Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
olasova olasova

olasova je offline (nepripojený) olasova

dakujem za odpoved
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
betyna8 Pozri príspevok
Tak som včera naštartovala piecku a na prvý šup sa podaril vyborný chlebík,mňam ,mňam.Recept som našla na mmb.Pri piecke recepty neboli,ale výrobca by mi ich mal poslať,tak uvidím.Ak máte niekto recept na bagety,prosím napíšte ho.
A ešte jedna prosba.Väčšina receptov čo som ponachádzala na fórach je asi na ten stredný chlebík, z koľko dkg.múky mám urobiť menší /750 gr. chlebík?/,dakujem za rady.


Tu ti prikladám recept na menší...inak tvoj vyzerá na prvý raz výborne.

V menšom množstve : na 750 g

270 ml vody alebo acidofilného mlieka

1 1/2 PL oleja
1/2 PL octu
1 a pol ČL soli
1 ČL cukru
1 čl droždia
rasca, semiačka tekvicové , slnečnicové, ľanové, sezamové
1 – 2 väčší uvarený nastrúhaný zemiak
420 g múky - 300 g hladkej T 650 + 120 g ražnej, špaldovej, žitnej, celozrnnej


V prípade použitia acidofilného mlieka sa ocot už nedáva.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

DanielaSĽ Pozri príspevok
[/b][/color]

Tu ti prikladám recept na menší...inak tvoj vyzerá na prvý raz výborne.

V menšom množstve : na 750 g

270 ml vody alebo acidofilného mlieka
1 1/2 PL oleja
1/2 PL octu
1 a pol ČL soli
1 ČL cukru
1 čl droždia
rasca, semiačka tekvicové , slnečnicové, ľanové, sezamové
1 – 2 väčší uvarený nastrúhaný zemiak
420 g múky - 300 g hladkej T 650 + 120 g ražnej, špaldovej, žitnej, celozrnnej


V prípade použitia acidofilného mlieka sa ocot už nedáva.
ďakujem za pochvalu aj receptík.To musím doma pochváliť pekárničku,že tak krásne piekla.Mala som to miesto tv,podchvíľou som čučala cez sklo,čo sa tam robí a veru som mala obavu,ako prvý pokus dopadne.Ale som spokojná
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

dobré ráno
tak včera som prvý krát robila bábovku v pekárni, robila som ju na pr. 4 - sladký, na 1000 g a slabá kôrka, je dobrá, teda aspoň večer bola a dnes je tiež dobrá a m§kkučká, len na budúce dám trošku viacej cukru a zmenším množstvo o 1/3.
po upečení som ju nechala v tom teple ešte 10 min. potom vybrala a dala na mriežku vychladnúť.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

veronkaj Pozri príspevok
dobré ráno
tak včera som prvý krát robila bábovku v pekárni, robila som ju na pr. 4 - sladký, na 1000 g a slabá kôrka, je dobrá, teda aspoň večer bola a dnes je tiež dobrá a m§kkučká, len na budúce dám trošku viacej cukru a zmenším množstvo o 1/3.
po upečení som ju nechala v tom teple ešte 10 min. potom vybrala a dala na mriežku vychladnúť.
ja sa chystam zajtra na vianocku,tak uvidime ci sa podari
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Bety tak nech sa ti vydarí....
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

DanielaSĽ Pozri príspevok
Bety tak nech sa ti vydarí....
Ďakujem, ja sa z tej pekarničky strašne teším,ako male deco.Uz som ju chcela kupovať vlani, potom som si povedala,že vypekat pre dvoch sa asi neoplati,ale teraz som presvedčena o opaku.Oplati,kvoli atmosfere a voni šíriacej sa bytom, zdravom chlebíku....Moja sestra robila v pekarni a o výrovných postupoch viem dost takze všetkym nerozvážnym vrelo odporúčam
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

betyna - ja som len s dcérou a priateľ je mimo ba a tak ked príde k nám tak mu najprv dávam len ochutnať čo som urobila a niekedy mu len poviem, lebo nevie či mu to bude chutiť, zatial chutí a tak ked budem cez dlhší víkend uňho tak budeme brať aj pekárničku, ja doma pečené koláčiky a rožky a pečivo môžem piecť len postupne v remoske ale dá sa a uňho mám rúru v sporáku takže tam to bude rýchlejšie
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

veronkaj díky za recept, len tie pomery, ja som uplne neskúsený pekár. Čo myslíš tým pohár? približne koľko gramov pls?cez víkend by som to moc rád skúsil, keď to je taká dobrotka.

Jo inak moja kamoška má pekárničku na bagety, vyzerá ako klasická Moulinex XXL len tam je iná forma na pečenie bagiet. SOm sa pýtal na jednom internetov obchode a že tá forma sa možno dá zohnať aj zvlášť...treba sa poinformovať, možno by to šlo
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Deppo Pozri príspevok
veronkaj díky za recept, len tie pomery, ja som uplne neskúsený pekár. Čo myslíš tým pohár? približne koľko gramov pls?cez víkend by som to moc rád skúsil, keď to je taká dobrotka.

Jo inak moja kamoška má pekárničku na bagety, vyzerá ako klasická Moulinex XXL len tam je iná forma na pečenie bagiet. SOm sa pýtal na jednom internetov obchode a že tá forma sa možno dá zohnať aj zvlášť...treba sa poinformovať, možno by to šlo
Tak toto by som aj ja rada mala, daj vedieť, kde sa dá zohnať.
0 0
dencika dencika

dencika je offline (nepripojený) dencika

Aj my si doma pečieme voňavučký chlebíček. Ja síce nemám pekárničku, ale pečiem ho v rúre vo forme na "srnčí chrbát". Recepty používam ako do pekárničky, sušené droždie, alebo sa dá kúpiť zmes aj v krabici (skúšali sme viaczrnný - chutil) . Cesto rozmiešam mixérom. Nechám vo forme asi 50min na cca 45°-50° nakysnúť. Po vykysnutí rúru už neotváram len pridám teplotu na 190°až 200° a pečiem asi 60min. (Podla vzhľadu kôrky).
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Rozalka Pozri príspevok
Tak toto by som aj ja rada mala, daj vedieť, kde sa dá zohnať.
skus pozriet:http://www.domacipekarny.eu/index.php?go=list&top=1200
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Priznám sa tichúčko, doteraz som domácu pekárničku považovala len za také "pánske huncútstvo". No musím svoj názor zmeniť, pretože včera sa mi podaril veľmi dobrý chlebík, tak sa s vami idem podeliť o recept:

2 PL oleja
1 PL vínneho octu - červený - nemám doma jablčný
2 dl mlieka
1,5 cl teplej vody
2 ČL soli
1/2 PL medu
300 g múky T650
120 g múky grahamovj
130 g múky ražnej vyrážkovej
droždie (1/3 lastovičky)
po pípnutí semiačka: tekvicové, ľanové, slnečnicové
rasca celá a čerstvo pomletá

v Moulinex XXL program 1, nastavenie na 1000g, prepečenie 3. stupeň,
po 3:20 som prepla na program 14 a ešte dopekala 10 minút.
V pekárničke som chlebík nechala ešte 20 minút a potom vybrala na mriežku. Jedna báseň.
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
veronkaj Pozri príspevok
dobré ráno
tak včera som prvý krát robila bábovku v pekárni, robila som ju na pr. 4 - sladký, na 1000 g a slabá kôrka, je dobrá, teda aspoň večer bola a dnes je tiež dobrá a m§kkučká, len na budúce dám trošku viacej cukru a zmenším množstvo o 1/3.
po upečení som ju nechala v tom teple ešte 10 min. potom vybrala a dala na mriežku vychladnúť.
Ahoj, a nemozes prezradit svoj recept? Ja sa chystam na babovku teraz a recept som si nasla tuto v tejto diskusii . Tak dufam, ze sa podari - nie ako vcera moj prvy "vlastny chlieb" ... hotova katastrofa.
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
Mimochodom, viete niekto poradit ako je to pri miesani viacerych druhov muky? Na co si treba dat pozor? Vcera som robila tu moju "spominanu katastrofu" (akoze slnecnicovy chlebik) a podla receptu som mala dat muku 550. Lenze ja som musela vymyslat a dala som klasicku polohrubu a vacsie mnozstvo t650(hladkej, kt. je vraj odporucana hlavne na chleba). a ono mi to "zdrhlo" z formy az na horucu spiralu. Ze by to bolo tou mojou zmesou? no poviem vam - dobre sa dymilo v celom byte :-(
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Možno si prešvihla celkové množstvo alebo je nevhodná klasická múka. Ja som dala T650 a miešala som ju s grahamovou, ale včera aj s vyrážkovou. Skús 1034, mne sa vydarila.
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Tá stránka ktorá mi bola odporúčaná je www.hospol.sk ,/kde možno ide zohnať náhradné diely do pekárničky - rošt na bagety, vaničku/
Ešte som to neskúšal vyzistiť, ak sa nájde niekto aktívnejší dajte vedieť ako to dopadlo keby som skôr nedal ja
Matica ja bežne miešam viac druhou múky , ale vždy dávam viacej múky hladkej v pomere k ostatným, a zatiaľ to bolo vždy v pohode. Tiež ma napadlo , či si niečoho nedala viac? inak ma nič iné nenapadá.
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
Ahojte, ved ja som dala viac T650 - teda hladkej. Celkovo to malo byt 700 g T550, ktoru som ale nemala. Tak som dala cca 500 g T650 a zvysok klasickej polohrubej. Ale asi musela byt chyba pri vazeni, lebo inak si to uz fakt neviem vysvetlit. ale dakujem za radu!!! :-)
0 0
Matica Poradkyna Matica Poradkyna

Matica Poradkyna je offline (nepripojený) Matica Poradkyna

šedá myška alebo myš? :-)
Apropos, dnes poobede som skusala babovku z tejto diskusie (iba som zabudla od koho to bol recept...nieco starsie) a hoci tam nebol napisany program, na kt. by sa to malo upiect, zvolila som klasik. Mno, okraje su dost pripecene (nabuduce dam svetlu korku)... takze som ich orezala A chut? Ako vianocka! Co mi tiez nevadi, lebo manzel chcel aj tak radsej vianocku ako babovku . Ak mate niekto osvedcene recepty na babovku, a aj vianocku, sem s tym!!!! .. kujeeem! P.S.: beriem recepty aj na chleba... po poslednej skusenosti..
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Skús ten môj, aj teraz sa mi dopiekol a krásne vonia.
Neviem, akú máš pekáreň, ale to množstvo, ktoré uvádzaš by v mojej určite prekypelo. Dávam 550 g múky dokopy a chlebík mám temer pod "kukátko".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať