Zavrieť

Porady

umývačka riadu

Kto mi poradí rozhodujem sa či kúpiť umývačku riadu alebo nie ?
Usporiadat
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

umyvacka urcite ano
dnesne spotrebuju 13-14 litrov vody na jedno umyvanie rucnym umyvanim sa to nepodari
uprednostnil by som umyvacku so siestym zmyslom potom umyva tak dlho alebo kratko aky je spinavy riad
sol do umyvacky je nutna, bez nej sa umyvacka moze pokazit

...potom uz nastava len jeden problem, - kto umyvacku nalozi a vylozi...
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

a to tam nieje???
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

ja som ju kupovala cez internet bola asi o dve tisicka drahsia ako v obchode
trocha mi niekedy vadi ze uplne nevysusi riad
a myslim si ze ked pouzivam tablety taknemusim davat sol??

ale inac rucne by som tak veci neumyla hlavne kde je tazko sa dostat napr. vrchnaky z doziciek a pod...
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Soľ je tam treba dávať,lebo upravuje vodu. Leonq má pravdu. Tabletka je tabletka,ale neobsahuje toľko soli. koľko umývačka potrebuje. Moja mi signalizuje že potrebuje soľ a leštičku. Mám Candy.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

dubak138 Pozri príspevok
No to asi tá umývačka musela byť pozlatená ,my sme kúpili za 15 000 sk a bohate stačí sú síce drahšie ale nie všetko drahé musí byť kvalitné
ja som ju brala na objednávku a mala už aj šiesty zmysel a stála za figu - Na Slovensku z nej boli asi len 10 kusov
0 0
smetko smetko

smetko je offline (nepripojený) smetko

Vysnívanú umývačku mám už 4 roky a volám ju miláčik...nedám na ňu dopustiť. Stála ma 30 000,- Whirpool so 6 zmyslom. Moju mamu som presvedčila tiež a kúpila najlacnejšiu na 12 súprav za 10 tisíc. Rozdiely v umývaní nie sú, v hlučnosti dosť, ona má 3 programy a ja neviem už, no veľa, ale používam niektoré len občas, napr. zaváracie fľaše, zaprášené sklo z políc za pol hod. umyje, nemusím čakať 2 hodiny. Najlepšia je, keď sa človek ponáhľa niekam s rodinou po obede niekam von, alebo na vianoce, keď sa všetci obkotia, že ledva človek dýcha a ešte má umývať riady...tu sa rovno od stola pacnú riady do umývačky a ona už umýva a my sedíme spokojne pri telke. Nie je čo riešiť, či je v dome 10 ľudí, alebo sú dvaja, tá umývačka patrí do každej kuchyne. Vedela by som napísať knihu o jej výhodách, kvalitách a hlavne šetrení energie, vody a môjho času.
0 0
bunovaa bunovaa

bunovaa je offline (nepripojený) bunovaa

myslím, že 99,9 % ľudí by umývačku odporučilo, akurát mi trocha vadí dĺžka programov, jeden je krátky 30 min. na taniere to može byť, ale vždy sa nájde aj nejaký hrniec a to by chcelo trochu dlhší program a ten je zas moc dlhý asi tak 1,5 hod. niečo medzi by bodlo-ale asi som moc náročná- inak by som to nemenila za ručné
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

bunovaa Pozri príspevok
myslím, že 99,9 % ľudí by umývačku odporučilo, akurát mi trocha vadí dĺžka programov, jeden je krátky 30 min. na taniere to može byť, ale vždy sa nájde aj nejaký hrniec a to by chcelo trochu dlhší program a ten je zas moc dlhý asi tak 1,5 hod. niečo medzi by bodlo-ale asi som moc náročná- inak by som to nemenila za ručné
Niečo za niečo.
(A teraz mám na mysli energetickú náročnosť za čas. )
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Smetko :
Keď dávaš do umývačky veci, predtým ich opláchneš ? Koľkokrát denne (týždene) spúšťaš umývačku ?
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

nic neoplachujeme, potom by to stratilo zmysel, len sa odstrania hrube zvysky
pustame ju priemerne raz dva krat za den
0 0
smetko smetko

smetko je offline (nepripojený) smetko

Janinkaaa Pozri príspevok
Smetko :
Keď dávaš do umývačky veci, predtým ich opláchneš ? Koľkokrát denne (týždene) spúšťaš umývačku ?
Sme traja a umývačku púšťam aj dvakrát denne, ale cez pracovné dni ide raz určite. Ak náhodou nemám toľko riadu, čo sa málokedy stane, je tam aj na polovičný program. Do umývačky veci vôbec neoplachujem. Ak náhodou vyjde niečo neumyté, tak je to len hrniec z grísky, keď môjmu veľkému dieťaťu riadne prihorí. Ostatok v pohode vyleští. Leštidlo a soľ mám nasypané vždy, aj keď niekedy použijem tabletky. Pre umývačku to musí byť. Veď keď sú náhodou fľaky od preleštenia, dá sa ubrať spotreba leštidla aj soli.
0 0
bunovaa bunovaa

bunovaa je offline (nepripojený) bunovaa

ak máš málo riadu a chceš to umyť neskôr, tak si to pusti len na studený oplach a umy to až na ďalší deň, potom ti stačí aj kratší program a nemusíš umývať každý deň, samozrejme aj na tablety treba soľ a leštidlo podľa potreby-ak sa ti to dá nastaviť
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

bunovaa Pozri príspevok
ak máš málo riadu a chceš to umyť neskôr, tak si to pusti len na studený oplach a umy to až na ďalší deň, potom ti stačí aj kratší program a nemusíš umývať každý deň, samozrejme aj na tablety treba soľ a leštidlo podľa potreby-ak sa ti to dá nastaviť
Čo to znamená studený oplach ? Je to jeden z programov v umývačke, alebo si tým myslela oplachnúť riadne v umývadle ?
0 0
dubak138 dubak138

dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

Janinkaaa Pozri príspevok
Čo to znamená studený oplach ? Je to jeden z programov v umývačke, alebo si tým myslela oplachnúť riadne v umývadle ?
je to 10 alebo 12 minutový program na studenú vodu-ako predopláchnutie pred riadnym umývaním
0 0
stepke stepke

stepke je offline (nepripojený) stepke

umývačka - jednoznačne áno. Ja som bol najprv maximálne proti (veď jednú umývačku riadu som si vzal, a živiť ešte jednú? :-)) Ale urobil som si test: V nedeľu som umýval riad ja, zaštupľoval som umývadlo a meral množstvo TEPLEJ vody, ktorú som spotreboval. (Vodu som mal pustenú ako pri bežnom umývaní) Nemusím asi ani písať, že tú vodu som asi trikrát vymenil. Potom som porovnával spotrebu umývačiek a nebolo čo riešiť. A nevšimol som si, aby spotreba elektr. u nás rapídne stúpla. Čo u nás stúplo je množstvo voľného času.
0 0
recce recce

recce je offline (nepripojený) recce

jednoznačne kúpiť umývačku riadu nič lepšie pre čistotu, hygienu riadu a kuchyne, žiadne povaľovanie špinavých pohárov a tanierov, žiadne ničenie kuchynskej dosky myslím vlhkosť špina od tanierov, jednoducho zbytky vyhodím a šup s tanierom do umývačky, vyskúšal som všetky programy a fungujú perfektne aj rýchly 30 min.
0 0
bunovaa bunovaa

bunovaa je offline (nepripojený) bunovaa

recce Pozri príspevok
jednoznačne kúpiť umývačku riadu nič lepšie pre čistotu, hygienu riadu a kuchyne, žiadne povaľovanie špinavých pohárov a tanierov, žiadne ničenie kuchynskej dosky myslím vlhkosť špina od tanierov, jednoducho zbytky vyhodím a šup s tanierom do umývačky, vyskúšal som všetky programy a fungujú perfektne aj rýchly 30 min.
možeš mi povedať či ten tvoj 30 min. program oplachuje 1 alebo 2 razy? dík
0 0
Lienka158 Lienka158

Lienka158 je offline (nepripojený) Lienka158

no zistila som, ze umyvacka riadu vs umyvanie v dreze ma este jednu dost podstatnu vyhodu a to hygienicku.
V hubke na riad sa tvori vela bakterii a vy si v dreze nikdy nepustite tak teplu vodu aby ste tie bakterie uplne zlikvidovali. Aby tomu tak nebolo museli by ste hubku vymienat skoro po kazdom umyti.
V umyvacke sa tie bakterie nemaju kde vytvarat, kedze ziadnu hubku nepouzivate a teplota vody je pomerne dost vysoka... (aspon tak mi to bolo povedane a vyzera to vieryhodne )
Potom je to ako uz bolo spominane a spotrebe vody, je tam velka uspora.
Aj ja si prave vyberam mycku a co som pozerala znacky tak mi vyslo ako velmi dobre Bosch, Siemens a Elektrolux. Miele je tiez prvotriedna spicka ale dost draha. To je potom uz iba na fin. pomeroch...
0 0
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

Ja vlastním umývačku už asi pol roka a neviem si ju vynachváliť. Bola v akcii stála len 10 000 Sk. Je na 12 súprav, má displej, 6 programov a je zn. Ardo. Už teraz sa teším na pondelok, keď k nám prídu návštevy, najedia sa a ja nebudem musieť potom hodinu umývať riad. Iba zapnem gombík a budem relaxovať.
0 0
bunovaa bunovaa

bunovaa je offline (nepripojený) bunovaa

myslím, že ešte tu nikto nespomenul tú najdôležitejšiu vec, že za ten čas, čo by som stála pri umývaní riadov, možem tu s vami sedieť pri " porada.sk "
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať