Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zuzu88889999 Pozri príspevok
Dobry den,
chcela by som sa spytat. do maja 2007 som bola studentkou, potom som asi mesiac bola dobrovolne nezamestnanou - platila som si zrdravotne poistenie. od augusta2007 pracujem na zaklade zmluvy o spolupraci. Chcem sa spytat - ci sa v oddieli c. VI sa uvadzaju len odvody zaplatene zdrav. poistovni len za obdobie kedy mam podpisanu zmluvu o spolupraci? alebo aj tie ktore som platila ako dobrovolne nezamestnana. dakujem.
aj dobrovolné poistenie
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Chcem sa spýtať či pri paušále 40% sa môže odrátať aj platba za životené poistenie zníženie základu dane
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

astensova Pozri príspevok
Chcem sa spýtať či pri paušále 40% sa môže odrátať aj platba za životené poistenie zníženie základu dane
Životné poistenia sa uplatní ako nezdaniteľná čiastka v riadku 74
0 0
vgabka vgabka

vgabka je offline (nepripojený) vgabka

učiteľka a účtovníčka
Určite je to tu niekde napísané, ale neviem sa k tomu prelúskať. Ak občan SR je zaregistrovaný na DÚ z dôvodu poskytovania prenájmu a podáva daňové priznanie typu B, súčasťou je aj výkaz príjmov a výdavkov a majetku a záväzkov?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Záleží na tom či viedol účtovníctvo /t.j. preukázateľné výdavky/ alebo paušálne si uplatňuje výdavky.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, poradíte mi? SZČO uplatňuje paušálne výdavky, v DP B zaplatené poistné prirátam k vyrátaným 60% výdavkom v odd. VI. do r. 2 stĺpec 2, a potom pod tabuľku zapíšem ich výšku?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, poradíte mi? SZČO uplatňuje paušálne výdavky, v DP B zaplatené poistné prirátam k vyrátaným 60% výdavkom v odd. VI. do r. 2 stĺpec 2, a potom pod tabuľku zapíšem ich výšku?
Áno prirátaš poistné k 60% výdavkom a uvedieš výšku poistného pod tabuľkou.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

chcela by som poprosit o radu, idem robit danove priznanie typu B, kde ma dotycny prijem zo zivnosti + prijem od jedneho zamestnavatela + od druheho, ale jeden zamestnavatel neplatil odvody ani preddavky na dan, do danoveho priznania mam napisat zrazene preddavky od oboch zamestnavatelov alebo len od toho, ktory platil.
dakujem
0 0
davlama davlama

davlama je offline (nepripojený) davlama

Podávam DP typ B - príjem SZČO na slovenskú živnosť, ale príjem za rok 2007 bol v českých korunách. Je mi jasné, že príjem prepočítam na slovenské koruny ...... atď, len mi nie je jasné, či uvedenú skutočnosť uvádzam aj v XIII. oddily DP kde je miesto na osobitné záznamy.
0 0
halimino halimino

halimino je offline (nepripojený) halimino

korduľa Pozri príspevok
chcela by som poprosit o radu, idem robit danove priznanie typu B, kde ma dotycny prijem zo zivnosti + prijem od jedneho zamestnavatela + od druheho, ale jeden zamestnavatel neplatil odvody ani preddavky na dan, do danoveho priznania mam napisat zrazene preddavky od oboch zamestnavatelov alebo len od toho, ktory platil.
dakujem
Ak druhý zamestnávateľ neplatil odvody, tak ich tam neuvedieš.
(Chcela si ich vypočítať ty?) - však neboli odvedené.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
korduľa Pozri príspevok
chcela by som poprosit o radu, idem robit danove priznanie typu B, kde ma dotycny prijem zo zivnosti + prijem od jedneho zamestnavatela + od druheho, ale jeden zamestnavatel neplatil odvody ani preddavky na dan, do danoveho priznania mam napisat zrazene preddavky od oboch zamestnavatelov alebo len od toho, ktory platil.
dakujem
Môj názor .
Pre Vás je dôležité Potvrdenie o úhrne príjmov zo závislej činnosti , ktoré zamestnanec obdržal od zamestnávateľa .Za jeho vystavenie zodpovedá zamestnávateľ . Neskúmajte či zamestnávateľ platil , alebo nie .

Zodpovednosť voči DU a SP,ZP nesie zamestnávateľ.
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Chcem sa popýtať, či môžem vyplniť DP typ A, ak živnosť bola zrušená v mesiaci júl 2007, žiaden príjem ani výdaj nebol, takže 0,a potom je závislá činnosť, čiže mám jedno potvrdenie od zamestnávateľa, alebo mám vyplniť B a do tabuľky VI. budem aj do príjmov a výdavkov dávať 0. Pekne ďakujem.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Môžeš vyplniť typ A.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
heluška Pozri príspevok
Chcem sa popýtať, či môžem vyplniť DP typ A, ak živnosť bola zrušená v mesiaci júl 2007, žiaden príjem ani výdaj nebol, takže 0,a potom je závislá činnosť, čiže mám jedno potvrdenie od zamestnávateľa, alebo mám vyplniť B a do tabuľky VI. budem aj do príjmov a výdavkov dávať 0. Pekne ďakujem.

Pri zrušení živnosti neberieme v úvahu len príjem a výdaj . Treba posúdiť či živnostníkovi z podnikania nezostali nevyrované záväzky,pohľadávky ,zásoby na sklade , DHM a podobne .
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Nezostalo nič, ona v podstate skončila ešte v roku 2006, lenže nejako opomenula zrušiť živnosť.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Stačí vyplniť A, ak ste nepožiadali zamestnávateľa.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Môžeš vyplniť tlačivo A.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Zita5 Pozri príspevok
Môj názor .
Pre Vás je dôležité Potvrdenie o úhrne príjmov zo závislej činnosti , ktoré zamestnanec obdržal od zamestnávateľa .Za jeho vystavenie zodpovedá zamestnávateľ . Neskúmajte či zamestnávateľ platil , alebo nie .

Zodpovednosť voči DU a SP,ZP nesie zamestnávateľ.
dakujem velmi pekne
0 0
viktorienka viktorienka

viktorienka je offline (nepripojený) viktorienka

Mam taku otazku co sa tyka socialneho poistenia.... ak je prijem nizsii ako odpocitatelna polozka nebudem v buducom roku nic platit??? a rataju sa príjmi, alebo ciastkovy základ dane? neviem ci som sa vyjadrila jasne co cchem vediet... dakujem aj tak
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

viktorienka Pozri príspevok
Mam taku otazku co sa tyka socialneho poistenia.... ak je prijem nizsii ako odpocitatelna polozka nebudem v buducom roku nic platit??? a rataju sa príjmi, alebo ciastkovy základ dane? neviem ci som sa vyjadrila jasne co cchem vediet... dakujem aj tak
Odpočitateľná položke nesúvisí s výškou príjmov pre platenie odvodov do SP.
Povinným platiteľom sa staneš, ak tvoj príjem /tržby, resp. uhr.fa/, presiahnu 12-násobok min.mzdy.

---------
Veronika
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať