Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Chcela by som sa opýtať či úroky z BÚ mám pripočítať ku príjmu / pri paušali / alebo ich mám uviesť zvlášť v inej tabuľke ? Podobne je to aj s preplatkom zo VšZP . ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Maňuša Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať či úroky z BÚ mám pripočítať ku príjmu / pri paušali / alebo ich mám uviesť zvlášť v inej tabuľke ? Podobne je to aj s preplatkom zo VšZP . ďakujem.
K zdaniteľným príjmom prirátať.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ešte by som sa chcela poradiť : na internete som si stiahla tlačivo výpis z DP na účely priznania sociálneho štipendia. V kolonkách pre DP typu B sa uvádzajú príjmy iba podľa par.5,ja mám príjmy zo živnosti podľa par.6. Čo mi tam DÚ napíše, chcela by som si to vypočítať cez kalkulačku či má dcéra nárok a neviem aký príjem mám tam napísať.Neporadíš mi ?Ďakujem.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
A čo s výdavkami (zaslanie výpisov z účtu, poplatky za transakcie, poplatky za karty atď.) ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
anklar Pozri príspevok
A čo s výdavkami (zaslanie výpisov z účtu, poplatky za transakcie, poplatky za karty atď.) ?
Pri uplatňovaní výdavkov paušálom na skutočné výdavky sa neprihliada.
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
smith Pozri príspevok
V januári 2007 ti asi ťažko vratili preplatok z RZZP za rok 2006.
Pomýlila som sa bolo to za rok 2005, tie roky sa strašne pletú, ale inač to bol skutočne ťažko vrátený preplatok a vrátili mi ho aj vďaka porade.
Ja sa chcem opýtať či si môžem o tento preplatok znížiť odvody do poisťovní a tým ponížiť výdavky,nakoľko nevediem účtovníctvo ale uplatňujem si paušálne výdavky.
Ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ludula Pozri príspevok
Pomýlila som sa bolo to za rok 2005, tie roky sa strašne pletú, ale inač to bol skutočne ťažko vrátený preplatok a vrátili mi ho aj vďaka porade.
Ja sa chcem opýtať či si môžem o tento preplatok znížiť odvody do poisťovní a tým ponížiť výdavky,nakoľko nevediem účtovníctvo ale uplatňujem si paušálne výdavky.
Ďakujem.
Ak to bol preplatok,teda dostala si späť peniaze, tak musíš ich zarátať do zdaniteľných príjmov.
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
smith Pozri príspevok
Ak to bol preplatok,teda dostala si späť peniaze, tak musíš ich zarátať do zdaniteľných príjmov.
A kde to zapíšem v DP typ B. Pripočítam si preplatok k príjmom a výdavky 40% si uplatním z príjmov bez preplatku.
Nie je jedno či si navýšim príjmy, alebo znížim výdavky(poistné) o tento preplatok.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Podľa môjho názoru sa vrátený preplatok zo ZP, pri paušálnych výdavkoch, odráta z odvodov. Inak by si z neho počítala paušálne výdavky a to nie je správne. V minulom roku si odpočítala celé uhradené odvody a tak teraz treba znížiť výdavky na odvody o vrátený preplatok...
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

Chcem sa spytat, v DP mi vysiel daňový preplatok. daňový úrad mi vráti tento preplatok ked som pausalista? mam info. že nie, ak je to pravda nebude to moc okate u daňovákov že mám preplatok? dakujem za vyjadrenie.
A este jedna otazocka, kamarat ma poprosil aby som mu pomohla s DP, a ked som sa pozerala na jeho odvody, tak do SP od februara 2007 ( čo sa stal SZCO) platil 2672Sk. nevie mi niekto povedat ako k takejto čiastke, ktorú ma platiť mohla soc. poisťovna prisť? *Dakujem*
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

bambino87 Pozri príspevok
Chcem sa spytat, v DP mi vysiel daňový preplatok. daňový úrad mi vráti tento preplatok ked som pausalista? mam info. že nie, ak je to pravda nebude to moc okate u daňovákov že mám preplatok? dakujem za vyjadrenie.
A este jedna otazocka, kamarat ma poprosil aby som mu pomohla s DP, a ked som sa pozerala na jeho odvody, tak do SP od februara 2007 ( čo sa stal SZCO) platil 2672Sk. nevie mi niekto povedat ako k takejto čiastke, ktorú ma platiť mohla soc. poisťovna prisť? *Dakujem*
Ak Ti vyšiel preplatok na dani , tak Ti ho DU vráti

Ten kamarát....sa pravdepodobne prihlásil ako dobrovoľný platiteľ SP , a pravdepodobne sa prihlásil aj na niektoré ďalšie poistné, ktoré neplatia ani povinní platitelia.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

bambino87 Pozri príspevok
A este jedna otazocka, kamarat ma poprosil aby som mu pomohla s DP, a ked som sa pozerala na jeho odvody, tak do SP od februara 2007 ( čo sa stal SZCO) platil 2672Sk. nevie mi niekto povedat ako k takejto čiastke, ktorú ma platiť mohla soc. poisťovna prisť? *Dakujem*
Keďže to robí 152,- Sk , čo sú 2 % zo 7600,- Sk , tak sa prihlásil aj na platenie "Poistenia v nezamestnanosti"
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

a teraz tomu kamaratovi pojde do výdavkov celých 2672,- ako platil alebo iba 2520, ako eventualne platit mal?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Celých 2672,-
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ak sa prihlásil na dobrovoľné platenie, tak to sa stáva "povinným", takže celá suma do VOZD
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

trosku ma znepokojuje to, ze pokial mu zaciatkom feg. 2007 SP vyčíslila platbu mesačne 2672,-, ci teraz nema platit viacej ako stanovuje zakon. od 10. mesiaca plati 2686,- - tolko, kolko stanovuje zákon. Viem ze zacal platit dobrovolne ale nic ine si naviac neplati, aspon mi tak tvrdil
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Musí ísť na SP a odhlásiť z platenie /ak chce/ "poistenia v nezamestnanosti", lebo ak je prihlásený, tak samozrejme, že 1.10.2007 musí platiť o 162,- Sk viac ako ostatní, t.j. spolu 2848
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

velmi som ti vdacna, dakujem
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
potrebujem pomôcť z DP typA kámoška je zamestnanec a chce si doma sama spraviť DP lebo majú nejakú divnú účtovníčku ktorá im nikdy nevracia preplatok ale KAŽDÝ rok jej oni ešte doplácajú 10,- no je to smiešne ako by si to z výpl. pásiek mohla spraviť dík
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

K podaniu DP typ A potrebuje potvrdenie o príjme,z ktorého si vypočíta daň.Potvrdenie je prílohou k DP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať