Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

môžete piecť stále podľa jedného receptu a množstvo vody nemusí byť stále rovnaké, pretože ani múku nemáte stále rovnako suchú a "smädnú". Niekedy treba ešte cvrknúť trošku vody, niekedy dosypať jednu dve lyžice múky, aj semienka nejakú vypijú.
Už som to tu tuším písala, malá pekáreň Moulinex má program Rapid - skrátené pečenie, trvá dve a pol hodiny a chlebík je super. Cca 650 g miešanej múky, 3 dcl vody a ozaj úplne stačí štvrtinka droždia. Nemýľte si s programom na rýchly chlieb, tam ide veľmi veľa droždia.
Ak je droždie už mazľavé,použite ho inde a nie do chleba. Odkedy rozbalené skladujem v "taperko" nádobke, nemám problém pri kysnutí ani s poslednou štvrtinkou.
0 0
zmurka zmurka

zmurka je offline (nepripojený) zmurka

Mame pekaren znacky ECG, ale hadam by mala postacovat. Piekla som z hotovej chlebovej zmesi. Uz sme piekli druhy chlieb, ten sa dopiekol dobre, ale mal taky divny tvar - uz som pochopila, co na tejto v tejto debate znamena slovo "usaty chlieb". :O))
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Ako začínajúcej pekárne ti odporúčam rady, ktoré nájdeš na českej stránke :
domacipekarny.dama.cz/.
Tam nájdeš kopec rád a vyše 1000 receptov. Skús upiecť svoj prvý chlieb - v sekcii rady. Mne to veľmi pomohlo. Zatiaľ som mala všetky výrobky vydarené. Veľa trpezlivosti!
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
zmurka Pozri príspevok
Mame pekaren znacky ECG, ale hadam by mala postacovat. Piekla som z hotovej chlebovej zmesi. Uz sme piekli druhy chlieb, ten sa dopiekol dobre, ale mal taky divny tvar - uz som pochopila, co na tejto v tejto debate znamena slovo "usaty chlieb". :O))
Skús upiecť chlebík podľa receptu od Dáši. Nájdeš ho v témach recepty ..... Recepty pre domácu pekáreň. Je môj najobľúbenejší...najmä s acidofilným mliekom. Ja som piekla z hotovej zmesi len raz..po prvý krát, moc nám nechutil....
A inak už sa mi pečie , za chvíľu prevonia celý byt.
0 0
sezam sezam

sezam je offline (nepripojený) sezam

Drahí misomiso a drahá Danielka. Vam dvom patrí moja plná pochvala, lebo ste mi poradili také triky, že celá rodina vychaľuje môj chlieb a ja sa teším, že končne po dvoch mesiacoch som sa dopátrala ako na to. Studená voda (nie teplá ako som dávala dovtedy) je úplný základ no a soľ do vody je tiež perfektný nápad. Môj chlebík bol dnes po samý vrch a to je len z pol kila múky. Do nasledujúcej správy vám napíšem môj receptík, a prajem si, aby vám tak pomohol a spravil vám takú radosť ako vy mne. Ozaj srdečná vďaka!!!
0 0
sezam sezam

sezam je offline (nepripojený) sezam

Neviem ako pomenovať môj chlebík, ale keďže je veľmi lacný, tak môže sa volať "Lacniak"

300ml ľadovej vody (teraz som frajerka keď ste mi to vy poradili)
1 PL octu
1PL oleja (ja som dávala tekvicový; ale nemusí ísť žiaden; je to na vás, super je aj bez oleja)
2ČL soli
100 g celozrnnej ražnej múky
50 g tmavej ražnej múky
100 g tmavej pšeničnej múky (spokojne možno nahradiť T 650)
250 g T 650
2 ČL cukru
1 kopcovitá ČL sušených kvasníc
1 uvarený, nastrúhaný zemiak
a veeeľa veľa zrniečok a rasce podľa chuti

PRAJEM DOBRÚ CHUŤ a odporúčam aj začiatočníkom podľa návodu
0 0
sezam sezam

sezam je offline (nepripojený) sezam

Prepáčte, ešte som zabudla, že "Lacniak" dávam v pekárni (Eta Delica) na 2. program - celozrnný, aj keď je malý, nastavujem ho na väčší a kôrku tmavú.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

sezam Pozri príspevok
Neviem ako pomenovať môj chlebík, ale keďže je veľmi lacný, tak môže sa volať "Lacniak"

300ml ľadovej vody (teraz som frajerka keď ste mi to vy poradili)
1 PL octu
1PL oleja (ja som dávala tekvicový; ale nemusí ísť žiaden; je to na vás, super je aj bez oleja)
2ČL soli
100 g celozrnnej ražnej múky
50 g tmavej ražnej múky
100 g tmavej pšeničnej múky (spokojne možno nahradiť T 650)
250 g T 650
2 ČL cukru
1 kopcovitá ČL sušených kvasníc
1 uvarený, nastrúhaný zemiak
a veeeľa veľa zrniečok a rasce podľa chuti

PRAJEM DOBRÚ CHUŤ a odporúčam aj začiatočníkom podľa návodu
A kolko ta vyjde ten lacny chlebik? Lebo mna teraz kilovy chlieb vyjde 0,32 EUR aj so zapocitanou elektrinou.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

misomiso Pozri príspevok
A kolko ta vyjde ten lacny chlebik? Lebo mna teraz kilovy chlieb vyjde 0,32 EUR aj so zapocitanou elektrinou.
Môžem poprosiť tvoj recept? Ako si vypočítal spotrebu elektriny?
0 0
sezam sezam

sezam je offline (nepripojený) sezam

No musím sa priznať že som to rátala dva mesiace dozadu (ešte v SK) a všetky ingrediencie vyšli max 9Sk + elektrina max 5Sk. Upečený chlieb váži 900g. Myslím že jeto super cena. Môžeš poslať recept na tvoj chlebík ktorý spomínaš? Vďaka
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Spotrebu elektriny som si odmeral. Mam na to pristroj, ale ak vypnes vsetky spotrebice, aj chladnicku, zmeras to aj sama na hodinach. Myslim, ze to ale nebude potrebne, velke rozdiely medzi pekarnami nebudu. U mna to myslim vyslo 1.60 Sk, treba ratat tak do 2 Sk.

Na lacny chlieb potrebujes mlyncek. Kupis psenicu po 5 Sk/kg.

0.7 kg psenice je nejakych 3.50 Sk.
s elektrinou je to povedzme 5.10.
Kvasnice 2,50, teda spolu 7,60.
vodu neratam
lyzica octu, dve lyzice oleja, rasca, sol, cukor, kolko to moze byt? Povedzme 3 koruny.

Teda cena tesne nad 10 Kg. Chlieb o hmotnosti 1,5 kg vyjde este lacnejsie, lebo tam davam robnako 1/2 kvasnic za 2,50 Sk.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
sezam Pozri príspevok
Drahí misomiso a drahá Danielka. Vam dvom patrí moja plná pochvala, lebo ste mi poradili také triky, že celá rodina vychaľuje môj chlieb a ja sa teším, že končne po dvoch mesiacoch som sa dopátrala ako na to. Studená voda (nie teplá ako som dávala dovtedy) je úplný základ no a soľ do vody je tiež perfektný nápad. Môj chlebík bol dnes po samý vrch a to je len z pol kila múky. Do nasledujúcej správy vám napíšem môj receptík, a prajem si, aby vám tak pomohol a spravil vám takú radosť ako vy mne. Ozaj srdečná vďaka!!!
Ďakujem za pochvalu, ale ja si myslím, že všetci, čo sem prispeli so svojimi radami si pochvalu tiež zaslúžia. Som rada, že sa ti chlebík už vydaril a aj za recept. Najbližšie vyskúšam. A inak pridaj ho aj medzi recepty pre domácu pekáreň v samostatnej téme Recepty.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

jana007 Pozri príspevok
Ako začínajúcej pekárne ti odporúčam rady, ktoré nájdeš na českej stránke :
domacipekarny.dama.cz/.
Tam nájdeš kopec rád a vyše 1000 receptov. Skús upiecť svoj prvý chlieb - v sekcii rady. Mne to veľmi pomohlo. Zatiaľ som mala všetky výrobky vydarené. Veľa trpezlivosti!
..a zabudla si na rady z Porady...
Mne ako začínajúcej pekárke pomohli veľmi.
0 0
verica verica

verica je offline (nepripojený) verica

Prosím Vás mohol by mi niekto poradiť ako sa používa pekárnička značky hausmeister. Mám iba návod Anj a Mj. Aspoň základný postup pri práce pri pečení chleba. Budem Vám všetkým veľmi vďačná ak mi poradíte. Ďakujem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Verica keď sa začítaš do tejto témy od začiatku, tak návod nájdeš. Recepty tu sú a vlastne postupuješ vždy tak, že prvé dáš do pekárničky tekuté zložky receptu a do nich soľ, potom ide ostatné, ja dávam droždie navrch, lebo nemá prísť do styku so soľou. Odkiaľ máš tú pekáreň, keď nemáš návod v našom jazyku? Vyberieš si na pekárničke program, v ktorom chceš piecť, gramáž a stupeň prepečenia..a už len zapneš pečenie. Pred prvým ale odporúčam pekáreň vytrieť tukom a nechať len na programe pečenie asi 10 minút. Aby sa ti pekáreň vydymila.
0 0
gituša77 gituša77

gituša77 je offline (nepripojený) gituša77

Zdravím Vás poraďáci!
Môže mi niekto pomôcť! Mám pekáreň Moulinex a nemôžem docieliť rovnomernú konzistenciu chleba po upečení. Neviem, či to dobre formulujem, ale zo spodu je hustejší ako k vrchu. Môžeme mi poradiť! Vopred srdečná vďaka!
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

kukučka Pozri príspevok
naliať smotanu do pekárne, zakryť alobalom, lebo to dosť strieka a pustiť dvakrát na programe rezancové cesto, zliať srvátku a môžete natrieť čerstvý chlebík maslom
no neviem, ja som maslo robievala v mixéri, ale v pekárni? Asi nebudem skúšať
pamätáte: drncá, drncá, až udrncá máslo....
Ja by som to vyskúšala - mám aj program na rezancové cesto. Koľko smotany - šľahačky - 1 téglik ?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes som si v pekárničke zarobila cesto na rohlíky, ktoré som piekla na plechu v elektr. rúre.Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  dsc00270.jpg
Zobrazení: 71
Veľkosť:  16.0 KB
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jozka56 Pozri príspevok
Dnes som si v pekárničke zarobila cesto na rohlíky, ktoré som piekla na plechu v elektr. rúre.Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  dsc00270.jpg
Zobrazení: 71
Veľkosť:  16.0 KB
dobre vyzerajú, vydarili sa.

Ja častejšie robím skôr také bagetky - sa mi zdá, že je menej roboty. Rožky robievam na sladko, s kúskom čokolady.
0 0
oravienka1 oravienka1

oravienka1 je offline (nepripojený) oravienka1

M&G Pozri príspevok
a to tej kôrke pomáha??? na chlebíku by to asi nebolo moc fajn. A aj mne by bodlo, keby niekto uviedol konkrétny typ pekárne s ktorou je spokojný
Možem sa pridať k spokojným zákazníkom s pečením chlebíka v domácej pekárničke. Ja osobne mám piecku ETA SIESTA, dôležité je,aby mala piecka dva miesiace háčky. Receptík mám svoj, a viac nešpekulujem, chlebík je výborný, ja vyberám aj háčky po vymiesení von, a chlebík potriem olejom a posypem sojovou múkou, má krásnu kôrku a je aj chrumkavý,len ho treba hneď po upečení vybrať z formy, aby nenavlhol. Rada poradím,,,,, pýtajte sa,,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať