Zavrieť

Porady

leasing a účtovanie.....

človiečik
Ahojte ako účtujete v pohode v JU po novom Leasing. Ked to zaradím do majetku tak mi to variantu leasingu nedáva...a ked tam určím 1 skupinu tak mi tam dáva zle odpisy
Usporiadat
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

nie účtoval to do došlých faktúr pri tých leasingoch kde posielali faktúry pre DPH
a vieš mi odpovedat aj ako likviduješ tieto faktury ak más uhradu napr. z EUR uctu ??
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

apo Pozri príspevok
Pri likvidácii ti naskočí okno kde sa zadávajú podrobnosti k likvidácii. Ak eurový lízing hradíš z SK pokladne, alebo SK bežného účtu tak si v prvom hornom rohu odfajkni okienko RUČNE. Potom interpretácia v SK zadaj to čo máš na bankovom výpise Sk a Pohoda si dopočíta čo treba a aj si sama určí kurz. Je to tak správne.

apo
ja to mam uhradené v EUR čize vznikne tam kurz rozdiel a ten kurz rozdiel je nedaňový výdaj ??
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

takže do ost. záv. si zaevidujem v tomto prípade iba urok a likvidujem fakturu /jeden kurz/ a ost. záv. ako úrok /druhý kurz/
správne ??
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Lízing v JÚ ja osobne účtujem v dvoch etapách.

1. Etapa
Každý mesiac nahrám do záväzkov faktúru len z dôvodu, aby som dostal do evidencie sumu DPH. Ak vznikne kurzový rozdiel je daňovým výdavkom, ale v JÚ sa tento kurzový rozdiel ako samostatná položka v denníku asi neobjaví.
2. Etapa
V uzávierkových operáciách zaúčtujem úroky a to tak, že v exeli mám splátkový kalendár, každý mesiac doplním kurz, aby sa mi vypočítali úroky, ktoré sú z lízingu daňovým výdavkom. Všetkých 12 úrokov spočítam a jednou sumou zaúčtujem v uzávierkových operáciách cez interný doklad. Druhou položkou v internom doklade je 12x mesačný odpis.


apo
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

presne takto to robí aj tá účtovníčka asi si s tym tiez nevedela dať rady dik budem to aj ja tak robiť mám u mňa čokoládu
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Apo uz som zistila prečo tam pouzila tento stlpec pretože ak tam zadá skratku hvNost tak pri uhrade mi ten software vykrikuje ze zvolená predk. nie je pre DPH aku predk. tam davaš ty ???
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať