Zavrieť

Porady

omega

Ahojte, budem šťastná, ak sa mi niekto poradí. Doteraz som účtovala v podvojnom len ručne, je to dosť náročné, tak som si kúpila program omega, bola na cca 4 hodinovej prednáške, bohužiaľ, všetko bolo tak narýchlo a hrr, že z toho v podstate nič neviem. Teraz som chcela nahodiť začiatočné stavy, ale vôbec mi to nejde, teda, išla som presne podľa príručky :-((( a keď si otváram hl. knihu al. saldokonto tak mi zobrazuje prázdnotu, ach, neviem či účtovať ďalej, je mi na zaplakanie, program stál veľa peňazí, ale teraz... asi sa nič nevyrovná starým dobrým kresleným "téčkam", vo všetkom je super prehľad atd, až na tú prácnosť. Tak teraz neviem, či volať žilinskej spoločnosti, najradšej by som celý program vrátila, či predala, čo mi odporúčate???
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak v tej kolónke ti spočíta sumu zaúčtovaných dokladov. Keď budeš účtovať napr. došlé faktúry, tak ti tam bude spočítavať výšku zaúčtovaných DF. Účtoval si interné doklady....máš tam správne výšku 400.000. Vytlač si interný doklad.
0 0
evina123 evina123

evina123 je offline (nepripojený) evina123

Ahojte, chcela by som požiadať o radu- začala som v programe Omega-Kros spracovávať dlhodobý majetok, zaevidovala som si počiatočné stavy celého majetku, obstarávaciu cenu, realizované odpisy danové, účtovné min. obdoví, urobila uzávierky minulého roka a príslušné účtovné uzávierky mesačné za bežné obdobie, zaúčtovala a vytlačila mesačné účtovné odpisy. Ale neviem, ako si mám vytlačiť tlačovku, ktorá by obsahovala komplet celý kmeň dlhodobého majetku, odpisovaného aj neodpisovaného so súčtami nadobúdacích hodnôt a oprávok za jednotlivé syntetické a analytické účty , pretože si chcem založiť zostavu, na ktorej by som odkontrolovala nadobúdacie hodnoty, účt.oprávky, odpisy na hlavnú knihu. Vie mi prosím niekto poradiť ako sa to v tomto programe robí? ďakujem
Naposledy upravil evina123 : 06.10.08 at 22:44 Dôvod: doplnenie
0 0
Aťka Aťka

Aťka je offline (nepripojený) Aťka

ormika Pozri príspevok
Pri tomto evidovaní cez IDX nemusíš nahrávať odberateľov a dodávateľov, ani nemusíš ísť zvlášť do účtovnej osnovy aby si si urobila analytiku. Analytiku si krásne urobíš v tom internom doklade, kde pri účtoch MD a D máš lupu, ktorú keď stlačíš, tak ťa presunie do účtovnej osnovy a tam si potom spravíš AE a tento účet potvrdením tlačidla OK prenesieš do IDX.
ormika a ste tu, som asi blba, ale to mam do toho urobit vsetky ucty od 0 po 7? to budem robit dva dni? a to davat tie ucty aj na stranu MD aj D. Bud nerozumiem tvojmu vykladu, alebo som uplny blbec.
dakujem
0 0
Aťka Aťka

Aťka je offline (nepripojený) Aťka

a este otazocka, kde sa daju vytvorit automaticke predkontacie?
dakujem
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

A moja otázka - dajú sa obnoviť zmazané predkontácie? Dajú sa kopírovať predkontácie do iných firiem (pri multilicencii)?
0 0
Reina Reina

Reina je offline (nepripojený) Reina

ja som ja o:)
ahoj blcha, tvoje konkrétne zmazané predkontácie už nedostaneš (jedine obnoviť archív a odtiaľ si ich exportovať), ale môžeš si ich jednoducho naimportovať.
- Vojdeš do dokladu
- v ľavej hornej časti pri vzore je lupa - klikni na ňu
- dostaneš sa do formulára výber vzoru
- klikne na záložku Funkcie potom Ďalšie funkcie
- vyber voľbu Nahraď všetky vzory a predkontácie štandardnými
- všetky vzory a predkontácie sa ti nahradia a je na tebe, či si ich budeš upravovať.

čo sa týka druhej otázky: Jasné, že sa dá.
Firma - import - import z inej omegy - všetky odklikneš, necháš tam len v záložke Ostatné zapnutú voľbu Vzory a predkontácie.
Do Zdrojovej firmy je samozrejme nutné si vybrať databázu firmy, z ktorej chceš čerpať tie vzory a predkontácie. (má tvar napr. ROK_2008.mdb, najlepšie ak si to vyhľadáš cez lupu, ktorá tam je).
Čo si môžem odporučiť je, ak to robíš prvý krát, urob si archív,aby si si v prípade potreby mohla obnoviť pôvodný stav.
0 0
Aťka Aťka

Aťka je offline (nepripojený) Aťka

ormika Pozri príspevok
Odporúčam nebáť sa toho programu. Ak v ňom raz začneš účtovať, tak si ho zamiluješ na celý život .
Takže: začiatočné stavy si nahodíš cez evidencia, účtovné doklady, v okruhu si vyberieš interné doklady, okruh IDX, a v interných dokladoch si nadstavíš obdobie otvorenie. Dolu v kartičke, alebo záložke účtovné zápisy budeš účtovať začiatočné stavy každého účtu, aj analytického cez účet 701. Ak to budeš mať, pôjdeme ďalej .
NIK MI NEVIE S TYM PORADIT, PROSIM PROSIM NEROZUMIEM TOMU
A INAC NEMOZEM UCTOVAT KYM NEBUDEM TO MAT HOTOVE? SURNE DAKUJEM

som asi blba, ale to mam do toho urobit vsetky ucty od 0 po 7? to budem robit dva dni? a to davat tie ucty aj na stranu MD aj D. Bud nerozumiem tvojmu vykladu, alebo som uplny blbec.
dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Aťka Pozri príspevok
a este otazocka, kde sa daju vytvorit automaticke predkontacie?
dakujem
tie sú už v programe keď ho kupuješ.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Aťka Pozri príspevok
NIK MI NEVIE S TYM PORADIT, PROSIM PROSIM NEROZUMIEM TOMU
A INAC NEMOZEM UCTOVAT KYM NEBUDEM TO MAT HOTOVE? SURNE DAKUJEM

som asi blba, ale to mam do toho urobit vsetky ucty od 0 po 7? to budem robit dva dni? a to davat tie ucty aj na stranu MD aj D. Bud nerozumiem tvojmu vykladu, alebo som uplny blbec.
dakujem
Aťka, a ty čo potrebuješ robiť - to si neuviedla.
V programe máš tiež pomoc, ktorú si vyvoláš F1. O poč.stavoch je tam všetko uvedené.
Ak s programom začínaš, odporúčam ti pozerať do Užívateľ.príručky.
Účtovú osnovu máš v programe, nahadzuješ len poč. zostatky. Ale inak sa postupuje, ak ich zadávaš k 1.1. a inak ak zadávaš firmu, ktorá používala časť roka iný program.
0 0
Aťka Aťka

Aťka je offline (nepripojený) Aťka

liba2 Pozri príspevok
Aťka, a ty čo potrebuješ robiť - to si neuviedla.
V programe máš tiež pomoc, ktorú si vyvoláš F1. O poč.stavoch je tam všetko uvedené.
Ak s programom začínaš, odporúčam ti pozerať do Užívateľ.príručky.
Účtovú osnovu máš v programe, nahadzuješ len poč. zostatky. Ale inak sa postupuje, ak ich zadávaš k 1.1. a inak ak zadávaš firmu, ktorá používala časť roka iný program.
potrebujem ponahadzovat pociatocne stavy a neviem ako. su nulove lebo sme teraz otvorili firmu. mozem aj bez nahodenia poc.stavov pracovat v programe a dohodit to potom dodatocne?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Aťka Pozri príspevok
potrebujem ponahadzovat pociatocne stavy a neviem ako. su nulove, lebo sme teraz otvorili firmu. mozem aj bez nahodenia poc.stavov pracovat v programe a dohodit to potom dodatocne?
V programe máš kompletne všetky syntetické účty pripravené na účtovanie. O počiatočných stavoch hovoríme (v tomto prípade), ak je na účte nejaká konkrétna hodnota, takže účet s nulovou hodnotou nemáš dôvod nahadzovať.
0 0
Aťka Aťka

Aťka je offline (nepripojený) Aťka

liba2 Pozri príspevok
V programe máš kompletne všetky syntetické účty pripravené na účtovanie. O počiatočných stavoch hovoríme (v tomto prípade), ak je na účte nejaká konkrétna hodnota, takže účet s nulovou hodnotou nemáš dôvod nahadzovať.
no vcera som nad tym sedela do pol noci a nasla som to v brozure , ale dakujem.
0 0
katia5 katia5

katia5 je offline (nepripojený) katia5

Prosím Vas o radu.

1. Poplatky mestu v programe omega nahrávate ako príjem s typom dokadu ako volny zaklad "V" alebo ako oslobodene "O"?

2. Pri tlačení pokladničnej knihy mi berie do úvahy aj platby stravnymi lístkami . Tržby z knihy tržieb nahravam ako
213,343/601 - platby SL
211,343/601 - platby v hotovosti
Pokladničnu knihu mam teda skreslenu, lebo tam berie aj tu 213tku a v pripade platieb kartou čo úctujem ako 378/601 to tam berie tiež.
Ako vyselektovat v omege ze tam ma brat iba ucet 211?
0 0
katia5 katia5

katia5 je offline (nepripojený) katia5

Robi niekto v Omege?
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

[QUOTE=katia5;881520]Robi niekto v Omege?[

...ale čoby, všetci tu len tak zabíjame voľný čas
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Ahojte, prosím o pomoc.
zaúčtovala som bankový výpis, no už od 28.1.2009 mi nesedia stavy ku konkrétnym dátumom v hlavnej knihe. Mám ich predkontované so zeleným štvorčekom. Neviete mi prosím poradiť, v čom by mohol byť problém. Prípadne čo s čím by som mala kontrolovať a odsúhlasovať.
Moc pekne ďakujem
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

treba odkontrolovat ci vydaj je vydajom a prijem prijmom... ci su na tych stranach kde maju byt uctovane...
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

andreaS Pozri príspevok
treba odkontrolovat ci vydaj je vydajom a prijem prijmom... ci su na tych stranach kde maju byt uctovane...
v zúfalstve som celý výpis vymazala, teraz deň po dni nahadzujem banku rovnako a všetko sedí s výpisom, nerozumiem.....wooodooo
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

V knihe analytickej evidencie nemám uvedený protiúčet, prečo? Pri došlých a odoslaných faktúrach, no v účtovnej evidencii ich mám nastavené
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Alebo tam nemusí byť vždy protiúčet? Prosím o pomoc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať