Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Tu máte nožstvo rád a receptov už na 280-tich stranách

http://forum.living.cz/list.php?151
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
...hm...tie recepty od Maríny nemajú chybu...velikánska VĎAKA
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Thema Pozri príspevok
Ahoj Vema, zatiaľ som ešte nekúpila. Naživo som videla Moulinex 2000 a 3000, a tie sa mi zdajú malé, ale to by až tak nevadilo, skôr sa obávam aby na to pečenie stačil ich výkon, preto chcem Mulinex 5000. Eta s dvomi hriadeľmi, je zasa strašne veľká podlhovastá, horší dizajn, ale nemôžem posúdiť, ETA má tak isto dobré výrobky.
Ahoj Thema, ďakujem, že si sa ozvala. Veď práve tá Eta je hrozne veľká a Moulinex sa mi zase nepáči ten tvar chlebíka, taká kocka. Dosť chvália Etu, no uvidím ako sa rozhodneme.Potom napíšem.
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

ja mám ETU a som s ňou spokojná.
Je to tá väčšia na XXL chlieb,
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ja mám zas moulinex, tú s dvoma hnetacími nožmi, či čo to je.. a som maximálne spokojná. múku kupujem v lidli, prípadne v rakúskom spare.. občas pomiešam bielu s tmavou múkou (tie hotové zmesy) a vznikne veľmi zaujímavý chlebík, ktorý chutí najviac :-)
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Tak, pod stromček sme dostali od syna nakoniec pekárničku Moulinex tú najvačšiu s dvomi hákmi. Upiekla som prvý chlieb z hotovej múky z Lidla - sedliacky chlieb. Vydaril sa a bol veľmi dobrý. Teraz chcem upiect podľa pána Františka, ale sa chcem opýtať skúsených: tie ľanové a sezamové semienka mám najprv popražiť a potom dať do cesta, alebo ich šupnem počas miesenia surové. A keď chcem dať na vrch chleba, kedy ich dám, nezhoria? Poraďte mi prosim Vás.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vema Pozri príspevok
Tak, pod stromček sme dostali od syna nakoniec pekárničku Moulinex tú najvačšiu s dvomi hákmi. Upiekla som prvý chlieb z hotovej múky z Lidla - sedliacky chlieb. Vydaril sa a bol veľmi dobrý. Teraz chcem upiect podľa pána Františka, ale sa chcem opýtať skúsených: tie ľanové a sezamové semienka mám najprv popražiť a potom dať do cesta, alebo ich šupnem počas miesenia surové. A keď chcem dať na vrch chleba, kedy ich dám, nezhoria? Poraďte mi prosim Vás.
Ja dávam surové. Pražila som akurat, ked som dávala cibulku so slaninkou
A v chclebe podla františka som nakoniec cmar nahradila vodou - a bol dobry aj tak.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ja som sa dala tiež navnadiť a objednala som si Moulinex OW 500030 Home Bread XXL za super cenu 2690,- Sk, dodávka začiatkom januára. Kto má záujem názov netstránky cez SS, aby to nebolo zneužitie Porady. Dá sa vyhľadať aj cez Google. Rada by som sa potom tiež podelila o skúsenosti, kto má tento typ.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Dáša_ Pozri príspevok
Ja dávam surové. Pražila som akurat, ked som dávala cibulku so slaninkou
A v chclebe podla františka som nakoniec cmar nahradila vodou - a bol dobry aj tak.
Ďakujem Dáška, budem experimentovať, mohla by si napísať ako si upiekla chlebík, ktorý Vám chutil.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Aj ja o tej pekárničke rozmýšľam..akurát neviem ,či sa mi to oplatí, keď sme doma len dvaja a polkilový chlieb jeme hádam tri dni.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vema Pozri príspevok
Ďakujem Dáška, budem experimentovať, mohla by si napísať ako si upiekla chlebík, ktorý Vám chutil.
Ja mám overený tento recept (kopirujem z inej diskusie)
350 ml vlažnej vody
2 PL oleja (ak dávaš mlieko, tak olej asi netreba)
1 PL octu (dávam jablkovy - dočítala som sa v diskusiach, že je to proti melivosti chleba a naozaj to tak je, overila som si, ked som ho zabudla pridať )
550 g múky - dávam zmes 400 g hladkej a 150 ražnej celozrnnej, alebo špaldovej, alebo grahamovej.
1 čl soli - pozor ale, sol musí ísť dostatočne daleko od droždia. Inak droždie nekysne.
1 čl sušeného droždia (1 balík používam na 3x)
1-2 čl mrvenej rasce alebo ineho korenia
Ak sa mi chce, tak aj dva nastrúhané zemiaky
Nakoniec (po signale) prisýpam hrsť semien - slnečnica, tekvica). Už som dokonca aj varila špaldu, jašmenné krúpy. Bolo to fajn, ale teraz sa mi nechce .
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

zabudla som dodať, že množstvo je do menšej pece, na cca 750 g chlieb. Sme traja a stačí na 2-3 dni.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Dáška ďakujem, vyskúšam a Danke odkazujem, že my sme teraz tiež dvaja, syn síce pribehol, keď sme dopiekli chlieb, ale padla polovica 750g a na druhý deň sme ziedli zvyšok. No, neviem do kedy ma to bude baviť, ale zatiaľ som nadšená. Skúsim upiecť na Silvestra bagetový chlieb a použijem ho na obložené chlebíčky. Uvidím aký zázrak vytvorim.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som tu a vyčakávam, čo ešte napíšete... nasadili ste mi chrobáka do hlavy, čoskoro mám meniny...nenápadne skúsim naznačiť...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

DanielaSĽ Pozri príspevok
Ja som tu a vyčakávam, čo ešte napíšete... nasadili ste mi chrobáka do hlavy, čoskoro mám meniny...nenápadne skúsim naznačiť...
čoby sme vypisovali stači sa rozhodnúť a zajtra môžeš piecť

Vieš aká je to úľava, ked nemusíš do obchodu stále pre čerstv chlebík? A kolko ušetríš? Hlavne preto, lebo ked iseš pre čerstvý chleba, tak ťa často zláka tu taká akcia, tam iná novinka
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Dáša_ Pozri príspevok
čoby sme vypisovali stači sa rozhodnúť a zajtra môžeš piecť

Vieš aká je to úľava, ked nemusíš do obchodu stále pre čerstv chlebík? A kolko ušetríš? Hlavne preto, lebo ked iseš pre čerstvý chleba, tak ťa často zláka tu taká akcia, tam iná novinka
Tak, tak, Danka a ešte Ti vymiesi cesto na koláče, keď budeš chcieť
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

u nás ide najlepšie cesto na pizzu - v podstate chlebove, len davam viac oleja a rascu menim za korenie na pizzu, prípadne sušené paradajky...
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

Dáša_ Pozri príspevok
Ja dávam surové. Pražila som akurat, ked som dávala cibulku so slaninkou
A v chclebe podla františka som nakoniec cmar nahradila vodou - a bol dobry aj tak.
na opecenu ciblku so slaninou som aj zabudol, urcite najblizsie urobim.

mne celkom chutil chlieb, do ktoreho som dal cely trojuholnik nivy nadrobno posekany a pizzove korenie...zaujimavo to chutilo, niva bola v chlebe roztopena a v korke zapecena...
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

vema Pozri príspevok
Tak, tak, Danka a ešte Ti vymiesi cesto na koláče, keď budeš chcieť
tak tak, a ako so vsetkym - treba sa s tym naucit robit, nie kazdy experiment sa hned na prvy raz vydari... ta nasa pekarnicka ma aj program na miesanie lekvaru a to je tiez uplne spica vec
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

prvý chlebík sa mi vydaril nad očakávanie to asi preto, že som skôr rátala s neúspechom
a teraz sa pečie marlenka, ale nechváľ deň pred večerom, uvidíme
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať