Zavrieť

Porady

Bloček za PHM z januára

Ak mám zabudnutý bloček za PHM z januára 2005 môžem ho zaradiť do pokladne a neuplatniť si DPH, celé to dám do nákladov?Na 501 bez DPH a na 548 DPH?
Usporiadat
Magda Magda

Magda je offline (nepripojený) Magda

Este by som sa chcela spytat na doklady zo Slovnaftu - vyuctovanie odberu PHM. Datum vystavenia je 2.3.2005, odber sa uskutocnil 20. a 27.2.2005, ale blocky som nedostala. Mam k dispozicii len prehlad vyuctovania. Kedy si mozem odpocitat DPH - v 2. alebo v 3. mesiaci?
Dakujem Vam za odpoved a za trpezlivost. Asi sa uz o tomto vela popisalo. Len neviem, ci sa nieco nezmenilo od 1.1.2005.
Magda
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Magda
Este by som sa chcela spytat na doklady zo Slovnaftu - vyuctovanie odberu PHM. Datum vystavenia je 2.3.2005, odber sa uskutocnil 20. a 27.2.2005, ale blocky som nedostala. Mam k dispozicii len prehlad vyuctovania. Kedy si mozem odpocitat DPH - v 2. alebo v 3. mesiaci?
Dakujem Vam za odpoved a za trpezlivost. Asi sa uz o tomto vela popisalo. Len neviem, ci sa nieco nezmenilo od 1.1.2005.
Magda
V 3., keď máš k dispozícii doklad
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Ja si myslím , že sa to moc komplikuje mala som taký prípad a kľudne išiel blok za PH do februára.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

marcelaStanakova
Ja si myslím , že sa to moc komplikuje mala som taký prípad a kľudne išiel blok za PH do februára.
Áno aj, ak mala ten doklad do podania DP za február.
0 0
monsol monsol

monsol je offline (nepripojený) monsol

Na školení DPH v Košiciach bolo presne to povedané, že DPH si dodatočne v ďalšom zdaňovacom období odpočítať nemôžeš, tj. bloček za január - DPH do januára... do februára nie....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Bohužiaľ nie vždy čo odznie na školení musí byť 100%. Môžeme diskutovať o r. 2004 /aj tu sú nazory rôzne/ ale o roku 2005 už naozaj niet o čom, pozri najmä príspevok 18 od Mušky. Jasne vyplýva zo zákona, že sa môžem rozhodnúť .....
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Akurát aj mne odovzdali vo februárovej pokladni bloček za nakúpenú naftu.

Keďže novela zákona o DPH hovorí (§ 51 ods. 2), že platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods.2 písm.a),c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie vzniklo, alebo v prvom zdaň.období nasledujúcom po zd.období, v ktorom právo na odpočítanie vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie DP za zd.obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa ods.1 písm. a),c) alebo d), ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie DP nemá doklad podľa spomínaného odseku, vykoná odpočítanie dane v tom zd.období, v ktorom obdrží doklad podľa už citovaného odseku - a v ten odsek sa odvoláva na § 71, a keďže podľa toho paragrafu sa za faktúru považuje aj doklad vyhotovený ERP, v pohode ten bloček zaúčtujem do februrára, kedy som ho obdržala. Veď napokon môže byť, že bol zamestnanec bloček nemohol odovzdať, mal ho pri sebe a vyúčtované bolo iba vo februári - on to zaplatil zo svojich peňazí. My za to vlastne nemôžeme.
A keď tak tá kontrola chce, nájde tú sumu, vyberiem ten blok z februára - tam zvýšim daň.povinnosť a v januári podám dodat.priznanie, tam si zas znížim daň.povinnosť. A bude po probléme. A napokon, keď sa vyrubí penále, nepôjde o takú veľkú sumu (z 300,00 sk). Aj šéfko je na takom názore.
0 0
drekos drekos

drekos je offline (nepripojený) drekos

ale daňová povinnosť vznikla dňom dodania tovaru-v januári,takže do režie zaučtuješ čiastku bez DPH a DPH zaeviduješ ostatné neodčitat.položky-oneskorené DPH (v programe MRP na 39)
drekos
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať