Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

BETKA písala som že ja som ju robila aj tak že som si cesto nechala najprv na programe kysnuté cesto a potom som prepla na pečenie bolo to rýchlejšie

som rada že vám chutí
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

betka631 Pozri príspevok
Tak túto bábovku som dnes vyskúšala a je fakt dobrá. Mám Bifinett, piekla som ju na programe kyprý a na strednej kôrke. Zatiaľ sa mi vidí zo všetkých tých receptov, ktoré som vyskúšala najlepšia + ešte brioška od DanielySĽ.
Aj ja som ju piekla, dala som do nej hrozienka, trochu posekaných orechov a úplne na koniec pred pečením na kocky horkú čokoládu. Je naozaj dobrá.Ešte som rozmyšlala pridať 1 vajce.
0 0
lubicaa3 lubicaa3

lubicaa3 je offline (nepripojený) lubicaa3

Ahojte. Ja mám tiež domácu pekáreň na chlieb a som s ńou spokojná. I s kôrkou, ktorá je po upečení chrumkavá. Záleží akú pekáreň máte. Na tej mojej sa dá kôrka nastaviť, či chcete bledšiu alebo tmavšiu. Chlebík je veľmi dobrý a všetci čo ho jedli, či už kamaráti, či rodina ho chválili. Záleží však i od receptu. Recepty čo dodávajú k pekárňam majú zvyčajne riedke cesto. Keď chcete dobrý chlebík, tak cesto musí byť hustejšie.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
vema Pozri príspevok
Aj ja som ju piekla, dala som do nej hrozienka, trochu posekaných orechov a úplne na koniec pred pečením na kocky horkú čokoládu. Je naozaj dobrá.Ešte som rozmyšlala pridať 1 vajce.
Ja zase uvažujem urobiť ju s kokosom. Vajíčko ma ani nenapadlo, ale tá čokoláda to je dobrý nápad, nabudúce skúsim.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

betka631 Pozri príspevok
Ja zase uvažujem urobiť ju s kokosom. Vajíčko ma ani nenapadlo, ale tá čokoláda to je dobrý nápad, nabudúce skúsim.
Betka, ale tú čokoládu ozaj na konci miesenia, ja som ju nastrkala do bábovky, aby sa už nemiesilo cesto, lebo bábovka zhnedne a to už nie je ono.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Jaj Nórika..ako dlho som ťa tu nevidela... pekárky moje a pekári...už je to rok čo tu vznikla táto naša téma, ktorá mnohých navnadila na to, že si pekáreň kúpili. Ja som spokojná, pečiem stále , najviac chlebík. A normálne, keď mi niekde ponúknu obyčajný chlieb z obchodu....mám zábrany ho jesť. A teraz sa teším, že keď príde na sviatky syn domov, tak mu napečiem chlieb bez kmínu..lebo on kvôli tomu ani chlieb nekupuje, v každom kmín nájde. No a môže chutiť dobrá údená slaninka s kupovaným rožkom ?
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

DanielaSĽ Pozri príspevok
Jaj Nórika..ako dlho som ťa tu nevidela... pekárky moje a pekári...už je to rok čo tu vznikla táto naša téma, ktorá mnohých navnadila na to, že si pekáreň kúpili. Ja som spokojná, pečiem stále , najviac chlebík. A normálne, keď mi niekde ponúknu obyčajný chlieb z obchodu....mám zábrany ho jesť. A teraz sa teším, že keď príde na sviatky syn domov, tak mu napečiem chlieb bez kmínu..lebo on kvôli tomu ani chlieb nekupuje, v každom kmín nájde. No a môže chutiť dobrá údená slaninka s kupovaným rožkom ?
Áno Danka, aj ja spomínam na pekárničkový ošiaľ. Bola to zábava. Ja tiež stále pečiem v pekárničke, aj miesim cestá. Okrem spomínanej bábovky som piekla aj ten makovec, bol dobrý, len kôrku treba dať najslabšiu. Prajem príjemné prežitie Vianočných sviatkov.
0 0
fucer fucer

fucer je offline (nepripojený) fucer

Pár receptíkov pokiaľ sa budete nudiť
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Dostala som od brata recept na sladký koláč s medom, tak som si povedala, že ho vyskúšam. Je výborný a preto prikladám recept.

Sladký koláč s medom

275 ml mlieka
25 g roztopenej Hery alebo masla
2 vajíčka
2 PL medu
500 g múky T 550 ( ja som piekla z hladkej špeciál)
1 čl soli
3/4 bal.suš. droždie (dala som 2 čl droždia)

Ja som ešte pridala hrozienka a nabudúce pridám aj troška citr.kôry.Piekla som na základnom programe na strednom prepečení.

A výsledok posúďte sami. Škoda, že nemôžem dať aj ochutnať.
DSCN3133.jpg  
DSCN3134.jpg  
DSCN3135.jpg  
DSCN3136.jpg  
1/1
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

betka631 Pozri príspevok
Dostala som od brata recept na sladký koláč s medom, tak som si povedala, že ho vyskúšam. Je výborný a preto prikladám recept.

Sladký koláč s medom

275 ml mlieka
25 g roztopenej Hery alebo masla
2 vajíčka
2 PL medu
500 g múky T 550 ( ja som piekla z hladkej špeciál)
1 čl soli
3/4 bal.suš. droždie (dala som 2 čl droždia)

Ja som ešte pridala hrozienka a nabudúce pridám aj troška citr.kôry.Piekla som na základnom programe na strednom prepečení.

A výsledok posúďte sami. Škoda, že nemôžem dať aj ochutnať.
Betkáááá, mala si aj prekrojiť. Aj ja skúsim, hovoríš že dobrý?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
betka631, vyskúšam...
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
vema Pozri príspevok
Betkáááá, mala si aj prekrojiť. Aj ja skúsim, hovoríš že dobrý?
Áno...dobrý.
DSCN3140.jpg  
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Betka na základnom programe ...to je ktorý? Na chlieb?
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Betka na základnom programe ...to je ktorý? Na chlieb?
Áno na chlieb. Na Bifinettke na programe 1. Ale ešte chcem dopísať, že ma spodnú kôrku troška chrumkavejšiu, tak rozmýšľam, že by ho stačilo piecť na najslabšie prepečenie.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A keď by sa piekol na sladkom?
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Danka ja som ho piekla prvýkrát, tak som skúsila na 1. Ale pýtala som sa brata a on piekol na sladkom a nemal ani kôrku takú tvrdú.
Tak nabudúce ho vyskúšam tiež na sladkom.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Takže dievčatá, ráno sa mi ušiel už len krajec koláča,ale kôrka bola pekná mäkká. Teraz robím ten istý len som dala 3 PL medu....chcem sladší....a pečiem na programe sladký a na najslabšiu kôrku. Vyrástol ešte vyššie ako včera...je až po dvierka pekárničky,ešte 20 min. a uvidíme. Napíšem výsledok...aj odfotím?
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja teraz pečiem nejakú Talianskú bábovku. Našla som na internete a prispôsobila som ju na pekárničku. Dala som ju piecť na sladký chlieb. Cesto bolo dosť riedke /išli aj kvasnice/, neviem ako to dopadne, dám vedieť. Neviem či neskončí v koši.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

vema Pozri príspevok
Ja teraz pečiem nejakú Talianskú bábovku. Našla som na internete a prispôsobila som ju na pekárničku. Dala som ju piecť na sladký chlieb. Cesto bolo dosť riedke /išli aj kvasnice/, neviem ako to dopadne, dám vedieť. Neviem či neskončí v koši.
Asi skončí, lebo už teraz plaskla a bude bábovka ušatá. Mala som dať sušené kvasnice a nie čerstvé - moja chyba. Keď vychladne, skúsime to čudo ochutnať, či sa dá alebo nedá
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
vema Pozri príspevok
Asi skončí, lebo už teraz plaskla a bude bábovka ušatá. Mala som dať sušené kvasnice a nie čerstvé - moja chyba. Keď vychladne, skúsime to čudo ochutnať, či sa dá alebo nedá
ja by som povedala. že to bude skôr tým riedkym cestom a nie kvasnicami...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať