Zavrieť

Porady

fakturacia za sluzby pre zahranicie

Ahojte, cital som tu vselico, ajtak sa radsej opytam na moju konkretnu vec.

Opravujem, reparujem, zachranujem data na hard diskoch pre roznych klientov... hlavne zahranicie, Rakusko, Velka Britania a ine... aj EU aj mimo EU.

Poslu kurierom HDD, opravim, a poslem kurierom naspat aj s fakturou.

Moja otazka je, co s DPH? Ja som platitel.

Sluzba je dodana v tuzemsku? Ale je to pre zahranicneho klienta, neregistrovaneho u nas.
Mal by si DPH riesit on vo svojej krajine (podla toho ci je vobec platitel),
a ja by som mal fakturovat bez DPH? A uvadzat to vobec v danovom priznani?


Poradte prosim. Dakujem.
Usporiadat
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Ak je dodanie služby podľa § 15 ods. 1,2, tak tieto služby uvedieš v SV. Do SV neuvádzaš len služby podľa § 16.
0 0
ivkň ivkň

ivkň je offline (nepripojený) ivkň

veľmi pekne všetkým zúčastneným ďakujem za pomoc.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Chcela by som sa uistiť :
firma predala svoje výrobky osobe - podnikateľovi, ktorý má firmu založenú v Holandsku a je tam identifikovaný pre daň . Faktúru vystavila bez DPH s tým,že napísala odvolávku na par. 43 zákona o DPH, odst.1 a 5, písm. c.)
odst. 5) písm.c/ hovorí, že: Platiteľ je povinný preukázať, že sú splnené podmienky oslobodenia od dane podľa odsekov 1 až 4. Platiteľ je povinný preukázať dodanie tovaru do iného členského štátu kópiou faktúry a
písm.c/: - ak prepravu tovaru vykoná odberateľ, písomným vyhlásením odberateľa alebo ním poverenej osoby, že tovar prepravil do iného členského štátu.

Takéto vyhlásenie odberateľ pre dodávateľa podpísal.
Chcem sa len opýtať, či to je správny postup,:
- FA vystavená bez DPH
- písomné vyhlásenie odberateľa
- cena vstupuje do SV za 2. Q/2010

Ďakujem.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

Lenka1979 Pozri príspevok
Chcela by som sa uistiť :
firma predala svoje výrobky osobe - podnikateľovi, ktorý má firmu založenú v Holandsku a je tam identifikovaný pre daň . Faktúru vystavila bez DPH s tým,že napísala odvolávku na par. 43 zákona o DPH, odst.1 a 5, písm. c.)
odst. 5) písm.c/ hovorí, že: Platiteľ je povinný preukázať, že sú splnené podmienky oslobodenia od dane podľa odsekov 1 až 4. Platiteľ je povinný preukázať dodanie tovaru do iného členského štátu kópiou faktúry a
písm.c/: - ak prepravu tovaru vykoná odberateľ, písomným vyhlásením odberateľa alebo ním poverenej osoby, že tovar prepravil do iného členského štátu.

Takéto vyhlásenie odberateľ pre dodávateľa podpísal.
Chcem sa len opýtať, či to je správny postup,:
- FA vystavená bez DPH ano
- písomné vyhlásenie odberateľa ano
- cena vstupuje do SV za 2. Q/2010 ano - ak hodnota dodavky neprekročila 100 000 Eur - potom by musel byt SV mesačne

Ďakujem.
tato dodavka sa uvadza aj vo výkaze DPH
3 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
jeso Pozri príspevok
tato dodavka sa uvadza aj vo výkaze DPH
Ďakujem krásne, tak to mám OK.
0 0
JANAKU JANAKU

JANAKU je offline (nepripojený) JANAKU

Prosím o radu.
Naša firma zo Slovenska - platca DPH vykonala vodoinštalačné a elektroinštalačné práce na dome pre českého občana ( neplatiteľ DPH - nepodnikateľ ).
Môžem faktúru vystaviť s DPH a v eurách ? Nevzniká mi povinnosť podať súhrný výkaz ?
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Dobrý deň, prosili by sme o radu: Firma so sídlom v SR platca DPH poskytla službu v hotnote cca 600 eur rakúskej firme platcovi DPH. Služba bola poskytnutá ale na Slovensku. Berie sa v takomto prípade miesto plnenia Slovensko alebo Rakúsko? Je potrebné podávať súhrnný výkaz a všetko to s tým súvisiace? Nevieme sa dohodnúť, preto prosíme múdrejších.... Ďakujeme
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
JANAKU Pozri príspevok
Prosím o radu.
Naša firma zo Slovenska - platca DPH vykonala vodoinštalačné a elektroinštalačné práce na dome pre českého občana ( neplatiteľ DPH - nepodnikateľ ).
Môžem faktúru vystaviť s DPH a v eurách ? Nevzniká mi povinnosť podať súhrný výkaz ?
Otázkou je, kde sa dom českého občana nachádza. Ak na Slovensku, tak faktúru vystavíte so slovenskou DPH a nevznikajú Vám žiadne ďalšie povinnosti.
Ak sa však nehnuteľnosť nachádza v ČR, potom v zmysle § 16 ods. 1 je miestom dodania Česká republika. Nakoľko odberateľ nie je zdaniteľnou osobou, vznikla by Vám v tomto prípade pred dodaním služby povinnosť registrácie pre DPH v ČR. Faktúru vystavíte s českou DPH a podáte DP DPH, kde si zároveň môžte uplatniť aj prípadný odpočet DPH zo vstupov (s českou DPH) vzťahujúci sa k tejto službe.
1 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Gabhus Pozri príspevok
Dobrý deň, prosili by sme o radu: Firma so sídlom v SR platca DPH poskytla službu v hotnote cca 600 eur rakúskej firme platcovi DPH. Služba bola poskytnutá ale na Slovensku. Berie sa v takomto prípade miesto plnenia Slovensko alebo Rakúsko? Je potrebné podávať súhrnný výkaz a všetko to s tým súvisiace? Nevieme sa dohodnúť, preto prosíme múdrejších.... Ďakujeme
Je potrebné uviesť o akú službu sa jedná. Pri službách sa riadite podľa § 15 a 16.
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Poraďte mi prosím - slovenská firma - platca DPH - vykonala deratizáciu pre rakúsku firmu - platca DPH v Rakúsku. Rakúska firma má prevádzku na Slovensku a na Slovensku boli tieto deratizačné práce aj vykonané. Fa by som mala urobiť bez DPH + súhrnný výkaz? Nejak ma metie ta prevadzkáreň na Slovensku ...
Ďakujem
0 0
ecuch ecuch

ecuch je offline (nepripojený) ecuch

Zákon hovorí: ak je služba dodaná prevádzkarni zdaniteľnej osoby, miestom dodania služby je miesto, kde má táto osoba prevádzkareň - takže podľa toho čo píšete ide o Slovensko. takže miesto dodania je Slovensko.
1 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
ecuch Pozri príspevok
Zákon hovorí: ak je služba dodaná prevádzkarni zdaniteľnej osoby, miestom dodania služby je miesto, kde má táto osoba prevádzkareň - takže podľa toho čo píšete ide o Slovensko. takže miesto dodania je Slovensko.
Takže robím fa s DPH,ak je miesto dodania Slovensko?
0 0
ecuch ecuch

ecuch je offline (nepripojený) ecuch

No zdá sa že áno, podľa toho čo píšete
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
ďakujem
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Mám podobný problém.
Česká firma na Slovensku stavia nejakú továreň - firmu.
Naša spoločnosť stráži tejto českej firme tú stavbu, aby sa nekradol materiál na stavbe.
Česká firma je platcom DPH, ale len v ČR. Má iba české IČ DPH.
Na Slovensku táto firma nie je registrovaná na DPH.

Budem postupovať podľa §16 ods. 1, že miestom dodania je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza ?
A nehnuteľnosť na nachádza na Slovensku.
Teda pre českého partnera vystavím faktúru s našou DPH a nemám ani povinnosť podať súhrný výkaz DPH ?
Uvažujem správne ?

Ďakujem.
0 0
ekovm ekovm

ekovm je offline (nepripojený) ekovm

Prosím poraďte mi, slovenská firma sprostredkúva predaj tovaru do ČR pre slovenskú firmu na základe mandátnej zmluvy. Ako to bude fakturovať?
0 0
ecuch ecuch

ecuch je offline (nepripojený) ecuch

Ak ide o tzv. reťazový obchod, tzn. že slovenská firma IČO DPH1 SK fakturuje tovar druhej slovenskej firme IČO DPH2 SK - sprostredkovateľovi a tá ho predáva českej firme IČO DPH CZ, tak 1.fakturuje s DPH SK a 2. má intrakomunitárne dodanie. Ešte je ale treba vedieť kto obstaráva prepravu, resp. na účet koho preprava ide . Ak slovenská firma IČO DPH1 fakturuje tovar Čechovi a druhá slovenská IČO DPH2 fakturuje prvej slovenskej náklady za sprostredkovanie, tak IČO DPH1- IČO DPH CZ intrakomunitárne a IČODPH2 SK fakturuje IČODPH1SK sprostredkovanie s daňou. Môj názor.
0 0
irena249 irena249

irena249 je offline (nepripojený) irena249

Prosím poraďte, uvažujem správne?
Sme plátcovia DPH. Fakturujeme odberateľovi, sídlo v ČR s českým IČ DPH za tieto služby - práce na výstavných kójach, reklama. Postupujeme podľa §15 ods.1, fakturujeme bez DPH, na faktúru dáme odvolávku .... osobou povinnou platiť daň, je osoba ktorej je služba dodaná...nedávame do priznania k DPH ale dávame do súhrnného výkazu? ďakujem
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Dobý deň prajem všetkým.
Prosím Vás veľmi pekne o radu: spoločnosť poskytuje o.i. aj doprovody pre nadrozmerné náklady pre rakúsku firmu identifikovanú pre daň v Rakúsku. Doprovod sa uskutočňuje niekedy len na území SR, ale niekedy ide zo SR do Rakúska a tam končí. Neviem či z týchto služieb vyplýva povinnosť podávať Súhrnný výkaz a ak áno či môže byť štvrťročný?
Ďakujem veľmi vopred za akúkoľvek pomoc.
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Dobý deň prajem všetkým.
Prosím Vás veľmi pekne o radu: spoločnosť poskytuje o.i. aj doprovody pre nadrozmerné náklady pre rakúsku firmu identifikovanú pre daň v Rakúsku. Doprovod sa uskutočňuje niekedy len na území SR, ale niekedy ide zo SR do Rakúska a tam končí. Neviem či z týchto služieb vyplýva povinnosť podávať Súhrnný výkaz a ak áno či môže byť štvrťročný?
Ďakujem veľmi vopred za akúkoľvek pomoc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať