Zavrieť

Porady

Založenie jednoosobovej s.r.o. - návod

bsbs bsbs

bsbs je offline (nepripojený) bsbs

Ponúkam detailný postup založenia jednoosobovej s.r.o.
Tento postup zakladania s.r.o. sa týka jednej osoby so sídlom na trvalej adrese zakladateľa a pozostáva z týchto krokov.

Po výbere názvu spoločnosti, predmetu činnosti (vyšpecifikuj si na http://www.civil.gov.sk/documents/p09-05-f01.rtf)
a sídla spoločnosti spíšeš zakladateľskú zmluvu. S ňou pôjdeš na Obvodný úrad – živnostenský odbor, kde vyplníš formulár pre právnickú osobu (nájdeš to aj na vyššie uvedenej adrese). Na obvodnom úrade ti overia podpisy na zakladateľskej zmluve (musíš mať 30 korunové kolky za každý overený podpis) (daj si ich úradne overiť aspoň 3 ks). V prípade, že chceš aby ťa niekto zastupoval po obdržaní živnostenského listu, daj si overiť aj splnomocnenie pre zastupovanú osobu. S takto overenou zakladateľskou listinou pôjdeš na živnostenský odbor, so sebou si zober toľko stokorunových kolkov koľko máš činností na zmluve. Do troch dní mi vystavili živnostenské listy, hneď som si dal vystaviť výpis zo živnostenského registra za 2 stokorunové kolky namiesto overovania každého živnostenského listu. Potom musíš vyplniť tlačivo Návrh na zápis do OR, ktorý si dáš opäť overiť na obvod. úrade za 30,- Sk a vyberieš sa na obchodný register s týmito tlačivami:
  • vyplnené tlačivo Návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra, s úradne overeným podpisom konateľa
  • 2 x zakladateľská listina, s úradne overenými podpismi spoločníka - zakladateľa
  • 2 x výpis zo živnostenského registra (namiesto overených fotokópií živn. listov)
  • 2 x vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenie vkladov spoločníkov
  • 2 x v prípade jednoosobovej s.r.o., vyhlásenie že zakladateľ nie je jediným spoločníkom vo viac ako troch s.r.o.
  • podpisový vzor budúceho konateľa
  • súhlas s umiestnením sídla spoločnost,i ak je sídlo spoločnosti na trvalej adrese zakladateľa, ktorý je aj jej vlastníkom
  • kolky vo výške 10.000,-sk
Po odovzdaní návrhu na súd, som výpis obdržal do 12 dní a DIČ z DU do 8 dní. Celá záležitosť trvala asi 22 dní a stálo ma to ani nie 11500,- (6 živností).
Usporiadat
bsbs bsbs

bsbs je offline (nepripojený) bsbs

Keď obdržíte z OR dokumenty, s tými musíte sa isť zaregistrovať na DU, kde Vám bude predložený formulár obsahujúci aj to, či sa firma prihlasuje za platiteľa DPH, dane zo závislej činnosti a funkčných požitkov a pod. Po vyplnení treba čakať na vyjadrenie DU, ktorý zároveň pridelí DIČ.
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Vie mi niekto poradit ako zapisat zakladne imanie v eurach? nejaku presnu formulaciu? Treba uvadzat sumu dualne? aj SKK a EUR alebo staci EUR - v zakone sa mi zda ze staci iba EUR.

Presnu fomrulaciu by som potreboval koly sklonovaniu slovka EUR - bo tam som si neni isty.

Dakujem
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

Moja s.r.o. ma tiez zakladne imanie v EUR a pisala som to tak ako vidite - EUR, cize som to nijako nesklonovala a preslo to... A neuvadzala som to dualne
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Podla zakona

§ 108
Na začiatok

(1) Hodnota základného imania spoločnosti musí byť aspoň 200 000 Sk alebo 5 000 eur, ak je hodnota základného imania vyjadrená v eurách. Hodnota základného imania spoločnosti musí byť aspoň 5 000 eur.(Nadobúdajú účinnosť dňom zavedenia eura v Slovenskej republike)

Co znamena "(Nadobúdajú účinnosť dňom zavedenia eura v Slovenskej republike)"?.

Po prepocitani mi vyslo ze 5000 EUR je 150 630 Sk - aj to je v poriadku ???

Alebo musim pridat nejake eurase aby to dosiahlo aspon 200 tisic ?!
Naposledy upravil biaaa : 22.10.08 at 20:39
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

biaaa Pozri príspevok
Podla zakona

§ 108
Na začiatok

(1) Hodnota základného imania spoločnosti musí byť aspoň 200 000 Sk alebo 5 000 eur, ak je hodnota základného imania vyjadrená v eurách. Hodnota základného imania spoločnosti musí byť aspoň 5 000 eur.(Nadobúdajú účinnosť dňom zavedenia eura v Slovenskej republike)

Co znamena "(Nadobúdajú účinnosť dňom zavedenia eura v Slovenskej republike)"?.

Po prepocitani mi vyslo ze 5000 EUR je 150 630 Sk - aj to je v poriadku ???

Alebo musim pridat nejake eurase aby to dosiahlo aspon 200 tisic ?!
Možnosť tvoriť základné imanie vo výške 200 000,- Sk alebo 5 000,- eur je od novely Obchodného zákonníka č. 19/2007 (účinnosť 1.februára 2007). Toto stále platí - modré.

Novelou Obchodného zákonníka č. 659/2007 - (okrem iných aj zmena v § 108) nadobúda účinnosť dňom zavedenia eura v Slovenskej republike (1.1.2009)
Hodnota základného imania spoločnosti musí byť aspoň 5 000 eur.

Ak tvoríš ZI v eurách, stačí 5 000,- eur (napriek tomu, že po prepočte máš hodnotu v Sk menšiu ako 200 000,-). Je to v súlade so zákonom.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

azla Pozri príspevok
Možnosť tvoriť základné imanie vo výške 200 000,- Sk alebo 5 000,- eur je od novely Obchodného zákonníka č. 19/2007 (účinnosť 1.februára 2007). Toto stále platí - modré.

Novelou Obchodného zákonníka č. 659/2007 - (okrem iných aj zmena v § 108) nadobúda účinnosť dňom zavedenia eura v Slovenskej republike (1.1.2009)
Hodnota základného imania spoločnosti musí byť aspoň 5 000 eur.

Ak tvoríš ZI v eurách, stačí 5 000,- eur (napriek tomu, že po prepočte máš hodnotu v Sk menšiu ako 200 000,-). Je to v súlade so zákonom.
ano, je to tak. lebo v case tvorby zakona, malo EURO ovela vyssiu hodnotu ako teraz a odvtedy zakon nemenili, takze ostalo 5000 EUR
0 0
avad avad

avad je offline (nepripojený) avad

dobry den,
chceme si zakladat s.r.o.- 2 spolocnici resp konatelia, je postup rovnaky ako pri 1.osobovej, alebo treba aj ine dokumenty? Daju sa vzory dokumentov z jednoosobovej s.r.o jednoducho pretransformovat pre 2 osoby?
vďaka za radu
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

avad Pozri príspevok
dobry den,
chceme si zakladat s.r.o.- 2 spolocnici resp konatelia, je postup rovnaky ako pri 1.osobovej, alebo treba aj ine dokumenty? Daju sa vzory dokumentov z jednoosobovej s.r.o jednoducho pretransformovat pre 2 osoby?
vďaka za radu
Nie je to jedno. Pri jednoosobovej napr. stačí zakladateľská listina, pri dvojosobovej musí byť zakladateľská zmluvy. Ale tu je veľmi veľa info ktoré pomôžu pri zakladaní s.r.o. Pekný deň
http://www.porada.sk/t63806-zalozeni...-po-novom.html
http://www.porada.sk/t2858-zalozenie-s-r-o.html
0 0
caroliak caroliak

caroliak je offline (nepripojený) caroliak

Môže byť v zakladateľskej listine pri s.r.o. s jedným spoločníkom a dvoma konateľmi formulácia "konatelia konajú spoločne a to tak, že k písanému alebo tlačenému obchodnému menu pripoja svoje vlastnoručné podpisy" ?
ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
caroliak Pozri príspevok
Môže byť v zakladateľskej listine pri s.r.o. s jedným spoločníkom a dvoma konateľmi formulácia "konatelia konajú spoločne a to tak, že k písanému alebo tlačenému obchodnému menu pripoja svoje vlastnoručné podpisy" ?
ďakujem

Môže byť a aj na súdnom poplatku môžeš ušetriť 50 %, keď chceš.
0 0
bsbs bsbs

bsbs je offline (nepripojený) bsbs

Myslím si, že môže.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bsbs Pozri príspevok
Ponúkam detailný postup založenia jednoosobovej s.r.o.
Tento postup zakladania s.r.o. sa týka jednej osoby so sídlom na trvalej adrese zakladateľa a pozostáva z týchto krokov.

Po výbere názvu spoločnosti, predmetu činnosti (vyšpecifikuj si na http://www.civil.gov.sk/documents/p09-05-f01.rtf)
a sídla spoločnosti spíšeš zakladateľskú zmluvu. S ňou pôjdeš na Obvodný úrad – živnostenský odbor, kde vyplníš formulár pre právnickú osobu (nájdeš to aj na vyššie uvedenej adrese). Na obvodnom úrade ti overia podpisy na zakladateľskej zmluve (musíš mať 30 korunové kolky za každý overený podpis) (daj si ich úradne overiť aspoň 3 ks). V prípade, že chceš aby ťa niekto zastupoval po obdržaní živnostenského listu, daj si overiť aj splnomocnenie pre zastupovanú osobu. S takto overenou zakladateľskou listinou pôjdeš na živnostenský odbor, so sebou si zober toľko stokorunových kolkov koľko máš činností na zmluve. Do troch dní mi vystavili živnostenské listy, hneď som si dal vystaviť výpis zo živnostenského registra za 2 stokorunové kolky namiesto overovania každého živnostenského listu. Potom musíš vyplniť tlačivo Návrh na zápis do OR, ktorý si dáš opäť overiť na obvod. úrade za 30,- Sk a vyberieš sa na obchodný register s týmito tlačivami:
  • vyplnené tlačivo Návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra, s úradne overeným podpisom konateľa
  • 2 x zakladateľská listina, s úradne overenými podpismi spoločníka - zakladateľa
  • 2 x výpis zo živnostenského registra (namiesto overených fotokópií živn. listov)
  • 2 x vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenie vkladov spoločníkov
  • 2 x v prípade jednoosobovej s.r.o., vyhlásenie že zakladateľ nie je jediným spoločníkom vo viac ako troch s.r.o.
  • podpisový vzor budúceho konateľa
  • súhlas s umiestnením sídla spoločnost,i ak je sídlo spoločnosti na trvalej adrese zakladateľa, ktorý je aj jej vlastníkom
  • kolky vo výške 10.000,-sk

Po odovzdaní návrhu na súd, som výpis obdržal do 12 dní a DIČ z DU do 8 dní. Celá záležitosť trvala asi 22 dní a stálo ma to ani nie 11500,- (6 živností).

Dovolím si to trošku skorigovať.
JE AJ LACNEJŠIA VOĽBA : Veď máme zavedené Euro na Slovensku. Všetky dokumenty stačí vyhotoviť po jednom raze, až na zakladateľskú listinu /tú minimálne 2/ - podanie doporučujem urobiť elektronicky a súdny poplatok sa platí v tomto prípade nie 331,50 Eur ale iba 165,75 Eura prevodom z účtu na účet. Znížia sa náklady nielen na súdne poplatky, ale i za overovanie podpisov či listín, ale aj na papier a toner. Osoba, ktorá to chce takto zrealizovať nemusí vlastniť sama ZEP. Môže využiť služby osoby, ktorá takýto zaručený elektronický podpis má. A len jedna vec vtedy treba nad rámec uvedených listín - udeliť takejto osobe plnú moc a všetko je tak ako má byť. Neplaťme za niečo dobrovoľne viac keď nemusíme.
Naposledy upravil Economic : 27.11.09 at 05:31 Dôvod: úprava textu
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
caroliak Pozri príspevok
Môže byť v zakladateľskej listine pri s.r.o. s jedným spoločníkom a dvoma konateľmi formulácia "konatelia konajú spoločne a to tak, že k písanému alebo tlačenému obchodnému menu pripoja svoje vlastnoručné podpisy" ?
ďakujem

Áno samozrejme môže.
0 0
caroliak caroliak

caroliak je offline (nepripojený) caroliak

dakujem za tieto "náklady znižujúce" informácie.
0 0
rosie rosie

rosie je offline (nepripojený) rosie

aj tu je pekny postup ako zalozit sro: http://www.podnikajte.sk/start-podni...enie-sro.xhtml

0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať