Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Aj môj je už nachystaný v pekárničke, aby nám ráno rozvoniaval po byte....
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Matica Poradkyna Pozri príspevok
Ahojte, ved ja som dala viac T650 - teda hladkej. Celkovo to malo byt 700 g T550, ktoru som ale nemala. Tak som dala cca 500 g T650 a zvysok klasickej polohrubej. Ale asi musela byt chyba pri vazeni, lebo inak si to uz fakt neviem vysvetlit. ale dakujem za radu!!! :-)
700 g múky je dosť veľa. To v receptári k pekárni máš také množstvo?
Ja do mojej dávam zmesi múky maximálne 600 g. A to mám chlieb vysoký až po vrchný okraj. Keby že dám viac múky, tiež mi asi vybehne z vaničky
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No podaril sa mi "ušatec"...skúšala som novú múku - pohánkovú. Cesto bolo riedke, tak som ešte prisypala hladkú ...a bol z toho ušatec. Na vzhľad teda nič moc, ale inak je chutný, deravý....
Z toho teda vyplýva..tieto múky asi treba dávať opatrne, ja som piekla Dášin recept...dala som 300 g hladkej a zbytok pohánkovej...asi treba dať hladkej viac pri týchto múkach.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
No podaril sa mi "ušatec"...skúšala som novú múku - pohánkovú. Cesto bolo riedke, tak som ešte prisypala hladkú ...a bol z toho ušatec. Na vzhľad teda nič moc, ale inak je chutný, deravý....
Z toho teda vyplýva..tieto múky asi treba dávať opatrne, ja som piekla Dášin recept...dala som 300 g hladkej a zbytok pohánkovej...asi treba dať hladkej viac pri týchto múkach.
Daniela, v niektorom z predchádzajúcich príspevkoch sa písalo, že tých ťažkých špeciálnych múk treba dať iba pár lyžíc. Ja ich nedávam viac než 100 g.

No, aj mne sa daria teraz viac menej "ušatce", pretože som svoju XXL odniesla na reklamáciu, kvôli pretekaniu okolo hákov a kúpila som ETU Siesta, menšiu, na skúšku, že si ju buď nechám, až tú XXL opravia, alebo ju dám neveste.
To ste mali vidieť a cítiť ten smrad, keď sa vypaľovala, pretože tam písalo, že sa má vypáliť. Má iné programy ako tá XXL. Moja osvedčená sa mi zdá lepšia, pretože táto ETA, aj keď je menšia, tak aj keď dávam menšie dávky, ale buď má prostriedok vydutý alebo preliačený. Možno, že ešte neviem s ňou tak robiť ako s XXL. Uvidíme, Zatiaľ, pečiem a pečiem a skúšam a skúšam....

Receptov má ale neúrekom....

Jéééj, a čo som ešte veľmi dôležité zabudla napísať je to, že z tej ETY sa háky vyberajú neskutočne ľahko, skoro žiadne cesto na nich neostáva a diery sú fakt minimálne... veľké plus pre ETU...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Inak kto má záujem o pekáreň, tak od zajtra bude v Lidli ich značka Bifinett.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Inak kto má záujem o pekáreň, tak od zajtra bude v Lidli ich značka Bifinett.
Ale iba kto by chcel s jednym hákom...
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

cactus Pozri príspevok
Ale iba kto by chcel s jednym hákom...
Nezalezi na tom, ci pekaren ma 1 hak, alebo 2 haky. K tomu je prisposobeny tvar vanicky, aby cesto vymiesilo. Moja dcera ma pec s 1 hakom a paci sa mi viac ako moja. Proste preco 2 diery v chlebiku, ked moze byt len 1
K tej pekarni, co je v akcii zajtra v Lidli, tu by som nebrala, pretoze je iba na chlieb do 900g a to je malo. Vo vacsej peci maly chlebik upecies, ale v mensej peci velky nie
Naposledy upravil tina1 : 09.11.08 at 20:48
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
Meggi 1 Pozri príspevok
700 g múky je dosť veľa. To v receptári k pekárni máš také množstvo?
Ja do mojej dávam zmesi múky maximálne 600 g. A to mám chlieb vysoký až po vrchný okraj. Keby že dám viac múky, tiež mi asi vybehne z vaničky
Fakt tam bolo 700 g muky T550. A kedze som si v tejto diskusii nasla, ze je to vlastne polohruba muka a ze na chlieb je lepsia hladka, tak som nakoniec dala 500 g hladkej T 650 a 200 g klasickej polohrubej. mno co uz. Uz sa to vyvetralo . ale mam reakciu na LIDL: od. 6.11. su v akcii zmesy na chleby v cene 34,90 ,- Sk/1 kg - sice v letaku je uvedena iba zn. Landgut, ale plati to aj na tu druhu zn. predavanu v Lidli: Rivercote (? ci ako sa to pise ?). A obe mozem len odporucat!!!!
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
Ehm, moja znacka je ecg 538 (teraz akcia v nayku za 999,-) a je uuuuplne rovnaka ako Eta
Siesta. A spominany recept bol prilozeny a bol na tzv. slnecnicovy chlieb. Moj vlastny nazov: slnecnicovy pretekajuci chlieb :-)))))
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
P.S.: Ecg 538 = Eta Siesta. A haky sa vyberaju .... mno, aj ked ich aj s "kolikmi" namazem maslom, tak sa tam vzdy nieco pripecie. ale inak sme spokojni. A dnesny toastovy chlieb zo zmesi sa na nas este len horuco usmieva Zajtra podam hlasenie, ako sa podaril! Pekny vecer!
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
tina1 Pozri príspevok
Nezalezi na tom, ci pekaren ma 1 hak, alebo 2 haky. K tomu je prisposobeny tvar vanicky, aby cesto vymiesilo. Moja dcera ma pec s 1 hakom a paci sa mi viac ako moja. Proste preco 2 diery v chlebiku, ked moze byt len 1
K tej pekarni, co je v akcii zajtra v Lidli, tu by som nebrala, pretoze je iba na chlieb do 900g a to je malo. Vo vacsej peci maly chlebik upecies, ale v mensej peci velky nie
No tie diery zas až tak veľmi nevadia, ale jedna lopatka to tak rýchlo nevymieša ako dve. Porovnaj časy na pečenie: dvojlopatková 3:20, jednolopatková 5:30.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Rozalka Pozri príspevok
No tie diery zas až tak veľmi nevadia, ale jedna lopatka to tak rýchlo nevymieša ako dve. Porovnaj časy na pečenie: dvojlopatková 3:20, jednolopatková 5:30.
Mam moznost porovnat Etu siestu -2 lopatky, Etu Vegu 1 lopatka, cas pecenia priblizne rovnaky. Rozdiel je len v tvare vanicky. Bifinett - 2 lopatky, cas pecenia+ o par min dlhsie.
Pokial viem tiez Panasonic ma tiez 1 lopatku.
Z vlasnych skusenosti vobec by som sa neobavala pekarne s 1 lopatkou. Skor by som prihliadala na to, aku velkost upecie chlebik.
Pokial by som chcela investovat do pekarne by som uvazovala nad pecenim bagetky, alebo pecenim dvoch chlebikov sucasne, ci automatickym davkovanim
Pre porovnanie prikladam kompletny zoznam domacich pekarni: http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

deppo - ten pohár - to je klasický odmerkový pohár = 250 ml a vtedy sa to na gramy neváži,len to trošku utrasieš, ak by bolo náhodou riedke cesto tak prisypeš múku.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

rozalka a deppo - tá nádoba na bagetty sa dá objednať v moulinex - ale je tam problém - pekáreň na bagetty má omnoho väčší výkon ako naša xxl a má o špirálu naviac, práve kvôli bagetám
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

matica poradkyna - ten recept si doma nájdem a zajtra ti ho sem napíšem, inak ja čerpám recepty z českej dámy - tam je vyše 1000 receptov a sú tam aj názory k nim a sú fakt odskúšané.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Prikladám fotky mojích ďalších premier.Pekarničku možem len odporúčiť,zatiaľ som v nej piekla 4 krát,ale všetko sa podarilo.Čo sa týka tých bagiet,sú fajn,ale ako som už písala, sú to skôr väčšie rožteky,pre viacčlennú rodinu si neviem predstaviť ich piecť.Program trvá 2,5 hod., hodinku musí pekáreň chladnúť na ďalší program.....Ale ako chuťovka sú fajn.
bagety.jpg  
bagety 2.jpg  
vianocka.jpg  
1/1
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

ako krájate čerstvý chlieb, aj ked ho nechám vychladnúť skoro uplne trúsi sa mi, napr. taký obyčajný kde ide iba múka, voda, droždie, cukor, kmín a sol??
0 0
reni06 reni06

reni06 je offline (nepripojený) reni06

ahojte,
my pekareň máme, možem ju ako vianočný darček len odporučiť.
ja kupujem zmes v lidli /odporočila mi ju kamoška/, majú výber z viacero druhov /napr. sedliacky chlieb, pšenično-ražný a pod./. Zmes je balena po 1kg a upečiete z neho 2 chlebíky /tvar hranola/ a je pravda, že táto zmes hotová, stačí do piecky pridať vodu, 1/2 zmesi a navolí sa program. Pečenie trvá cca 3 hodiny.
Občas pridám ku zmesi semiačka a podľa toho zvolím program /pečenie je cca 1/2 hod. dlhšie/.Chlebík chutí výborne...
0 0
gregyy gregyy

gregyy je offline (nepripojený) gregyy

AHojte

uvazujeme si kupit toto cudo, len ked som to videl tak sa mi zda formicka na ten chlieb moc mala. A ja moc cierne a tie chleby so semiackami moc rad nemam. Da sa v domacej pekarnicke upiect aj normalny biely chlieb aky piekavali nase stare mamy? Teda neviem ci pekarnicka nie je stavana len na take cierne chleby, ktore maju cesto asi uplne ine... a ak ano, je jedno ci kupit tesco alebo mulinex? ALebo co odporucate? Na co sa sustredit pri vybere?dik moc
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

gregyy Pozri príspevok
AHojte

uvazujeme si kupit toto cudo, len ked som to videl tak sa mi zda formicka na ten chlieb moc mala. A ja moc cierne a tie chleby so semiackami moc rad nemam. Da sa v domacej pekarnicke upiect aj normalny biely chlieb aky piekavali nase stare mamy? Teda neviem ci pekarnicka nie je stavana len na take cierne chleby, ktore maju cesto asi uplne ine... a ak ano, je jedno ci kupit tesco alebo mulinex? ALebo co odporucate? Na co sa sustredit pri vybere?dik moc
Každá pekárnička má viacero programov a dajú sa upiecť aj klasické chlebíky, ja som robila napr.zemiakový.Vôbec to nieje určené len na tmavé ,ale kto chce zdravšie jesť,uprednostňuje tie.Taktiež je rôzné formy,väčšie aj menšie.V niektorých sa dá upiecť až 1,5 kg chlieb a to sa mi až tak málo nezdá.Ak si prečítaš diskusiu spätne nájdeš tam mnoho pre a proti na rôzné pekárničky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať