Zavrieť

Porady

Nebojte sa palaciniek

COGITO ERGO BOOM
POTREBNÉ PRÍSADY

3,5 dcl mlieka, 2 dcl vody, 1 dcl oleja, 2 celé vajíčka, 1 polievková lyžica kryštálového cukru , štipka soli,20 dkg hladkej múky špeciál.

POSTUP PRÍPRAVY

do múky postupne pridávame suroviny aby sa nám neurobili hrudky a poriadne vymiešame metličkou. necháme cca 15 minút odstáť. keď sa nám cesto zdá byť riedke , alebo husté upravíme ho pridaním mlieka alebo múky. pozor na múku rozmiešať v malom množstve mlieka.

prvú palacinku upečieme na oleji . pod ďaľšie už olej nedávame.naberáme malou naberačkou,
lejeme do stredu a panvicou rýchlo otáčame, aby sa palacinka pekne rozliala.cesto musí byť akurát.
tieto placinky sú výborne a niekedy sa mi ich podarí urobiť také tenké, že majú iba jednu stranu./hehe/
keď máte radi sladšie cesto, môžete dať trošku viac cukru, ale ozaj len trošku.
Naposledy upravil kitky : 23.03.08 at 13:17
Usporiadat
Elemaris Elemaris

Elemaris je offline (nepripojený) Elemaris

300 ml mlieka, 120 g hladkej múky, lyžica oleja a jedno vajce. ŽIADEN CUKOR Plnka (či už slaná alebo sladká) to spraví,

Panvicu (teflónku) mi stačí vymazať len na začiatku a potom asi po 7 ďalších palacinkách...
0 0
layla layla

layla je offline (nepripojený) layla

ahojte! chcem sa spytat, ci nemate recept na take hrubsie palacinky - americke, ktore sa jedia s javorovym sirupom. dakujem
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

layla Pozri príspevok
ahojte! chcem sa spytat, ci nemate recept na take hrubsie palacinky - americke, ktore sa jedia s javorovym sirupom. dakujem
Ešte som ich nikdy nejedla, ale nie sú to náhodou lievance?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Kazu Pozri príspevok
Ešte som ich nikdy nejedla, ale nie sú to náhodou lievance?
Je to niečo podobné, ja som ich jedla v Kanade. Volajú to penkejk/píš ako počuješ/. Nedávajú kvasnice a namiesto mlieka dávajú cmar.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
layla Pozri príspevok
ahojte! chcem sa spytat, ci nemate recept na take hrubsie palacinky - americke, ktore sa jedia s javorovym sirupom. dakujem

Nasla som toto:
Americké palacinky

• 3 veľké vajíčka
• 120g múky
• 1 ČL prášku do pečiva
• 150ml mlieka

Oddeliť žĺtky od bielok, z bielok vyšľahať sneh (ale úplne tuhý, až sa robia kopčeky!) V inej mise žĺtky zmiešať s múkou, práškom do pečiva a mliekom a vymiešať do hladka takou tou habarkou. Zmiešať cesto so snehom, zohriať teflónovú panvicu (bez oleja) a robiť malé okrúhle palacinky. Majú byť hrubé, nie ako naše a super sú keď sa do cesta pridajú napríklad čokoládové vločky, čučoriedky (známe blueberry pancakes) alebo aj kolieska banánu. Palacinku po chvíľke otočiť (mali by mať zlatú farbu) a keď je hotová, potrieť masielkom a poliať javorovým sirupom...

A este video ako ich robi Nigella
Naposledy upravil kitky : 25.07.08 at 19:18
f_7940333_7117875d09fc8174dec11e4f0143010e.jpg  
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Ja som robila tento týždeň také placky, zemiaky uvarené s vajíčkom a výb. múkou, a teraz ma napadlo, že mali chuť ako palacinky, možno sú to tie kanadské. Tento recept som počula od Gizy Oňovej v telke, môžu sa jesť nasladko ako palacinky alebo naslano. Tie zemiaky v nich nebolo vôbec cítiť, a mlieko tam netreba.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

adi11 Pozri príspevok
Ja som robila tento týždeň také placky, zemiaky uvarené s vajíčkom a výb. múkou, a teraz ma napadlo, že mali chuť ako palacinky, možno sú to tie kanadské. Tento recept som počula od Gizy Oňovej v telke, môžu sa jesť nasladko ako palacinky alebo naslano. Tie zemiaky v nich nebolo vôbec cítiť, a mlieko tam netreba.
a ešte som zabudla, že neboli také masné a ťažké ako keď robím palacinky, a tiež som robila na oleji
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

adi11 Pozri príspevok
Ja som robila tento týždeň také placky, zemiaky uvarené s vajíčkom a výb. múkou, a teraz ma napadlo, že mali chuť ako palacinky, možno sú to tie kanadské. Tento recept som počula od Gizy Oňovej v telke, môžu sa jesť nasladko ako palacinky alebo naslano. Tie zemiaky v nich nebolo vôbec cítiť, a mlieko tam netreba.
Kanadské sú ako tie americké, len zarábané s cmarom. Jedli sme ich poliate javorovým sirupom, k tomu jahody a opraženú slaninku.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Maruška54 Pozri príspevok
Kanadské sú ako tie americké, len zarábané s cmarom. Jedli sme ich poliate javorovým sirupom, k tomu jahody a opraženú slaninku.
Tie palacinky, javorový sirup a jahody, to chápem. Ale tú slaninu ste prosím ťa jedli k čomu? Snáď len nie k tomu??
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Áno k tomu, aj my sme sa divili, ale ochutnali sme a dalo sa to zjesť. Nechceli sme im pokaziť radosť, lebo u nich sa to tak je.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Maruška54 Pozri príspevok
Áno k tomu, aj my sme sa divili, ale ochutnali sme a dalo sa to zjesť. Nechceli sme im pokaziť radosť, lebo u nich sa to tak je.
A tento kulinársky skvost u vás nevyvolal riedky prípad s hustým behaním?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Kazu Pozri príspevok
A tento kulinársky skvost u vás nevyvolal riedky prípad s hustým behaním?
... to nemá chybu alebo
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Kupodivu nie, aj keď opečená slanina je najlepšia s chlebom, nebolo to zlé. A okrem toho slaninu opekal ujo, lebo nikto druhý ju tak dobre neopečie, tak sme chválili a on bol hneď o 5 cm vyšší.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

No, presvedčili ste ma
S mojou menšou polovičkou sme sami doma, tak idem skúšať tie americké. Budú síce bez javorového sirupu ale prisahám, že aj bez tej slaniny. Dám k nim džem. Tak pááá, idem sa ralizovať.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Kazu Pozri príspevok
No, presvedčili ste ma
S mojou menšou polovičkou sme sami doma, tak idem skúšať tie americké. Budú síce bez javorového sirupu ale prisahám, že aj bez tej slaniny. Dám k nim džem. Tak pááá, idem sa ralizovať.
Zuzi, niet nad naše dobré slovenské palacinky.

Maruška54 Pozri príspevok
Kanadské sú ako tie americké, len zarábané s cmarom. Jedli sme ich poliate javorovým sirupom, k tomu jahody a opraženú slaninku.
Maruška, nehnevaj sa, keď som si prečítala "javorový sirup", až ma tak striaslo... bolo to dačo prííííííííšerne sladkééééééééééééé, bŕŕŕŕŕŕŕŕ.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Rozalka Pozri príspevok
Zuzi, niet nad naše dobré slovenské palacinky.


Maruška, nehnevaj sa, keď som si prečítala "javorový sirup", až ma tak striaslo... bolo to dačo prííííííííšerne sladkééééééééééééé, bŕŕŕŕŕŕŕŕ.
Tá slanina to stiahla
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Po dôkladnej úvahe som urobila predsa len tie naše. Môj manžel je v otázke palaciniek veľmi konzervatívny a nechcela som riskovať, že mi ich ofrfle A nakoniec som opekala aj tú slaninu. Ale pridala som k tomu volské oká, papriku, cibuľku a paradajky - k takému výdatnejšiemu olovrantu. On si to môže dovoliť Ja si môžem dovoliť akurát tú paradajku
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Maruška54 Pozri príspevok
Tá slanina to stiahla
Aspoň, že tak, ale úprimne, tá slanina by stačila aj bez toho javorového sirupu, no nie?!
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja som nikdy nevedela odhadnut mnozstvo a tak mi mama vyrobila presny recept a dokonca bez vazenia:

3 dcl mlieka
1PL cukru
1 KL oleja
6,5 PL muky
za stamperlik bublinkovej mineralky
1 vajce
mozeme pridat kusot postruhaneho jablcka--na jemnucko-palacinky su vlacnejsie.
stipka soli

cesto na hladko vymiesat.

na pecenie je dolezite mat kvalitnu panvicu.

panvicu potriem pierkom olejom a lejem cesto od stredu a rozlievam otacanim panvice na tenko.ked spodna vrstva zacne vyhadzovat prve bublinky a strati sa aj posledny priznak tekutiny,obratim.Peciem mierne,nie pri zeravej platni.


musim ale povedat,ze sa mi paci napad potriet panvicu len 1.raz a potom uz vobec nemastit.
asi pridam trosku viac oleja do cesta a potom uz nebudem mastit-vyskusam to
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

a ak chcete celkom setrit vajickom koli cholesterolu a pod.,funguje aj recept:

1/2l mlieka
9 lyzic muky
1 vajce
-ostatne ingrediencie ako v mojom predoslom prispevku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať