Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

betka631 Pozri príspevok
Ja mám pekárničku z Lidla za 1500 Sk a značka možno tiež nič nehovorí...je to Bifinett...ale ja som s ňou maximálne spokojná. Never, že len značkové je kvalitné.
Keď som niekde na internete pozerala výrobky značky Bifinett, tak ma zaujala pekáreň, kde sa dala použiť buď len jedna nádoba, alebo sa dali použiť nádoby dve, a teda upiecť 2 rôzne chleby. Pri iných pekárňach som sa s tým nestretla.
http://www.kompernass.com/pages/_pdf...e7c602f3d3.pdf
Naposledy upravil Llívia : 31.08.08 at 15:22
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Chcela by som si kúpiť novú pekáreň zn. Moulinex HOME BREAD XXL BAGUETTE. Dokáže piecť aj bagety. Máte niekto s ňou skúsenosti?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Teraz mám pekáreň zn. AFK. Kúpila som ju pred 4 rokmi v Metre. Už sa niečo napiekla a stále slúži ďalej. Ale vôbec sa mi v nej nedarí upiecť bezlepkový chlieb, takže ak máte nejaké dobré osvedčené recepty a rady, sem s nimi. Ďakujem.
(Môj pokus o bezlepkový chlieb skončil vždy patvarom, ktorý bol veľmi nízky a zle prepečený, nech som ho piekla na hociakom programe. Špeciálny program na bezlepkový chlieb nemám).
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Llívia Pozri príspevok
Teraz mám pekáreň zn. AFK. Kúpila som ju pred 4 rokmi v Metre. Už sa niečo napiekla a stále slúži ďalej. Ale vôbec sa mi v nej nedarí upiecť bezlepkový chlieb, takže ak máte nejaké dobré osvedčené recepty a rady, sem s nimi. Ďakujem.
(Môj pokus o bezlepkový chlieb skončil vždy patvarom, ktorý bol veľmi nízky a zle prepečený, nech som ho piekla na hociakom programe. Špeciálny program na bezlepkový chlieb nemám).
Bezlepkový chlieb sa nedá upiecť v každej pekárničke. Môžeš ho piecť len v pekárňach, ktoré sú určené aj na pečenie bezlepkového chleba. Je tvoja taká?
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Llívia Pozri príspevok
Teraz mám pekáreň zn. AFK. Kúpila som ju pred 4 rokmi v Metre. Už sa niečo napiekla a stále slúži ďalej. Ale vôbec sa mi v nej nedarí upiecť bezlepkový chlieb, takže ak máte nejaké dobré osvedčené recepty a rady, sem s nimi. Ďakujem.
(Môj pokus o bezlepkový chlieb skončil vždy patvarom, ktorý bol veľmi nízky a zle prepečený, nech som ho piekla na hociakom programe. Špeciálny program na bezlepkový chlieb nemám).
Nepoznam sice tu pekaren, mam pekarne Eta a Bifinet, ale ani v jednej nepeciem na programe urceny pre pecenie ,,bezlepkovy", pretoze je prilis dlhy a velakrat miesi. Skus program, ktory trva asi 2 hodiny. Viac sa dozvies: http://celiakia.sk/, http://celiakia.sk/
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dobrý večer dámy. Potreboval by som poradiť. Stal som sa vlastníkom pekárne z TESCA za 890 ,- Sk na 700,900 gr. Mám však pri pečení menší problém niekedy sa mi stane že cesto nakysne a keď prídem vybrať upečený bochník tak je spadnutý teda okraje sú hore a stred je prepadnutý čím to môže byť?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
pavol54 Pozri príspevok
Dobrý večer dámy. Potreboval by som poradiť. Stal som sa vlastníkom pekárne z TESCA za 890 ,- Sk na 700,900 gr. Mám však pri pečení menší problém niekedy sa mi stane že cesto nakysne a keď prídem vybrať upečený bochník tak je spadnutý teda okraje sú hore a stred je prepadnutý čím to môže byť?
buď si dal veľa vody alebo droždia

skús si pozrieť recept z príspevku 783 zo strany 79 od Dáši. Tento recept je fakt výborný a ako som už písala, ja tam dávam cca tri zamiaky a aj viacej semien - tekvicu, sezam, ľan, slnečnicu a kmín a to dvojaký, mletý aj celý.
A chlebík je výborný. A múku 150 gr obmieňam. Väčšinou dávam tú z Lidla.

Nech sa ti podarí.....
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

vieroslava Pozri príspevok
Bezlepkový chlieb sa nedá upiecť v každej pekárničke. Môžeš ho piecť len v pekárňach, ktoré sú určené aj na pečenie bezlepkového chleba. Je tvoja taká?
Práveže takýto program moja pekáreň nemá. Tak som to skúšala aj na celozrnnom (3:40), aj normálnom programe (3:00) a neviem na akom ďalšom a nič. Program v dĺžke 2 hod. ako tu niekto písal, tiež nemám. Ale videla som na hotovej zmesi na bezlepkový chlieb (tuším bola od firmy Labetta) odporúčanie piecť ho na 2 hod. programe.

Nikto nemáte skúsenosť s pekárňou Moulinex, ktorá dokáže piecť aj bagety?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dievčatá pekárky...slivkový džem ste v pekárni neskúšali robiť? Zrovna ho nemusím..ale svokra má nadúrodu sliviek, tak by som skúsila....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

veru nie, ale čítala som, že "pečou sekanou"
0 0
haska haska

haska je offline (nepripojený) haska

Ja pečiem od januára, doteraz som piekla iba v rúre, a tiež som na všeličo prišla, posledný týždeň už skúšam PANASONiC 255. S mužom sa pobede dohadujeme, kto bude piecť, on skúša normálny chlieb, ja bezlepkový. Ten je citlivý na prekysnutie, radšej teda kratšie programy (kysnutie max do 1 hod a pečenie okolo 3/4 hodiny). Porovnávala som program normálneho chleba rýchleho, kt, pečie muž, ten je do 2 hodín a skoro úplne je totožný časmi kysnutie a pečenie, ako moj bezlepkový, naviac sa dá nastaviť veľkost a chrumkavosť korky, čo je sčasti obmedzené na programe mojom. Dnes idem teda vyskúšať program na normálny chlieb, rýchly. BAKE RAPID sa volá. potom napíšem výsledok. Tiež je dôležité množstvo vody, keď je cesto moc husté, pomalšie kysne a nevadí mu hodinové kysnutie. Pozdravujem ....
0 0
haska haska

haska je offline (nepripojený) haska

Mno...moc sa mi dnes nedarilo, kúpila som novú zmes od EMCO v TESCU,50SK v háji, ale to pri novom druhu múky tak býva, cesto bolo strašne husté a tak som stroju pomaháhala miesiť a dolievala vody a pustila ešte raz program od začiatku. Pečeniu zdar a bezlepkovým zvlášť.
Naposledy upravil haska : 12.09.08 at 19:37 Dôvod: oprava
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

DanielaSĽ Pozri príspevok
Dievčatá pekárky...slivkový džem ste v pekárni neskúšali robiť? Zrovna ho nemusím..ale svokra má nadúrodu sliviek, tak by som skúsila....
Danielka, dnes som sa snažila uvariť v dom. pekárničke slivkový lekvár. Nešlo to. Bol riedky, ovocie sa pekne rozvarilo, ale nezhustlo. Pekárnička nebola vôbec ofrkaná /myslela som, že ju budem musieť drhnúť/.
Nakoniec som ho varila pekne klasicky po troške vo veľkej teflonovej panvici.

V pekárničke sa určite vydarí napr. jahodový džem, ale s nejakým pektínom, lebo inak sa nezahustí.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
tinaM Pozri príspevok
Danielka, dnes som sa snažila uvariť v dom. pekárničke slivkový lekvár. Nešlo to. Bol riedky, ovocie sa pekne rozvarilo, ale nezhustlo. Pekárnička nebola vôbec ofrkaná /myslela som, že ju budem musieť drhnúť/.
Nakoniec som ho varila pekne klasicky po troške vo veľkej teflonovej panvici.

V pekárničke sa určite vydarí napr. jahodový džem, ale s nejakým pektínom, lebo inak sa nezahustí.

a neskúšala si to potom na 2x variť?
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

cactus Pozri príspevok
a neskúšala si to potom na 2x variť?
Cactus, neskúšala. Mám dojem, že je to zbytočné, lebo tá voda z ovocia sa nemá kde vyparovať. Ak by som nechala otvorený kryt, určite by sa aj teplota znížila.
Chcela som navariť úplne hustý lekvár, ako robili naše staré mamy v medených kotlíkoch. V pekárničke to nedosiahneš.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

nidoh Pozri príspevok
Takáto pekáreň je naj!!!

To je hudba minulosti.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak dobre Tinka, že si napísala o ten lekvár, lebo už som chcela naoberať a skúšať...tak to v nej radšej neriskujem.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ak si pozrieš recepty na džemy, tak je to malé množstvo a tuším sú všetky so želírovacím cukrom. Taký lekvár ako chceš ty dosiahneš len dlhším odparovaním,
napr. v otvorenom tlakovom hrnci, alebo si prečítaj recepty v téme slivky
0 0
kvetan kvetan

kvetan je offline (nepripojený) kvetan

Prosím o recept na koláče,ktoré by mi pekáreň len vymiešala a nakysla maximálne tak 1kg.cesta.Ďakujem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Náš obľúbený koláč je brioška. Tu už niekde v téme som recept dávala. Je to niečo ako vianočka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať