Zavrieť

Porady

fakturacia za sluzby pre zahranicie

Ahojte, cital som tu vselico, ajtak sa radsej opytam na moju konkretnu vec.

Opravujem, reparujem, zachranujem data na hard diskoch pre roznych klientov... hlavne zahranicie, Rakusko, Velka Britania a ine... aj EU aj mimo EU.

Poslu kurierom HDD, opravim, a poslem kurierom naspat aj s fakturou.

Moja otazka je, co s DPH? Ja som platitel.

Sluzba je dodana v tuzemsku? Ale je to pre zahranicneho klienta, neregistrovaneho u nas.
Mal by si DPH riesit on vo svojej krajine (podla toho ci je vobec platitel),
a ja by som mal fakturovat bez DPH? A uvadzat to vobec v danovom priznani?


Poradte prosim. Dakujem.
Usporiadat
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Ak tie práce autožeriavom boli vykonávané v súvislosti s nehnuteľnosťou, tak je to služba podľa § 16 ods. 1 a SV sa nepodáva.
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
lenkam68 Pozri príspevok
Ak tie práce autožeriavom boli vykonávané v súvislosti s nehnuteľnosťou, tak je to služba podľa § 16 ods. 1 a SV sa nepodáva.
Nie, v súvislosti z nehnuteľnosťou neboli... ďakujem
0 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

vystavujem faktúru do nemecka na vlastné výrobky 311/601, 1 ks náhradného dielu 311/642, to myslím mám dobre oslobodené od dph r. 15,16, ale potom je tam montáž elektroniky -140 eur to si sám dodávateľ musel namontovať na naše výrobky tak preto mínus ako zaúčtujem 311/601 mínusom alebo to bude služba? dík
0 0
ecuch ecuch

ecuch je offline (nepripojený) ecuch

vy neposkytujete službu ale predávate lacnejšie, takže ja by som to jednoducho dala 311/601 v tej nižšej cene. Určite to nie je služba
0 0
december85 december85

december85 je offline (nepripojený) december85

Už mám z toho zase poriadny hokej idem si to teda overiť. Fakturujeme do Nemecka, platcovi DPH, prenájom reklamného panelu v SR, my sme taktiež platcami DPH, fakturujeme bez dane?
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Prosím vás:
Platca DPH - SK, faktúruje skladovanie na SK pre Ang.firmu, platca DPH. Faktúra je bez DPH?
Uvádza sa v DP DPH - oslobodené?
Keďže ide o dodanie služby na Slovensku pre zahraničnú firmu neuvádza sa so SV?
0 0
ecuch ecuch

ecuch je offline (nepripojený) ecuch

Treba stále na prvom mieste riešiť miesto dodania. Miesto dodania skladovacej služby sa určí podľa §15 ods. 1, čiže ide o samozdanenenie u českého podnikateľa - fakturujete bez DPH s poznámkou na faktúre "prenesenie daňovej povinnosti" a službu uvediete do SV
0 0
suzi22 suzi22

suzi22 je offline (nepripojený) suzi22

Dobry den, prosim Vas ceska firma-platitel DPH si objedna od slov.firmy-platitela DPH pravnicku sluzbu - sluzba je vykonana na uzemi SR........slov.firma faktruje s ci bez DPH???? Dakujem mockrat
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať