Zavrieť

Porady

štúdium v strednom veku..nadstavbové štúdium

...originál...
privítala by som študentov,hlavne skoroseniorov,prípadne seniorov..na výmenu skúseností,učiva..alebo len tak..hodiť reč..
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ani si neverila, že to tak rýchlo pôjde, že? Buď rada, že chodíš do školy, nemáš čas starnúť. STále platí: veď mladí sme, kým študujeme
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
pepsikova Pozri príspevok
no vieš..ja mám 52 a moje okolie si ťuká na čelo,keď poviem,že idem do školy..ty si ešte mláďatko a to je fajn..chválim..občas napíš,ako to ide,ako nejde,alebo len tak..držím palce..
Zdravim. Ja mam 54 a tiez idem do 1.rocnika VS a aj moje okolie si obcas tuka na hlavu ked im hovorim, ze idem studovat !
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
matonni1 Pozri príspevok
Nikdy nie je neskoro začať. A v pozdnejšom veku je to ako okorenenie života. aj ja som sa vrátila po rokoch do školských lavíc a je to super. Chodíme síce externe, ale stretávame sa tí istí na prednáškach a vyvádzame, odpisujeme ako deti. a druhá vec je, že to čo sa naučíš Ti naozaj nikto nezoberie. Ja si len hovorím, že som to mala urobiť už dávno a odkladala som to z roka na rok.
Prevravela si mi zo srdca. Vyskusal som to na Univerzite III. veku a teraz som zacal Muzeologiu na UMB BBystrica. Uz sa tesim ako maly chlapec, clovek sa citi, no proste BOMBA. Je to vyzva samemu sebe, a to co vies, to to skutocne nikto nezoberie. Aj ked sa priznam, trochu mam strach.
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
pepsikova Pozri príspevok
..len nakuknem..moje milé študentky, čochvíľka zazvoní posledný krát v tomto školskom roku..dúfam, že nikto neprepadne, dvojky z chovania nebudú a v zdraví si užijeme prázdninky..zaslúžené..čo vy na to?...
Len tak mozno mimo temu, ale rad na to spominam. Davno,davno za krasneho socializmu sme dostali novu nemcinarku. Spustila na nas v reci Schumanna a my na nu cumeli ako puky a to sme boli druhaci na strednej. Na to nas dvorny 'SASO', sudruzka profesorka JA viem po nemecky len jednu vetu aj to nie som si isty, ze ci nie je po francuzky :: AJ LA VIU "'. Na to pani profesorka ako PUK, to mate vsetci take perfektne znalosti z nemciny ??? A MY na to zborovo IGEN !!! Nuz co....
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Milé kolegyne, ale samozrejme aj kolegovia-študenti stredného a vyššieho veku, chcem sa pochváliť, že som úspešne ukončila prvý ročník vysokej školy. Študijný priemer známok 1,34. Som z toho sama ešte trochu paf. Tá úľava po ukončení skúškového a ten pocit hrdosti na samú seba je úžasný. Možno sa nájde niekto, kto bude prekvapený z mojej sebachvály, resp. z nedostatku pokory, ale všetko som si vydrela vlastnými silami a vlastným úsilím, vlastnými prebdetými nocami a menším chlievikom v domácnosti, keď bol nedostatok času. Želám vám všetkým príjemné prázdniny, veľa oddychu, aby sme v septembri plní elánu mohli nabehnúť do ďalšieho kola.
A ešte jedna poznámočka k veku študentov seniorov. Každý človek vie, ako sa cíti. Poznám 20-ročných mladých ľudí, ktorí mi svojimi názormi a postojmi k životu pripadajú ako starci. A naopak, stretla som v živote mnohých ľudí vo vyššom veku, ktorým som mohla len ticho závidieť ich entuziazmus a chuť do života. Takže ak ide študovať štyridsiatnik, či päťdesiatnik je to podľa mňa úplne v poriadku. A po skúsenostiach zo školy, ktoré teraz mám môžem (až na jedinú výnimku) potvrdiť, že prístup týchto ľudí k štúdiu (a samozrejme nielen k nemu) je oveľa zodpovednejší, serióznejší a usilovnejší. Preto držím palce všekým študentom stredného a vyššieho veku, ktorí nedbajú na ťukanie na čelo od okolia a chcú urobiť niečo sami pre seba. Je to proste super!!!!!!
Naposledy upravil janomila : 15.06.09 at 10:58 Dôvod: Ach tá gramatika!
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Moja milá Janomilka, to je teda výkon!!...samozrejme sa samopochvaľuj,je to úplne fajn a ja ti gratulujem...trošku si oddýchneme a ja sa už teraz teším na september, chýbajú mi tie pondelkové výlety do školy..je to super...
..prajem ti krásne leto, pohodu a oddych...jasné že aj všetkým ostatným...
0 0
jaja9 jaja9

jaja9 je offline (nepripojený) jaja9

Učenie ešte nikoho nezabilo. Práve naopak, posilňuje sebavedomie a núti náš mozog nezakrpatieť. A chráni pred Alzheimerom...
0 0
pietruš pietruš

pietruš je offline (nepripojený) pietruš

zdravim všetkých, ja som tiež úspešne dokončila prvý ročník, som celá happy, užívam si volne soboty a citim sa ako deti cez prázdniny aj ked chodím do práce
0 0
brunca1 brunca1

brunca1 je offline (nepripojený) brunca1

kedze som teraz skoncila Bc. tiez na stare kolena - 43 , poradim super stranku zadanie.sk
0 0
VANUSKA VANUSKA

VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

Som
Vraj stará dôvčisko jedno
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

brunca1 Pozri príspevok
kedze som teraz skoncila Bc. tiez na stare kolena - 43 , poradim super stranku zadanie.sk
Aké staré kolená, ja Bc. ukočím v 41. rokoch a Mgr. sa chystám ukončiť v 43. rokoch........medzi nami, najlepší vek
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
mzdarka renca Pozri príspevok
Aké staré kolená, ja Bc. ukočím v 41. rokoch a Mgr. sa chystám ukončiť v 43. rokoch........medzi nami, najlepší vek
..


...ahojky moje milé študentky a študáci..čo to je za termín ""staré kolená?"",keď sme mladé, kočky, baví nás žiť a smiať sa?..čochvíľka zase zazvoní,určite sa tešíte aspoň tak, ako ja, leto som mala krásne, dosť dlhé,podučila som sa angličtine,rozviazal sa mi jazyk,bolo mi fajn a krásne ,ale aj dosť...no a čo vy?...aké ste mali prázdninky?..
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

mzdarka renca Pozri príspevok
Aké staré kolená, ja Bc. ukočím v 41. rokoch a Mgr. sa chystám ukončiť v 43. rokoch........medzi nami, najlepší vek
Tak, babenky, ja sa na to tiež dávam, s tým rozdielom, oproti mzdárke renci, že ja začínam na 41., /3+2 hádam tam dôjdem/
Ale ešte dosť ďaleko do dôchodku, tak nech Alzheimer počká a hlavička maká)
Budeme doma traja študenti
Dcéra UPJŠ, manžel UPJŠ a ja (VšEMvs, IKS Prešov).
To len bude veselo.
Dcéra má z toho srandu, teší sa, už dávno ma nabádala, nech idem,lebo som sa s tou myšlienkou pohrávala pár rokov. Tak som presvedčila aj "svojho starkého", inak by to ťažko prežíval (nenajedený chlap, nervózny chlap...)
Tak si držme palce.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...Atka 4 to je veeeľmi múdre rozhodnutie, držím ti palčoky a nezabudni občas napísať, ako ti to ide...a chlapovi povedz, že varecha je veľmi mierumilovný nástroj a že pristane aj jemu do ruky...
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

pepsikova Pozri príspevok
...Atka 4 to je veeeľmi múdre rozhodnutie, držím ti palčoky a nezabudni občas napísať, ako ti to ide...a chlapovi povedz, že varecha je veľmi mierumilovný nástroj a že pristane aj jemu do ruky...
Juj, to by sme dopadli asi ako pani Janka zo Susedov (TV), keď odmietla variť....:-)
1. Mala som pomerne ťažkú východiskovú situáciu, keď sme brali, lebo jeho mamka im doma nedala ani prstom pohnúť, čo síce sám okomentoval, že mu jej bolo niekedy ľúto, ale v rámci vlastného pohodlia ju nepresviedčal, že niečo urobí on. Ale ona by aj tak nikoho nenechala nič urobič...
To sa samozrejme u nás doma zmenilo hneď v zárodku, ale neprotestoval "veľmi", takže doma čo to urobí ......pomôže.......
2. Nie som síce prílišný puntičkár, ale hneď po sebe najradšej popracem - pri varení priebežne, nech sa to nekopí. Takže tu sa ja nemôžem pozerať, čo zostane v kuchyni, ak niečo kuchtí môj starký.... V podstate nedokážem pochopiť, ako sa tá kuchyňa zmení po ich vedení
a tak si to radšej urobím sama......(viem, som vlastne sama proti sebe)
Ale je príležitostná pomocná sila aj v kuchyni

Jasné, že dám vedieť, čo a ako, ale mám aj obavy, nemám rada teoretické debaty, poučky....no budem sa snažiť

Ď za podporu...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
atka4 Pozri príspevok


Jasné, že dám vedieť, čo a ako, ale mám aj obavy, nemám rada teoretické debaty, poučky....no budem sa snažiť

Ď za podporu...
..

..najnovšie sa pri teoretických debatách(väčšinou jednostranných-prof.) ukladám do ""režimu spánku""..teda privriem, alebo zatvorím očky a počúvam..neverila by si, koľko si zapamätám len z toho počutia,nič ma nerozptyľuje..skús..ale nezaspi))
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

pepsikova Pozri príspevok
..

..najnovšie sa pri teoretických debatách(väčšinou jednostranných-prof.) ukladám do ""režimu spánku""..teda privriem, alebo zatvorím očky a počúvam..neverila by si, koľko si zapamätám len z toho počutia,nič ma nerozptyľuje..skús..ale nezaspi))
, chodila som svojho času na AJ, viacero kurzov, ale keďže AJ v práci nevyužívam, tak ako príde, tak aj odíde (z mojej hlavičky, asi sa vyparuje..). Taká klasika "o počasí", to zvládnem, ale....
Jeden z kurzov prebiehal v hladine alfa.....ležkáš, počúvaš kazety.....a veru stalo sa, že poniektorí zaspali, zachrapkali, ......ale zaspala som aj ja..
Pravdupovediac, mne osobne tento typ kurzu nič nepriniesol, vedela som len toľko, koľko predtým......
Keď ja začnem privierať očká, tááááák to dlho nevydržím. Kdesi som už písala /tuším v šuťáku/, že ja kávu môžem aj v posteli pred spaním..... a zaspím v pohode

Zatiaľ sme mali 1 prednášku, dávala som pozor, prof. veľmi dobre vysvetľoval, práveže som rada, že som ho počúvala, lebo tie hrozné knižné vetné spojenia úplne jasne vysvetlil....../teda aspoň mne to bolo prijateľné/
0 0
energeticusballisticus energeticusballisticus
Čaute, potrebujem radu. Mám 35 rokov, a chystám sa na nadstavbové štúdium - večernú školu. Do rúk sa mi dostala "Prihláška na štúdium popri zamestnaní na strednú školu a do kurzu na doplnenie základného vzdelania". V nej je potrebné uviesť aj vyjadrenie zamestnávateľa. Môže to byť aj úrad práce? Som nezamestnaný, a neviem, či si v najbližšej dobe nájdem normálnu prácu s pracovnou zmluvou + zamestnávateľ mi štúdium nemusí povoliť. Ale počul som, že vraj majú byť nové prihlášky (alebo už sú?). Ak by som šiel na denné štúdium, tak to by ma vyradili z úradu práce. Vie mi niekto poradiť? Alebo poznáte stránku, kde by som niečo našiel? Google mi zatiaľ nepomohol. Vďaka za každú odpoveď.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Ako tu čítam,tak nie som jediná,ktorá sa dala na "staré kolená" na vysokoškolské štúdium a už som v druhom ročníku(Bc) a rada by som dochodila aj druhý stupeň.
0 0
energeticusballisticus energeticusballisticus
Chodí tu niekto na Fakultu chemickej a potravinárskej technológie v Blave alebo na Fakultu chemicko-technologickú v Pardubiciach? Zaujímala by ma úroveň vybavenia laboratóríí a softvérové vybavenie počítačov. Skriptá sú z ktorých rokov? Chcem len vedieť, či sa tam naučím aj niečo nové, alebo tam budem chodiť niekoľko rokov iba kvôli titulu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať