Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
myslim ze ten arb. sud ma inych rozhodcov.

pavol.za: uz som ti N krat povedal a hovorim posledny krat, staci podpisanie zmluvy s rozhodcovskou dolozkou. potom uz ziadny suhlas nic nie je treba.
Ano, ale tiez som N krat spominal, ze ta zmluva s RD nebola podpisana v sulade so spotrebitelskym zakonom. Ako spotrebitel mam v tom nejaku zakonnu ochranu a to je predsa aj argument v zalobe na vseobecnom sude. O tom by pan pravnik rozhodca mohol vediet, ze takto je neplatna.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

poistovna v zalobe operuje podpisom poistnika. To je jediny dokaz poistovne. Ja som vo vyjadreni uviedol a prilozil podstatne viac dokazov, za akych okolnosti k podpisu prislo. A neviem, ci sa to povazuje za namietku prislusnosti, ale ziadal som, aby vo veci rozhodoval vseob sud a zalobu podanu na arbit povazujem za neplatnu.
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

ahojte vsetci, vsimnite si Dodatokc.1/Rapidu/ uznesenim predstavenstva z 15.2.2008 boli doplnene VPP zo dna 21.7.2007 o bod 7h, ktory nas vsetkych najviac poskodzuje a uz si precitajte vsetky body aj bod 3 je velmi zaujimavy
0 0
thelma thelma

thelma je offline (nepripojený) thelma

agentka2312 Pozri príspevok
ahojte vsetci, vsimnite si Dodatokc.1/Rapidu/ uznesenim predstavenstva z 15.2.2008 boli doplnene VPP zo dna 21.7.2007 o bod 7h, ktory nas vsetkych najviac poskodzuje a uz si precitajte vsetky body aj bod 3 je velmi zaujimavy
Tento dodatok som si citala uz davnejsie a uz vtedy som si uvedomila, ze som nikdy nedostala pisomnu poistku, v ktorej by ma o tom (o zmene v poisteni) poistovna informovala.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
ak nebola podpisana v sulade so zakonom TAK PRECO SI TO NENAMIETAL ROZHODCOVSKEMU SUDU?

ak by RS povedal ze BOLA podpisana v sulade so zakonom, mohol si sa odvolat na VSEOBECNY SUD.

teraz RS rozhodne a potom to mozes zalovat o zrusenie.

a UVEDOM si jednu vec. tie pripady ked niekto pride kvoli 500E pozicke o dom - co myslis kto tam vydal rozsudok? asi to bol nejaky rozhodcovsky sud.

ak by rozhodcovske sudy prisne prihliadali na spotrebitelsku legislativu a dobre mravy tak davno zbankrotuju. ved oni PONUKAJU svoje sluzby vseliakym pochybnym pozickarnam a pod.

Fakt, ze vec je na vseobecnom sude a je aj vydane predbezne opatrenie je fakt, ktory ma daleko vacsiu vahu ako nejaky moj nazor, ci je rozhodcovska dolozka platna.
Prcitaj si, ak mas k dispozicii nasu zalobnu odpoved + stanovisko ASU.

Otazka: Mohol by zacat vseobecny sud ak by bola platna rozhodcovska dolozka? Mohol by aj napriek tomu dat predbezne opatrenie?
Alebo inak, mohol zacat RS, ked uz bezi vseobecny?
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
Ci moze zacat RS ked uz bezi VS: ak s niekym podpises rozhodcovsku dolozku, ako by sa ti pacilo keby v pripade sporu utekal na VS aby obisiel tu rozhodcovsku dolozku? To by asi tak trochu obchadzalo ucel tej dolozky.
Nie je podstatne, co by sa mi pacilo a najma vtedy, keby som kohosi z toho titulu okaslal....

Od pravnika som ocakaval odpoved typu:
1. NIE NEMOZE lebo je platna RD a pravomoc je vylucne v kompetencii RS.
2. Alebo: ANO MOZE, lebo RD je neplatna, odporuje zakonu.
3. pripadne: MOZE BEZAT TO AJ TO subezne.

Kedze sud zacal, tak asi preto LEBO JE ROZHODCOVSAK DOLOZKA NEPLATNA a ESTE TO POTVRDZUJE AJ FAKT, ZE JE V TEJTO VECI VYDANE AJ NEJAKE PREDBEZNE OPATRENIE.
Obsah opatrenia ma nateraz nezaujima, ale to ze to sud prijal a riesi !!!

Pytal som sa to preto, ze si myslim, ze plati bod 2. a preto sa v zalobnej odpovedi vyslovne neuvadza priamo RD JE NEPLATNA.
Ak to pani rozhodcovia nepochopia, dalo im to na vedomie ASU.

Dufam, ze teraz ma nenazves senilnym....
0 0
thelma thelma

thelma je offline (nepripojený) thelma

Aku "zalobu na zrusenie" mas na mysli ?
0 0
thelma thelma

thelma je offline (nepripojený) thelma

Dakujem.
Chapem to teda tak, za my v odpovedi na zalobu ziadame tuto zamietnut (ja tam chcem uviest este moje argumenty ku kazdemu bodu zaloby), ale ak RS zalobu nezamietne a rozhodne v nas neprospech, tak potom musime podat zalobu my, aby bolo to rozhodnutie RS zrusene ? To sa potom podava kam, na ten isty RS ?
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
podľa §40 z. č. 244/2002 Z.z. (zákon o rozhodcovskom konaní) môžeš podať žalobu o zrušenie rozhodcovkého rozsudku.

podľa písm. c) vtedy ak jeden z účastníkov popiera platnosť rozhodcovskej zmluvy

podľa písm. j) vtedy ak boli porušené všeobecné záväzné predpisy na ochranu práv spotrebiteľa
thelma: zrusit rozsudok, ak ale k nemu dojde. Co sa stavim, ze nie.

vitamin_r: dakujem za upozornenia na ten bod J. Nevsimol som si ho. Takze teraz mi je jasnejsie, preco je zalobna odpoved formulovana tak ako je.

Este budem chvilu senilny a poviem este raz k tomu predb. opatreniu: Nateraz, podla mojho nazoru, nie je podstatne na co sa vztahuje (v suvislosti s RS), ale to ze v suvisti s tymto sudom o spotr. prava konal. A KONAL PRAVE PRETO ZE DOLOZKA JE NEPLATNA A TO VDAKA TOMU, ZE PLATI TEN BOL J, TEDA ZE BOLI PORUSENE SPOTR. PRAVA PRI JEJ PRIJATI AKO AJ TOHO OSTATNEHO.
Naposledy upravil pavol.za : 09.07.09 at 11:30
0 0
thelma thelma

thelma je offline (nepripojený) thelma

[QUOTE=pavol.za;1095193]thelma: zrusit rozsudok, ak ale k nemu dojde. Co sa stavim, ze nie.

To sa moze stat snad len vtedy, ak bude zaloba zamietnuta.
Inak nejaky rozsudok byt musi.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

thelma Pozri príspevok
Tento dodatok som si citala uz davnejsie a uz vtedy som si uvedomila, ze som nikdy nedostala pisomnu poistku, v ktorej by ma o tom (o zmene v poisteni) poistovna informovala.
Ani nás informovať nebude, pretože ako som už písal:

Je možné v žiadosti upravovať, vylučovať text platný v poistných podmienkach?
Pretože v Žiadosti o GSM balík je okrem iného napísané :
„ Posledná veta časti XVII. ods. h. poistných podmienok v znení dodatku č. 1 z 15.2.2008 sa vylučuje. “
No to je teda pekný holubník. Pretože keď sa pozriem do VPP a toho dodatku tak je tam :
„Zmenou v poistení dochádza zároveň k zmene v názve poistného produktu na
EuroKapitálPlus „
A táto posledná veta sa vypúšťa:
„ O zmenách v poistení budú poistníci informovaní písomnou poistkou, ktorú poisťovňa
Poistníkovi odošle po uplynutí šesťdesiatich dní od vyhlásenia tohto dodatku .... „

No fakt niečo neskutočné. Veď oni si nepovažujú za povinnosť informovať nás prakticky o
ničom. Už len čakám, že som si mal pozrieť na internete že moja poistná zmluva stratila
platnosť - lebo ...
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
myslim ze ten arb. sud ma inych rozhodcov.

pavol.za: uz som ti N krat povedal a hovorim posledny krat, staci podpisanie zmluvy s rozhodcovskou dolozkou. potom uz ziadny suhlas nic nie je treba.
A čo myslíš, zaujímal by ma tvoj názor. Tým iným rozhodcom sa bude chcieť uvážiť výber a spôsob vykonania dôkazov podľa ich možného prínosu k objasneniu sporu?
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
Budem citovat jednu mudru hrubu knizku:

"Dokazovanie sa v rozhodcovskom konaní spravuje výlučne zásadou kontradiktórnosti, ktorá sa prejavuje predovšetkým v tom, že rozhodcovský súd vykonáva len dôkazy navrhnuté účastníkmi, avšak aj tu uváži výber a spôsob vykonania dôkazov podľa ich možného prínosu v objasneniu sporu"

"Pasivita účastníka pri dokazovaní je procesne sankcionová tak, že ak sa účastník rozhodcovského konania, ktorý bol riadne upovedomený o čase a mieste rozhodcovského konania, nedostaví na ústne pojednávanie alebo nepredloží listiny alebo predmety, rozhodcovský súd môže pokračovať v rozhodcovskom konaní a vydať rozhodcovský rozsudok na základe dôkazov, ktoré mu boli predložené"
Ja som myslel na tie, no nazvem to " chabé " dôkazy v žalobe.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
ak si myslis ze rozhodca sa bude hrat na detektiva a ist preverovat ci sa to ozaj tak stalo ako to je uvedene v zalobe tak sa mylis.

svoju verziu mas moznost napisat vo vyjadreni k zalobe.

zasada kontradiktornosti znamena zjednodusene to, ze rozhodcu nezaujima kde je pravda ale iba to co strany uviedli. ak A povie ze B mu dlhuje 1000 EUR a B nepovie nic, tak rozsudok bude zniet aby B zaplatil A 1000 EUR, aj ked skutnocnost moze byt ina.
Za podanú žalobu a dôkazy k nej predsa ale niekto musí zobrať zodpovednosť. To nie je o tom, že sa idem hrať na detektíva. Veď žaloba s takýmito dôkazmi by za normálnych okolností nemala uzrieť svetlo sveta.

Ešte si zabudol napísať, že kto rozhodne o tom, že sme nepovedali nič. A to čo sme poslali to je čo? žalobca sa nepreveruje a žalovaný poslal nič. No tak keď to má takto fungovať ...
Kľudne nech RS vydá rozhodnutie.
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

nechceme ukoncit zmierom sud v Trencine ze nie, potom nas roznesu na kopytach v Kosiciach a nedoplatime sa
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

ake chabe dokazy?
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

agentka2312 Pozri príspevok
ake chabe dokazy?
Chabé dôkazy v žalobe zo strany rapid life na RS
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

agentka2312 Pozri príspevok
nechceme ukoncit zmierom sud v Trencine ze nie, potom nas roznesu na kopytach v Kosiciach a nedoplatime sa
dovoľujem si Ťa trošku usmerniť.
Samozrejme že nikto z poškodených nechce ukončiť súd v Trenčíne zmierom. Celá predchádzajúca diskusia bola o rozhodcovskom, arbitrážnom súde v Košiciach a o žalobe, ktorú podala Rapid life. A to rozhodnutie rozhodcovského súdu - no z tohto celého - môj názor, tak ako som písal, že keď to tak funguje tak môže jedine zamietnuť žalolobu, alebo to uhrať, tak ako písal pavol.za do stratena - to je samozrejme môj názor. Veď keby rozhodol inak, tak podáme trestné oznámenie za krivé obvinenia. Preto píšem aj o tých chabích dôkazoch.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

minika Pozri príspevok
dovoľujem si Ťa trošku usmerniť.
Samozrejme že nikto z poškodených nechce ukončiť súd v Trenčíne zmierom. Celá predchádzajúca diskusia bola o rozhodcovskom, arbitrážnom súde v Košiciach a o žalobe, ktorú podala Rapid life. A to rozhodnutie rozhodcovského súdu - no z tohto celého - môj názor, tak ako som písal, že keď to tak funguje tak môže jedine zamietnuť žalolobu, alebo to uhrať, tak ako písal pavol.za do stratena - to je samozrejme môj názor. Veď keby rozhodol inak, tak podáme trestné oznámenie za krivé obvinenia. Preto píšem aj o tých chabích dôkazoch.
Trestne oznamenie by skoncilo zamietnutim, ako obcianskopravny spor. Tak podobne ako ked dali oni, len to od nich malo iny ucel a to zastrasit nas.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

pavol.za Pozri príspevok
Trestne oznamenie by skoncilo zamietnutim, ako obcianskopravny spor. Tak podobne ako ked dali oni, len to od nich malo iny ucel a to zastrasit nas.
ďakujem, že si ma opravil. Asi máš pravdu, ale aj tak musí byť nejaký spôsob, nástroj ako sa brániť proti rozhodnutiam na základe takých žalôb.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať