Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

tina1 Pozri príspevok
Naprosto suhlasim, tiez som kupila pekaren zvlast pre manzela, aby som mu mohla piect zdravy chlebik.
Este by ma zaujimalo, kde kupujes to obilie
Zatial v malom v bio obchodoch, nieco aj v beznych potravinach. Ale asi by to chcelo zohnat nejake vrece za lepsiu cenu.

Inak . idem teraz experimentovat s roznymi netradicnymi prisadami . napr. co tak nahradit cast muky (alebo vsetku) mukou z ryze (samozrejm enatural) - ved tomu mlynceku je jedno, co donho nasypem. Dalsimi kandidatmi su napr. soja a.t.d.

Co ma ale trapi - na Wikipedii http://sk.wikipedia.org/wiki/Chlieb som sa docital, ze sa chlieb zvykne pripravovat aj bez kvasnic (nemyslim teraz nekvaseny maces).

Su rozne sposoby, rad by som vyskusal ten s kyslym mliekom a sodou namiesto kvasnic. Nemate niekto recept (mnozstvo - pomer kys. mlieka a sody)? Pripadne neviete, ako to fungovalo tradicne kedysi, ked sa odkladal z kazdeho chleba kvasok?
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Pokial chces pouzivat sojovu, ryzovu muku..., mozem poradit, su to muky bezlepku, takze odporucam ju pridavat ako doplnkovu, pretoze zo samotnej je chlebik hutny.
Tu je celkom dobra diskusia a myslim, ze sa tu jedneho casu preberali kvasok http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=937
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No konečne zase pečiem (pekáreň bola pokazená a nejak nemohla dojsť sama na poštu). Tak sa pripájam do diskusie.
Čo sa týka chleba bez kvasníc, asi myslíš kváskový chlieb. Nejaký recept na kvások je aj tu: http://nozulka.sblog.cz/dp-kvasky/


Než spätne prečítam diskusiu mám otázku - ako robíte v pekárni knedle? Doteraz som kupovala, ale dnes som už nedostala a manžel si ako jedlo na Nový rok predstavuje tradične knedlo, vepřo, zelo
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Dáša_ Pozri príspevok
No konečne zase pečiem (pekáreň bola pokazená a nejak nemohla dojsť sama na poštu). Tak sa pripájam do diskusie.
Čo sa týka chleba bez kvasníc, asi myslíš kváskový chlieb. Nejaký recept na kvások je aj tu: http://nozulka.sblog.cz/dp-kvasky/


Než spätne prečítam diskusiu mám otázku - ako robíte v pekárni knedle? Doteraz som kupovala, ale dnes som už nedostala a manžel si ako jedlo na Nový rok predstavuje tradične knedlo, vepřo, zelo
Nech mi prepaci, spatne dozadu bol tu recept a je fajn:knedlík do pekárne:
250 ml mlieka
1 vajce ( alebo 1PL olivový olej)
500 g polohrubej múky
1 čl cukru
1 čl soli
1 čl sušeného droždia alebo 1/4 čerstvého

odskúšaný a výborný
Po vykysnutí vyberiem cesto z pekárničky, rozdelím si ho na 2 a vytvarujem knedlik.Nechám ešte asi 10 minút kysnúť.
Ja robím na pare.Nalejem do hrnca vodu a dám si tam parak.Až mi začne voda vrieť tak vložím knedlíky, prikryjem a varím 25 minút..
Naposledy upravil tina1 : 30.12.08 at 14:16
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
tina1 Pozri príspevok
Nech mi prepaci, spatne dozadu bol tu recet a je fajn:knedlík do pekárne:
250 ml mlieka
1 vajce ( alebo 1PL olivový olej)
500 g polohrubej múky
1 čl cukru
1 čl soli
1 čl sušeného droždia alebo 1/4 čerstvého

odskúšaný a výborný
Po vykysnutí vyberiem cesto z pekárničky, rozdelím si ho na 2 a vytvarujem knedlik.Nechám ešte asi 10 minút kysnúť.
Ja robím na pare.Nalejem do hrnca vodu a dám si tam parak.Až mi začne voda vrieť tak vložím knedlíky, prikryjem a varím 25 minút..
Tak tento recept na knedlík som tu kedysi dávno prilepila ja ...som rada, že sa ujal.
Ak chcem 3 knedlíky tak potom:

375 ml mlieka
2 vajíčka (alebo 2 PL olivového oleja)
750 g polohr. múky
1,5 čl cukru
1,5 čl soli
1,5 čl droždie

Skúsila som knedlík robiť vo vode a nie na pare ( ako donedávna ) a je oveľa lepší.Takže varím 20 min. vo vode.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Dnes som skúšala upiecť Pizzový chlebík. Zatiaľ vyzerá a vonia super....uvidíme ako bude chutiť....ešte chladne. Ak bude dobrý, tak prilepím recept.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Betka aj svokra by ma za ten knedlík bola pochválila... taký som ho mala, že počas celého života som taký vydarený nemala....
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Betka aj svokra by ma za ten knedlík bola pochválila... taký som ho mala, že počas celého života som taký vydarený nemala....
Danka ja som na tom nebola o nič lepšie, kým som nenatrafila na tento recept. A to rada pečiem kysnuté...len ten knedlík nie a nie. Radšej som kúpila v obchode a to nie je žiadna sláva. Odkedy mám pekáreň nemám s tým žiadny problém.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No baby, prediskutovala som knedlik aj s mamou a idem na to.

Ešte otázka, ako dlho potom parite?
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Pizzový chlebík sa podaril aj chutil výborné (už po ňom nie je ani stopa) tak prilepím recept.

Pizzový chlebík 1000 g

300 ml vody
1 PL oleja
540 g múky T650
2 čl soli
1 čl cukru
1 čl oregana
2 PL strúhaný parmezán ( namala som parmezán, tak som nastrúhala eidam)
50 g nadrobno posekanej salámy (salámu nabudúce pridám až zaznie signál...inač sa celkom v chlebíku stratí)
1 čl droždia

Program: základný, prepečenie stredne
DSCN3166.jpg  
DSCN3169.jpg  
1/1
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
No baby, prediskutovala som knedlik aj s mamou a idem na to.

Ešte otázka, ako dlho potom parite?
Dáška na pare 25 minút. Ale osvedčil sa mi varený vo vode...moja mamka tak robí knedlíky stále. Takže teraz robím aj ja vo vode - 20 minút. Podľa mňa vo vode varený je lepší....nie je taký suchý na povrchu.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

JajNebol som tu dlhooo kvôli technickým nedostatkom, a vidím , že mám čo čítať, ste toho zapísali výýýyborne.
Pridávam recept na lángoše, naozaj doporučujem
4,5 dcl mlieka
1 kg polohrubej múky
5 lyžíc kyslej smotany / ja dávam polku zvyčajne v kľude/
vivo droždie celé - alebo celé sušené
soľ
olej
Robím v moulinex XXL na programe 13. Po ukončení programu si narobím bochniky, a ešte 10 minut počkám. Cesto je nádherne vykusnuté a kto skúsi nebude určite ľutovať.
A ešte by som bol zvedavý na vaša skúsenosti s kysnutým cestom?
Dávali ste skúšať miesiť do pekárničky aj iné cestá? My sme napríklad minule skúšali vymiesiť linecké a krásne ho pekárnička vypracovala, netreba sa báť experimentovať.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Ja som robila kysnuté cesto na záviny.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No tak knedliky sa podarili, akurat teda som urobila dva a su dost velke. Ďakujem za recepty - robila som ten menší, moja pec je na menší chlieb.

Mmch, zvažila som hotove - mali spolu 900g. A orientačna cena cca 20 Sk (0,664 € ) za oba
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

DanielaSĽ Pozri príspevok
Ja to mám z receptov, čo boli pri pekárni a ešte sa mi to nepokazilo nikdy. Takže :

60 ml mlieka
3 vajcia
140 g masla
1,5 menšej odmerky soli .....ja dávam len 1
50 g cukru
430 g múky
2,5 menšej odmerky droždia .... ja som dala 2
110 g čokolády ......... tú nedávam

Recept je na váhu 750 g.


Keď zapípa pekáreň ja pridávam hrozienka a nastrúhanú citrónovú kôru.

Stupeň prepečenia dávam najnižší.
vyskúšala som túto briošku.
je neskutočne chutná
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Heni je chutná, ale čo tu bol nedávno prilepený ten sladký koláč s medom, tak ten sa mi páči asi ešte viac.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

DanielaSĽ Pozri príspevok
Heni je chutná, ale čo tu bol nedávno prilepený ten sladký koláč s medom, tak ten sa mi páči asi ešte viac.
A ja som prave pustila tento. A jak som tam pridavala hrozienka, tak sa mi zdalo, že med by tomu nezaškodil
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ktosi tu dávnejšie písal o melte, pamätáte sa? Moja dcéra krútila nosom nad bielym chlebíkom a tak som včera upiekla chlieb s cigorkou namiesto vody a oklamala nepriateľa vyzerá ako kyjevský
Naposledy upravil kukučka : 02.01.09 at 19:57
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kukučka Pozri príspevok
ktosi tu dávnejšie písal o melte, pamätáte sa? Moja dcéra krútila nosom nad bielym chlebíka tak som včera upiekla chlieb s cigorkou namiesto vody a oklamala nepriateľa vyzerá ako kyjevský
Aspon vieš, ako nás klamú v obchodoch . Lebo tuším čím tmavší, tým ho počítajú drahšie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať