Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

ďakujem Veronika,overím či bank.účet nahlásil na daň.úrade
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Poprosim vas o radu, szčo mal v r.2010 bank.učet este v januari sukromny ktory bol nahlaseny na dan.urade, a platil z neho aj sukr.veci aj veci na podnikanie. ale od 01.februara uz mal podnikat.učet. Musim nieco zaučtovat ohladom skončenia toho sukr.učtu? Myslim ten zostatok? nebude mi to figurovat vo vykaze niekde za r.2010?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

vedeli by ste mi niekto poradit?
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

nikulik Pozri príspevok
Poprosim vas o radu, szčo mal v r.2010 bank.učet este v januari sukromny ktory bol nahlaseny na dan.urade, a platil z neho aj sukr.veci aj veci na podnikanie. ale od 01.februara uz mal podnikat.učet. Musim nieco zaučtovat ohladom skončenia toho sukr.učtu? Myslim ten zostatok? nebude mi to figurovat vo vykaze niekde za r.2010?

http://www.porada.sk/t108065-p3-podn...omny-ucet.html
6 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Dakujem dan velmi velmi pekne.
Aj ked tomu nechapem, hladala som v rozsirenom hladani a predsa mi to uslo. Kazdopadne ste mi velmi pomohli dakujem.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ako by som mala zaúčtovať na faktúre je že inžinierska činnosť to som dala ako príjem za služby ale je tam položka cestovné náklady na základe zmluvy to tiež dám ako príjem za službu? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

poradí niekto tiež som dala tie cestovné náhrady ako príjem za službu. A ako zaúčtujem platbu pohon.hmôt z účtu ako osob.spotrebu keď si bude uplatnovať cestovné a stravné cez cesťák a auto má prenajaté od manželky a mamy? súrne ďakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím, nevie mi nikto nato odpovedať? a ešte by ma zaujímalo szčo má ŽL 20.4.2010 od tohto dátumu je povinný platiť odvody? prac.pomer ukončil 30.4.2010. A za apríl môžem rátať 44,73/30*10=14,91??? A potom do decembra 44,73? A neviem ako zaúčtovať ak dal trvalý príkaz na 50 eur? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím Vás môžete mi poradiť: szčo má zmluvu na prenájom auta od manželky a mamy ako a čo všetko si môže uplaniť na auto? díík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže som si zatiaľ zistila že pri prenajatom aute si môže dávať do výdavkov PL-mám bločky, mám vypísaný cestovný príkaz???? čo si sám vypisoval kde je vyrátané cestovné a stravné?????podľa mňa by som mala zaúčtovať bločky a na konci preprátať podľa uvedených prejazdených km na príkaze? alebo čo s tým?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

môže mi niekto s tým pomôcť? môže mať aj bločky aj cestovný príkaz?
0 0
abm abm

abm je offline (nepripojený) abm

sybila3 Pozri príspevok
môže mi niekto s tým pomôcť? môže mať aj bločky aj cestovný príkaz?
Mal auto nahlásené na DÚ, alebo len spätne zaplatil daň z MV?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

rada by som sa z toho vysomárila: takže som zistila že auto od manželky, na ktoré má zmluvu je písané na ňu ale kupovali počas manželstva, tak môžem rátať ako vlastné auto?
0 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

sybila3 Pozri príspevok
rada by som sa z toho vysomárila: takže som zistila že auto od manželky, na ktoré má zmluvu je písané na ňu ale kupovali počas manželstva, tak môžem rátať ako vlastné auto?
Ja by som sa skôr priklonila k možnosti - rátať ako vlastné auto. Nakoľko mám obavy, či by zmluva s manželkou bola v tomto prípade platná. Keď aj píšeš, že je kupované počas manželstva - BSM.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sybila3 Pozri príspevok
prosím Vás môžete mi poradiť: szčo má zmluvu na prenájom auta od manželky a mamy ako a čo všetko si môže uplaniť na auto? díík
Pokiaľ je vozidlo v BSM , nájomná zmluva medzi manželmi nemôže existovať !
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

Pomôžte mi prosím. Pred chvíľou mi doniesol známy doklady za rok 2009 - nepodal daňové priznanie. Mal príjmy v českých korunách. Môžem mu odpočítať paušálne výdavky? Príjmy mám prepočítať kurzom v deň úhrady?
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Prosím Vás, SZČO prevádzkuje pohostinské zariadenia. V súvislosti s prechodom na digitálne vysielanie musel do prevádzok objednať satelitnú techniku.
Na faktúre je všetko uvedené položkovito. Suma cca 350 €, montáž na 3 televízory v dvoch prevádzkach.
Nie som si celkom istá ako to zaúčtovať. Ale rozmýšľam že to zaradím do drobného majetku (VOZD-materiál). Ale neviem čo s tou sumou, či 350/3 alebo 350/2? Ono je u tej jednej prevádzky naviac iba scart kábel a satelitný prijímač.

Ďakujem
0 0
beata02 beata02

beata02 je offline (nepripojený) beata02

Prosím o pomoc. SZČO v roku 2010 ukončila živnosť. V roku 2009 mala v účtovnej uzávierke zásoby materiálu. Účtovníctvo jej robil iný účtovník. Mne priniesla len peňažný denník, žiadne knihy, ani evidenciu o zásobách neviedla. Všetky nákupy som jej dávala do VOZD - materiál alebo tovar, tzn.,že do výkazu o majetku a záväzkoch do zásob uvediem 0, alebo budem vychádzať z peňažného denníka a do tohto výkazu uvediem sumu ku koncu podnikania?
Ďakujem za odpoveď
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
beata02 Pozri príspevok
Prosím o pomoc. SZČO v roku 2010 ukončila živnosť. V roku 2009 mala v účtovnej uzávierke zásoby materiálu. Účtovníctvo jej robil iný účtovník. Mne priniesla len peňažný denník, žiadne knihy, ani evidenciu o zásobách neviedla. Všetky nákupy som jej dávala do VOZD - materiál alebo tovar, tzn.,že do výkazu o majetku a záväzkoch do zásob uvediem 0, alebo budem vychádzať z peňažného denníka a do tohto výkazu uvediem sumu ku koncu podnikania?
Ďakujem za odpoveď
Ona si mala urobiť inventúru a tak zistiť stav zásob. Čo s nimi urobila?
0 0
beata02 beata02

beata02 je offline (nepripojený) beata02

Spotrebovala ich
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať