Zavrieť

Porady

Rezervy na nevyčerpané dovolenky vrátane soc.poistenia

som žena ako každá iná :)
Chcela by som sa opýtať, v novom účtovníctve treba urobiť tieto rezervy
552/323.
Použitie/rozpúšťanie tejto rezervy sa účtuje 323/652.
Účet 323-Rezervy by mal byť na konci roka vynulovaný? Mali by sa tie rezervy všetky rozpustiť?
Usporiadat
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Vraciam sa k nevyčerpaným dovolenkám pri PK. Zaúčtujem 553/323 a zároveň 357/693. Audítor odporúča ešte zaúčtovať 385/357, kvôli tomu, aby 357 nemala zostatok. Vraj kvôli konsolidácii. Pýtam sa na váš názor.
0 0
Rubrika Rubrika

Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

som žena ako každá iná :)
Chcem sa opýtať, tvorí sa rezerva aj na odstupné?
0 0
Rubrika Rubrika

Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

som žena ako každá iná :)
Nikto mi neporadí?
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Rezervy sa tvoria aj na odstupné. Ja som tvorila v prípade, že v priebehu roka dosiahol zamestnanec dôchodkový vek, neodišiel, ale ma informoval, že budúci rok odíde. Iné rezervy som na odstupné netvorila.
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

Prečo rezervy na 521 a 524? Ja mám pred sebou Súvzťažnosti platné od 1.1.2010 od Ing. Majorovej, kde sa hovorí:

552 tvorba v prípade zdaňovanej činnosti

553 tvorba v prípade hlavnej (nezdaňovanej činnosti).
Naposledy upravil anika : 13.01.11 at 10:00
0 0
Rubrika Rubrika

Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

som žena ako každá iná :)
Ľuďom,ktorí idú do dôchodku, mám rezervu - odchodné.
Ale odstupné som myslela ako zamestnancovi,ktorý odíde z práce tohto roku a má nárok na odstupné.
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

To znamená, že pracovník už má výpoveď? Ak ju dostal až 1. januára tak ja by som rezervu nerobila.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Ospravedlňujem sa (asi začínam byť prepracovaná), ja som písala o odchodnom. Na odstupné - máš zamestnanca s výpoveďou a odstupné mu bude vyplácané v budúcom roku?
0 0
Rubrika Rubrika

Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

som žena ako každá iná :)
Výpoveď bola daná v r.2010 a rezervu tvorím na rok 2011.
V Účtovných súvsťažnostiach sa píše o rezervách na nevyčerpané dovolenky vrátane sociálneho poistenia, na odchodné. O odstupnom sa tam nepíše. Preto sa pýtam či mám tvoriť rezervu aj na odstupné.
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

v súvzťažnostiach pre samosprávy sa odstupné nespomína,
ale v súvsťažnostiach podnikateľských síce z roku 2007 áno.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Aj na odstupné sa tvoria rezervy.
0 0
Rubrika Rubrika

Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

som žena ako každá iná :)
Ďakujem veľmi pekne za radu.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Viem, že k 28.02.2011 budú ukončovať prac. pomer dôchodcovia - predčasní.
Musím vytvoriť v roku 2010 rezervu na odchoné pre týchto zamestnancov ?
Ak áno ? S akým priemerom ? Ten, ktorý bude mať k 01.01.2011 ?
Ďakujem.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Priemer dávam za 4.Q/2010. Ale ak by si chcela iný, treba mať upravené v internej smernici.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Priemer dávam za 4.Q/2010. Ale ak by si chcela iný, treba mať upravené v internej smernici.
Ďakujem Zdenka.
Takže vytvorím rezervu na odchodné a od 01.01.2011 platí, že aj z odchodného sa platia odvody, tak ku výške odchodného pripočítam aj rezervu na odvody.

A je rozdiel, že kedy mi dal zamestnanec (predčasný dôchodca) výpoveď, alebo dohodu ?
Jeden dal výpoveď v 12/2010 a dvaja odchádzajú dohodou, ktorá bola podpísaná až v 01/2011 ?
Naposledy upravil Janinkaaa : 17.01.11 at 10:25
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ak máš informácie, tak ju vytvor na všetkých, ktorých sa odchodné týka.
0 0
mojik mojik

mojik je offline (nepripojený) mojik

pri tvorbe rezerv na nevyčerpanú dovolenku používam priemerku za 4Q. Ale akú použijem priemerku pri jej čerpaní. 1Q viem, je to logické. Ale keď čerpám dovolenku 2, 3 Q, používam tiež za 4Q predchádzjúceho roka, alebo použijem priemerku z predchádzúceho kvartálu. Program mi dáva z predchádzajúceho kvartálu. Kde by som našla čo je správne. ďakujem
0 0
mojik mojik

mojik je offline (nepripojený) mojik

nikto nevie čo je správne
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

mojik Pozri príspevok
pri tvorbe rezerv na nevyčerpanú dovolenku používam priemerku za 4Q. Ale akú použijem priemerku pri jej čerpaní. 1Q viem, je to logické. Ale keď čerpám dovolenku 2, 3 Q, používam tiež za 4Q predchádzjúceho roka, alebo použijem priemerku z predchádzúceho kvartálu. Program mi dáva z predchádzajúceho kvartálu. Kde by som našla čo je správne. ďakujem
Na rezervu na nevyčerp.dovolenky za r. 2010 použijem priemer, ktorý mi program vypočíta po skončení r. 2010, teda ten, ktorý budem používať od 01.01.2011.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
mojik Pozri príspevok
pri tvorbe rezerv na nevyčerpanú dovolenku používam priemerku za 4Q. Ale akú použijem priemerku pri jej čerpaní. 1Q viem, je to logické. Ale keď čerpám dovolenku 2, 3 Q, používam tiež za 4Q predchádzjúceho roka, alebo použijem priemerku z predchádzúceho kvartálu. Program mi dáva z predchádzajúceho kvartálu. Kde by som našla čo je správne. ďakujem
... zvýraznené je správne. Vzniknutý rozdiel (oproti vytvorenej rezerve) sa zúčtuje na ťarchu (v prospech) príslušného účtu nákladov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať