Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...tak moje ďalšie dve, jedna bude prekvapenie bola kúpená odkvitnutátá druhá ešte kvitne
Snímka1197.jpg  
Snímka1198.jpg  
1/1
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Moja Ludisia asi bude kvitnúť , z 2 listových ružíc a posielam moje cymbidko dnes , nie a nie sa rozkvitnúť
ludisia 006.jpg  
ludisia 008.jpg  
cymbidium 023.jpg  
1/1
2 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Mna takto tesia dve orchidky.
DSCN0789.jpg  
DSCN0790.jpg  
DSCN0788.jpg  
1/1
2 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Moje dnesne scitanie skoncilo pri cisle 25-tolko bude kvitnut.Dnes sa uz otvara dendrophal,tak o par dni bude aj foto.
2 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

lusielaL Pozri príspevok
Moje dnesne scitanie skoncilo pri cisle 25-tolko bude kvitnut.Dnes sa uz otvara dendrophal,tak o par dni bude aj foto.
Neprovokuj!
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Silvernola Pozri príspevok
Neprovokuj!
Dobre,dobre,tak az budu tie fotky sa ohlasim zas.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak teda aj ja moje dnešné sčítanie chystajúcich sa kvitnúť 19ks
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

lujza.j Pozri príspevok
tak teda aj ja moje dnešné sčítanie chystajúcich sa kvitnúť 19ks
19 ks rastlín alebo 19 ks "púčikov"? Lebo 19 ks púčikov by som ešte zvládla, ale 19 ks rastlín - to by som musela začať závidieť...
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ešte šťastie, že mi tie dve kúpené cca pred mesiacom ešte stále kvitnú, a mám sa aj ja čím vytešovať... Ináč včera som sa rozhodla tie ďalšie dve, lenivé, čo som ich mala položené na skrinke spolu s tými dvoma kvitnúcimi, položiť hore na okno na parapet - možno potrebujú viac svetla. Je to na juhozápadnej strane - myslíte, že teraz ešte treba okno tieniť pred slnkom?
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

A žltnú mi spodné listy na ďalších dvoch orchidkách - tak sa už začínam pýtať, či je to náhoda, alebo či som dačo začala robiť zle??? Môže to byť od nedostatku vody? Keď sa teraz už v bytoch kúri - a mám ich dosť blízko radiátora - možno potrebujú viac vlahy, a v podstate som ich akosi aj prestala rosiť, nemôže to byť tým? Večná škoda, že tie orchidky sú síce nádherné, ale nemé...
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Zimama Pozri príspevok
A žltnú mi spodné listy na ďalších dvoch orchidkách - tak sa už začínam pýtať, či je to náhoda, alebo či som dačo začala robiť zle??? Môže to byť od nedostatku vody? Keď sa teraz už v bytoch kúri - a mám ich dosť blízko radiátora - možno potrebujú viac vlahy, a v podstate som ich akosi aj prestala rosiť, nemôže to byť tým? Večná škoda, že tie orchidky sú síce nádherné, ale nemé...
Mne takto nad radiatorom odisli 2 orchidky do tyzdna. Som nevedela ze radiator im skodi. Daj ich rychlo prec, lebo prides o vsetky listy. Dufam, ze skusenejsie baby suhlasia.
1 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Ja mám orchidky tiež na juhozápadnom okne, tiež na parapete nad radiátorom. Je pravda, že ho zapínam len občas, ale listy mi nežltnú, takže neviem, či to môže byť od tepla z radiátora. A pokiaľ ide o tienenie, tak ja nedávam žalúzie ani v lete a orchidkám sa nikdy nič nestalo.Mám phaly, nezdá sa mi, že by im vadilo slnko v lete, aspoň mojim teda určite nevadí.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zimama Pozri príspevok
19 ks rastlín alebo 19 ks "púčikov"? Lebo 19 ks púčikov by som ešte zvládla, ale 19 ks rastlín - to by som musela začať závidieť...
19 rastlín pukov bude dúfam viááááác
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zimama Pozri príspevok
A žltnú mi spodné listy na ďalších dvoch orchidkách - tak sa už začínam pýtať, či je to náhoda, alebo či som dačo začala robiť zle??? Môže to byť od nedostatku vody? Keď sa teraz už v bytoch kúri - a mám ich dosť blízko radiátora - možno potrebujú viac vlahy, a v podstate som ich akosi aj prestala rosiť, nemôže to byť tým? Večná škoda, že tie orchidky sú síce nádherné, ale nemé...
to žltnutie listov môže byť aj prirodzený úbytok, či už nejaké spodné ti teraz zhodili? skús dať foto. čím sú orchidky bližšie k oknu tým lepšie, mne tie čo mám po parapetách idú skoro všetky kvitnúť, tiež ich mám nad radiátorom už nejaký ten rok a sú ok polievam stále rovnako, keď vyschne substrát a ja nerosím.tie čo mám ďalej od okna potrebujem vyriešiť nejakými závesnými kochlami čo navešiam na tyčku od záclony, len musím nájsť nejakú estetiku ladiacu môjmu oku tienim žalúziami ,ale nie tak veľmi ako v lete
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Dievčence, veľmi pekne ďakujem všetkým za reakcie na moje otázky! , ale doteraz som sa preklikávala v kaviarni na stránkach CCCCC, a už ani nevidím... Je to naozaj závislosť... Keď sa teraz o hodinu viac vyspím, skúsim zajtra zmysluplne zareagovať, aj fotky pridám, včuľ už normálne nevládzem... Dobrú nôcku všetkým! Zimama
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Hunter82 Pozri príspevok
Mne takto nad radiatorom odisli 2 orchidky do tyzdna. Som nevedela ze radiator im skodi. Daj ich rychlo prec, lebo prides o vsetky listy. Dufam, ze skusenejsie baby suhlasia.
nie som asi skusenejsia, ale mala som moje celu zimu na parapete, nestalo sa nic, ale v noci je radiator vypnuty, aj teraz, zapinam ho len na chvilku cez den, listy mozu odist aj preto, ze sa dotykaju vody pri polievani, alebo rastu nove, vyber ich tak, aby tam nezostalo lozko, vykrut a kur len slabo, ak sa da
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

par slov k zachrane orchi, uz nerobim ziadne pokusy, 2 sa mi odmlcali, nemaju korene, listy schnu, zasadila som ich hlbsie, koru som pomiesala s par kuskami keramzitu, polozila ich medzi ostatne a zda sa, ze sa spamatavaju, lebo ked som presadzala tie z keramzitu, zacalo to vlastne odznova. Tu sa pomaly zakorenuju, aj listok ide novy, nehybem uz s nimi tolko, len trosku ich polejem, aby nevyschli.
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
par slov k zachrane orchi, uz nerobim ziadne pokusy, 2 sa mi odmlcali, nemaju korene, listy schnu, zasadila som ich hlbsie, koru som pomiesala s par kuskami keramzitu, polozila ich medzi ostatne a zda sa, ze sa spamatavaju, lebo ked som presadzala tie z keramzitu, zacalo to vlastne odznova. Tu sa pomaly zakorenuju, aj listok ide novy, nehybem uz s nimi tolko, len trosku ich polejem, aby nevyschli.
tu je vidiet, ze sa otvara aj novy list, asi 2 mesiace bol zatvoreny, rastie aj novy, puci aj korienok, tak si myslim, ze uz bude ok, je to pekna mimiorchi, tak uvidim, ako bude pokracovat
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
tu je vidiet, ze sa otvara aj novy list, asi 2 mesiace bol zatvoreny, rastie aj novy, puci aj korienok, tak si myslim, ze uz bude ok, je to pekna mimiorchi, tak uvidim, ako bude pokracovat
snad sa uz pripoji obr.
IMG_1564.jpg  
2 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Orchidky môžu byť aj nad radiátorom, ale musí byť dostatočná vzdušná vlhkosť. Niekto to robí tak , že na podložku dá keramzit zaleje vodou a na toto postaví kvetináče tak, aby dno kvetináčov nebolo vo vode.
Je pravda aj to, že občas nejaký list zožltne, ale myslím si, že nie je celkom v poriadku náhle žltnutie a odchádzanie listov.
Podľa odbornej literatúry žltnutie listov môže mať aj celkom iné príčiny, nie len zlé korene, nedostatok vody atď.
Naposledy upravil Ma-Ba : 01.11.10 at 14:23
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať