Zavrieť

Porady

omega

Ahojte, budem šťastná, ak sa mi niekto poradí. Doteraz som účtovala v podvojnom len ručne, je to dosť náročné, tak som si kúpila program omega, bola na cca 4 hodinovej prednáške, bohužiaľ, všetko bolo tak narýchlo a hrr, že z toho v podstate nič neviem. Teraz som chcela nahodiť začiatočné stavy, ale vôbec mi to nejde, teda, išla som presne podľa príručky :-((( a keď si otváram hl. knihu al. saldokonto tak mi zobrazuje prázdnotu, ach, neviem či účtovať ďalej, je mi na zaplakanie, program stál veľa peňazí, ale teraz... asi sa nič nevyrovná starým dobrým kresleným "téčkam", vo všetkom je super prehľad atd, až na tú prácnosť. Tak teraz neviem, či volať žilinskej spoločnosti, najradšej by som celý program vrátila, či predala, čo mi odporúčate???
Usporiadat
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Dobrý deň,
účtujem poistné plnenie (oprava vozidla) a neviem si v tomto programe rady.
Ak pôjdem podľa tohto:
fa za opravu: okruh DF 511/321
piznané plnenie od poisťovne : okruh IDX 378/648
úhrada DF: okruh PD/BV 321/211,221
úhrada krycím listom : okruh IDX 321/378 ???
potom v okruhu DF budem mať iba čiastočne uhradenú fa.(svieti na žlto) ako to urobiť, aby fa bola akože celá uhradená? cez odpočet? vie niekto poradiť?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

denisie Pozri príspevok
Dobrý deň,
účtujem poistné plnenie (oprava vozidla) a neviem si v tomto programe rady.
Ak pôjdem podľa tohto:

fa za opravu: okruh DF 511/321 ÁNO

priznané plnenie od poisťovne : okruh IDX 378/648 NIE, nevzniká vám pohľadávka voči poisťovne, vám poisťovňa nič neuhradí, pohľadávku voči poisťovni má autoservis, takže tento účtovný zápis je nadbytočný.

úhrada DF: okruh PD/BV 321/211,221 ÁNO, zaplatíte sumu, ktorú požaduje autoservis, resp. sumu, ktorú poisťovňa nebude hradiť servisu.

úhrada krycím listom : okruh IDX 321/378 ??? NIE, cez IDX treba zaúčtovať zníženie nákladov na účte 511, kde ste zaúčtovali plnú sumu opravy podľa fa zo servisu, ale v skutočnosti uhradíte len rozdiel, ktorý neuhradí poisťovňa, teda bude to zápis: 321/511 (postupuj ako pri zápočte, pri zaúčtovaní prvého riadku treba vypnúť makro a skontrolovať, či Omega zapísala účet aj na stranu DAL; ak nie, treba ho tam ručne dopísať). Týmto bude Fa uhradená.
potom v okruhu DF budem mať iba čiastočne uhradenú fa.(svieti na žlto) ako to urobiť, aby fa bola akože celá uhradená? cez odpočet? vie niekto poradiť?
Cez odpočet nie, ale cez zápočet a interné číslo DF musí byť zapísané ako úhrada v tom okne nad "odpočtom".
No skús .
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

liba2 Pozri príspevok
Cez odpočet nie, ale cez zápočet a interné číslo DF musí byť zapísané ako úhrada v tom okne nad "odpočtom".
No skús .
...hodnú chviľu som sa a tým pasovala, ale vďaka tebe som to zvládla...
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

..častokrát som už čítala o prečíslovaní dokladov, je to možné aj v Omege?? ak áno, aký je prosím postup?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

denisie Pozri príspevok
..častokrát som už čítala o prečíslovaní dokladov, je to možné aj v Omege?? ak áno, aký je prosím postup?
Nemám s tým skúsenosť, ešte som to nerobila, ale tu je návod:
http://www.porada.sk/t58921-precislo...v-v-omege.html

veľa šťastia a ďakujem za bodík
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
denisie Pozri príspevok
..častokrát som už čítala o prečíslovaní dokladov, je to možné aj v Omege?? ak áno, aký je prosím postup?
Je to možné aj v Omege - ako je v priloženom linku - cez EUD - funkcie - ďalšie funkcie - hromadné prečíslovanie dokladov... Len si daj záležať aby si si správne zadala všetky kritéria (najmä kolónku "doklady" - či všetky, alebo len označené či neoznačené a spôsob zotriedenia) inak si v tom narobíš riaadny hokej...... Opatrne s prečíslovaním treba narábať po prechode do nového roka. Pri ďalšom prechode sa Ti nespárujú doklady...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
liba2 Pozri príspevok
Nemám s tým skúsenosť, ešte som to nerobila, ale tu je návod:
http://www.porada.sk/t58921-precislo...v-v-omege.html

veľa šťastia a ďakujem za bodík
... si taaak dobrá že túto funkciu nepotrebuješ??? ......
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ajuška Pozri príspevok
......... inak si v tom narobíš riaadny hokej...... Opatrne s prečíslovaním treba narábať po prechode do nového roka. Pri ďalšom prechode sa Ti nespárujú doklady...
Ajuška, niekedy by sa mi to aj hodilo vedieť, ale práve kvôli tomuto čo ty uvádzaš, to radšej ani neskušam a keď už naozaj musím, tak ručne prečíslujem. No musím povedať, že robím po skončení mesiaca, takže si najskôr doklady zotriedim tak, aby som nemusela prečíslovávať. Inak povedané: z núdze cnosť .
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

..Ďakujem vám všetkým za veľmi cenné rady. Priložený link idem hneď študovať. Ja rovnako ako liba2 účtujem až po skončení mesiaca, tiež zoraďujem všetky doklady, ale niekedy sa stane, že mi zabudnú dať doklad zo začiatku mesiaca...
pekný deň!
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
denisie Pozri príspevok
..Ďakujem vám všetkým za veľmi cenné rady. Priložený link idem hneď študovať. Ja rovnako ako liba2 účtujem až po skončení mesiaca, tiež zoraďujem všetky doklady, ale niekedy sa stane, že mi zabudnú dať doklad zo začiatku mesiaca...
pekný deň!
...ďakujem za bodík...... ja nielen účtujem, ale robím všetko vrátane skladovej evidencie, fakturácie... či príkazov na úhradu. Tak sa zákonite nemôžem dopracovať do stavu zoradenia dokladov po skončení mesiaca (čo Vám troška závidím)...... ale tie funkcie na prečíslovanie sú aj tak bombové... vlastne ako celá omega......
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Prosím niekoho kto má odoslané tuzemské faktúry vystavované v Eurách, účtujete ich ako zOF vzor 72 v Omege? ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

heluška Pozri príspevok
Prosím niekoho kto má odoslané tuzemské faktúry vystavované v Eurách, účtujete ich ako zOF vzor 72 v Omege? ďakujem
Tuzemská faktúra na cudziu menu sa zapisuje v rade zOF. Pre zaúčtovanie sú tam len 2 možnosti:
- vzor 50 pre faktúru bez DPH, teda u neplatiteľa DPH;
- vzor 51 pre faktúru s rozpisom DPH, teda u platiteľa DPH.
Podľa toho ktorú fa ideš vystaviť vyber vzor 50 alebo 51 - inú možnosť nemáš.
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Ďakujem, pomýlila som si to zo zDF, tá sa účtuje vzor 72 pokiaľ ide o EU, rozmýšľam správne, nemám veľké skusenosti so zahr. faktúrami,ale teraz mám klienta, ktorý toho má veľa, takže sa v tom musím zdokonaliť. Môžem sa ešte spýtať, aký kurz sa použije na zaúčtovanie pokladničného dokladu pri výbere z eurového účtu a peniaze sa vložia do pokladne,kurz NBS z toho dňa, keď som vybrala eura?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

heluška Pozri príspevok
Ďakujem, pomýlila som si to zo zDF, tá sa účtuje vzor 72 pokiaľ ide o EU, rozmýšľam správne, nemám veľké skusenosti so zahr. faktúrami,ale teraz mám klienta, ktorý toho má veľa, takže sa v tom musím zdokonaliť. Môžem sa ešte spýtať, aký kurz sa použije na zaúčtovanie pokladničného dokladu pri výbere z eurového účtu a peniaze sa vložia do pokladne,kurz NBS z toho dňa, keď som vybrala eura?
viď zvýraznené a ak sa do pokladne vložili eurá.
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

liba2 Pozri príspevok
viď zvýraznené a ak sa do pokladne vložili eurá.
Ďakujem liba2, dúfam, že to zvládnem.
0 0
lolo100 lolo100

lolo100 je offline (nepripojený) lolo100

Zdravím.... tiež potrebujem pomôcť s omegou.... potrebujem spraviť otváraciu súvahu... účty som otvoril cez 701 ako je v príručke a aj v prvom príspevku... cez interný doklad IDx - 701/411 a 211/701 urobil som to správne?? môžem teraz účtovať zriadovacie náklady??
stále mi píše že eviduje sumu 400 000 a treba uhradiť 400 000 (200 tisíc je pokladnica a 200 tisíc je ZI ). je to v poriadku??
vznik spoločnosti účtujem prvy krat...
pre info su 3 spoločníci vklady splatili ihned (ZI 200 000)..

dakujem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Kde ti toto píše?

stále mi píše že eviduje sumu 400 000 a treba uhradiť 400 000


Lebo zaúčtované by si to mal mať správne.
0 0
lolo100 lolo100

lolo100 je offline (nepripojený) lolo100

DanielaSĽ Pozri príspevok
Kde ti toto píše?

stále mi píše že eviduje sumu 400 000 a treba uhradiť 400 000


Lebo zaúčtované by si to mal mať správne.
Ked si otvorím v evidencii účtové doklady a dole kde sa pridavaju nové doklady tak tam je mena evidovana suma, suma ktora bola uhradená a ktoru treba uhradiť... tak tam mi píše že eviduje 400 tisíc a treba uhradiť 400 tisíc
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Jáj...to máš v poriadku, aj mne sa tie dve sumy rovnajú.
0 0
lolo100 lolo100

lolo100 je offline (nepripojený) lolo100

takže netreba vystavovať žiadne doklady k tomu??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať