Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

kitti Pozri príspevok
Nezabudol najhorsie je, ze to bola dobra znama, ktora uz nie je dobra znama a neviem, ako mu poradit. ked vsetky faktury su u nej....
Jeho doklady sú jeho vlastníctvo. Možno bude stačiť pekne napísané upozornenie, že vec dáte na súd.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kitti Pozri príspevok
Je to jeho uctovnicka, on bol SZCO a chce si danove priznanie urobit sam.
Ak dobre chápem, tak účtovníčka počas roka vystavovala faktúry (zrejme na základe pokynov szčo), a teraz szčo sa rozhodol, že DP si urobí sám. Tak určite sa to nerobí na poslednú chvíľu, že to oznámí účtovníčke, keď celý rok sa starala o jeho účto. A tie práce už zaplatil účtovníčke? Lebo keď mne odchádza klient tak isto doklady vydám až po zaplatení.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 13.02.08 at 15:36
0 0
kitti kitti

kitti je offline (nepripojený) kitti

Podrobnosti neviem, ta dobra znama bola jeho svokra a asi sa pohadali... ja neviem, len som chcela vediet, ako sa dostane k svojim fakturam.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

SZCO má prijmy podla paragrafu 6-živnost a aj z činnosti sprostredkovatelov.
Vedie JU, kde má v denníku všetky prijmy. Zarazila som sa, či má výkaz prijmov a výdavkov nadvazovat len na prijmy zo živnosti v danovom priznaní,
alebo tam môžu byt všetky prijmy čo má v účtovnictve. Teda aj zo sprostredkovania. Výkaz o prijmoch a výdavkoch mi bude nadvazovat na riadok 9 danového priznania VI.oddiel.,? Dufam, že to pišem zrozumitelne.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Pokiaľ činnosť sprostredkovateľov vykonáva podľa § 6 2d tak musíš mať v účtovníctve príjmy aj výdaje spolu v peňaždom denníku.
Pri § 6 - ods. 1 b príjmy zo živnosti a § 6 ods.2d činnosť sprostredkovateľov sa nedá kombinovať skutočné preuk.náklady a paušál.
BuĎ ide na paušál v oboch alebo na skutočné výdaje.
Skús tam vytvoriť analytiku.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Toto mi je jasne. Analytiku v penaznom denniku mám. Danove vyplnim. Len teraz vypisujem vykaz o prijmoch a vydavkoch a som sa zarazila, či prijmy celkom vo vykaze majú byt z riadku 9 DP alebo len zo zivnosti riadok 2 DP.. Proste vykaz o prijmoch mi bude nadvazovat na DP riadok 9.
0 0
Bubačik Bubačik

Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

Ahojte, mohli by ste mi poradit ako vyplnit dan.priznanie? Vypocitat dan. povinnost viem,no nikdy som to nezapisovala do tlaciva.
1) Od 1.1.07 do 3.9.08 osoba na HPP, prijmy od zamestnavatela, r.33
2) odvody za obdobie HPP , r. 34
3) chcem uplatnovat paus. vydavky 40%, do kt. riadku zadam prijem za zivnost?
4) do SP este nemusela platit odvody a do ZP neplati
5) 40% zaskrtnem, no co dam do kolonky zaplatene poistne a prispevky?
6) kde zadam dan zaplatenu pocas HPP?
7) riadok 40 a 41 sa vyplna, len ak by v min. roku podnikala a mala stratu?
Dakujem vsetkym za odpoved
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ahojte, mohli by ste mi poradit ako vyplnit dan.priznanie? Vypocitat dan. povinnost viem,no nikdy som to nezapisovala do tlaciva.
1) Od 1.1.07 do 3.9.08 osoba na HPP, prijmy od zamestnavatela, r.33
2) odvody za obdobie HPP , r. 34
3) chcem uplatnovat paus. vydavky 40%, do kt. riadku zadam prijem za zivnost? Tab.č.1 r.2
4) do SP este nemusela platit odvody a do ZP neplati
5) 40% zaskrtnem, no co dam do kolonky zaplatene poistne a prispevky? NULU
6) kde zadam dan zaplatenu pocas HPP? R.100
7) riadok 40 a 41 sa vyplna, len ak by v min. roku podnikala a mala stratu? Ak r.2007 účtuješ paušál 40 % a v r. 2008 chceš účtovať o skutočných nákladoch.
Dakujem vsetkym za odpoved

Odpovede červeným.
0 0
Bubačik Bubačik

Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

veeelmi pekne dakujem, ale tej odpovedi k 7) nerozumiem este nevie ci pojde v r. 2008 na pausal alebo skut. vydavky
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

r.40 a 41 slúži na úpravu základu dane. Nemusíš tam teraz nič vyplniť, keď ešte nevie , že r.2008 ako chce účtovať.

Mohla by si prečítať túto tému:
http://www.porada.sk/t41159-p18-paus...davky-ako.html
Naposledy upravil Andyke : 15.02.08 at 20:25
0 0
Bubačik Bubačik

Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

Dakujem za pomoc, pri paus. vyd. mi vysla dan cca 10tis.
Sa mi to zda nejako vela, ale pri skut. vydavkoch to nebude o nic lepsie.
Dobru noc prajem a este raz dakujem
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

Andyke Pozri príspevok
7) riadok 40 a 41 sa vyplna, len ak by v min. roku podnikala a mala stratu? Ak r.2007 účtuješ paušál 40 % a v r. 2008 chceš účtovať o skutočných nákladoch.
Andyke, mna sa tyka tento pripad, ale ako mam upravit zaklad dane, ked vsetky pohladavky aj zavazky boli uhradene, v tomto pripade sa tam nevyplna nic, aj ked bude zmena uctovania, nie?
0 0
saman12345 saman12345

saman12345 je offline (nepripojený) saman12345

Možte mi niekto povedať aké sú to činnosti, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním a činnosti sprostredkovateľa, ktoré nie sú živnosťou?
Pracoval som v MLM na základe mandátnej zmluvy a neviem do ktorej kolonky uvádzať údaje.
Dá sa žiadať naspäť daň vybranú zrážkou zo stavebného sporenia(na ktorú je aj štátna prémia)? Ak áno v ktorej kolónke to uvádzam na tlačive B?

Ďakujem.
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
ako je to s tými daňou zo sporenia,fondov , životných poistiek... dá sa to vrátiť
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Adaka Pozri príspevok
ako je to s tými daňou zo sporenia,fondov , životných poistiek... dá sa to vrátiť
Áno dá. Ide o daň zrážkovú.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Prosím Vás, DP typB (prijem zo zavislej činnosti + z prenajmu) vyplňam po prvy krat, preto sa chcem uistiť:

1. nedoplatok z RZZP uvediem na r.34 spolu s poistnym?
2. prijem z prenajmu je 77.625,- Sk, uplatnim 40 % vydavky (=31.050,-), potom zdan.prijem je 77.625-24.900 = 52725,- a vydavok 52725/77625 x 31.050 = 21.089,99 (zaokr. nadol či nahor?) , čiže r.38 = 31.636 (31.635?)

Ak su prenajimatelmi manzelia, musi kazdy z nich podat DP typB alebo poda len jeden z nich a prizna prijmy 2x77.625,- SK? Moze si potom uplatnit oslob. 2x 24.900? A manzelke moze zamestnavatel vykonat RZ dane?

Ďakujem za pomoc!
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

...kto vie poradiť...prosím
0 0
mary84 mary84

mary84 je offline (nepripojený) mary84

Ahojte. Ja chcela by som sa opýtať, že v danovom priznaní pri príjmoch a výdavkov ako treba zaokrúhliť? Ked mám príjem napr. 200. 000, 50,- Sk, tak to v priznaní bude 200.001 alebo 200. 000? a ked si uplatnujem pausalne výdavky, tak z tej zaokruhlenej ceny vypocitam tie percentá?
Dakujem vopred.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

silvia Pozri príspevok
Prosím Vás, DP typB (prijem zo zavislej činnosti + z prenajmu) vyplňam po prvy krat, preto sa chcem uistiť:

1. nedoplatok z RZZP uvediem na r.34 spolu s poistnym?
Áno. A napíš to aj do ODD.XIII-MIESTO NA OSOBITNÉ ZÁZNAMY DAŇOVNÍKA

2. prijem z prenajmu je 77.625,- Sk, uplatnim 40 % vydavky (=31.050,-), potom zdan.prijem je 77.625-24.900 = 52725,- a vydavok 52725/77625 x 31.050 = 21.089,99 (zaokr. nadol či nahor?) , čiže r.38 = 31.636 (31.635?)
Riadok 38 je 31 635
Ak su prenajimatelmi manzelia, musi kazdy z nich podat DP typB alebo poda len jeden z nich a prizna prijmy 2x77.625,- SK? Moze si potom uplatnit oslob. 2x 24.900?
Môžu si príjem rozdeliť v takom pomere ako sa dohodnú (od 100:0 až po 50:50). Ak zdaňuje len jeden, zdaňuje 1 x celú sumu a uplatní si 1 x 24 900 oslobodený príjem. Ak zdaňujú dvaja najprv celú sumu rozdelia na dve časti v dohodnutom pomere a potom si obaja uplatnia 24 900 oslobodený príjem zo svojej časti.
A manzelke moze zamestnavatel vykonat RZ dane?
Ak má okrem príjmov zo závislej činnosti len príjmy z prenájmu do 24 900,- Sk, tak môže.
Ďakujem za pomoc!
Odpoveďe v texte modrým.
Doplnenie odpovede zeleným.
Naposledy upravil Katija : 28.02.08 at 12:14 Dôvod: Doplnenie odpovede.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Dobrý deň.Chcela by som sa spýtať:Môj manžel je živnostník, môže si uplatniť 60%paušálne výdavky. Zaujímalo by ma, kam ich mám zapísať v DP a či ku nim mám pripočítať a povinné poistné/do sociál.a zdrav.poisť./a kam mám zapísať poistné na životné poistenie?Mám v tom chaos, keďže to vyplňam 1krát.Mohli by ste mi poslať aj vzorec na výpočet základu dane a dane samotnej?leozka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať