Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Ahojte,

do včera som len potichu sledovala túto tému, ale včera ma môj zlatý manžel veľmi potešil: Kúpil mi pekárničku Bifinett a k tomu hotovú zmes na chlieb.
Hneď večer som ju vyskúšala a dnes sme už na raňajky mali náš chlebík. Myslím, že sa mi celkom vydaril aj vďaka Vám. Prečítala som si Vaše rady, čo - to som si zapamätala, a teraz si idem pozrieť späť Vaše receptíky na chlebík a briošku. Dnes mám chuť vyskúšať niečo sladšie.

Až teraz viem, prečo ste sa tak tešili zo všetkého vydareného z pekárničky.
Je to naozaj o niečom inom, ako pečenie v rúre.

Mimochodom, môj mladší syn sa ma opýtal, načo mi vlastne pekárnička bude. Chcela som mu vysvetliť, že je to vlastne pečenie bez námahy, všetko do pekárničky nadávkujem, nastavím program a ona si sama spraví cesto aj upečie. Vypočul ma a nakoniec to zaklincoval: aha, to je vlastne automatická práčka na chlieb.
Takže my máme automatickú práčku na chlieb.

Pekný deň a príjemné pečenie.

Janette
Naposledy upravil danielko : 14.11.08 at 13:22
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

danielko - gratulujem, ja som bola totálny antitalent na kysnuté cesto ani moja mama ho nevie, a teraz robím všetko mňam,

my našu pekáreň voláme zuza a dcéra už vie s ňou robiť, urobí chlieb, naváži a rada to tam dáva a pozerá. a vždy zuza makaj a tak,

nech sa vám pečenie darí pre radosť
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Drahé kolegyne pekárky a kolegovia pekári, ako robíte chlebík s odloženým časom pečenia? no technicky mi je to jasné, mňa zaujíma recept, lebo ak majú suroviny stáť celú noc v pekárničke (v kuchyni), mlieko tam nemôžem dať.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Drahé kolegyne pekárky a kolegovia pekári, ako robíte chlebík s odloženým časom pečenia? no technicky mi je to jasné, mňa zaujíma recept, lebo ak majú suroviny stáť celú noc v pekárničke (v kuchyni), mlieko tam nemôžem dať.
Máš pravdu, Rozálka, ja som s odloženým štartom zatiaľ robila iba s vodou.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Rozalka Pozri príspevok
Drahé kolegyne pekárky a kolegovia pekári, ako robíte chlebík s odloženým časom pečenia? no technicky mi je to jasné, mňa zaujíma recept, lebo ak majú suroviny stáť celú noc v pekárničke (v kuchyni), mlieko tam nemôžem dať.
Kedze mam intoleranciu laktozy, mlieko nahradzam sojovym. Takze dam potrebne mnozstvo vody + 5 PL sojoveho suseneho mlieka. Tak isto by som riesila asi aj klasickym susenym mliekom.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Rozalka Pozri príspevok
Drahé kolegyne pekárky a kolegovia pekári, ako robíte chlebík s odloženým časom pečenia? no technicky mi je to jasné, mňa zaujíma recept, lebo ak majú suroviny stáť celú noc v pekárničke (v kuchyni), mlieko tam nemôžem dať.
Rozalka robím to už tak stále s tým odloženým štartom, dávam acidofilné a je to bez problémov. Nič sa nestane ani mlieku, ani chlebíku a ani tebe, neboj sa, kľudne to tak rob. A je to super...tá vôňa čo ťa ráno zobudí... Predtým som dávala chlebík piecť ako som prišla z práce. Ale kým sa uvarili a vychladli zemiaky a upiekol chlebík, bolo vždy už veľa hodín, čakala som ešte kým vychladne, aby som ho odložila a chodila som kvôli tomu neskoro spať. Potom som skúsila ten odložený štart....a toto sa mi páči viac. Môj muž vstáva skôr...on ho vyberie. Ja chodím do práce neskôr, takže kým odchádzam chlebík mám už vychladnutý a môžem ho odložiť. Tiež som čítala v návode, že nie je to pre chleby kde sa dáva mlieko, ale veď acidko je už kyslé, tak prvý raz som to robila s rešpektom , ale teraz bežne a bez strachu.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Rozalka robím to už tak stále s tým odloženým štartom, dávam acidofilné a je to bez problémov. Nič sa nestane ani mlieku, ani chlebíku a ani tebe, neboj sa, kľudne to tak rob. A je to super...tá vôňa čo ťa ráno zobudí... Predtým som dávala chlebík piecť ako som prišla z práce. Ale kým sa uvarili a vychladli zemiaky a upiekol chlebík, bolo vždy už veľa hodín, čakala som ešte kým vychladne, aby som ho odložila a chodila som kvôli tomu neskoro spať. Potom som skúsila ten odložený štart....a toto sa mi páči viac. Môj muž vstáva skôr...on ho vyberie. Ja chodím do práce neskôr, takže kým odchádzam chlebík mám už vychladnutý a môžem ho odložiť. Tiež som čítala v návode, že nie je to pre chleby kde sa dáva mlieko, ale veď acidko je už kyslé, tak prvý raz som to robila s rešpektom , ale teraz bežne a bez strachu.
tak to musím aj ja vyskúšať
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
tina1 Pozri príspevok
Kedze mam intoleranciu laktozy, mlieko nahradzam sojovym. Takze dam potrebne mnozstvo vody + 5 PL sojoveho suseneho mlieka. Tak isto by som riesila asi aj klasickym susenym mliekom.
Je to určite dobré, no vôňu sušeného mlieka nemám v láske, tak radšej zvolím to acidko, potom sa už ocot nedáva, však?
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Rozalka Pozri príspevok
Je to určite dobré, no vôňu sušeného mlieka nemám v láske, tak radšej zvolím to acidko, potom sa už ocot nedáva, však?
Pokial riesis chlebik, acidko by som kludne dala pri odlozenom starte. Vtedy ocot nie je potrebny. Pokial by si chcela sladky chlebik /babovku/, tam by som acidko nedala, skor by som riesila susenym.
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Ja od štvrtku pečiem každý deň. Zatiaľ doslova len skúšam a sledujem. Prvý chlebík som robila z hotovej zmesi, vydaril sa, ďalšie chlebíky som robila podľa receptov, ktoré milé skúsenejšie poraďačky dali do tejto témy. Aj tie sa mi vcelku vydarili.
Vyskúšala som aj briošku, ktorú tu dala DanielaSĽ. Aj sa mi to zdalo trošičku divné, že do briošky cukor nedávam, keď to má byť sladšie pečivo, ale bola som lenivá zapnúť počítač, aby som to skontrolovala, tak som to v tej chvíli neriešila. Upiekla so briošku bez cukru.
To, že tam cukor určite mal byť, mi došlo úplne pri pečení, keď kôrka bola veľmi svetlučká. A teraz som si skontrolovala recept, že ten cukor tam mal byť.
Nebola zlá, deti ju zjedli celú, ale s cukrom bude ešte lepšia.
Ale malo to aj jednu výhodu : môj manžel - diabetik sa potešil, že môžem piecť aj niečo iné ako chlebík, aj pre neho. Dokonca ani deti moc nefrflali.
Som trošku aj prekvapená, že pečenie v pekárničke ide tak ľahko.

Ďakujem Vám všetkým za recepty.
Bez nich by sa mi začínalo ťažšie. Tak to ide naozaj veľmi ľahko.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

tak ja hlásim, cez víkend upečené naše klasické tri chlebíky - z toho dva na odložený štart, jeden odlož. som robila dnes v noci a mala som zatvorené dvere ale aj tak som to počula ozýva sa to v paneláku a budilo ma to ale bolo super si ráno dať teplý chlieb
cez víkend som skúšala u polovičky upiecť normálny kys. koláč s ovocím, ked som nevedela kolko tam toho cesta dať, bol vysoký asi tak 3-3,5 cm a tak nabudúce dám len 2/3 ale bol dobrý, urobila som aj plnené rožky so syrom, salámou ale zaujímavé je že u mňa v remoske to cesto je mäkkučké a v rúre - elektrickej bolo trochu vysušené.
skúsim urobiť ten koláč aj u mňa v remoske - z pol dávky na 2x uvidím aké bude v remoske,
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

Takže zdravím všetkých pekárov na tejto stránke včera som začala čítať vaše príspevky a dne s som si objednla pekáreň aj ja typ Moulinex OW 500331 XXL- dajú sa v nej piecť aj bagety len si neviem prestraviť ten postup to je tak isto ako pri chlebe? Ak ju niekto máte napíšte mi prosím vaše postrehy. ďakujem a už sa na ňu teším.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Hrdzoska Pozri príspevok
Takže zdravím všetkých pekárov na tejto stránke včera som začala čítať vaše príspevky a dne s som si objednla pekáreň aj ja typ Moulinex OW 500331 XXL- dajú sa v nej piecť aj bagety len si neviem prestraviť ten postup to je tak isto ako pri chlebe? Ak ju niekto máte napíšte mi prosím vaše postrehy. ďakujem a už sa na ňu teším.
Tak nech ti skoro príde a nech sa ti pečenie darí.......moje suroviny už čakajú v pekárničke, aby ráno voňal celý byt....
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

tak u nás ide pekáreň skoro každý deň,
aj ked sme dve, bud robím chlieb alebo cesto na niečo - koláčiky, rožky, pletenky a tak ale už sme skúsili aj bábovku - mazanec a bol mňam. Len keby sa z toho nepriberalo.
0 0
Meracrest a.s. Meracrest a.s.

Meracrest a.s. je offline (nepripojený) Meracrest a.s.

ja mám pekárničku a som s ňou veľmi spokojná, program trvá 3 hodiny, ale naozaj nemáš s tým žiadnu starosť. Dlhšie sim hľadala recept, ktorý nám vyhovoval, ale našla som a chlebík je fantastický a dá sa nadstaviť aj farba kôrky a veľkosť bochníka. Dokonca som tam robila aj sladkú vianočku a tiež veľmi dobrá. A to nevravím, že nám pri pečení rozvoniava celá kuchyňa. A môžeš si nadstaviť čas pečenia na noc a ránko ťa zobudí čerstvučký chlebík. Ak by si sa rozhodla pre kúpu pekárničky, tak kľudne si môžeš kúpiť lacnejšiu, všetky bez ohľadu na cenu majú takmer rovnaké programy, len treba dávať pozor pri kúpe na spotrebu.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja som sa potešila, že si dokúpim "bagetovač", ale asi to nie je také jednoduché, lebo moja Mulinka má krstné meno 500030, a tie bagetové 500331 a ešte aj ďalšie krstné meno Baguette, takže aj asi zostanem pri klasickom chlebíku.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

rozalka ale ved si urob cesto tak ako ony a potom si musia aj tak urobiť bagety a tie si len dajú piecť , a ty si môžeš tiež urobiť bagetky a dať piecť do rúry.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

veronkaj Pozri príspevok
rozalka ale ved si urob cesto tak ako ony a potom si musia aj tak urobiť bagety a tie si len dajú piecť , a ty si môžeš tiež urobiť bagetky a dať piecť do rúry.
Veronkaj,mas pravdu.My mame sice pekarnicku aj na bagety,ale urcite sa to da upiect aj na plechu.Akurat ,ze nebudu mat taky tvar,lebo v pekarnicke su vo formicke a mozno budu aj inak prepecene,no zaiste chutne.Je to ako s chlebikom,aj ten sa da upiect aj bez pekarnicky.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Hrdzoska Pozri príspevok
Takže zdravím všetkých pekárov na tejto stránke včera som začala čítať vaše príspevky a dne s som si objednla pekáreň aj ja typ Moulinex OW 500331 XXL- dajú sa v nej piecť aj bagety len si neviem prestraviť ten postup to je tak isto ako pri chlebe? Ak ju niekto máte napíšte mi prosím vaše postrehy. ďakujem a už sa na ňu teším.
My máme takúto pekárničku a zatiaľ som s ňou maximalne spokojná.Všetko sa super pečie,akurát pri programe koláč si treba striehnuť na stav koláčika ako je napr.bábovka alebo makovec,pernik.To dopadlo na prvy pokus hrozne, no ostatne už ušli.
Naposledy upravil betyna8 : 26.11.08 at 08:58
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

hrdzoska - aj ja mám moulinex XXL a som spokojná, sme síce doma dve ale maká niekedy aj každý deň, cesto vypracuje aj z pol aj z celej dávky, chlebík tiež mňam a tým že má veľkú formu nemusím robiť každý deň ale každý druhý,

ja v nej zvyknem chlieb po dopečení programu ešte tak 10 min. nechať a až potom vypnem a vyberiem, skúšala som tam už aj vianočku aj mazanec - dokonca som ani nedala program sladký len cesto a prepla na pečenie a bol mňam.

spokojná som veľmi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať