Zavrieť

Porady

omega

Ahojte, budem šťastná, ak sa mi niekto poradí. Doteraz som účtovala v podvojnom len ručne, je to dosť náročné, tak som si kúpila program omega, bola na cca 4 hodinovej prednáške, bohužiaľ, všetko bolo tak narýchlo a hrr, že z toho v podstate nič neviem. Teraz som chcela nahodiť začiatočné stavy, ale vôbec mi to nejde, teda, išla som presne podľa príručky :-((( a keď si otváram hl. knihu al. saldokonto tak mi zobrazuje prázdnotu, ach, neviem či účtovať ďalej, je mi na zaplakanie, program stál veľa peňazí, ale teraz... asi sa nič nevyrovná starým dobrým kresleným "téčkam", vo všetkom je super prehľad atd, až na tú prácnosť. Tak teraz neviem, či volať žilinskej spoločnosti, najradšej by som celý program vrátila, či predala, čo mi odporúčate???
Usporiadat
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Odporúčam nebáť sa toho programu. Ak v ňom raz začneš účtovať, tak si ho zamiluješ na celý život .
Takže: začiatočné stavy si nahodíš cez evidencia, účtovné doklady, v okruhu si vyberieš interné doklady, okruh IDX, a v interných dokladoch si nadstavíš obdobie otvorenie. Dolu v kartičke, alebo záložke účtovné zápisy budeš účtovať začiatočné stavy každého účtu, aj analytického cez účet 701. Ak to budeš mať, pôjdeme ďalej .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pupauka pupauka

pupauka je offline (nepripojený) pupauka

Jasné, idem na to, len ešte nemám nahodenú analytiku, totiž jediné, čo som doteraz spravila - čo mi prišlo ľahké :-) bolo to, že som tam dokázala nahodiť partnerov, ale analytika napr. odberateľov, či dodávateľov??? to je asi prvý kameň úrazu.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Pri tomto evidovaní cez IDX nemusíš nahrávať odberateľov a dodávateľov, ani nemusíš ísť zvlášť do účtovnej osnovy aby si si urobila analytiku. Analytiku si krásne urobíš v tom internom doklade, kde pri účtoch MD a D máš lupu, ktorú keď stlačíš, tak ťa presunie do účtovnej osnovy a tam si potom spravíš AE a tento účet potvrdením tlačidla OK prenesieš do IDX.
0 1
pupauka pupauka

pupauka je offline (nepripojený) pupauka

Nahodila som údaje, ako ste prikázali, dávam ok, stále mi to vyhadzuje toto:

V doklade je použitý saldokontný účet s príznakom Pohľadávka alebo Záväzok, pričom nie je zadaný partner, alebo partner nie je z číselníka partnerov!

Vyberte partnera z číselníka partnerov a potom opäť stlačte tlačidlo Ok!

- neviem kde to urobiť, idem cez lupu, ale tam mi neponúka alternatívu výberu konkrétneho partnera, ach, už som to dnes skúšala asi 30 krát, už tu pri tom nariekam.
0 0
pupauka pupauka

pupauka je offline (nepripojený) pupauka

idem teda ešte skúsiť :-)
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

A ešte: program OMEGA obsahuje aj Help. V helpe v kartičke index ak si zadáš slovo začiatok tak tam ti ukáže presný postup čo a ako máš robiť.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

No jo, na to som pozabudla. Vedľa kartičky účtovné zápisy je kartička ostatné údaje a tam treba zaškrtnúť Doklad nezahrnúť do saldokonta. A už by ti to nemalo vyhadzovať.
Typ sumy v účtovných zápisov musí byť V, to je ako voľný základ.
0 0
pupauka pupauka

pupauka je offline (nepripojený) pupauka

jééééj :-))), tak som sa práve vďaka tebe naučila pridať tú ae, no tak mi to tam všetko pekne uložilo, a čo sa týka aleternatívy účtovať či neúčtovať, čo zaškrtnúť? nechala som zatiaľ voľné a z tých "ostatných údajov" to zahrnúť či nezahrnúť do saldokonta? Inak, kukla som v tlači na tú hlavnú knihu a je tam stále všetko prázdne, žiadna pekná 701, popísané položky, len prázdne, som z toho teliatko.
0 0
pupauka pupauka

pupauka je offline (nepripojený) pupauka

V mám aj to saldokonto je už ok. Už len skontrolovať či je všetko ok, asi jedine cez tú tlač, a keď som to vždy kontrolovala, hl. kniha prázdna tak som si myslela, že som to neurobila správne.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Nerozumiem, aká alternatíva účtovať či neúčtovať? Myslíš ten voľný základ?
A k tej hlavnej knihe: Pôjdeš takto: Tlač, účtovníctvo, hlavná kniha, stlačíš tlačidlo pokračuj, objaví sa ti taká tabulka a v tej si zadáš kritériá a hlavným kritériom je, že vyberieš obdobie od otvorenia po zatvorenie a dolu zaškrtneš vynechal nulové riadky. Účty, trieda, skupina nechá vypísané (všetko), v syntetickom účte nebudeš mať nič. Potvrdíš OK a krásne by ti mala nabehnúť HK, ktorá sa ti musí rovnať a na účte 701 nesmieš mať nič. Ak tam niečo máš, tak je niečo zle nahodené v ID.
0 0
pupauka pupauka

pupauka je offline (nepripojený) pupauka

neviem, snažím sa dopátrať, či mám všetko správne, normálne by som kuk na 701, vidím, napísané zač. stavy, zo 701 by som zrobila malé účtiky a je, môžem začať nahadzovať bežný rok, ale čo teraz, kde zistím, že mám všetko nahodené, či sú správne sumy atd. Hlavná kniha je prázdna.
0 0
pupauka pupauka

pupauka je offline (nepripojený) pupauka

aha
0 0
pupauka pupauka

pupauka je offline (nepripojený) pupauka

takže keď je hlavná kniha prázdna je to ok? :-)))) no a ja tu celý deň nariekam
0 0
pupauka pupauka

pupauka je offline (nepripojený) pupauka

skrátka som sa hrozne chcela niekde obkontrolovať, a jedine čo ma napadlo bolo ísť do hl. knihy, veľmi Ti dakujem za odpovede, aj za strávený čas, až sa čudujem, že sa v dnešnej dobe taký človek nájde :-)))
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

pupauka Pozri príspevok
takže keď je hlavná kniha prázdna je to ok? :-)))) no a ja tu celý deň nariekam
Jasne lebo začiatočné stavy sa účtujú do obdobia otvorenie, tak v hlavnej knihe to vidíš ako začiatok 01.01 a ostatné máš prázde. Ak sa ti v tejto HK nenachádza účet 701, tak to máš dobre nahodené.
A som rada že si už s úsmevom
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

pupauka Pozri príspevok
skrátka som sa hrozne chcela niekde obkontrolovať, a jedine čo ma napadlo bolo ísť do hl. knihy, veľmi Ti dakujem za odpovede, aj za strávený čas, až sa čudujem, že sa v dnešnej dobe taký človek nájde :-)))
Nemáš za čo, len nech sa ti darí v účtovaní. Ak niečo budeš potrebovať, kľudne sa pýtaj. Pokiaľ ma nevyhodí z internetu, tak zatiaľ budem tu.
0 0
pupauka pupauka

pupauka je offline (nepripojený) pupauka

tlieskam Ti a prajem nádherný večer, ďakujem moc moc dobrej duši, ja som tu už fakt nariekala, úplne zúfalé, och tak si mi pomohla, ani neviem ako poďakovať. Snáď aj ja budem raz taká šikovná, závidím, ale nie tak v zlom, že by som nepriala, ale len tak, že aj by som chcela byť v účtovníctve taká dobrá, lebo ma to celkom baví.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

pupauka Pozri príspevok
tlieskam Ti a prajem nádherný večer, ďakujem moc moc dobrej duši, ja som tu už fakt nariekala, úplne zúfalé, och tak si mi pomohla, ani neviem ako poďakovať. Snáď aj ja budem raz taká šikovná, závidím, ale nie tak v zlom, že by som nepriala, ale len tak, že aj by som chcela byť v účtovníctve taká dobrá, lebo ma to celkom baví.
Ďakujem pochvala poteší a pohľadí dušičku. Ty si šikovná, a keď sa naučíš ovládať program, pôjde ti to ako po masle, lebo ty ešte teraz nevieš, že program má poloautomatickú funkciu cez makrá a ty budeš účtovať rýchlosťou blesku
Ja zase obdivujem teba, lebo účtovať ručne PÚ musí byť o držku. Už by som si asi na to nezvykla.
Tak, nech sa ti darí!
0 0
pupauka pupauka

pupauka je offline (nepripojený) pupauka

Och, čo som sa celý deň nanerváčila, či som tie zač. stavy dobre nahodila, ormika, tak si ma ukľudnila, že sa mi ZRAZU :-))) podarilo nájsť aj denník a v ňom všetko krásne vidím, neviem, prečo som sa tak upäla na tú hlavnú knihu, to tá nervozita, pošli adresu, posielam tááákúúú čoko!!!! :-)
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

pupauka Pozri príspevok
Och, čo som sa celý deň nanerváčila, či som tie zač. stavy dobre nahodila, ormika, tak si ma ukľudnila, že sa mi ZRAZU :-))) podarilo nájsť aj denník a v ňom všetko krásne vidím, neviem, prečo som sa tak upäla na tú hlavnú knihu, to tá nervozita, pošli adresu, posielam tááákúúú čoko!!!! :-)
vďaka a teraz keď budeš účtovať, tak už do obdobia otvorenie účtovať nebudeš, tak sa účtuje len pri zakladaní firmy alebo len keď začínaš účtovať firmu. Všetky doklady už budeš účtovať po mesiacoch. Ak po ukončení roka 2008 spravíš závierku a uzávierku a prechod účtovníctva do roku 2009, tak tento IDX so 701 ti program už spraví automaticky.
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať