Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Jóóóój, tak už je to tu...! Ten čas je neúprosný...
Išla som vyskúšať tú funkciu "kvetinka" na fotenie detailov, ale aj voľným okom som zbadala, že na jednej z mojich jediných dvoch kvitnúcich orchidiek sa už kvietky chystajú odísť do večných lovíšť... Jóóóóóój!
Jóóój.jpg  
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

No, a tú sú tie detaily - myslím, že tá funkcia naozaj funguje...
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
5.jpg  

1/1
2 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Zato aspoň Fifinka stále niečo "vyháňa", ale obávam sa, že sú to len ďalšie vzdušné korene...
Znamená to niečo, keď jej stále rastú nové vzdušné korene? Má niečoho nedostatok, alebo nebodaj nadbytok???
AAA 001.jpg  
AAA 002.jpg  
1/1
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

A keď už viem lepšie fotiť detaily , pridávam ešte jeden:
Tento koreň má od začiatku (od kúpy) takúto čudnú farbu - zdá sa mi, ako by bol prifarbovaný. Farbeniu kvetov rozumiem, ale načo by sa prifarbovali korene???
A niektoré korene sa mi zdajú úplne suché (napr. aj ten nad tým "prifarbeným") - mám ich odstrániť?
Ďakujem za odpovede a želám príjemný zvyšok víkendu! Zimama
AAA 010.jpg  
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ešte ma napadla jedna otázka - viem určite, že sa tu už o tom hovorilo, ale hľadať to na tých tisícich stranách nie je vôbec jednoduché... Preto Vás prosím o priamu stručnú odpoveď - keď chcem dať substrát do mikrovlnky, na koľko minút to má byť? Ďakujem!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

detaily krásne ja som substrát ešte nikdy nepiekla, takže musíš počkať na iné dievčatá keď rastú vzdušné korene všetko je ok, aspoň ja si to myslím aj mne sa občas stane, že nejaký korienok uschne, pokiaľ to nie je hromadné neriešim to.
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Zimama pre mna je najsikovnejsi spôsob ze prelejem substrat vriacou vodou.Ale ak chces piect,tak si na recept pockaj.A ako pise aj Lujza,rastu korenov sa môzes len tesit,rastlina bude silnejsia a bude zit.
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Zimama Pozri príspevok
Ešte ma napadla jedna otázka - viem určite, že sa tu už o tom hovorilo, ale hľadať to na tých tisícich stranách nie je vôbec jednoduché... Preto Vás prosím o priamu stručnú odpoveď - keď chcem dať substrát do mikrovlnky, na koľko minút to má byť? Ďakujem!
Ja dávam na 5 minút a na plný výkon
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Klobúk dolu pred vami "orchidejkármi". Všetky ich máte nádherné. Gratulujem. Ja som do toho akosi neprišla. Možno niekedy sa pokúsim ich pestovať. Nech sa vám, aj kvietkam darí.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zimama Pozri príspevok
A keď už viem lepšie fotiť detaily , pridávam ešte jeden:
Tento koreň má od začiatku (od kúpy) takúto čudnú farbu - zdá sa mi, ako by bol prifarbovaný. Farbeniu kvetov rozumiem, ale načo by sa prifarbovali korene???
A niektoré korene sa mi zdajú úplne suché (napr. aj ten nad tým "prifarbeným") - mám ich odstrániť?
Ďakujem za odpovede a želám príjemný zvyšok víkendu! Zimama
kludne ho odstrihni, aj tak je asi suchy, nepotrebuje ho
mne v lete narastlo tiez viac korenov, dobre som hnojila, niektore sa spamatavali, teraz budu pekne kvitnut
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Valcake dakujeme a ked si nejaku kupis ukaz sa.
0 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

Mala som krásne rozkvitnutú fialovú orchideiku. Nejako mi kvet presahoval až do okna. Pri zastieraní rolety som stále do nej zavadila. Chcela som ju trocha vyrovnať, aby ten kvet išiel do výšky. Čo čert nechcel, tak som ju zlomila. Bola som z toho nešťastná. Div sa svete, asi za 3 týždne mi z tej zlomenej začali vyháňať dva výhonky, čomu som sa veľmi potešila. Takže, až sa vám niečo také stane nezúfajte. Možno sa potešíte ako ja. Viď fotografiu.
Ešte pripájam aj druhú na ktorej mi nejako listy vädnú, ale vzduchové korene signalizujú, že stále rastie. Mám s ňou niečo robiť, alebo ju mám nechať tak. Ďakujem za radu.
SDC10569.jpg  
SDC10574.jpg  
1/1
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

dve prekvapká na jeden deň...
[ATTACH]Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20101107_53.jpg
Zobrazení: 63
Veľkosť:  73.5 KB[/ATTACH]

nový prírastok...
a tá druhá zo dna na den jej zozltol list... je to zasadená keika, uz druhý rok... strasne pomalilinky jej rástli korienky... na list som cakala rok... a teraz toto
20101107_49.jpg  
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Sisima,prvu mas v dost velkom kvetinaci a druha-parada,nova rastlinka.
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Maisi nie je sucha?Inak tie korene su uzasne.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
moja nová dendrophalka
dnes ich mali v Tescu v 50% zľave - no nekúp to aj keď som si jedno už v stredu kúpila "v plnej sume"...........dnes som si ešte takéto vybrala a vyšlo ma 2,89 €
DSC01165 - kópia.jpg  
DSC01169 - kópia.jpg  
1/1
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Aj ja chcem ist do Tesca.Adelka je krasna,zaujimava.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lusielaL Pozri príspevok
Aj ja chcem ist do Tesca.Adelka je krasna,zaujimava.
no Hela ja som šla na chladené kurčatá a došla som aj s orchidkou tú si nechám v práci, pretože doma si nechávam miesto ešte na phalku kt. plánujem vo štvrtok v Lidli kúpiť......určite si nejakú vyberiem .) budú po 9,90€ takže môžem iba jednu.....
Inak to som prvý krát zažila v Tescu že mali orchidejky v 50% zľave, respektíve vôbec v zľave.......pretože niekedy ich tam aj 2 týždne mali a ani o korunu či cent lacnejšie neboli........
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

co myslite, idu tieto moje orchidky konecene kvitnut ?
DSC00400.jpg  
DSC00401.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
adi11 Pozri príspevok
co myslite, idu tieto moje orchidky konecene kvitnut ?
ja osobne vidím len korene.............

pridávam foto orchidky kt. ako prvá rozkvitne, dúfam, že sa puky aj rozvijú a neopadnú
DSC01144.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať