Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Zdenka prepac ale neda mi to nereagovat.
Hned ako som pozrela tvoje fotky som vedela ze uz som ich niekde videla, tak som preluskala forum a nasla som. Uz si ich sem davala v prispevku 1276 strana 128. Prepac, ale chvalis sa niecim co zapucalo alebo rozkvitlo v kvetinarstve a este sa citis urazena ked ti niekto neda suhlas? Tak toto vazne nemusim. Skus ich dat ked sama dopestujes kvet. Taky ktorym sa to dari hovorim pestovatelia. Ja si velmi rada vzdy pozriem nove kusky vsetkych co sem chodia a poviem ti uprimne ze mam z nich mozno taku velku radost ako ten kto si ich kupil. A tiez sa ja rada pochvalim ked nieco nove mam ja a necakam aby ma tu hned kazdy za to zveleboval. No a dalsia vec. Ovela radsej som ked dostanem suhlas za to ze niekomu poradim, ako za fotku kvetu prave kupeneho. Prepac ale myslim ze urazat sa tu je zbytocne. Kludne si mysli ze zavidim, je mi to jedno, ale ver mi ze zavidiet naozaj nepotrebujem.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
ivus je velmi pekna a dufam ze to lepkave nebude nic vazne.bolo by to skoda
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Ivus, ja to moc dobre na tej fotke nevidím, ale také male lepkavé kvapočky má aj brácho na jednej orchidei a normálne v pohode funguje. Teraz mu vyhnala dve nové stonky a ma tam asi 50 kvetou a pukov, tak myslím že to nebude nič vážne.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
mno listocky od toho lepkaveho som jej poriadne poumyvala, preliala som ju, bo bola strasne sucha, pokropila vodickou a dala na okno medzi ostatne. dufam, ze sa jej bude darit bo ta farba je velmo krasna. urcite budem priebezne informovat ako sa jej dari .Inak, co mam odkvitntu orchideu uz 2 mesiace, stale vyhana vela korenov, uz aj treti novy list a ocko, co sa mi otvorilo trosku narastlo, no zamrzlo to, mam pocit akoby to od slnka bolo vysusene.
Mohlo sa to od slnka vysusit?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

vikinka.n Pozri príspevok
Zdenka prepac ale neda mi to nereagovat.
Hned ako som pozrela tvoje fotky som vedela ze uz som ich niekde videla, tak som preluskala forum a nasla som. Uz si ich sem davala v prispevku 1276 strana 128. Prepac, ale chvalis sa niecim co zapucalo alebo rozkvitlo v kvetinarstve a este sa citis urazena ked ti niekto neda suhlas? Tak toto vazne nemusim. Skus ich dat ked sama dopestujes kvet. Taky ktorym sa to dari hovorim pestovatelia. Ja si velmi rada vzdy pozriem nove kusky vsetkych co sem chodia a poviem ti uprimne ze mam z nich mozno taku velku radost ako ten kto si ich kupil. A tiez sa ja rada pochvalim ked nieco nove mam ja a necakam aby ma tu hned kazdy za to zveleboval. No a dalsia vec. Ovela radsej som ked dostanem suhlas za to ze niekomu poradim, ako za fotku kvetu prave kupeneho. Prepac ale myslim ze urazat sa tu je zbytocne. Kludne si mysli ze zavidim, je mi to jedno, ale ver mi ze zavidiet naozaj nepotrebujem.
ja som nemala úmysel chváliť sa.Len sú to moje PRVÉ orchidejky ktoré mi tak rozkvitli, mám z nich radosť a tak som ich odfotila.Vy keď ich máte 9 a viac, to rozkvitnutie neprežívate TAK ako začiatočník,keď mu zakvitnú prvý krát.Vy to beriete ako samozrejmosť.
Naposledy upravil Zdenka175 : 19.07.09 at 09:21
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Zdenka175 Pozri príspevok
ja som nemala úmysel chváliť sa.Len sú to moje PRVÉ orchidejky ktoré mi tak rozkvitli, mám z nich radosť a tak som ich odfotila
nejde o to ci si sa chvalila alebo nie, ale hlavne o to ze si sa urazila ze sme si dovolili nedat ti suhlas. Aj ja mam radost z kazdeho rozkvitnuteho puku a tiez ako som ti pisala som zaciatocnik, sama som nedopestovala ani jeden kvet, ale uz aj ked si sem nieco vlozim, nejsom urazena ked z toho nejsu hotovy vsetci naokolo, pre mna je najdolezitejsie ze mam z toho radost ja, ked sa potesi este niekto je to len plus.
Bola by som rada keby sme tuto debatu viac nerozvijali a nekazili tym radost tym co prisli pre radu, alebo sa len tak pokochat kvetmi
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Zdenka175 Pozri príspevok
Máte niekto skúsenosti s týmto substrátom? U nás som nezohnala kokochipsy. Všade máju len rašeliny na orichideye

ja som donho už sadila a zadarilo sa .
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
tento tyzden som si kupila trinastu orchideu(taku malu phalu) a kedze trinastka je nestastne cislo tak som si vcera v kauflande dokupila dalsiu
ale nie vazne,bol tam rano taky vyber ze som nemohla odolat.nie je sice klasicka kraska ale mala vela pukov a je zvlastna.potom ked rozkvitne pridam znovu foto.
DSCN0284.jpg  
DSCN0286.jpg  
DSCN0287.jpg  
DSCN0288.jpg  
1/1
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

jajax Pozri príspevok
tento tyzden som si kupila trinastu orchideu(taku malu phalu) a kedze trinastka je nestastne cislo tak som si vcera v kauflande dokupila dalsiu
ale nie vazne,bol tam rano taky vyber ze som nemohla odolat.nie je sice klasicka kraska ale mala vela pukov a je zvlastna.potom ked rozkvitne pridam znovu foto.
Aj ja som sa vcera rano hrabala v Kauflande v orchideach . Kde si bola Ja v Ba Rača.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jajax Pozri príspevok
tento tyzden som si kupila trinastu orchideu(taku malu phalu) a kedze trinastka je nestastne cislo tak som si vcera v kauflande dokupila dalsiu
ale nie vazne,bol tam rano taky vyber ze som nemohla odolat.nie je sice klasicka kraska ale mala vela pukov a je zvlastna.potom ked rozkvitne pridam znovu foto.
tá na druhej fotke je úžasná.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
vikinka v piestanoch.mali taky dobry vyber za som ich mala v rukach hadam desat a stale som sa nevedela rozhodnut.tuto mi nasiel muz,ale stala som tam urcite aspon pol hodinynebola som jedina.este nikdy som nevidela tolko po kope. a to sme tam neboli hned rano.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
ta velka je len na porovnanie,aby bolo vidiet aka je ta nova malinka.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

jajax Pozri príspevok
vikinka v piestanoch.mali taky dobry vyber za som ich mala v rukach hadam desat a stale som sa nevedela rozhodnut.tuto mi nasiel muz,ale stala som tam urcite aspon pol hodinynebola som jedina.este nikdy som nevidela tolko po kope. a to sme tam neboli hned rano.
aj ja som sa tam mrvila pol hodinu , vsetci ostatny boli vrazeny v paradajkach a chudatko moj maly len sedel v kosiku a cakal
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

ivanka gertka Pozri príspevok
Bola som nutená ju presadiť lebo sa mi zlomila a korienky su dosť maličké(cca 5cm), možno aj preto.
5 cm je tak akurát, len musíš dodržať , ako by som to nazvala, dobu na prispôsobenie? Ak presadíš orchideiku do nového substrátu, tak sa nepolieva cca 14 dní , aby si korienky privykli a potom sa začína s polievaním opatrne
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ahojte...pred nedávnom som Vám ukázala moje orchideiky a bola tam aj jedna biela s množstvom pukov, chcela som Vám ju ukázať keď jej všetky zakvitnú, no niekde sa stala chyba, skontrolovala som aj korene, sú v poriadku a predsa mi začala vädnúť, ešte sú ani neni poriadne rozkvitnuté kvety a už vädnú...poraďte, čo s nimi? zostáva už len pár pukov, aby bola celá rozkvitnnutá
0 0
ivanka gertka ivanka gertka

ivanka gertka je offline (nepripojený) ivanka gertka

sayly Pozri príspevok
5 cm je tak akurát, len musíš dodržať , ako by som to nazvala, dobu na prispôsobenie? Ak presadíš orchideiku do nového substrátu, tak sa nepolieva cca 14 dní , aby si korienky privykli a potom sa začína s polievaním opatrne
Mám tam aj 3 paličky s kvetmi, ktoré postupne schnú tak uvažujem, že zostrihnem paličky a počkám kým sa neprispôsobí.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

sayly Pozri príspevok
Ahojte...pred nedávnom som Vám ukázala moje orchideiky a bola tam aj jedna biela s množstvom pukov, chcela som Vám ju ukázať keď jej všetky zakvitnú, no niekde sa stala chyba, skontrolovala som aj korene, sú v poriadku a predsa mi začala vädnúť, ešte sú ani neni poriadne rozkvitnuté kvety a už vädnú...poraďte, čo s nimi? zostáva už len pár pukov, aby bola celá rozkvitnnutá
Nemas v nej nejakych skodcov co ju vyciciavaju?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

U nás v Kauflande mali len ružové a biele. Ja by som chcela teraz nejakú takú dvojfarebnú, takú ešte nemám. Pekne mi kvitne žĺta a tá mini orchidejka odkvitla a na tých istých stonkách má nové púčiky. To na tom istom znova zakvitne? Rozmýšľala som či to odstrihnem, ale sa mi zdalo, že keď opadali kvetinky, tak je to na tých miestach také zelenkavé a v sobotu ma prekvapilo, že to sú púčiky. Neviem, či to aj rozkvitne, ak áno, priložím foto.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

ivanka gertka Pozri príspevok
Mám tam aj 3 paličky s kvetmi, ktoré postupne schnú tak uvažujem, že zostrihnem paličky a počkám kým sa neprispôsobí.
presne tak, stonky odstrihni, nech sa zbytočne nevysiluje, ide nám o záchranu rastlinky a nie kvetov
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

vikinka.n Pozri príspevok
Nemas v nej nejakych skodcov co ju vyciciavaju?
nenašla som tam žiadnych škodcov, neviem, čo jej je, som z toho smutná, chýba ešte 10 pukov a bude mať rozkvitnutých všetkých 28, inak puky sú v poriadku, len kvety vädnú
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať