Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky % z príjmov

Prosím Vás, keď vyplňujem tabuľku č. 1 v oddieli VI živnostníkovi, kt. si uplatňuje výdavky % z príjmu, ktoré kolonky vyplňujem? Príjmy riadok 2,8,10 a výdaje len riadok 10 /tam dám súhrn výdavkov + zaplatené poistné?/
Program mi to vyplnil takto príjmy aj výdaje na riadkoch 1,8,10, ale zarazila ma tá poznámka pod tabuľkou. Tak ak máte niekto väčšiu istotu,prosím vás poraďte.
Usporiadat
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Ja sa z toho asi zblaznim. Ked som to poistne chcela pripocitat len na riadku 10, na DU v Žiline ma upozornili, aby som to poistne pripocitala k vydavkom uz na riadok 2, pretoze potom by nesedeli sučt. riadky a im by to automaticky program vyhodil ako chybu. Ja uz fakt neviem, hlavne, ze som prerabala asi 10 pausalnikov...
nina035
ja som to počítala tak isto ako ty, až na to, že som si nevšimla a dala som to ako výdavok aj do r. 2,8,10 a teraz som sa dočítala, že to ide len do r. 10, no dúfam, že to nebude až taká chyba.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
misurka
Ja sa z toho asi zblaznim. Ked som to poistne chcela pripocitat len na riadku 10, na DU v Žiline ma upozornili, aby som to poistne pripocitala k vydavkom uz na riadok 2, pretoze potom by nesedeli sučt. riadky a im by to automaticky program vyhodil ako chybu. Ja uz fakt neviem, hlavne, ze som prerabala asi 10 pausalnikov...
Misurka nebuď z toho neštastná , nedá sa niekedy prispôsobiť ku každému názoru . Sú veci , pri ktorých nemôžeš brať zreteľ na niektoré príspevky . Ty sa musíš zariadiť podľa svojo vedomia a svedomia . Pokiaľ nebudú k určitému problému pristupovať všetci daňový úradníci rovnakým spôsobom bude chaos aj medzi názormi účtovníkov . Já zastávam názor , ako Ti poradil DÚ a máš to dobré . Buď spokojná .
0 0
Naile Naile

Naile je offline (nepripojený) Naile

Poistné sa pripočítava k paušálnym výdavkom v každom relevantnom riadku (podľa toho, aky druh príjmov má daňovník) v Tabuľke č. 1 DP typ B.
Riadky 8 a 10 sú výsledné, súčtové, tam sa nemôže zjaviť niečo, čo nebolo uvedené v predošlých riadkoch tejto tabuľky.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

misurka
Ja sa z toho asi zblaznim. Ked som to poistne chcela pripocitat len na riadku 10, na DU v Žiline ma upozornili, aby som to poistne pripocitala k vydavkom uz na riadok 2, pretoze potom by nesedeli sučt. riadky a im by to automaticky program vyhodil ako chybu. Ja uz fakt neviem, hlavne, ze som prerabala asi 10 pausalnikov...
Misurka, neplac zlato, ved to mas tak, ako to ma byt Riadky 2,8,10 musia byt robnake cislo, teda 25% z príjmov + odvody.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať