Zavrieť

Porady

ALFA-SVB

Účtujete v programe ALFA Spoločenstvo vlastníkov bytov? Do výkazu o príjmoch a výdavkoch mi nezadáva hodnoty-do majetku a záväzkoch ano. Čo som spravila zle? Ak viete pomôžte-ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    hanulla je offline (nepripojený) hanulla

    žena plná energie hanulla
    Robím to ja ale nemam ani páru čo sa porobilo, zavolaj priamo do krosu a oni ti ochotne poradia.Pa



    skola
    Účtujete v programe ALFA Spoločenstvo vlastníkov bytov? Do výkazu o príjmoch a výdavkoch mi nezadáva hodnoty-do majetku a záväzkoch ano. Čo som spravila zle? Ak viete pomôžte-ďakujem

    skola je offline (nepripojený) skola

    skola
    ANO. Volala som im povedali, že to nie je možné. Potom som im poslala moju databázu e-mailom z diskety, odpovedali, že nakoľko SVB nie je fyzická osoba a nepodniká program nedopĺňa údaje.To je podľa mňa blbosť. Aj SVB musi mať výkazy nie? Na to mi už ani neodpovedali. Síce nie je veľká robota spraviť ručne ale potom načo som kúpila program nie? Díky čau

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Mali sme od Krosu ALFU pre neziskove organizacie - specialne pre SVB, ale nakolko som vela veci robila aj tak este rucne, uz ho nepouzivam. Ked mam pravdu povediac, vykazy som tam ani nedorobila, lebo pre SVB je viac programov nevyhovujucich. Takze ked mali v minulosti ponuku pre SVB, urcite tam mali aj vykazy. Len pre zaujimavost, vyskusam to doma dotiahnut.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ale myslim, ze tento program pouziva GABRIELA. Poradis nam ako na to, mozno sa k tomu programu nakoniec zase vratim ?

    enter je offline (nepripojený) enter

    enter
    Pre SVB je iný výkaz o príjmoch a výdavkoch, a o majetku ako pre fyzické osoby, preto to neide tlačiť v alfe ani daňové priznanie, lebo treba podávať priznanie pre PO.
    vzor výkazov nájdete na stránke ministersva financií, alebo ak prelistujete poradu v sekcii neziskové organizácie tam som videla odkaz na tie prílohy,
    ja som ich kúpila v ševte.


    Vykaz_prijmy_a_vydavky.xls (25.0 KB, 81 videní)Vykaz_majetku_a_zavazkoch.xls (24.0 KB, 50 videní)
    Naposledy upravil enter : 15.03.05 at 20:08

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Ja robím v ALFE SVB, ale fakt je že DP tam nie je, ani výkazy. Ja som ho urobila zo stránky drsr.sk- DP PO. Výkazy pre neziskové organizácie som nenašla ani na drsr.sk, tak som tam volala, a sú to výkazy NO Uč 1-01, a NO Uč 2-01. Kúpila som ich dnes v papiernictve. Teraz sa trápim so zaradením príjmov do Výkazu o príjmoch a výdavkoch.

    skola je offline (nepripojený) skola

    skola
    Samozrejme, že sú tam výkazy, len program ich nedopĺňa. Vyskúšaj to doma, potom mi napíš. Dík

    skola je offline (nepripojený) skola

    skola
    Ďakujem Ti ENTER za výkazy, pomohla si mi, dva dni som hladala na drsr.sk ale tam nie sú. Je to zaujímavé, že s neziskovými organizáciami sa tak veľmi nestarajú. Preto, lebo neplatia dane? určite

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Ja som teraz v práci, takže dúfam že píšem správne. Je v ALFE DP pre FO, aj výkazy pre FO, ale SVB podáva výkazy pre neziskové org. a DP pre PO. Preto to nevie vypísať v ALFE. Na porade sú aj tu niekde vložené.

    skola je offline (nepripojený) skola

    skola
    Ahoj Gabriela! Teba asi dám do skupiny priateľov. Ako čítam tvoje príspevky, sa mi zdá, že si dobre informovaná, a máš veľké skúsenosti vo viacerých oblastiach-taká všestranná. Aj ja účtujem Aj SVB, aj RO, aj združenia a veru často mám taký mižmaž v hlave, že neviem kde, čo ako. Odkiaľ si? pa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.