Zavrieť

Porady

Zaradenie PC, NTB, SW do majetku

Zdravím,
poradí mi niekto ako zaradit pocitac, notebook a softver do majetku a jeho nasledne odpisovanie v podvojnom účtovníctve?
PC 40 000,- , Notebook 45 000,- , Softvér 30 000,-
Naposledy upravil seam : 02.11.07 at 22:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    seam Pozri príspevok
    Zdravím,
    poradí mi niekto ako zaradit pocitac, notebook a softver do majetku a jeho nasledne odpisovanie v podvojnom účtovníctve?
    PC 40 000,- , Notebook 45 000,- , Softvér 30 000,-
    PC - DHM 1.odpisová skupina - 4 roky odpisy
    Notebook - detto
    Softvér, ak nie je predinštalovaný a viazaný na jeden z počítačov, tak sa môžeš rozhodnúť, že ho odpíseš jednorázovo.

    042/321 nákup PC,Notebook
    022/042 zaradenie PC,Notebook
    551/082 odpisy
    082/022 vyradenie

    518/321 softvér

    Ak softvér je viazaný na jeden z tých počítačov, tak sa navyšuje cena toho počítača pri zaraďovaní.

    seam je offline (nepripojený) seam

    seam
    ďakujem pekne...

    Ešte jedna otazocka...odpisujem 4 roky, to znamená, že si odpisy uplatním za celý rok 2007, aj ked bol majetok obstaraný v 10/07, alebo si uplatňujem pomernú časť ročného odpisu - teda na mesiac, až po dobu nulovej zostatkovej ceny?
    Naposledy upravil seam : 02.11.07 at 23:53

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    seam Pozri príspevok
    ďakujem pekne...

    Ešte jedna otazocka...odpisujem 4 roky, to znamená, že si odpisy uplatním za celý rok 2007, aj ked bol majetok obstaraný v 10/07, alebo si uplatňujem pomernú časť ročného odpisu - teda na mesiac, až po dobu nulovej zostatkovej ceny?
    Účtovné odpisy uplatňuješ mesačne, odo dňa zaradenia DHM do používania. Daňové odpisy uplatňuješ ročne, teda aj keď zaradíš DHM v 10/07...

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    seam Pozri príspevok
    ... 551/082 budu uctovne odpisy... ako sa mi prejavia na uctoch danove odpisy?
    Daňové odpisy sa Ti prejavia na karte DHM a v DP...
    Ale skús si preštudovať toto:
    http://www.porada.sk/t43125-odpisy-u...-a-danove.html

    seam je offline (nepripojený) seam

    seam
    ďakujem, som pozrela uz aj do knih...ale teraz mi zase nejde to, ako sa to prejavi sa na karte DHM.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    seam Pozri príspevok
    ďakujem, som pozrela uz aj do knih...ale teraz mi zase nejde to, ako sa to prejavi sa na karte DHM.
    ... iba evidenčne. Budeš tam mať poznačené účtovné aj daňové odpisy a rozdiel v tom-ktorom roku, ktorý bude pripočítateľnou, alebo odpočítateľnou položkou daňového základu.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    seam Pozri príspevok
    ďakujem pekne...

    Ešte jedna otazocka...odpisujem 4 roky, to znamená, že si odpisy uplatním za celý rok 2007, aj ked bol majetok obstaraný v 10/07, alebo si uplatňujem pomernú časť ročného odpisu - teda na mesiac, až po dobu nulovej zostatkovej ceny?
    Napr. PC má OC 40.000,-- Sk
    Účtovný odpis 2.502,-- Sk (834 x 3)
    Daňový odpis 10.000,-- Sk (1/4 zo 40.000)
    Rozdiel 7.498,-- Sk - odpočítateľná položka z DZ

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    smith Pozri príspevok
    PC - DHM 1.odpisová skupina - 4 roky odpisy
    Notebook - detto
    Softvér, ak nie je predinštalovaný a viazaný na jeden z počítačov, tak sa môžeš rozhodnúť, že ho odpíseš jednorázovo.

    042/321 nákup PC,Notebook
    022/042 zaradenie PC,Notebook
    551/082 odpisy
    082/022 vyradenie

    518/321 softvér

    Ak softvér je viazaný na jeden z tých počítačov, tak sa navyšuje cena toho počítača pri zaraďovaní.
    To znamená, že keď máme kúpený počítač a priamo na faktúre sú softwary len na tento 1 počítač, musím navýšiť OC počítača a neúčtovať o softweroch osobitne??

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    KvetkaK Pozri príspevok
    To znamená, že keď máme kúpený počítač a priamo na faktúre sú softwary len na tento 1 počítač, musím navýšiť OC počítača a neúčtovať o softweroch osobitne??
    Prosím nikto sa mi k tomu nevyjadrí?? Ďakujem.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    KvetkaK Pozri príspevok
    To znamená, že keď máme kúpený počítač a priamo na faktúre sú softwary len na tento 1 počítač, musím navýšiť OC počítača a neúčtovať o softweroch osobitne??
    KvetkaK, vyriešené už na Porade, kuk napr. sem:
    http://www.porada.sk/t10695-zaradenie-majetku.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.