Zavrieť

Porady

cestna kontrola a potrebne doklady pri nej pozadovane

ake doklady mozu pozadovat policajti pri beznej cestnej kontrole od
1 - vodica referentskeho vozidla pri firemnej jazde
2 - vodica referentskeho vozidla pri jeho sukromnej jazde

3 - je nutne mat knihu jazd fyzicky v aute, nestaci ju viest elektronicky na PC?

EDIT - resp. ma zaujima, pri nepredlozeni ktorych dokladov moze dat prislusnik organ pokutu
Naposledy upravil duficek : 26.11.07 at 12:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    enad je offline (nepripojený) enad

    enad
    duficek Pozri príspevok
    ake doklady mozu pozadovat policajti pri beznej cestnej kontrole od
    1 - vodica referentskeho vozidla pri firemnej jazde
    2 - vodica referentskeho vozidla pri jeho sukromnej jazde

    3 - je nutne mat knihu jazd fyzicky v aute, nestaci ju vies elektronicky na PC?

    Toto by aj mňa zaujímalo

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mala som skúsenosť

    http://www.porada.sk/t44365-kontrola...snikom-pz.html

    Požadovali knihu jázd .

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    tak skusim
    1 - TP automobilu, osvedcenie o STK (a EK), vodicsky preukaz, preukaz totoznosti - toto by malo byt jasne.
    kniha jazd alebo cestovny prikaz na preukazanie cesty? vid bod 3
    moze prislusnik pozadovat nejake lekarske osvedcenie a doklad o skoleni BOZP na vedenie vozidla?

    2 - TP automobilu, osvedcenie o STK (a EK), vodicsky preukaz, preukaz totoznosti.
    moze prislusnik pozadovat nejake lekarske osvedcenie a doklad o skoleni BOZP na vedenie vozidla?
    kniha jazd, kde je jazda vyznacena ako sukromna = nepovinne, ale prislusnik moze mat potom podozrenie z "utajovania" sukromnych jazd a moze predat podnet na presetrenie na DU. DU moze prist skontrolovat knihu jazd a ak je jazda deklarovana ako sukromna, je vsetko OK.
    kvoli sukromnym jazdam je dobre mat od zamestnavatela zmluvu alebo dohodu o prideleni vozidla aj na sukromne ucely

    3 - myslim ze momentalne ziadny zakon neprikazuje mat knihu jazd fyzicky vo vozidle (aj ked "online" zapisovanie do nej je "vernejsie" ako dorabat ju na PC) (bavime sa o osobnych autach)
    http://www.porada.sk/148547-post22.html
    Naposledy upravil duficek : 26.11.07 at 12:44

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Príslušník môže požadovať čokoľvek. Ty ale čokoľvek nie si povinný predložiť. Určite nie je povinnosťou predkladať doklady v bode 1 a 2. Taktiež, ak nemáš vo vozidle knihu jázd, nie je to dôvod na sankciu od policajta. Ja by som ju určite vo vozidla mala vzhľadom k tomu, že súbežne s políciou kontrolujú vodičov aj pracovníci IP.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    Danila Pozri príspevok
    Príslušník môže požadovať čokoľvek. Ty ale čokoľvek nie si povinný predložiť.
    to nie som, ale urcite za nepredlozenie niektorych dokladov hrozia sankcie a tomu sa chcem vyhnut.

    policajt teda nie je opravneny vyzadovat "potvrdenie" o absolvovani BOZP a potvrdenie o lekarskej prehliadky - to moze iba povereny zamestnanec IP?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    duficek Pozri príspevok
    to nie som, ale urcite za nepredlozenie niektorych dokladov hrozia sankcie a tomu sa chcem vyhnut.

    policajt teda nie je opravneny vyzadovat "potvrdenie" o absolvovani BOZP a potvrdenie o lekarskej prehliadky - to moze iba povereny zamestnanec IP?
    Policajt určite nie, pracovník IP áno. Ale v prípade, že ich ZC nemá pri sebe, nie je to dôvodom na sankcie, pretože v prípade potreby si náležitosti overí u zamestnávateľa. IP aj tak najviac zaujíma, či jazdia vodiči na čierno, alebo majú pracovné zmluvy, riadne prestávky v práci, či sú im poskytované OOPP a tak podobne.

    cestna kontrola a potrebne doklady pri nej pozadovane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.