Zavrieť

Porady

štúdium v strednom veku..nadstavbové štúdium

...originál...
privítala by som študentov,hlavne skoroseniorov,prípadne seniorov..na výmenu skúseností,učiva..alebo len tak..hodiť reč..
Usporiadat
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Milí poraďáci, neviete mi niekto povedať v akom pomere sú testové otázky z jednotlivých oblastí na prijímačkách? Koľko je z matiky, koľko je z ekonomie, z psychológie a jazyka? Týka sa to TNUAD Trenčín, Personálny management. Počula som, že je to každý rok približne rovnaké. Tak aby som aspoň približne vedela, čomu a koľko sa venovať. Dúfam, že sa nájde niekto, kto má o tom prehľad. Zatiaľ vďaka.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..tak už to mám čierne na bielom,že od septembra som študentka...zmluva podpísaná,poplatok zaplatený a moje kamošky si ťukajú na čelo a zvlákajú mi krásne keramické perá a pentelky a zošity,bloky...môžem veru študírovať aj 5 rokov..
..ale aby som sa pochválila,stihla som sa naučiť rôzne zákony,kopu paragrafov,ktoré sú také pokrútené,až strach-ale potrebujem ich na skúšku z odbornej spôsobilosti,ktorá neviem kedy bude,ale hlavne,že som pripravená..veď ministerstvo má čas...(a ja mám pocit,že čím viac sa to učím,tým som sprostejšia..to len tak ma okraj)



..tak a rada by som vedela niečo nové aj od mojich prispievateliek,ktoré sa chystali na skúšky na vysokú...že by ani jednu neprijali,sa mi nechce veriť..





..jaj,som zabudla napísať,kvoli čomu vlastne tú skúšku idem robiť..mohla by byť zo mňa celkom pekná sbs-kárka...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pepsikova Pozri príspevok
..tak už to mám čierne na bielom,že od septembra som študentka...zmluva podpísaná,poplatok zaplatený a moje kamošky si ťukajú na čelo a zvlákajú mi krásne keramické perá a pentelky a zošity,bloky...môžem veru študírovať aj 5 rokov..
..ale aby som sa pochválila,stihla som sa naučiť rôzne zákony,kopu paragrafov,ktoré sú také pokrútené,až strach-ale potrebujem ich na skúšku z odbornej spôsobilosti,ktorá neviem kedy bude,ale hlavne,že som pripravená..veď ministerstvo má čas...(a ja mám pocit,že čím viac sa to učím,tým som sprostejšia..to len tak ma okraj)



..tak a rada by som vedela niečo nové aj od mojich prispievateliek,ktoré sa chystali na skúšky na vysokú...že by ani jednu neprijali,sa mi nechce veriť..





..jaj,som zabudla napísať,kvoli čomu vlastne tú skúšku idem robiť..mohla by byť zo mňa celkom pekná sbs-kárka...
Gratulujeme, držíme palce a prajeme "samé dobré známky"!
0 0
myrtus myrtus

myrtus je offline (nepripojený) myrtus

Macka, v Nitre sú možnosti na štúdium. Obidve nitrianske VŠ ponúkajú možnosť štúdia na Univerzite tretieho veku. Veľmi podobnú situáciu som prežila aj ja, tak chodím aspoň na UTV UKF. Nebudem mať titul, "iba" splnený sen:-)
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Pepsi jedna utajená. Ja sa čudujem, kde tá behá, či zavára, alebo išla na Malorku, keď jej tu toľko není. Študentka, zákony, paragrafy...? Tak takto budeš tráviť voľný čas? Ander by povedal: "Študuj, keď na to máš!" Držím ti palce, ty na to ozaj máš rozumu dosť.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
ja si myslím, že ešte len všetci čakáme na rozhodnutie o prijatí resp. neprijatí
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Hlinkovx Pozri príspevok
ja si myslím, že ešte len všetci čakáme na rozhodnutie o prijatí resp. neprijatí
Silvik, kde sa chystáš ???? Prezraď...
0 0
pietruš pietruš

pietruš je offline (nepripojený) pietruš

Zdravim vsetkych!
dakujem za rady, prijali ma na tu ekonomicku, aj ked som z matiky ani nazatala, musela som nahrabat body v logike a jazyku
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Mna neprijali na LZPM do Trenčína. Na nete mi napísali, že pre nesplnenie podmienok. Nechápem akých, keď test som napísala na 146 bodov. Minulý rok stačilo aj 120 bodov na prijatie. Tento rok bolo minimum 120 a ja som nesplnila podmienky. To ma teda podrž. Pošlem odvolačku a uvidím. Ešte nemám vyrozumenie na enviromentálne inžinierstvo do Púchova, dúfam, že aspoň tam ma zoberú. Aj keď aj oni si dávajú načas. Všetkým, ktoých prijali srdečne gratulujem a želám, aby sa im v štúdiu darilo a dotiahli ho do úspešného konca.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Mňa prijali. Mala som 155 bodov na teste. V Trenčíne na ĽZPM - detašované v PD. Takže som od septembra študentka. Dúfam len, že do konca..............
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

myrtus Pozri príspevok
Macka, v Nitre sú možnosti na štúdium. Obidve nitrianske VŠ ponúkajú možnosť štúdia na Univerzite tretieho veku. Veľmi podobnú situáciu som prežila aj ja, tak chodím aspoň na UTV UKF. Nebudem mať titul, "iba" splnený sen:-)
myrtus, presne si to vystihla, je to aj o splnenom sne. Štúdium na detašovanom pracovisku nitrianskej UTV v Prievidzi som končila pred rokom a dalo mi veľa. Nie, tu nejde o žiadny titul ...
A vieš kedy som sa preň rozhodla ? Na promociach mladšej dcéry /obidve úspešne skončili štúdium na VŠ, ktoré som financovala sama/
0 0
pietruš pietruš

pietruš je offline (nepripojený) pietruš

nam povedali, že si mame pozrieť po príjimačkách body na internete a každý kto má nad 153 z 300 je prijatý
0 0
myrtus myrtus

myrtus je offline (nepripojený) myrtus

UTV odporúčam každému. Primerané nároky na "seniorov" a zamestnaných, zároveň však dostatok informácií z oblasti, ktorá ma zaujíma, nové podnety a vzťahy. Titul už v mojom veku naozaj nepotrebujem. Keď som bez neho prežila doteraz...
Občas sa stretnem s ľuďmi, ktorí majú chuť si poťukať na čelo, keď rozprávam o škole:-)
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
janomila Pozri príspevok
Mna neprijali na LZPM do Trenčína. Na nete mi napísali, že pre nesplnenie podmienok. Nechápem akých, keď test som napísala na 146 bodov. Minulý rok stačilo aj 120 bodov na prijatie. Tento rok bolo minimum 120 a ja som nesplnila podmienky. To ma teda podrž. Pošlem odvolačku a uvidím. Ešte nemám vyrozumenie na enviromentálne inžinierstvo do Púchova, dúfam, že aspoň tam ma zoberú. Aj keď aj oni si dávajú načas. Všetkým, ktoých prijali srdečne gratulujem a želám, aby sa im v štúdiu darilo a dotiahli ho do úspešného konca.
..


..veru,len napíš odvolanie,si predsa múdra,tak neviem,čo sú takí prieberčiví..len nech ťa pekne zoberú..

..ale taká enviromentálna inžinierka by si tiež nebola na zahodenie...držím palčoky silno...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..tak..dúfam,moje milé študentky,že si zachováme vernosť a budeme sa stretávať tu a písať,ako sa nám študuje a možno aj nejakú tú lotrovinku vymyslíme...a snáď sa nám podarí to dobojovať až do konca...prajem vám veselé prázdniny,dovolenky a nech vám je dobre..teším sa na vás v septembri..
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

pepsikova Pozri príspevok
..


..veru,len napíš odvolanie,si predsa múdra,tak neviem,čo sú takí prieberčiví..len nech ťa pekne zoberú..

..ale taká enviromentálna inžinierka by si tiež nebola na zahodenie...držím palčoky silno...
Síce oneskorene, ale ďakujem. Dnes som bola na zápise na enviromentálne inžinierstvo, tam ma prijali. Aspoň niečo. Ale aj tak si tú odvolačku pošlem. Nakoniec mi napísali, že som podmienky splnila, ale nemajú pre mňa miestočko. A to vyrozumenie bolo napísané takou štylistikou, že som ani nestíhala žasnúť. Ja osobne by som sa hanbila niekomu poslať taký oficiálny dokument. Aj to svedčí o úrovni nášho školstva. Všetkým študentom ( seniorom aj juniorom ) prajem veľa pohody, oddychu, aby sme nabrali veľa síl na rozbeh do nového školského roku.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Krásny deň prázdninový prajem všetkým...idem sem kuknúť a prispejem svojou troškou..
.."janomila",veru nie každý študovaný na vyššom poste vie písať listy a o chovaní už ani nehovorím,ale to sú len detaily,ktoré vnímame,keď sa nám deje krivda,teš sa,že budeš múdrejšia ako nejaká,čo nevie štylizovať,som rada,že budeš inžinierka..

..a ja som si spestrila prázdniny kurzom SBS a dnes som urobila štátne skúšky..veru riadne ťažké paragrafy a zákony mi precvičili závity v makovičke a zistila som,že sa tam ešte niečo navyše zmestí..a už sa neviem dočkať 8.septembra..tak si ešte kúsok leta užime a hurááá..do školy..papááá..
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Takže gratulujem, kde to budeš robiť SBS? Aby som vedela, kde nemám mať dlhé prsty . Ideš študovať na ekonomickú v Prievidzi? Neboj, zvládneš. Ja som študovala celý život, aspoň nebudeš mať čas starnúť. Platí staré známe že,"mladí sme, kým študujeme"
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Ahoj, moja milá "wagner"..idem na "kalinu" v PD..tri roky..večerne..márnosť šedivá a susedy si klopkajú na čelo...

..a SBS?..veru neviem, lebo vieš, ako radi firmy zamestnávajú invalidov..aj keď ja invalidne nevyzerám,papier nepustí, takže ešte neviem, začnem to riešiť až od pondelka..

..krásny víkend ti aj všetkým študentom..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..tak..moje milé skoroštudentky,prázdniny sa nám končia a mne sa škola začína 8.9.....dnes som zažila milú príhodu v obchode s taškami..len tak som obzerala kabely,tašky a predavačka sa ma pýta,že s čím mi môže pomôcť.,no tak som povedala,že obzerám tašku do školy..
..jasnačka,trapas,lebo ma chcela nasmerovať medzi ruksaky pre školákov no a keď som povedala,že to pre mňa,len-len že si neťukla na čelo..
..cez prázdniny sa mi podarilo urobiť tie SBS-skúšky a onedlho idem aj do práce..bude mi veselo,nudiť sa veru nebudem..


..teším sa dopredu,že prispejete niečím veselým a prípadne vymeníme vedomosti,veď viac hláv viac vie...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať