Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Poraaaaďáááci pomoooc Mne nejde vôbec upiecť nič sladké. Totálne sa mi nedarí... Okrem bábovky a makovca, som neupiekol poriadne nič sladké. Včera som skúšal sladký koláč s jablkami a orechami, a totálny prepadák ( pritom som recept dodržal do bodky). Prosím poraďte mi nejaký osvedčený recept na sladkeéNajlepšie, čo sa dá komplet upiecť aj v pekárni.Čiže nič komplikované - len náhadžem - vyberem ďakujem
Naposledy upravil Deppo : 10.11.08 at 19:05
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
veronkaj Pozri príspevok
matica poradkyna - ten recept si doma nájdem a zajtra ti ho sem napíšem, inak ja čerpám recepty z českej dámy - tam je vyše 1000 receptov a sú tam aj názory k nim a sú fakt odskúšané.
Dakujem, veronkaj budes zlata! Hlasenie: vcerajsia premiera so ciabattou pecenou na toastovom programe dopadla vyborne! Jasne, ze to bolo zo zmesi - no nekupte to, ked je to v akcii v lidli. Mno a k ceskej dame - ked sa mi tam aj recept pozdaval, tak som sa zhrozila pri jeho hodnoteni - teda nazoroch. ale nevzdavam to, budem hladat dalej.
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
Deppo Pozri príspevok
Poraaaaďáááci pomoooc Mne nejde vôbec upiecť nič sladké. Totálne sa mi nedarí... Okrem bábovky a makovca, som neupiekol poriadne nič sladké. Včera som skúšal sladký koláč s jablkami a orechami, a totálny prepádok ( pritom som recept dodržal do bodky). Prosím poraďte mi nejaký osvedčený recept na sladkeéNajlepšie, čo sa dá komplet upiecť aj v pekárni.Čiže nič komplikované - len náhadžem - vyberem ďakujem
mno, aj ja čakám na také - tak pííííšte!!!
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
veronkaj Pozri príspevok
ako krájate čerstvý chlieb, aj ked ho nechám vychladnúť skoro uplne trúsi sa mi, napr. taký obyčajný kde ide iba múka, voda, droždie, cukor, kmín a sol??
Do cesta treba pridať trochu jablčného octu (ja som dala vínny, efekt rovnaký), a cesto sa nebude melniť/trúsiť.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Deppo Pozri príspevok
Poraaaaďáááci pomoooc Mne nejde vôbec upiecť nič sladké. Totálne sa mi nedarí... Okrem bábovky a makovca, som neupiekol poriadne nič sladké. Včera som skúšal sladký koláč s jablkami a orechami, a totálny prepadák ( pritom som recept dodržal do bodky). Prosím poraďte mi nejaký osvedčený recept na sladkeéNajlepšie, čo sa dá komplet upiecť aj v pekárni.Čiže nič komplikované - len náhadžem - vyberem ďakujem
Deppo a piekol si už briošku? Recept som sem už neraz prilepila...a nakoniec je aj v knižke ku pekárni Moulinex XXL. Mne sa vždy podarila.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
veronkaj Pozri príspevok
ako krájate čerstvý chlieb, aj ked ho nechám vychladnúť skoro uplne trúsi sa mi, napr. taký obyčajný kde ide iba múka, voda, droždie, cukor, kmín a sol??
Veronka nepeč taký...skús vodu nahradiť acidofilným alebo kefírovým mliekom..odpadne dávať ocot...a vždy daj 1-2 zemiaky. A chlebík sa ti trúsiť nebude.
Ja som to raz vyskúšala a odvtedy iný nepečiem.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

Tak tu je moja bábovka:
Suroviny:
275 ml mlieka
100g rozpust. masla nebo Hery
500g polohr. muky
5 PL cukru ( z toho 1-2 vanilkového)
1 čl soli
1 čl sušeného alebo 1/4 čerstvého droždia

po pípnutí hrozienka

moulinex xxl - program základný, veľkosť najväčšia a kôrka bledá.
u ostatných pekárni neviem
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

včera som kúpila ten krájač, taký obyčajný aj tak ma vyšiel na 700 korún a to si musím počas krájania držať gombík, ale čo už.

ten zemiak skúsim ale aj tak nožnom sa nedá tak pekne rovnako nakrájať chlieb a iné ale skúsim. A to acidko to je to čo predávajú v obchode vo flaši takej veľkej??? a nedá to inú chuť tomu chlebíku.??
0 0
nikijaro nikijaro

nikijaro je offline (nepripojený) nikijaro

Rozalka Pozri príspevok
Priznám sa tichúčko, doteraz som domácu pekárničku považovala len za také "pánske huncútstvo". No musím svoj názor zmeniť, pretože včera sa mi podaril veľmi dobrý chlebík, tak sa s vami idem podeliť o recept:

2 PL oleja
1 PL vínneho octu - červený - nemám doma jablčný
2 dl mlieka
1,5 cl teplej vody
2 ČL soli
1/2 PL medu
300 g múky T650
120 g múky grahamovj
130 g múky ražnej vyrážkovej
droždie (1/3 lastovičky)
po pípnutí semiačka: tekvicové, ľanové, slnečnicové
rasca celá a čerstvo pomletá

v Moulinex XXL program 1, nastavenie na 1000g, prepečenie 3. stupeň,
po 3:20 som prepla na program 14 a ešte dopekala 10 minút.
V pekárničke som chlebík nechala ešte 20 minút a potom vybrala na mriežku. Jedna báseň.
Ahoj.
1,5 cl teplej vody
alebo 1,5 dl
nie je to malo na toľko muky.
ďakujem.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
veronkaj Pozri príspevok
včera som kúpila ten krájač, taký obyčajný aj tak ma vyšiel na 700 korún a to si musím počas krájania držať gombík, ale čo už.

ten zemiak skúsim ale aj tak nožnom sa nedá tak pekne rovnako nakrájať chlieb a iné ale skúsim. A to acidko to je to čo predávajú v obchode vo flaši takej veľkej??? a nedá to inú chuť tomu chlebíku.??
Áno to acidofilné mlieko vo veľkej fľaši. Najviac ho kupujem v Lidli. Tak vieš, že horúci chlieb sa krája ťažko..to ani jeden recept ti nezaručí, že ho dobre odrežeš.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
veronkaj Pozri príspevok
včera som kúpila ten krájač, taký obyčajný aj tak ma vyšiel na 700 korún a to si musím počas krájania držať gombík, ale čo už.

ten zemiak skúsim ale aj tak nožnom sa nedá tak pekne rovnako nakrájať chlieb a iné ale skúsim. A to acidko to je to čo predávajú v obchode vo flaši takej veľkej??? a nedá to inú chuť tomu chlebíku.??
Pridržanie gombíka je z dôvodu bezpečnosti.
Skúšala som acidko resp. mlieko + ocot, druhá kombinácia sa mi viac páčila. No ja som tu ešte len taký začiatočníček, zober si rady skúsenejších "pekárok".
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
veronkaj Pozri príspevok
Tak tu je moja bábovka:
Suroviny:
275 ml mlieka
100g rozpust. masla nebo Hery
500g polohr. muky
5 PL cukru ( z toho 1-2 vanilkového)
1 čl soli
1 čl sušeného alebo 1/4 čerstvého droždia

po pípnutí hrozienka

moulinex xxl - program základný, veľkosť najväčšia a kôrka bledá.
u ostatných pekárni neviem
Ahoj, dakujem za recept - urcite vyskusam!!! Pekny vecer
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
veronkaj Pozri príspevok
Tak tu je moja bábovka:
Suroviny:
275 ml mlieka
100g rozpust. masla nebo Hery
500g polohr. muky
5 PL cukru ( z toho 1-2 vanilkového)
1 čl soli
1 čl sušeného alebo 1/4 čerstvého droždia

po pípnutí hrozienka

moulinex xxl - program základný, veľkosť najväčšia a kôrka bledá.
u ostatných pekárni neviem
Nepomýlila si sa?
Najväčšia váha = 1500 g, a keď zrátam suroviny, nie je to ani kilo.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

ozaj veľkosť stredná pri tej bábovke pardon,

čo je tá brioška čo ju tu spomínate???

prosím o radu, doteraz som dávala do pekárne len sušené droždie ale vo veľa receptoch je že čerstvé - ak sa nepečie v pekárni robí sa z neho kvások, ak sa to cesto rozhodnem urobiť v pekárničke tak to droždie sa tiež dáva na vrch do jamky v múke a ked je čerstvé tak trošku cukru k nemu a zakryť múkou???
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Brioška je niečo ako vianočka....
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

moja dcéra dnes zase bude robiť chlebík sama, taký ten základný, a zajtra skusim ja urobiť plnené sladké rohlíčky nutelou - sľúbila som.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Ja som skúšal aj normálne droždie ale neviem ako ho dávkovať . Výsledok - chlieb nevykysol. No čítal som tu aj skúsenosti , že to ide aj s ním a v pohode. Nemám chuť to ale riskovať, keď ho kupujem za doslova pár korún, a vydrží mi na tri chlebi
Ale zase by ma zaujímalo, či je rozdiel v chuti chleba pečeného s tým sušeným droždím a obyčajným.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Deppo Pozri príspevok
Ja som skúšal aj normálne droždie ale neviem ako ho dávkovať . Výsledok - chlieb nevykysol. No čítal som tu aj skúsenosti , že to ide aj s ním a v pohode. Nemám chuť to ale riskovať, keď ho kupujem za doslova pár korún, a vydrží mi na tri chlebi
Ale zase by ma zaujímalo, či je rozdiel v chuti chleba pečeného s tým sušeným droždím a obyčajným.
Pouzivam prevazne cerstve drozdie, staci 1/4 kocky. Do pekarne davam podla rozpisu surovin navrchu v muke urobim jamku do kt. rozmrvim drozdie s 1 kl cukru a zalejem trocha vody.
Cerstve drozdie nie je vhodne pri odlozenom starte, inak rozdiel nevidim
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Deppo Pozri príspevok
Ja som skúšal aj normálne droždie ale neviem ako ho dávkovať . Výsledok - chlieb nevykysol. No čítal som tu aj skúsenosti , že to ide aj s ním a v pohode. Nemám chuť to ale riskovať, keď ho kupujem za doslova pár korún, a vydrží mi na tri chlebi
Ale zase by ma zaujímalo, či je rozdiel v chuti chleba pečeného s tým sušeným droždím a obyčajným.
Je kopec receptov,kde sa uvádza čerstvé droždie,ja ho používam tiež,ale ako už bolo písane,treba ho rozmrviť.Ja ho vodou už nezalievam.

Toto je z receptov od Moulinexu

Droždie na pečenie (saccharomyces cerevisiae): je živý produkt, so zásadnou dôležitosťou pri pečení chleba,
ktorý dodáva schopnosť nakysnúť a chuť, ktorú dobre poznáte a máte radi!
Droždie na pečenie býva v rôzných formách: čerstvé v malých kôstkach, alebo instantné (sušené).
Droždie je k dostaniu v supermarketoch (pekárňach alebo oddeleni čerstvých výrobkov), ale môžete tiež kúpiť
droždie od vašeho miestneho pekára.
Buď v čerstvej alebo sušenej forme, droždie by malo byť pridávané priamo do nádoby na pečenie vašej domácej
pekárne spoločne s ostatnými ingredienciami. Čerstvé droždie nezabudnite rozdrviť v prstoch tak, aby sa lepšie
rozpustilo. Zvoľte teplotu blízku 37 °C, pri nižšej dobre nevykysne, pri vyššej stratí silu kysnutia. Dodržujte
stanovené množstvo a nezabudnite ich znásobiť, ak použijete čerstvé droždie (viď tabuľka ekvivalentov
nižšie).
Prášok do pečiva: môže sa použiť len pre pečenie koláčov a nie je vhodný pre pečenie chleba. Samokysnúca
múka je náhrada za prášok do pečenia.

Ekvivalentné množstvo/váhy sušeného a čerstvého droždia

Sušené droždie Saf Instant 1 1.5 2 2.5 3 3.5 4 4.5 5
(v lyžičkách)
Čerstvé droždie Noli (g) 10 15 21 25 30 35 42 45 50

DÔLEŽITÉ: Droždie nikdy nesmie prísť do priameho kontaktu so soľou!!
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

tak, my sme včera dali skúšobne do nášho bežného chlebíka 1 PL solamylu a bol mňam a netrusil sa tak veľmi ale je aj fakt že som ho krájala na krájači.

večer som ešte zarábala cesto na plnené rožteky s tou nutelou a prvý krát som skúšala v pekárni to čertvé droždie, na vrchu múky som spravila jamku, tam rozmrvila droždie dala 1 pl cukru a zakryla trochou múky, výsledok, koláče dnes raňajkujú aj kolegovia.
dnes skúsim urobiť s nastrúhaným zemiakom chlieb.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať