujú do vopred určeného formátu a každý jeden sa podpisuje ZEP-om. A takto sa to odošle do OR. SP sa platí IB. No ak ho nemáš, /k vôli tomuto jednému podaniu sa Ti to neoplatí vybavovať/ využí napríklad moje služby/
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

pozerala som si tvoju www stranku. ak sa rozhodnem pre elektronicke podanie, poslem ti vsetky doklady mailom???
co ma to bude vsetko stat? teda tvoje sluzby okrem kolkov?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
striebro1 Pozri príspevok
pozerala som si tvoju www stranku. ak sa rozhodnem pre elektronicke podanie, poslem ti vsetky doklady mailom???
co ma to bude vsetko stat? teda tvoje sluzby okrem kolkov?
Môžeš oskenované a uložené do TIF formátu všetky dokumenty buď poslať mailom, alebo zabaliť do obálky a poslať mi to na moju adresu. Spolu s originál faktúrou pošlem po zápise všetko späť.
Keď sa jedná o prvozápis spoločnosti cena je ak chceš s DPH tak 206,46 Eur alebo ak chceš bez DPH tak 200.- Eur . Ceny sú samozrejme už vrátane súdneho poplatku.
V prípade zápisu zmeny do OR je to 50.- Eur vrátane súdneho poplatku bez DPH, keď s DPH tak 53,23 Eur vrátane súdneho poplatku.
Naposledy upravil Economic : 18.10.09 at 08:40
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

praveze sa nejedna o prvozapis. tam su zmeny nasledovne:
zmena spolocnika a konatela, zmena adresy a premena zi z skk na eur.....neda sa to poslat v pdf formate??? to by bolo rychlejsie ako postou...
rozhodnutie o zmene adresy urobi uz novy spolocnik??
ja to chcem dat vsetko do jedneho P8 formulara....
prosim ta, co mam pytat od terajsieho konatela, ktory sa ide vzdat funkcie konatela a zaroven aj predava svoj obchodny podiel teda ze prestane byt spolocnikom...
to uz ja ako novy spolocnik a konatel urobim rozhodnutie o novej adrese, novom spolocnikovi, novom konatelovi a premene zi na eur???? uz som z toho jelen, kto ma co urobit....
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

dnes by som rada skocila pre podpis za spolocnikom a konatelom, ked to teda nemusim dat overit....
spolocensku zmluvu som uz prerobila pre seba a takisto mam podpisany suhlas vlastnika na zriadenie sidla...teda aj ten ak nemusi byt overeny...
prosim ta economic, co musim dat overit na matrike?? ja by som to uz cim skor chcela mat z krku a podat to na or....
urcite netreba vypis z registra tretov???
dakujem za infos
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
striebro1 Pozri príspevok
praveze sa nejedna o prvozapis. tam su zmeny nasledovne:
zmena spolocnika a konatela, zmena adresy a premena zi z skk na eur.....neda sa to poslat v pdf formate??? to by bolo rychlejsie ako postou...
rozhodnutie o zmene adresy urobi uz novy spolocnik??
ja to chcem dat vsetko do jedneho P8 formulara....
prosim ta, co mam pytat od terajsieho konatela, ktory sa ide vzdat funkcie konatela a zaroven aj predava svoj obchodny podiel teda ze prestane byt spolocnikom...
to uz ja ako novy spolocnik a konatel urobim rozhodnutie o novej adrese, novom spolocnikovi, novom konatelovi a premene zi na eur???? uz som z toho jelen, kto ma co urobit....
Takže oskenovať mi to môžeš aj v PDF, ja sa to pokúsim prekonvenrtovať do TIF-u. Oskenuješ to tak, že tie dokumenty budú už podpísané a ktoré treba s úradne osvedčenými podpismi, tak aj tie. Spolu s tým mi pošlej fakturačné údaje, aby som Ti vystavila FA na zaplatenie.
Všetky rozhodnutia robí starý spoločník. Starý spoločník zároveň odvolá starého konateľa a menuje nového konateľa. Nový konateľ už podá návrh do OR a priloží aj svoj podpisový vzor. K tomu samozrejme bude zmluva o prevode obchodného podielu. Teda o tom rozhodne zase starý spoločník, že prevádza svoj obchodný podiel.... Ešte starý spoločník rozhodne o zmene sídla. A starý spoločník rozhodne o premene Sk na Euro. Bez toho by to ani neurobili. Návrh do OR urobím ja, no k tomu budem potrebovať úradne osvedčenú plnú moc. Tú Ti pošlem do mailu, len mi ho musíš dať, viac môžme v súkromnej správe.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
striebro1 Pozri príspevok
dnes by som rada skocila pre podpis za spolocnikom a konatelom, ked to teda nemusim dat overit....
spolocensku zmluvu som uz prerobila pre seba a takisto mam podpisany suhlas vlastnika na zriadenie sidla...teda aj ten ak nemusi byt overeny...
prosim ta economic, co musim dat overit na matrike?? ja by som to uz cim skor chcela mat z krku a podat to na or....
urcite netreba vypis z registra tretov???
dakujem za infos
Ak dochádza k prevodu obchodného podielu, overená bude zmluva o prevode obchodného podielu, overujú obaja, rozhodnutie jediného spoločníka, podpisový vzor konateľa a tá moja plná moc. VRT netreba, na živnostenskom si žiadajú elektronicky bez poplatku.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

poslala som ti mail na tu adresu co mas v profile
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

vsetky zmeny urobi stary konatel do jedneho rozhodnutia, tj vsetko sa to na jeden papier napise, hej???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať