Zavrieť

Porady

ako vyradiť majetok

vyradila som IM,ktorý je už odpísaný...bol vedený na účte 022 a je evidovaný aj na 901...poraďte mi ako zaúčtovať vyradenie plneodpísaného IM,keď mi pri účte 022 vyhadzuje,že na ňom sa v priebehu roka neučtuje
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Vyradenie plne odpísaného majetku - stroje, prístroje, zariadenia:
    MD 082 / D 022

    Plne odpísaný majetok už nie je účtovaný na účte 901 - Fond dlhodobého majetku, pretože pri jeho odpisovaní sa súčasne znižuje aj fond dlhodobého majetku (príklad účtovania mesačného účtovného odpisu: MD 470 / D 08x a zároveň MD 901 / D 211).

    Pekný deň

    Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

    Katka 30
    ďakujem za radu,ale problém mám s 022, kde ma nepustí účtovať v priebehu roka...vypíše mi červenú tabulku.Neviem ako sa pohnúť ďalej

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    Katka 30 Pozri príspevok
    ďakujem za radu,ale problém mám s 022, kde ma nepustí účtovať v priebehu roka...vypíše mi červenú tabulku.Neviem ako sa pohnúť ďalej
    Myslím si, že to bude v analytike účtov, niektoré účty, na ktorých sa účtuje len na začiatku roka, nepustí. Skús pozrieť analytiku.

    Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

    Katka 30
    presnejšie je to 022 7......nechapem to,lebo pred dvoma mesiacmi som vyradila z 023 6 dopravny pristriedok bez problemov....kde robím chybu?
    a ešte jedna otázka....predchádzajúca účtovníčka robila "skúšku správnosti"tak, že : 02x-08x=901.....v tom prípade by som nemala účtovať 08x/02x....ale 901/02x.....neviem,co robit

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    Katka 30 Pozri príspevok
    presnejšie je to 022 7......nechapem to,lebo pred dvoma mesiacmi som vyradila z 023 6 dopravny pristriedok bez problemov....kde robím chybu?
    a ešte jedna otázka....predchádzajúca účtovníčka robila "skúšku správnosti"tak, že : 02x-08x=901.....v tom prípade by som nemala účtovať 08x/02x....ale 901/02x.....neviem,co robit
    Ak na 022 nemáš v symbole "5" nič, asi to berie ako počiatočný stav, a ten ťa nepustí účtovať. Daj do symobu "5" príslušné číslo -neviem presne, ale možno 021 (ak likvidujete). Pozri si to podľa záväzného analytického členenia pre RO. Daj vedieť, či to pomohlo.

    Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

    Katka 30
    ja som si asi sedela na kábli alebo čo, som celú noc nespala a ráno som došla k tomuto isténu riešeniu,asi ma pomýlilo,že úcet s tou analytikou nebol v rozvrhu....ešteže si tu.....ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.