Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyučt.dane....

Hľadala som svoj problém ,ale k ničomu som sa nedopátrala a preto zadávam otázku.
1. Zamestnanci nedostali vyplatenú mzdu, ale prehľady a hlásenie musím urobiť a preto by som potrebovala pomôcť.
Hlásenie......str.3 riad.4,6 keď nemali tu mzdu vyplatenú tak tam napíšem 0?
Dohodár tiež nemal vypl.mzdu, ale daň bola uhradená tak u neho do riad.4,6 napíšem 0 a do riad. 7 napíšem tu zrazemú a odvedenú daň ?

2. Otázka sa týka str. 1. Zamestnaci majú iba min.mzdy, takže DÚ nám posiela daň.bonus.Za 1 mesiac zamest.marodoval, nedostal bonus a teraz ho potrebujem a neviem ako do ktorej kolonky zapísať že nám ešte DÚ dlží bonus: 400,- Žiadnu daň sme neplatili a preplatky boli z roku 2003 1.000,- dala som to riad.3.
Prosím poradte mi!.
Usporiadat
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

To by bolo super, lebo teraz v marci sme už všetko vyrovnali, tak by nám nevznikol žiadny nedoplatok, paráda. Dík veľmi si mi pomohla.
0 0
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

Keď sme boli na školení na DU tak nám tam povedali, že kvartálne hlásenie musí byť podané do 30. dňa v mesiaci. Ja som sa opýtala, ako mám postupovať, ak do 30. dňa v mesiaci nevyplatím mzdy - napr. ich vyplatím až 31. Bolo mi povedané, že v kvartálnom výkaze uvediem 0. Až keď mzdy vyplatím, musím podať opravné priznanie za celý kvartál, kde uvediem skutočný dátum výplat v tom stlpci, kde som uviedla 0. Ostatné stlpce len opíšem. Takže ak výplaty nie sú vyplatené a daň nie je odvedená, za uvedený mesiac sa podáva nulové hlásenie a až po vyplatení miezd a odvedení dane sa vypisuje opravné hlásenie.
0 0
učty učty

učty je offline (nepripojený) učty

Daň by mala byť v prehľade uvedená v mesiaci skutočnej úhrady. Výkaz predsa musí sedieť z účtovníctvom ku 31.12.
Nechcem Vás pomýliť, ale čo ak daň budete platiť napr. po dvoch rokoch a to ešte postupne? Budete stále podávať opravné prehľady?
0 0
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

Tento postup sa týka len platenia dane za bežné účtovné obdobie. Ak platíte daň za predchádzajúce obdobie, je na to v hlásení samostatný riadok, takže takáto odvedená daň sa uvedie do tohto riadku.
0 0
Ruzickova Ruzickova

Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

Prosím Vás, musím mať v prehľade zamestnancov podľa abecedy? Ja som to vypísala tak, že naša účtovníčka čo to robila predtým zadala Ing. pred menom a teraz ich mám zaradených ako keby začínali na i. Dufám,že nevadí,že ich nemám podľa abecedy.Dakujem
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

Osobne si myslím, že zamestnanci nemusia byť v prehľade podľa abecedy, ani v poučení som túto požiadavku nenašla, ide hlavne o to, aby sedeli všetky sumy.

Pekný deň.
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

Prosím Vás o radu - vypísala som celé hlásenie, všetko sedí, ale až teraz som si všimla,
že zamestnancom netreba písať rodné čísla, pokiaľ sú občanmi SR a ja som ich napísala, mám to celé prepísať, alebo to môžem nechať tak.

Čo by Ste urobili Vy ?
Srdečná vďaka.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Monika
Prosím Vás o radu - vypísala som celé hlásenie, všetko sedí, ale až teraz som si všimla,
že zamestnancom netreba písať rodné čísla, pokiaľ sú občanmi SR a ja som ich napísala, mám to celé prepísať, alebo to môžem nechať tak.

Čo by Ste urobili Vy ?
Srdečná vďaka.
Monika, kde si našla, že sa nemusí písať r.č.? V poučení to nevidím, píše sa tam v časti III: 1. rodné číslo - uvedie sa rč. zamestnanca, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, v bežnom zdaň.období ......
Ja som uviedla všetkým.
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

Vidíš Janka, celkom som to poplietla, ospravedlňujem sa.

Chcela som sa opýtať na dátum narodenia, ešte raz sa opravedlňujem, úplne Vás zblbnem, prepáčte.

Napísala som všetkým zamestnancom aj dátum narodenia a neviem, či to prepísať alebo netreba.

Ďakujem a pekný deň :-)))
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

myslím, že netreba, píše sa len u cudzích št. prísl. Myslím, že keď to tam necháš, tak sa nič nestane. Ale skús ešte počkať na iné názory.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať