Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
zienkadoma zienkadoma

zienkadoma je offline (nepripojený) zienkadoma

Dakujem
0 0
maiaas maiaas

maiaas je offline (nepripojený) maiaas

chcela by som Vas poprosit o radu, ci ma niekto skusenost s pecenim cisto razneho chleba v domacej pekarni? zvladne nejaka pekaren upiect aj razny chlieb nakolko cesto z raznej muky je ovela hutnejsie ako z psenicnej? dakujem za radu
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Myslím si, že zvládne to každá pekáreň, ktorá má program na pečenie celozrnného, alebo celkovo "ťažšieho" chleba, len je otázne, ako ti vykysne. V tom vidím najväčší problém.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

bikam Pozri príspevok
Myslím si, že zvládne to každá pekáreň, ktorá má program na pečenie celozrnného, alebo celkovo "ťažšieho" chleba, len je otázne, ako ti vykysne. V tom vidím najväčší problém.
no to fakt môže byť problém s kysnutím - ja som jeden čas začala primiešavať viac ražnej múky a chleba nekysol a nekysol. Myslela som, že je pokazená pekáreň, dlhšie mi trvalo, kým som na to prišla. Ale nenapadlo ma to vyskúšať na programe pre celozrnný chlieb.

A eše podotázka - budeš si robiť vlastný kvas miesto droždia? Na to sa odhodlávam - sná´d raz.
0 0
maiaas maiaas

maiaas je offline (nepripojený) maiaas

zatial nemam ziadne skusenosti s domacou pekarnou ale chcem si ju kupit. doteraz som piekla razny chlieb rucne a robila som si kvasok normalne z vody, drozdia a cukru. preto sa pytam, ci je to vobec mozne, upiect v pekarni razny chlieb alebo to bude zbytocna investicia.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

maiaas Pozri príspevok
zatial nemam ziadne skusenosti s domacou pekarnou ale chcem si ju kupit. doteraz som piekla razny chlieb rucne a robila som si kvasok normalne z vody, drozdia a cukru. preto sa pytam, ci je to vobec mozne, upiect v pekarni razny chlieb alebo to bude zbytocna investicia.
Skúšala som rôzne múky (aj ražnú) spolu v chlebe, ale vznikla z toho jedna "masa", ktorá sa veľmi drobila - robila som to v pekárni program celozrnný chlieb.

Teraz pečiem iba zo špaldovej chlebovej múky a chlieb je geniálny.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
maiaas Pozri príspevok
zatial nemam ziadne skusenosti s domacou pekarnou ale chcem si ju kupit. doteraz som piekla razny chlieb rucne a robila som si kvasok normalne z vody, drozdia a cukru. preto sa pytam, ci je to vobec mozne, upiect v pekarni razny chlieb alebo to bude zbytocna investicia.
Určite to nie je zbytočná investícia, keď sa chceš budiť alebo zaspávať..alebo jednoducho naplniť byt vôňou chleba. Nevynímajúc ani to, že kým si sa okolo svojho chlebu viac "narobila", tu si asi za cca 5-10 minút zhromaždíš, odvážiš a vložíš suroviny do pekárne a všetko sa už urobí samo. Možno sa ti prvý chlebík nepodarí najlepšie, ale netreba to hneď vzdať. Treba len nájsť svoj recept.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

DanielaSĽ Pozri príspevok
Určite to nie je zbytočná investícia, keď sa chceš budiť alebo zaspávať..alebo jednoducho naplniť byt vôňou chleba. Nevynímajúc ani to, že kým si sa okolo svojho chlebu viac "narobila", tu si asi za cca 5-10 minút zhromaždíš, odvážiš a vložíš suroviny do pekárne a všetko sa už urobí samo. Možno sa ti prvý chlebík nepodarí najlepšie, ale netreba to hneď vzdať. Treba len nájsť svoj recept.
Len z ražnej múky sa chlebík v pekárni asi ťažko podarí. Ja na Tvojom mieste by som osvedčený chlebík upiekla v rúre, v pekárni by som ho zamiesila, dala vykysnúť a piecť už v rúre. Nič sa nevyrovná tvaru normálneho bochníka, aj keď podotýkam, pečiem veľmi dobrý chlebík v pekárni.
A pekárničku môžeš využiť aj na miesenie iných cestíčok, na džem a dokonca aj na stápanie masti a oškvarky. Ale to som ešte neskúšala, ostatné áno.
0 0
vierca7 vierca7

vierca7 je offline (nepripojený) vierca7

calawen, aby sa chlieb nedrobil, zvyknem dat do cesta tak lyzicu solamylu... nedrobi sa ;-)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vierca7 Pozri príspevok
calawen, aby sa chlieb nedrobil, zvyknem dat do cesta tak lyzicu solamylu... nedrobi sa ;-)
funguje aj lyžica octu
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Len z ražnej múky sa chlebík v pekárni asi ťažko podarí. Ja na Tvojom mieste by som osvedčený chlebík upiekla v rúre, v pekárni by som ho zamiesila, dala vykysnúť a piecť už v rúre. Nič sa nevyrovná tvaru normálneho bochníka, aj keď podotýkam, pečiem veľmi dobrý chlebík v pekárni.
A pekárničku môžeš využiť aj na miesenie iných cestíčok, na džem a dokonca aj na stápanie masti a oškvarky. Ale to som ešte neskúšala, ostatné áno.
Neprezradíš recept na tvoj chlebík?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Janka, je to vynikajúci chlebík od Dáši, ktorý sem napísala a tiež od Danielky.
Vždy sa mi podaril a vždy je inakší, záleží od múky.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

To je ten s vareným zemiakom? Ten robím aj ja. Experimentovala som s rôznymi receptami, ale tento sa mi tiež vždy podaril a často ho robím. Ešte sa mi páči Šumava - chlebík.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Áno, ten so zemiakom, acidofilným mliekom, alebo octom.
Aj ja som skúšala, tento je najlepší. Práveže ma láka upiecť ho v rúre, predtým nechať vykysnúť v ošatke. Taká klasika.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Áno, ten so zemiakom, acidofilným mliekom, alebo octom.
Aj ja som skúšala, tento je najlepší. Práveže ma láka upiecť ho v rúre, predtým nechať vykysnúť v ošatke. Taká klasika.
prvy chlieb, ktorý som piekla na plechu bol podľa tohto receptu http://www.siarsky.ch/index/SK-1034-81-1072-0.html

Minule som si nan spomenula a zistila som, ze v podstate je to to isté, ako robím základný chlieb - teda pomer surovín.
Mama si spomenula, ze ked babka robila chlieb, tiez tam pridaval trosku octu.

A este ma napada, nech robim cokolvek, snazim sa dodrzat pomer 350 ml tekutin a 500-550 g múky. Akurát podľa výrobku dávam napríklad polohrubú múku na knedle a mlieko, rozpustené maslo, mlieko, polohrubú múku a pudng do sladkeho chleba, na pizzu nedávam ocot ...
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Ja som tiež skúšala piecť v rúre a myslím, že taký chlebík nemal chybu. Môj manžel stále tvrdí, že v upečený v pekárni - to nie je ono.

Vyskúšala som tento a bol skutočne vynikajúci :
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15700
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Inak, mam za sebou uz aj takéto pokusy.

Len som slabo múčila, trochu som poškodila vrchnú kresbu
chlieb.jpg  
chlieb2.jpg  
1/1
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dáša_ Pozri príspevok
Inak, mam za sebou uz aj takéto pokusy.

Len som slabo múčila, trochu som poškodila vrchnú kresbu
Tak presne toto by som chcela vyskúšať. Krásny chlebík.
Daška, ďakujem za ten recept na Popradský chlebík, čo si sem priložila. Páčia sa mi takto napísané recepty /s komentárom /...už ho mám uložený.
0 0
gabriska gabriska

gabriska je offline (nepripojený) gabriska

Ahojte,
chcela by som sa vas opytat, ci mate niekto doma pekarnicku z Lidlu. Neviem presne, aka je to znacka, ale teraz nedavno ju mali v akcii.
Zaujimalo by ma, ci je tam program na odlozenie startu, kvoli peceniu v noci a ci nie je moc hlucna, teda ci to nerusi moc v noci.
A este jedna otazocka:
Da sa nastavit hmotnost chleba na 700 al.900gr, to je zrejme hmotnost chlebika,vsakze? Pytam sa preto, lebo by som chcela pekaren pouzivat aj na miesenie kysnuteho cesta na buchty, zaviny, kolace a pod...a nam je z 1/2 kg muky malo, musim robievat kysnute cesto z 1 kg muky...Takze zrejme by sme potrebovali nejaku s väcsim objemom...
Ak ste tu uz o tom pisali, ospravedlnujem sa, nemam cas sa tu teraz preluskakat cez 150stran.
Budem vam povdacna za vase rady a skusenosti.
Pekny vecer
Gabriela
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

gabriska Pozri príspevok
Ahojte,
chcela by som sa vas opytat, ci mate niekto doma pekarnicku z Lidlu. Neviem presne, aka je to znacka, ale teraz nedavno ju mali v akcii.
Zaujimalo by ma, ci je tam program na odlozenie startu, kvoli peceniu v noci a ci nie je moc hlucna, teda ci to nerusi moc v noci.
A este jedna otazocka:
Da sa nastavit hmotnost chleba na 700 al.900gr, to je zrejme hmotnost chlebika,vsakze? Pytam sa preto, lebo by som chcela pekaren pouzivat aj na miesenie kysnuteho cesta na buchty, zaviny, kolace a pod...a nam je z 1/2 kg muky malo, musim robievat kysnute cesto z 1 kg muky...Takze zrejme by sme potrebovali nejaku s väcsim objemom...
Ak ste tu uz o tom pisali, ospravedlnujem sa, nemam cas sa tu teraz preluskakat cez 150stran.
Budem vam povdacna za vase rady a skusenosti.
Pekny vecer
Gabriela
A nevieš značku pekárne? Ja som si tiež kúpila pekáreň z Lidlu značky BIFINET, som s ňou maximálne spokojná, má aj odložený štart, nie je hlučná, a myslím si, že rozdiel medzi 900g a 1000 g pri miešaní by nemal byť problém.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať