Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

DanielaSĽ Pozri príspevok
Gabi aký recept si robila? Ja som sa tiež bála po prvý raz a ešte ani raz sa mi nestalo, že by sa nepodaril. A dokonca niekde píšu, že chlieb do ktorého ide vajce alebo mlieko, sa nemá dávať na časovanie. A ja môj pečiem s acidkom. A teraz už pravidelne dávam na časovanie.
Doteraz sa aj mne podarili. No tentoraz som dala celozrnnú múku a program na základné pečenie. Možno som mala použiť pre celozrnnú. Inak recept podľa návodu.
.... Vidíš, tam boli asi iné pomery surovín.... Toto ma ani nenapadlo pozrieť. No čo, nabudúce budem múdrejšia.
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Ten čokoládový chlebík ostane hnedý,ale niektoré kúsky čokolády zostanú. Piekla som aj ten makovec, je trocha ako bábovka. Čokoládový mi pripomína vianočku. Moji doma sa ho nevedia najesť. Už ho piekla aj suseda, tiež sa vnúčatám páčil.
0 0
jujka1 jujka1

jujka1 je offline (nepripojený) jujka1

Ahojte ma niekto recept na slané? Ďakujem.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

Od včera som majiteľkou novej pekárne a tak som si prečítala už polovicu vašich stránok a v nedelu začínam uvidíme čo bude.
Ak niečo mi nepôjde môžem vás prísť popýtať o radu???
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Určite ano tu ti rád každý ochotne poradí, pokiaľ bude vedieť a k pekárničke graaatulujem je to úžasnýý vynález
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

mám rovno dotaz

- ten kto má moulinex xxl nechal ju najprv vypáliť alebo len umyl v návode to totiž nieje a niektoré pekárne že treba

- ked dávate chlieb piecť musí sa naolejovať vanička a háky,???

- čo znamená v receptoch - sádlo ?? je to hera alebo pama alebo dávate obyčajné maslo???
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
veronkaj Pozri príspevok
mám rovno dotaz

- ten kto má moulinex xxl nechal ju najprv vypáliť alebo len umyl v návode to totiž nieje a niektoré pekárne že treba

- ked dávate chlieb piecť musí sa naolejovať vanička a háky,???

- čo znamená v receptoch - sádlo ?? je to hera alebo pama alebo dávate obyčajné maslo???
Ja som iba umyla.
Vaničku neolejuješ (strašné slovo), pretože by ti išlo veľa oleja. Dávam trocha na háky.
A sádlo je masť, šmalec, atď.

Pohodové pečenie ti prajem.
A určite vyskúšaj recept od Dášky, ten so zemiakmi.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

veronkaj Pozri príspevok
mám rovno dotaz

- ten kto má moulinex xxl nechal ju najprv vypáliť alebo len umyl v návode to totiž nieje a niektoré pekárne že treba

- ked dávate chlieb piecť musí sa naolejovať vanička a háky,???

- čo znamená v receptoch - sádlo ?? je to hera alebo pama alebo dávate obyčajné maslo???

Ja mám XXL a nevypaloval som , iba som umyl a nechal vysušiť vaničku. Háky olejovať nezvyknem nikdy a všetko dopadne v pohode, ale skúsiť skúsim čo to spravím. A používal som najprv heru ale teraz už len maslo
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

najprv ho musím nájsť ten recetp so zemiakmi od Dasky a teraz v nedelu sa chystám urobiť taký úplne základný biely kmínový s dámy - receptov bolo k tomu aj video že ako a čo sa bude a má diať tak uvidím, skúsim neolejovať len umyť

a niektorý vravia že moulinex im zle dopekajú že musia pridávať iný tvrdia že netreba mám to dať na stredné prepečenie????

to normálnu masť čo v obchodoch predávajú v kelímkoch myslia??? to sa ešte dáva ?

Deppo - hera nieje dobrá?? ja ju pri pečení bežne používam.

pýtam sa jak idiot ale som laik na kys. cesto a tak radšej sa opýtam než spraviť hluposť
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Ja robím na strednej kôrke, a nechávam približne ešte 20 minút v pekárničke dojsť až potom vyklopím
Neviem či je hera dobrá my sme ju doma nikdy nepoužívali, a keď sme si kúpili pekárničku tak som ju skúsil - ale niekto tu na porade mi ju neodporúčal (ako tieto margarínové tuky všelijaké) tak používam maslo - a pohoda úplná.
Inak ten základný chlieb je super, ja som ako prvé robil bábovku a vyšla mi perfektne
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Tu je ten Dáškin recept

Re: Domáca pekáreň na chlieb
Citát:
Pôvodca textu príspevku: vema
Ďakujem Dáška, budem experimentovať, mohla by si napísať ako si upiekla chlebík, ktorý Vám chutil.

Ja mám overený tento recept (kopirujem z inej diskusie)
350 ml vlažnej vody
2 PL oleja (ak dávaš mlieko, tak olej asi netreba)
1 PL octu (dávam jablkovy - dočítala som sa v diskusiach, že je to proti melivosti chleba a naozaj to tak je, overila som si, ked som ho zabudla pridať )
550 g múky - dávam zmes 400 g hladkej a 150 ražnej celozrnnej, alebo špaldovej, alebo grahamovej.
1 čl soli - Pozor ale, sol musí ísť dostatočne daleko od droždia. Inak droždie nekysne.
1 čl sušeného droždia (1 balík používam na 3x)
1-2 čl mrvenej rasce alebo ineho korenia
Ak sa mi chce, tak aj dva nastrúhané zemiaky
Nakoniec (po signale) prisýpam hrsť semien - slnečnica, tekvica). Už som dokonca aj varila špaldu, jašmenné krúpy. Bolo to fajn, ale teraz sa mi nechce
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

deppo - tak bábovka u nás kvôli dcére pôjde asi často , môže ju mať na raňajky, desiatu alebo len tak a aký si robil recept ten z návodu ?? ozaj sú tie recepty z návodu dobré dá sa podľa nich??

cactus ďakujem za recept, vytlačený a skúsi sa , teda ja ho skúsim

ešte môžem - my máme radi klasické žemle také tie čo predávajú v bile čo majú taký pekný tvar na vrchu také trojuholníčky ako sa vlastne robia tie žemličky,??
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

veronkaj Pozri príspevok
deppo - tak bábovka u nás kvôli dcére pôjde asi často , môže ju mať na raňajky, desiatu alebo len tak a aký si robil recept ten z návodu ?? ozaj sú tie recepty z návodu dobré dá sa podľa nich??

cactus ďakujem za recept, vytlačený a skúsi sa , teda ja ho skúsim

ešte môžem - my máme radi klasické žemle také tie čo predávajú v bile čo majú taký pekný tvar na vrchu také trojuholníčky ako sa vlastne robia tie žemličky,??
Tú baboku som robil z návodu a aj ostatné recepty z návodu sú uplne v pohode
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

netreba u nich dávať menej vody alebo tak??? niektorým nevyšli čo som čítala

tak skúsim aj to normálne s tým rátam,že sa nie všetko podarí

Ďakujem za rady a pekný víkend,

v pondelok nahlásim ako vyšiel prvý pokus
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Ja som na chlp dodržiaval recept, , , držím palce
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Manžel kúpil pekáreň Mulinex XXL. Zatiaľ sa ňu len pozerám a naberám odvahu.
Na pokyn kolegu (aby sme vraj na začiatku neexperimentovali, ale začali s polotovarom) sme si kúpili v kaufíku múku na slnečnicový chlieb a sušené droždie.
A teraz poraďte, čo ďalej.
Asi najskôr prečítam návod na tom slnečnicovom polotovare.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Rozalka Pozri príspevok
Manžel kúpil pekáreň Mulinex XXL. Zatiaľ sa ňu len pozerám a naberám odvahu.
Na pokyn kolegu (aby sme vraj na začiatku neexperimentovali, ale začali s polotovarom) sme si kúpili v kaufíku múku na slnečnicový chlieb a sušené droždie.
A teraz poraďte, čo ďalej.
Asi najskôr prečítam návod na tom slnečnicovom polotovare.
nechaj pekaren vypalit a drz sa pokynov v navode. Vitaj v clube pekarok a nech sa dari
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ďakujem za privítanie.
Kým som tu čítala a písala, mm to rozbehol. Výsledok okolo 22 hod.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Držím palce nech prvý pokus dopadne čo najlepšie Ja som z hotovej zmesi ešte nepiekol, určite podaj správu
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Určite podám, hoci osobne si myslím, že tento prvý chlebík asi nebude vhodný na jedenie, bude napáchnutý novým prístrojom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať