Zavrieť

Porady

Kooperatíva a jej (ne)plnenie

Povinné zmluvné poistenie a aj havaríjne poistenie sme uzavreli v Kooperatíve. Pokiaľ sme nemali žiadny problém, tak bol kľud. V lete nám do auta spredu vrazilo iné osobné vozidlo - nedalo prednosť. Následne sme nahlásili poistnú udalosť na poisťovni, auto išlo na obhlidku a do servisu. Počas opravy boli ešte ďalšie obhliadky, lebo sa vyskytli závady, na ktoré sa pri prvej obhliadke neprišlo. Firma, ktorá robí pre Kooperatívu obhliadky, schválila všetky opravy a uznala ich. Kooperatíva však vystavila krycí list len na jednu tretinu sumy a ostatné sme museli zaplatiť my, keď sme chceli dostať auto zo servisu. Naša prvá osobná sťažnosť dopadla tak, že likvidátor sa ani neunúval s nami osobne stretnúť, ale poslal len akéhosi pracovníka pre styk s verejnosťou . Riaditeľ pobočky nám do telefónu povedal, že likvidátor určite postupoval podľa ich interných smerníc a on do toho nemôže zasahovať a odporučil nám odvolať sa. Likvidátor nám neskôr v telefonickom rozhovore povedal, že podľa neho ostatné opravy s havárijou nesúvisia a preto ich neuznal.
Chceme sa samozrejme odvolať, len by ma zaujímalo, či aj vy máte podobné skúsenosti s Kooperatívou, resp. s inou poisťovňou a ako to riešiť.
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Stanislav 1975 Pozri príspevok
bubkoch ale smerodajné je nahlásenie škody poisťovni a tam už si pravdepodobne vinu nepriznal...
Povedzme si rovno to tlačivo o nehode nemá bohvieakú právnu silu...-tu ozaj to treba dať na súd, ale určite nie poisťovňu, lebo tá neplní oprávnene ale vinníka...
tak pockaj, nerozumiem nejako ...
to akoze vinnik podpisal spravu o nehode kde sa priznal, prisiel do poistovne nahlasit ze sposobil skodu ale zaroven vyhlasil ze ju nesposobil ?
alebo len podpisal spravu o nehode a poistovni ziadnu udalost nehlasil lebo sa prestal citit vinny ?

v prvom pripade plati to co som doteraz pisal ...
v druhom pripade mas pravdu, ale vinnik na to skaredo doplati, lebo poskodeny ma jeho podpis a ked poskodeny da vinnika na sud, tak vinnik okrem skody zaplati tolko ze sa nedoplati ...

no tá druhá moznost asi nenastala, lebo ked nebola privolana policia a nie je sprava od policie, tak poistovna nemala ziaden dovod sa vinnikom zaoberat, ani ziaden dotaznik od neho pytat ... a ak sa poistovna vinnikom zaoberala, to znamena ze udalost musel nahlasit

ci ako mam tomu rozumiet ?
0 1
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

bubkoch Pozri príspevok
tak pockaj, nerozumiem nejako ...
to akoze vinnik podpisal spravu o nehode kde sa priznal, prisiel do poistovne nahlasit ze sposobil skodu ale zaroven vyhlasil ze ju nesposobil ?
alebo len podpisal spravu o nehode a poistovni ziadnu udalost nehlasil lebo sa prestal citit vinny ?

v prvom pripade plati to co som doteraz pisal ...
v druhom pripade mas pravdu, ale vinnik na to skaredo doplati, lebo poskodeny ma jeho podpis a ked poskodeny da vinnika na sud, tak vinnik okrem skody zaplati tolko ze sa nedoplati ...

no tá druhá moznost asi nenastala, lebo ked nebola privolana policia a nie je sprava od policie, tak poistovna nemala ziaden dovod sa vinnikom zaoberat, ani ziaden dotaznik od neho pytat ... a ak sa poistovna vinnikom zaoberala, to znamena ze udalost musel nahlasit

ci ako mam tomu rozumiet ?
bubkoch , ja tomu rozumiem tak, že síce záznam podpísal( aj ked moc nechcel a nasilu to podpísal-už tu bolo vidieť,že nemá volu to riešiť) ALE- v poistovni nahlásil, že to okno bolo už poškodené a on si žiadnu vinu nepriznal...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Stanislav 1975 Pozri príspevok
bubkoch , ja tomu rozumiem tak, že síce záznam podpísal( aj ked moc nechcel a nasilu to podpísal-už tu bolo vidieť,že nemá volu to riešiť) ALE- v poistovni nahlásil, že to okno bolo už poškodené a on si žiadnu vinu nepriznal...
no ale potom je vinnik debil, lebo celu skodu + sudne trovy zaplati on ...

keby vypisal blby papier od poistovne a odisiel bez komentarov, ma sväty pokoj a cela zalezitost by tým pre neho skoncila bez akychkolvek nasledkov

fakt netusim co chcel dosiahnut stiahnutim priznania v poistovni ...
0 1
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

bubkoch Pozri príspevok
no ale potom je vinnik debil, lebo celu skodu + sudne trovy zaplati on ...

keby vypisal blby papier od poistovne a odisiel bez komentarov, ma sväty pokoj a cela zalezitost by tým pre neho skoncila bez akychkolvek nasledkov

fakt netusim co chcel dosiahnut stiahnutim priznania v poistovni ...
ja tiež nechápem...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Stanislav 1975 Pozri príspevok
bubkoch , ja tomu rozumiem tak, že síce záznam podpísal( aj ked moc nechcel a nasilu to podpísal-už tu bolo vidieť,že nemá volu to riešiť) ALE- v poistovni nahlásil, že to okno bolo už poškodené a on si žiadnu vinu nepriznal...
okrem toho, ako moze poistovna podobne vyhlasenia vinnika vobec brat do uvahy ? ako moze vobec vinnik PO NEHODE vediet, co bolo UZ PRED NEHODOU poskodene a co nebolo ?

to ako ked niekto za mnou neubrzdi a zrámuje mi kufor, tak staci ze vyhlasi ze svetla som mal rozbite a kufor poskriabany uz pred nehodou a poistovna je v suchu ?

ja si myslim ze poistovna je tá, kto ma dokazat ze skoda, ktoru si uplatnuje poskodeny, je neopravnena, vinnik v tomto procese nema co robit
0 1
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

bubkoch Pozri príspevok
okrem toho, ako moze poistovna podobne vyhlasenia vinnika vobec brat do uvahy ? ako moze vobec vinnik PO NEHODE vediet, co bolo UZ PRED NEHODOU poskodene a co nebolo ?

to ako ked niekto za mnou neubrzdi a zrámuje mi kufor, tak staci ze vyhlasi ze svetla som mal rozbite a kufor poskriabany uz pred nehodou a poistovna je v suchu ?

ja si myslim ze poistovna je tá, kto ma dokazat ze skoda, ktoru si uplatnuje poskodeny, je neopravnena, vinnik v tomto procese nema co robit
nie, nemáš pravdu- poisťovňa nemože konať bez priznania si viny vinníkom- a nemá čo vyšetrovať- proste vinník ju nepoveril vysporiadaním škody a tak logicky sa plnenie zamietne...- nieje dovod na výplatu plnenia...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Stanislav 1975 Pozri príspevok
nie, nemáš pravdu- poisťovňa nemože konať bez priznania si viny vinníkom- a nemá čo vyšetrovať- proste vinník ju nepoveril vysporiadaním škody a tak logicky sa plnenie zamietne...- nieje dovod na výplatu plnenia...
ja pisem o pripade kedy vinnik udalost v poistovni nahlasi ... to sme uz dost odbocili ... ako tak pozeram, v povodnej otazke nebola zmienka o tom ze vinnik odmietol vinu, len to ze v nahlaseni udalosti v poistovni uviedol ze auto/sklo uz bolo poskodene ... teda nezapieral vinu, ale vysku skody ktoru sposobil ...
0 1
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

stanislav1975, ak poisťovňa poverí technika vykonaním obhliadky, tak o veci vedela, a konala. Ak hovoríme o tej istej poisťovni, tak mala vec uzavrieť korektným spôsobom - t.j. minimálne vysvetliť klientovi (zrozumiteľne), ako sa veci majú, aby nemusel hľadať radu na porade OK?
0 0
vladislavpc vladislavpc

vladislavpc je offline (nepripojený) vladislavpc

Poisťovňa v prvom rade mi mala dať vedieť, či mi škodu uhradí alebo nie. Niie až po tom ako som v skoro najdrahšom servise uhradil výmenu skla, ktorú prakticky nariadili.
Ale stále neviem, čo mám robiť. Možno by pomohla lampáreň???
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

Vaša predstava o tom, čo by poisťovňa mala robiť je nesprávna. Ak by poisťovňa neexistovala nechali by ste si na aute prasknuté sklo? Alebo ešte inak - opravu urobíte iba ak to neplatíte z vlastného? Takéto rozmýšľanie nemá logiku, a logiku nemá bohužiaľ ani Vaša predstava, že poisťovňa mala upozorniť, že sklo nezaplatí. Poisťovňa nie je sociálny ústav, ale komerčný subjekt, ktorý - tak ako tisíce ďalších - zaplatí iba to čo musí. Ak ste im dali možnosť, aby vo vyplnených formulároch našli rozpor v údajoch, tak ste im poskytli možnosť na odmietnutie úhrady skla. Že takúto možnosť využili nečudujte sa. Tak ako Vám, aj im ide o hlavne peniaze...
1 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

vladislavpc Pozri príspevok
Poisťovňa v prvom rade mi mala dať vedieť, či mi škodu uhradí alebo nie. Niie až po tom ako som v skoro najdrahšom servise uhradil výmenu skla, ktorú prakticky nariadili.
Ale stále neviem, čo mám robiť. Možno by pomohla lampáreň???
no napríklad ak by bol vinník poistený vo Wuestnerote, tiež by Vám nepreplatili ani cent, lebo wuestenrot škody na čelných sklách zamieta od stola, nakoľko tvrdia, že škoda sa nemohla stať odskočením kameňa spod kolies a škodca nemá ako vedieť, že škodu spôsobil a poškodený nemá ako auto zastaviť...

Problém je v tom, že vinník si škodu nepriznal... t.j. allianz plniť nebude lebo nemusí a ak túžite po svojich 15 minútach slávy, a chcete spraviť ALL SP bezplatnú reklamu tak lampáreň je na to priam ideálna...
0 0
vladislavpc vladislavpc

vladislavpc je offline (nepripojený) vladislavpc

To tu ste všetci zamestnaný v nejakej poisťovni, že.
Keby ste citali tak by ste toto nepisali. Ja som to auto zastavil, spisali sme zápis o škod.udalosti, kde sa doznal že mi spôsobil škodu a nič iné, ale až potom ako mu nejaký dement z poistovňe poradil, tak povedal, že som mal sklo už poškodené. A ešte odkaz pre agenta "preboha"??? Prajem ti veľa nehôd a skúsenosti s poisťovňami. Keby mi poisťovňa povedala, že mi škodu neujtadi tak si sklo vymením sám za cenu nákupu skla bez DPH a nie za 400€ Preboha pochopil si ty logik ľavoruký a neobhajuj svoju poisťovňu. Tak to je porada? Ak nemá niekto radu, tak nech tu nevypisuje čo je logika OK!?!
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

vladimír, predchádzajúce poškodenie skla bude vidieť aj na fotkách, ktoré má poisťovňa. Tým pádom sú akékoľvek ponosy na kohokoľvek irelevantné. Skús trocha kriticky pozrieť aj na seba - ak v servise hovoria, že s preplatením nebude problém, a Tebe nevadí, že vlastne servis hovorí za poisťovňu, tak si za výsledok môžeš v prvom rade sám. Ak Ti medzičasom neklesol tlak, zastav sa v servise, a skús sa opýtať, ako to s tým "garantovaným" preplatením na poisťovni mysleli. Príspevky na porade Ti nemohli účinne pomôcť, pretože si sa ozval neskoro. Niektorí diskutéri možno robia pre poisťovne, ale ak by Ti vedeli pomôcť, určite by to urobili.
0 0
vladislavpc vladislavpc

vladislavpc je offline (nepripojený) vladislavpc

V servise mi povedali, že takéto peškodenia bežne preplacajú. Všetko skončilo na vipovedi vodiča auta z ktorého odleteli kmene, keď pri dodadočnom zisťovani uviedol, že na skel ož poškodenie bolo. Sklo nebolo poškodené a je stále v servise. Mal som asi radšej urobiť podvod so známim a asi by to bolo dávno vybavené????
0 0
laurin laurin

laurin je offline (nepripojený) laurin

Ozivim tuto temu a zaroven prosim o radu:
Mal som pred par dnami nehodu, ja som poskodeny, vinnik neubrzil a narazil do mna zozadu. On vinu priznava, PZP ma v Kooperative.
Zajtra idem na obhliadku,a chcem sa spytat nakolko nemam zaidne skusenosti - mam si dat auto opravit do autorizovaneho servisu, zaplatit a fakturu potom odniest do poistovne na preplatenie? Alebo si po obhliadke dat vyplatit peniaze na ucet? Co je vyhodnejsie? Auto ma 3 roky, nemam havarijnu poistku.

DAkujem za kazdu radu, som v tomto uplny laik.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

laurin Pozri príspevok
Ozivim tuto temu a zaroven prosim o radu:
Mal som pred par dnami nehodu, ja som poskodeny, vinnik neubrzil a narazil do mna zozadu. On vinu priznava, PZP ma v Kooperative.
Zajtra idem na obhliadku,a chcem sa spytat nakolko nemam zaidne skusenosti - mam si dat auto opravit do autorizovaneho servisu, zaplatit a fakturu potom odniest do poistovne na preplatenie? Alebo si po obhliadke dat vyplatit peniaze na ucet? Co je vyhodnejsie? Auto ma 3 roky, nemam havarijnu poistku.

DAkujem za kazdu radu, som v tomto uplny laik.
no ak má auto tri roky a primerané km... t.j. nie je značne opotrebované oplatí sa dať auto do autorizovaného servisu - prípadne ak vinník už nahlásil danú PU svojej poisťovni tak požiadať aj o krycí list... (záleží niekedy od okolnosti, niekedy výjdu v poisťovni v ústrety...)
0 0
laurin laurin

laurin je offline (nepripojený) laurin

A co to znamena kryci list? Zajtra mam po obhliadke zaniest vysledok do poistovne, mam poziadat o kryci list a dat auto do servisu?

EDIT : Teraz som vyguglil ze kryci list sa dava len ked ma auto havarijnu poistku?
Ja aj vinnik mame len zakonnu.
Naposledy upravil laurin : 02.06.11 at 05:53
0 0
Ivetka111 Ivetka111

Ivetka111 je offline (nepripojený) Ivetka111

My mame ten isty problem, so sklom,ale s poistovnou Allianz. Manzelovi kamen s auta pred nim rozbil predne sklo.Spisal so soferom spravu o dopravnej nehode, sklo sme si dali opravit do ich odporucanej dielne, zaplatili sme 420,-EUR.Prisla nam zamietava odpoved, vraj ich poisteny odmieta zodpovednost za skodovu udalost.Napisali sme odvolanie, tiez sme neuspeli.Sklo sme si mohli dat opravit za polovicnu cenu.Po tejto skuseneosti uz nikdy nebudeme spisovat spravu o dopravnej nehode, ale budeme asi ku kazdej udalosti volat policiu, pretoze ta sprava, aj ked je podpisana obidvomi stranami, je spochybnitelna. Keby sme si to dali podpisat znamymi, mohli sme peniaze mat, tak ako to robia ostatní. Poctivostou nikde nezajdes.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

laurin Pozri príspevok
A co to znamena kryci list? Zajtra mam po obhliadke zaniest vysledok do poistovne, mam poziadat o kryci list a dat auto do servisu?

EDIT : Teraz som vyguglil ze kryci list sa dava len ked ma auto havarijnu poistku?
Ja aj vinnik mame len zakonnu.
preto som povedal, že záleží od zhovievavosti poisťovne, napr. u nás dávame krycí list aj pri PZP ak klient o to požiada a je jasné, že vyššie náklady už nebudú napr. škoda na zdravý, nejaké iné poškodenia, ktoré neboli pri obhliadke... treba mat len na pamäti, že servis auto nevydá skôr, pokiaľ nebude ich práca uhradená resp. nedostanú krycí list...

t.j. ak je auto len trojročné je možné ho dať opraviť autorizovanému servisu, bez obáv, čo sa týka zníženia plnenia o amortizáciu...
Naposledy upravil Ice dive : 02.06.11 at 08:59
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Ivetka111 Pozri príspevok
My mame ten isty problem, so sklom,ale s poistovnou Allianz. Manzelovi kamen s auta pred nim rozbil predne sklo.Spisal so soferom spravu o dopravnej nehode, sklo sme si dali opravit do ich odporucanej dielne, zaplatili sme 420,-EUR.Prisla nam zamietava odpoved, vraj ich poisteny odmieta zodpovednost za skodovu udalost.Napisali sme odvolanie, tiez sme neuspeli.Sklo sme si mohli dat opravit za polovicnu cenu.Po tejto skuseneosti uz nikdy nebudeme spisovat spravu o dopravnej nehode, ale budeme asi ku kazdej udalosti volat policiu, pretoze ta sprava, aj ked je podpisana obidvomi stranami, je spochybnitelna. Keby sme si to dali podpisat znamymi, mohli sme peniaze mat, tak ako to robia ostatní. Poctivostou nikde nezajdes.
no ak máte podpísanú správu o nehode s údajmi vinníka, a tento poistnú udalosť nenahlásil tak, poisťovňa nemôže konať, nakoľko nie je došetrený právny základ - udalosti "vinník sa nepriznal"...

Keďže však máte podpísanú správu o nehode s vlastnoručným podpisom vinníka, navštívil by som na Vašom mieste právnika a poradil sa s ním, aké sú možnosti škodcu žalovať o náhradu spôsobenej škody.. nakoľko túto si podpisom správy o nehode priznal... štandardne sa títo hrdinovia zľaknú, ak sa im napíše list advokádska kancelária a poučí ich o možnostiach ďalšieho postupu ako aj o nákladoch... 420 € sklo + náklady právnika a pod... presne o tomto je správa o nehode, vinnik si prizna chybu na mieste...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať