Zavrieť

Porady

Založenie jednoosobovej s.r.o. - návod

bsbs bsbs

bsbs je offline (nepripojený) bsbs

Ponúkam detailný postup založenia jednoosobovej s.r.o.
Tento postup zakladania s.r.o. sa týka jednej osoby so sídlom na trvalej adrese zakladateľa a pozostáva z týchto krokov.

Po výbere názvu spoločnosti, predmetu činnosti (vyšpecifikuj si na http://www.civil.gov.sk/documents/p09-05-f01.rtf)
a sídla spoločnosti spíšeš zakladateľskú zmluvu. S ňou pôjdeš na Obvodný úrad – živnostenský odbor, kde vyplníš formulár pre právnickú osobu (nájdeš to aj na vyššie uvedenej adrese). Na obvodnom úrade ti overia podpisy na zakladateľskej zmluve (musíš mať 30 korunové kolky za každý overený podpis) (daj si ich úradne overiť aspoň 3 ks). V prípade, že chceš aby ťa niekto zastupoval po obdržaní živnostenského listu, daj si overiť aj splnomocnenie pre zastupovanú osobu. S takto overenou zakladateľskou listinou pôjdeš na živnostenský odbor, so sebou si zober toľko stokorunových kolkov koľko máš činností na zmluve. Do troch dní mi vystavili živnostenské listy, hneď som si dal vystaviť výpis zo živnostenského registra za 2 stokorunové kolky namiesto overovania každého živnostenského listu. Potom musíš vyplniť tlačivo Návrh na zápis do OR, ktorý si dáš opäť overiť na obvod. úrade za 30,- Sk a vyberieš sa na obchodný register s týmito tlačivami:
  • vyplnené tlačivo Návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra, s úradne overeným podpisom konateľa
  • 2 x zakladateľská listina, s úradne overenými podpismi spoločníka - zakladateľa
  • 2 x výpis zo živnostenského registra (namiesto overených fotokópií živn. listov)
  • 2 x vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenie vkladov spoločníkov
  • 2 x v prípade jednoosobovej s.r.o., vyhlásenie že zakladateľ nie je jediným spoločníkom vo viac ako troch s.r.o.
  • podpisový vzor budúceho konateľa
  • súhlas s umiestnením sídla spoločnost,i ak je sídlo spoločnosti na trvalej adrese zakladateľa, ktorý je aj jej vlastníkom
  • kolky vo výške 10.000,-sk
Po odovzdaní návrhu na súd, som výpis obdržal do 12 dní a DIČ z DU do 8 dní. Celá záležitosť trvala asi 22 dní a stálo ma to ani nie 11500,- (6 živností).
Usporiadat
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
slabikar Pozri príspevok
moja s.r.o., ktorej budem sam oknatel, sam spolocnik, bude mat sidlo v mojom vlastnom dome. cize mam dolozit ORIGINAL listu vlastnictva, ci staci notarksy overena kopia ALEBo iba cista kopia. treba mi aj suhlas s mojim podpisom ze moja s.r.o. bude mat sidlo v mojom dome? lebo nikde to neni jasne napisane
AK si jediným vlastníkom, nepotrebuješ žiadny súhlas sám seba - iba originál LV na právne účely (250 kolok) a jeho overenú kópiu. Inak odporúčam priamo na katastri požiadať o vystavenie rovnopisu LV - má rovnakú váhu ako originál LV a stojí 100 Sk kolok - nemusíš potom utekať k notárovi overovať LV.
0 0
yvesko yvesko

yvesko je offline (nepripojený) yvesko

chlap Pozri príspevok
Ak budeš zakladateľ SRO a spolu so ženou ste vlastníkmi domu, tak pre umiestnenie sídla v tomto dome potrebuješ súhlas manželky ako spoluvlastníčky (notársky overený podpis) - tvoj súhlas nie je potrebný. Či máte alebo nemáte trvalý pobyt v tomto dome nie je podstatné.
Špekulujem ďalej, prepáčte... Ale hľadám rozličné možnosti...

Uvažujem správne, prosím? Ak by som chcel vložiť ako nepeňažný vklad do s. r. o. spomínaný dom vo vlastníctve s manželkou, musela by s tým súhlasiť, a byť tak spoločníčkou (či už riadnou alebo tichou), a nemohla by to už byť jednoosobová s. r. o. (keďže vlastníctvo je bezpodielové - - - alebo je možné vložiť - so súhlasom manželky - "moju" polovicu? Ktorá to je?)

Na to by sme potrebovali:
- úradný odhad ceny domu
- spoločenskú zmluvu, kde by to bolo vyjadrené
- novým vlastníkom domu by sa stala s. r. o. a museli by sme to tak vložiť do katastra nehnuteľností

Potom by sme mohli:
- náklady na rekonštrukciu, opravy a údržbu, atď. domu dávať do nákladov s. r. o. (opakujem: nik, ani manželka, ani ja, ani nik iný, tam nemá trvalý pobyt), rovnako ako náklady na vnútorné vybavenie súvisiace s podnikaním - PC, fax, kopírka, telefón, kancelársky nábytok, zasadačka s nábytkom, LCD projektorom, televízorom, plus náklady na elektrinu, vykurovanie, vodné, stočné, atď.

Nuž, neviem... poraďte, prosím

Srdečná vďaka a ďalší krásny deň (napriek tomu nečasu)!

yvesko
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

ako je to so zakladnym imanim s.r.o.? ide mi totiz o ten prechod na euro. zkladam novu s.r.o. a chcem do nej vlozit 10.000 EUR. mam to normalne napisat do zakladatelskej listiny a aj vsade evidovat ako vklad 10.000 EUR? nebude s tym problem ze to nie su SKK?
Naposledy upravil slabikar : 24.07.08 at 22:02 Dôvod: gramatika
0 0
cybersquat cybersquat

cybersquat je offline (nepripojený) cybersquat

bez problemov. podla ObZ ma byt ZI majmenej 200000 alebo 5000 Euro. po 1.1.2009 najmenej 5000 Euro. Cize ZI v EURO vyjde lacnejsie (teoreticky) V OR su uz SRO ktore maju ZI iba v EUR
Naposledy upravil cybersquat : 25.07.08 at 11:15
0 0
cybersquat cybersquat

cybersquat je offline (nepripojený) cybersquat

slabikar Pozri príspevok
ako je to so zakladnym imanim s.r.o.? ide mi totiz o ten prechod na euro. zkladam novu s.r.o. a chcem do nej vlozit 10.000 EUR. mam to normalne napisat do zakladatelskej listiny a aj vsade evidovat ako vklad 10.000 EUR? nebude s tym problem ze to nie su SKK?
A este nieco - vklad v Euro ti usetri jedno VZ a jedno podanie na OR pri premene hodnoty ZI zo SKK na EUR
0 0
cybersquat cybersquat

cybersquat je offline (nepripojený) cybersquat

bsbs Pozri príspevok
Po odovzdaní návrhu na súd, som výpis obdržal do 12 dní a DIČ z DU do 8 dní. Celá záležitosť trvala asi 22 dní a stálo ma to ani nie 11500,- (6 živností).
ak potrebujes mat SRO co najskor, mozes ist priamo na OR bez zivnostasnsky listov, pokial vies ako na to . SRO mas zapisanu do 5 dni a potom si pripadne rozsiris predmet podnikania (2000 SK poplatok, plus 100 SK za kazdu zivnost plus notar su naklady navyse).
0 0
michalesco michalesco

michalesco je offline (nepripojený) michalesco

Chcem sa podakovat pouzivatelovi "bsbs" a vsetkym diskutujucim v tomto vlakne - podla vasich rad sa mi tiez uspesne podarilo zaregistrovat novu s.r.o. a to bez nejakych vacsich problemov. Hoci som mal trosku obavy (hoci islo o jednoosobovu spolocnost, no konatelom je ina osoba nez zakladatel), k dnesnemu dnu sme zaregistrovani.. To vidim na nete, zatial cakam na "oficialne papiere"..

Vedel by snad niekto poradit, ako dalej? S cim sa vybrat na danovy urad? Ake su dalsie povinnosti?

Velmi pekne dakujem za kazdu radu..
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

mam takyto problem ohladom zakazu konkurencie:
este ku dnu 24.7. som bol jedinym konatelom s.r.o. a zaroven jednym z 2 spolocnikov tejto s.r.o.. v tento den sa konalo valne zhormazdenie a som sa vzdal konatelstva a takisto som prevideol svoj obchodny podiel na druheho spolocnika s ucinnostu od 25.7., cize de facto s touto s.r.o. uz nemam nic spolocne. papiere este len odidu na ORSR, cize tam o tom este nevedia.
no problem je v tom ze 25.7. som zalozil dalsiu s.r.o kde budem jediny konatel a jediny spolocnik. zalozil som tak, ze som napisal zakladatelsku listinu a od 28.7. zacnem behat po uradoch vybavovat nalezitosti, cize do ORSR sa papiere dostanu az potom ak dojdu tam tie z predchadzajucej s.r.o. bude to vsetko pravne v poriadku v ramci ZAKAZU KONKURENCIE?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
cybersquat Pozri príspevok
ak potrebujes mat SRO co najskor, mozes ist priamo na OR bez zivnostasnsky listov, pokial vies ako na to . SRO mas zapisanu do 5 dni a potom si pripadne rozsiris predmet podnikania (2000 SK poplatok, plus 100 SK za kazdu zivnost plus notar su naklady navyse).
Súhlasím, taká možnosť tu je, ale následne je to drahšie o poplatky za vyhotovenie a zapísanie zmien. Takže radšej hľadať cestu, kde to máš do cca 7-10 dní aj so ŽÚ aj s OR..... ale to tiež treba vedieť, ako na to.....
0 0
dushan dushan

dushan je offline (nepripojený) dushan

zalobaba Pozri príspevok
Súhlasím, taká možnosť tu je, ale následne je to drahšie o poplatky za vyhotovenie a zapísanie zmien. Takže radšej hľadať cestu, kde to máš do cca 7-10 dní aj so ŽÚ aj s OR..... ale to tiež treba vedieť, ako na to.....


Ahoj Zalobaba, tak ako na to?!?
Ja sa prave uz druhy den predieram cez vsetky temy o zalozeni s.r.o, uz som aj firmy zakladajuce s.r.o na kluc obvolal a stale mi vychadza ze ak nejakym zazrakom dam dokopy zakl.l. dnes a zacnem behat po uradoch tak najskor do 2-3 tyzdnov mam dovybavovane. Tak rad "babo"
Dakujem
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
dushan Pozri príspevok
Ahoj Zalobaba, tak ako na to?!?
Ja sa prave uz druhy den predieram cez vsetky temy o zalozeni s.r.o, uz som aj firmy zakladajuce s.r.o na kluc obvolal a stale mi vychadza ze ak nejakym zazrakom dam dokopy zakl.l. dnes a zacnem behat po uradoch tak najskor do 2-3 tyzdnov mam dovybavovane. Tak rad "babo"
Dakujem
Ak bude mať spoločnosť predmety podnikania, ktoré nepodliehajú živnostenskému zákonu, tak 5 - 6 dní max....
0 0
Celsus Celsus

Celsus je offline (nepripojený) Celsus

zalobaba Pozri príspevok
Ak bude mať spoločnosť predmety podnikania, ktoré nepodliehajú živnostenskému zákonu, tak 5 - 6 dní max....
Faktom ale je, že len s predmetmi podnikania, ktoré nie sú živnosťami, si vystačí asi máloktorá SRO. Takže následnému zápisu ďalších predmetov podnikania do obch. registra by sa pri danom postupe drvivá väčšina SRO nevyhla.
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

1:Treba podpisovy vzor konatela ak je v zakladatelskej listine uvedene nasledovne?:

Prvý konateľ spoločnosti podľa tejto zakladateľskej listiny, svojim podpisom prijíma funkciu konateľa a zároveň tento podpis bude slúžiť ako podpisový vzor.

2:Nieje treba k vyhlaseniu resp. suhlasu s umiestnenim s.r.o. ak je to na adrese trvaleho bydliska ktore je u rodicov (t.j. niesom vlastnik) nejake notarsky overene potvrdenie resp. vypis z listu vlastnictva?

3:Nema prosim niekto vzor k vyhlaseniu o jedinom spolocnikovi? A podla akeho paragrafu to je 105? 112?.

Vdaka
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

biaaa Pozri príspevok
1:Treba podpisovy vzor konatela ak je v zakladatelskej listine uvedene nasledovne?:

Prvý konateľ spoločnosti podľa tejto zakladateľskej listiny, svojim podpisom prijíma funkciu konateľa a zároveň tento podpis bude slúžiť ako podpisový vzor.

2:Nieje treba k vyhlaseniu resp. suhlasu s umiestnenim s.r.o. ak je to na adrese trvaleho bydliska ktore je u rodicov (t.j. niesom vlastnik) nejake notarsky overene potvrdenie resp. vypis z listu vlastnictva?

3:Nema prosim niekto vzor k vyhlaseniu o jedinom spolocnikovi? A podla akeho paragrafu to je 105? 112?.

Vdaka
1. radim ti to dat osobitneho dokumentu, nakolko kazdy ORSR sa sprava inac a niekde by to mozno preslo, no niekde nie (istota je guľomet, povedala babka a kupila si tank)
2. vypis z listu vlastnictva som ja musel dolozit a stacil informativny so 100Sk kolkom(nemusel som davat s 250Sk kolkom)
3. v prilohe
0 0
Daniela777 Daniela777

Daniela777 je offline (nepripojený) Daniela777

a netreba na začiatok výpis z registra trestov?
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

Pri vypisovani tlaciv na zivnostenskom (ohladne vydania ZL pre s.r.o., cize prvy krok z celeho vybavovania) sa vyznaci moznost, aby si ten vypis z registra trestov zadovazili sami. A nestoji to nic naviac
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

slabikar Pozri príspevok
1. radim ti to dat osobitneho dokumentu, nakolko kazdy ORSR sa sprava inac a niekde by to mozno preslo, no niekde nie (istota je guľomet, povedala babka a kupila si tank)
2. vypis z listu vlastnictva som ja musel dolozit a stacil informativny so 100Sk kolkom(nemusel som davat s 250Sk kolkom)
3. v prilohe
Ja som s.r.o. zakladala teraz v oktobri, vyhlasenie zakladatela ( o tom, ze nie je spolocnikom....) som mala konzultovane s pravnickou a bolo podla paragrafu 105a Oz, a to vyhlasenie bolo podobne, len dole pod menom by nemalo byt napisane konatel - ja som to tam povodne tiez mala, ale na OR v Presove mi kvoli tomu odmietli zapisat spolocnost do OR. Takze som podala namietky, dolozila to iste tlacivo, len som vymazala "konatel", nedavala som to ani overovat a preslo to
0 0
miroslav273 miroslav273

miroslav273 je offline (nepripojený) miroslav273

Ja som sa nachodil a natrápil kkeď som zakladal sro a nakoniec som narazil na spoločnosť Účtovná a investičná s.r.o a za zhruba 3 týždne mal založenú spoločnosť a jediné čo som urobil bolo ísť k notárovi - odporúčam!
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja sa musím pochváliť, že som založila s.r.o. so ZI v EUR, s dvomi spoločníkmi a jedným tichým a musím povedať, že som to zvládla všetko na prvý raz. Začala som vybavovať 17.9. a ku 17.10. som mala v ruke aj odsúhlasené platiteľstvo DPH. A poplatky vrátane kolkov, boli celkovo možno do 13.t
Veľmi som bola so sebou spokojná, že nič nebolo vrátené a všetko prešlo "hladko"
0 0
Kachlicka Kachlicka

Kachlicka je offline (nepripojený) Kachlicka

Dobry den,
a ako je to so zaregistrovanim firmy na danovy urad? (ak sa firma chce sama zaregistrovat aj na dan z prijmu) Kolko to trva?
Zaregistruju ma hned aj na platcu DPH? firma chce byt platcom).
Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať