Zavrieť

Porady

zalohova fa v JU

píšete o zalohovych fa vPU, ale ja by som chcela vedieť,ako správne mám zaučtovať zalohovu fakturu v JU?

napr: Pride mi fa na 290,00 SK ,ja ich zaplatim cez bankovy učet,a potom mi pošlu original fakturu , ale nie je na nej napisane --dodanie tovaru.
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Beata
Muška hovorí o § 17 ods. 12 písm. b) zákona o dani z príjmov. Ten ale nehovorí, akým spôsobom máš účtovať, len o tom, do ktorého zdaňovacieho obdobia patrí prijatý, alebo poskytnutý preddavok. Takže viac menej sa tu jedná o prelom roka, kedy potrebujeme správne posúdiť čo je preddavkom nasledujúceho a čo bežného zdaňovacieho obdobia, už sme to niekde v Porade aj riešili.
Ale kde je napísané, že je preddavok VNZD? Áno, stáva sa VNZD vtedy, ak mi príde napr. zálohová fa na tovar v decembri 2004, ktorý dostanem povedzme v januári 2005...


s týmto plne súhlasím, ale iné ako tovar..., nie!
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Beatka, si ma predbehla. Ale myslím si, že pokým nemám splnenú dodávku nemôžem ešte vedieť či to nakoniec vôbec bude môj výdavok.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Sway aj iné, zákon hovorí o službách, tovare a INOM PLNENÍ.
Muška veď ja som to hneď vedela, že my sme šikulky ... len dodám, väčšinou počas roka viem hneď posúdiť o aký preddavok ide, viacmenej sa sústredím na ten záver roka. Ale to už je jedno, veď nech si každý urobí tak, ako mu vyhovuje, dôležitý je konečný efekt. To s čím ale absolútne nesúhlasím je účtovať cez priebežné položky... tam to podľa mňa vôbec nemá čo robiť. Čo si myslíte sway a muška?!
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Beata
Sway aj iné, zákon hovorí o službách, tovare a INOM PLNENÍ.
Muška veď ja som to hneď vedela, že my sme šikulky ... len dodám, väčšinou počas roka viem hneď posúdiť o aký preddavok ide, viacmenej sa sústredím na ten záver roka. Ale to už je jedno, veď nech si každý urobí tak, ako mu vyhovuje, dôležitý je konečný efekt. To s čím ale absolútne nesúhlasím je účtovať cez priebežné položky... tam to podľa mňa vôbec nemá čo robiť. Čo si myslíte sway a muška?!
Dobre babulky, ale napríklad, začali mi dodávať nábytok do kancelárií, máme zmluvu na 300 000, už niečo doniesli, uhradila som zálohu 120 000.- vyúčtovanie bude až po ukončení ceých priestorov (dodavateľ nie je plátca DPH, takže s DPH to nič nemá), tak to si tých 120 000 nemôžem uplatniť v roku 2004? - to sa mi nezdá - fakticky to skonzultujem s auditorkou a vrátim sa k tomu.
A priebežné položky - samozrejme súhlasím! Ja som si cez ne účtovala omylné platby, ich príchod i odchod a auditorka mi povedala, nech si vytvorím iný účet, tie sú len na tok peniažkov kasa-banka.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Beata
Sway aj iné, zákon hovorí o službách, tovare a INOM PLNENÍ.
Muška veď ja som to hneď vedela, že my sme šikulky ... len dodám, väčšinou počas roka viem hneď posúdiť o aký preddavok ide, viacmenej sa sústredím na ten záver roka. Ale to už je jedno, veď nech si každý urobí tak, ako mu vyhovuje, dôležitý je konečný efekt. To s čím ale absolútne nesúhlasím je účtovať cez priebežné položky... tam to podľa mňa vôbec nemá čo robiť. Čo si myslíte sway a muška?!
Priebežné položky sú myslím jasné, vždy to boli iba peniaze medzi pokladňou a bankou.
Beatka ja by som asi tie zálohy moc neustriehla, mám ich dosť. Tak ich robím, tak ako som písala.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

sway
Dobre babulky, ale napríklad, začali mi dodávať nábytok do kancelárií, máme zmluvu na 300 000, už niečo doniesli, uhradila som zálohu 120 000.- vyúčtovanie bude až po ukončení ceých priestorov (dodavateľ nie je plátca DPH, takže s DPH to nič nemá), tak to si tých 120 000 nemôžem uplatniť v roku 2004? - to sa mi nezdá - fakticky to skonzultujem s auditorkou a vrátim sa k tomu.
A priebežné položky - samozrejme súhlasím! Ja som si cez ne účtovala omylné platby, ich príchod i odchod a auditorka mi povedala, nech si vytvorím iný účet, tie sú len na tok peniažkov kasa-banka.
Ja by som žiadala od dodávateľa, aby mi vystavil aspoň čiastkovú faktúru. Ale potom si aj on musí dať príjem do zdaniteľného príjmu, zatiaľ to nemusí zdaňovať.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Aj ja sa pridám so skúsenosťou:
v JÚ v Alfe zálohovú DF zaevidujem, úhradu zaúčtujem ako VNZD. S DPH nerobím nič.
Keď mi príde realizačná fa tak ju zaevidujem, zahrniem do DPH a interným dokladom "prenesiem" úhradu zálohovky na realizačnú fa (ako VOZD - napr. réžia), aby mi nefigurovala ako neuhradená.
Takže presne vidím, čo mám a čo nemám uhradené a všetky úhrady vidím aj v salde.
Vyšlé zálohovky ma našťastie obchádzajú.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

M0NIKA
Aj ja sa pridám so skúsenosťou:
v JÚ v Alfe zálohovú DF zaevidujem, úhradu zaúčtujem ako VNZD. S DPH nerobím nič.
Keď mi príde realizačná fa tak ju zaevidujem, zahrniem do DPH a interným dokladom "prenesiem" úhradu zálohovky na realizačnú fa (ako VOZD - napr. réžia), aby mi nefigurovala ako neuhradená.
Takže presne vidím, čo mám a čo nemám uhradené a všetky úhrady vidím aj v salde.
Vyšlé zálohovky ma našťastie obchádzajú.
aj ja tak :p
0 0
luluhaha luluhaha

luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

M0NIKA
Aj ja sa pridám so skúsenosťou:
v JÚ v Alfe zálohovú DF zaevidujem, úhradu zaúčtujem ako VNZD. S DPH nerobím nič.
Keď mi príde realizačná fa tak ju zaevidujem, zahrniem do DPH a interným dokladom "prenesiem" úhradu zálohovky na realizačnú fa (ako VOZD - napr. réžia), aby mi nefigurovala ako neuhradená.
Takže presne vidím, čo mám a čo nemám uhradené a všetky úhrady vidím aj v salde.
Vyšlé zálohovky ma našťastie obchádzajú.
Monika, prosím ťa, keď účtuješ ten interný doklad - ostrú faktúru, tak s dátumom platby predfaktúry?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ja pricvaknem zálohvú faktúru k daňovému dokladu, naúčtujem iba ten.
Ako výdavok OZD.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

luluhaha
Monika, prosím ťa, keď účtuješ ten interný doklad - ostrú faktúru, tak s dátumom platby predfaktúry?
S dátumom, ktorý je na realizačnej faktúre alebo o niečo neskorším. Vychádzam z toho, že interný doklad môžem "vyrobiť" až vtedy,keď mám tú fa v ruke.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať