Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Súhlasím s Veronikou a dodám: moja babka dala cesto do ošatky a potom sme ho odniesli k pekárovi, kde naň dali lístok s menom.
A teraz mám vlastný chlebík z vlastnej pekárničky...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Rozalka Pozri príspevok
Súhlasím s Veronikou a dodám: moja babka dala cesto do ošatky a potom sme ho odniesli k pekárovi, kde naň dali lístok s menom.
A teraz mám vlastný chlebík z vlastnej pekárničky...
Anechceš vzskúšať takú ošatku? Ja som si objednala a tento týžden by mala prísť. Tak som na to celkom zvedavá.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
ahojte,
zaujímalo by ma, akú značku múky používate na pečenenie,
kde v obchodoch nakupujete?
vôbec neviem v obcodoch nájsť múku s označením T./číslo/ je tam len názov... a nie číslo,
prosím poradte
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja použím Hladkú T650. Kupujem v kaufíku, od jedného výrobcu a ak nemám robiť reklamu, tak rovnako sa volal aj biblický hrdina s archou...

Citát:
Pôvodca textu príspevku: Deppo
Recept na lángoše :
1 kg polohrubej múky
5 lyžíc kyslej smotany / ja dávam polku zvyčajne v kľude/
vivo droždie celé - alebo celé sušené
soľ
olej

Program 13, na Molinex XXL. Čas 1:20. Po vymiesení necháme približne desať minut stáť



Chýba informácia o tekutinách, 5 lyžíc smotany je určite málo - a ak sa pridáva "v kľude", čo sa miešalo dovtedy? Máte s tým niekto skúsenosť?

Ja som včera urobila fantastické lángoše, dala som 440 g PH múky, no žiaľ, neodmerala som množstvo pridanej tekutiny (acidko + voda), tak som zas zostala v nevedomosti.

Konečne som to našla tu http://www.porada.sk/903998-post1234.html
(4,5 dl mlieka)
Naposledy upravil Rozalka : 18.01.09 at 10:23
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
linko1 Pozri príspevok
ahojte,
zaujímalo by ma, akú značku múky používate na pečenenie,
kde v obchodoch nakupujete?
vôbec neviem v obcodoch nájsť múku s označením T./číslo/ je tam len názov... a nie číslo,
prosím poradte
Ja používam múku z Kauflandu hladkú T 650 Noe alebo Abo mil. Myslím, že hladkú múku T 650 kúpiš v každom obchode...aspoň ja mám takú skúsenosť, že hladká múka, špeciál hladká 00 extra, polohrubá a hrubá je v každých potravinách.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Rozalka Pozri príspevok


Chýba informácia o tekutinách, 5 lyžíc smotany je určite málo - a ak sa pridáva "v kľude", čo sa miešalo dovtedy? Máte s tým niekto skúsenosť?

Ja som včera urobila fantastické lángoše, dala som 440 g PH múky, no žiaľ, neodmerala som množstvo pridanej tekutiny (acidko + voda), tak som zas zostala v nevedomosti.

Konečne som to našla tu http://www.porada.sk/903998-post1234.html
(4,5 dl mlieka)

Rozalka ja robím langoše podľa tohto receptu:

1 kg hladkej špeciál múky
2 vajíčka
400 ml mlieka
250 kyslej smotany
2 čl soli
1 čl cukru
1 droždie

Z tohto množstva mi vyjde asi 25 langošov.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Aj vajíčka?
25 langošov, preboha, koľko vás na to je?
ja som robila 440 dg polohrubej, cca 2,5 dl acidka a vody a spravila som 4 langoše, mali sme traja s tým čo robiť.
Ale je pravda, nielen pekáreň aj panvicu má XXL.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Aj vajíčka?
25 langošov, preboha, koľko vás na to je?
ja som robila 440 dg polohrubej, cca 2,5 dl acidka a vody a spravila som 4 langoše, mali sme traja s tým čo robiť.
Ale je pravda, nielen pekáreň aj panvicu má XXL.

...som sa musela zasmiať ako si sa zhrozila.No sme na to štyria. Ale zase nerobím ich na xxl panvici.
Ak nie je manžel doma tak robím z polovičnej dávky ...to je tak akurát...12 kúskov. Ale je pravda, že synator si ich zvykne ohrievať v mikrovlnke ( ja nie...fuj)
A dávam aj vajíčka.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak nejako mám tento týždeň týždeň smoly. Jeden ušatec, jeden nepodarok...čo mala byť brioška a dnes knedlík ...no zať ho zobral, že pre psa. Chudák pes.... no ale možno mu aj chutil. Na začiatku ako začalo miešať, tak mi vyskočil jeden hák. Všimla som si to náhodne. A potom neviem, či už toto malo vplyv. Celé to cesto sa mi nevidelo, zo všetkých knedlíkov, len dva boli ako také súce na zjedenie. A to som mala prísť návšteva na obed. Tak som bola nútená zavolať návšteve, nech cestou kúpia knedlík v Lidli.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

[quote=Rozalka;920171]
Chýba informácia o tekutinách, 5 lyžíc smotany je určite málo - a ak sa pridáva "v kľude", čo sa miešalo dovtedy? Máte s tým niekto skúsenosť?

Vôbec to málo nie je, cesto je uplne perfektné, myslené sú lyžičky polievkové a v kľude je len kix, malo tam byť kľudne
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Deppo, asi predsa len málo (k 1 kg múky), lebo v inom recepte si mal uvedené 4,5 dl mlieka, tak teda aký je presný recept??
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Deppo prosím ťa skontroluj ten recept a skús to v téme Recepty.... opraviť.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Tak nejako mám tento týždeň týždeň smoly. Jeden ušatec, jeden nepodarok...čo mala byť brioška a dnes knedlík ...no zať ho zobral, že pre psa. Chudák pes.... no ale možno mu aj chutil. Na začiatku ako začalo miešať, tak mi vyskočil jeden hák. Všimla som si to náhodne. A potom neviem, či už toto malo vplyv. Celé to cesto sa mi nevidelo, zo všetkých knedlíkov, len dva boli ako také súce na zjedenie. A to som mala prísť návšteva na obed. Tak som bola nútená zavolať návšteve, nech cestou kúpia knedlík v Lidli.
Daniela no teda naozaj riadna smola, ale to asi tou návštevou. Aspoň mne sa stava, že keď sa veľmi snažím, pretože ma prísť niekto na obed tak sa mi najmenej darí. Raz mi tak zhorela ryža...zabudla som ju vypnúť. Knedle preto varím deň dopredu...pre istotu. Len tak mimochodom u nás by si mala smolu, pretože nemáme markety a Milk nemá v nedeľu otvorené.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

ano ano ospravedľňujem sa za zmätky, má tam ešte ísť aj 4,5 dcl mlieka.,, nejak som zle skopíroval ten príspevok z jednej temy do druhej. Skúšal som aj recept , kde idú aj vajíčka - aj ten je výborny.
Akurát ho neviem upraviť.. dúfam , že ho nikto neskúšal...
0 0
Horenka Horenka

Horenka je offline (nepripojený) Horenka

Všetkých Vás pozdravujem a s radosťou sa zaraďujem medzi členov klubu majiteľov domácej pekárne Podarilo sa mi upiecť aj 4 chlebíky, všetky boli superské. Akurát ma trápi jedna vec a zároveň prosím o radu, vrch chlebíka sa nikdy neupečie do zlatista aj keď nastavím stupeň pečenia na najvyšší. Je to tak aj u Vás alebo niečo s tým robíte. Dočítala som sa, ževraj bude zlatý ak sa prikryje alobalom, skúšal to niekdo?
Vopred vďaka za radu.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Tak toto som teda neskúšala, ja používam okrem hladkej múky aj špaldovú a grahamovú, tak je vrch chlebíka tmavší.
0 0
Horenka Horenka

Horenka je offline (nepripojený) Horenka

Piekla som aj zo zmiešanej múky - T650 + celozrnná, ale vrch bol aj tak svetlý oproti bokom
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
No musí byť svetlejší, keď zvrchu nič nepečie ...
Ale aj tak je mňam ...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Horenka Pozri príspevok
Všetkých Vás pozdravujem a s radosťou sa zaraďujem medzi členov klubu majiteľov domácej pekárne Podarilo sa mi upiecť aj 4 chlebíky, všetky boli superské. Akurát ma trápi jedna vec a zároveň prosím o radu, vrch chlebíka sa nikdy neupečie do zlatista aj keď nastavím stupeň pečenia na najvyšší. Je to tak aj u Vás alebo niečo s tým robíte. Dočítala som sa, ževraj bude zlatý ak sa prikryje alobalom, skúšal to niekdo?
Vopred vďaka za radu.
Dávaš doň cukor alebo vajíčko? Skús pred koncom pečenia ho potrieť naolejovaným pierkom.
0 0
Horenka Horenka

Horenka je offline (nepripojený) Horenka

Dávam cukor, s vajíčkom som ešte neskúšala žiadny recept.
Vyskúšam to potretie.
Inak skúšala som to potierať slanou vodou, ale nič extra sa nestalo, ale to som robila celozrnny chlebík z hotovej zmesi tak to bolo tmavšie celé od začiatku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať