Zavrieť

Porady

ortopedické matrace

Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
Usporiadat
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

matqo
vymenili sme matrace nedavno (davali sme http://www.matrace-vegas.sk/vegas-or...c-model-10a-32) a rad by som sa podelil s jednou celkom "neznamou" radou.
Na ktorej strane spavas? Tam kde je 2cm kokos, alebo na tej o nieco maksej strane s 1cm kokosom? Platil si za jeden 90x200cm tych vyse 300 Eur? Ufff...ani presne neviem, co je na tom matraci ortopedicke, zeby ten 3cm latexu? Lebo som videl podobny za 115 Eur (aj ked bez latexu) http://www.jysk.sk/4/5/12/540/3313032/a/catalog
0 0
pito11 pito11

pito11 je offline (nepripojený) pito11

erik555
matqo
vymenili sme matrace nedavno (davali sme http://www.matrace-vegas.sk/vegas-or...c-model-10a-32) a rad by som sa podelil s jednou celkom "neznamou" radou.
Na ktorej strane spavas? Tam kde je 2cm kokos, alebo na tej o nieco maksej strane s 1cm kokosom? Platil si za jeden 90x200cm tych vyse 300 Eur? Ufff...ani presne neviem, co je na tom matraci ortopedicke, zeby ten 3cm latexu? Lebo som videl podobny za 115 Eur (aj ked bez latexu) http://www.jysk.sk/4/5/12/540/3313032/a/catalog
Erik555 dovoľ mi odpovedať ti, keďže matrace predávam už vyše 10 rokov a s takými otázkami sa stretávam skoro každý deň . Tak ako nie je auto ako auto, nie je ani matrac ako matrac. Na prvý pohľad síce vyzerajú rovnako, no je tam niekoľko výrazných odlišností. Asi najlepšie je porovnávať reálne vzorky matracov a materiálov, ale aj z internetu sa dá čo to vyčítať. Tak napríklad počet taštičiek je iný (256 k 229), takže predpokladám, že matrac od V... bude tvrdší a bude mať vyššiu nosnosť. Je taktiež dôležité, kto je výrobcom pružín (či vydržia dlhé roky, alebo časom popraskajú, prípadne povystrelujú von ) Latex ako správne spomínaš je najdrahšia časť matraca (ak je to 100%-ný latex, nie nejaká miešanina hocičoho), ktorá má životnosť 20 a viac rokov. Pena po niekoľkých rokoch mäkne a stráca svoj tvar, ale je lacná, takže výrobcovia ju radi používajú. Neviem aké kokosové dosky sa používajú v týchto matracoch, ale aj tu je obrovský rozdiel, či je kokosová doska len lisovaná, alebo je aj plne impregnovaná latexom. Keď sme boli vo výrobe kokosu tak nám ukázali jednu dosku, ktorú technik v rukách rozdrvil a potom druhú, ktorú krútil, točil a ona sa vždy vrátila do pôvodného stavu (ako izolovaný medený kábel). Ďalším rozdielom môže byť poťah. Matrac z J... má čisto syntetický poťah. Neviem aké máš skúsenosti s oblečením, ale je obrovský rozdiel si obliecť tričko z bavlny a z polyesteru. Nakoniec by som možno zmienil aj záruku, ktorá sa často vzťahuje len na materiál (nie na preležanie). Predpokladám, že aj tu bude rozdiel, ale to by sa trebalo opýtať priamo v predajni u oboch predajcov (zaujímalo by to aj mňa ). Takže kvalita a cena je vždy úmerná a podľa mojich osobných skúseností sa mi doteraz nikdy neoplatilo kupovať lacný produkt, vždy som na to doplatil a v konečnom dôsledku aj prerobil .
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Ved to, ci su kvalitne materialy aj u toho "ortopedickeho"
Na matrac si neliham bez plachty, tak ci by bol jej potah zo syntetiky, tak by to bolo hadam jedno.
A potom ta cena 115 je v akcii, inak je ten matrac za 249 Eur. Je to uz potom cena, podla ktorej sa udava aj kvalita?
0 0
pito11 pito11

pito11 je offline (nepripojený) pito11

erik555
Ved to, ci su kvalitne materialy aj u toho "ortopedickeho"
Na matrac si neliham bez plachty, tak ci by bol jej potah zo syntetiky, tak by to bolo hadam jedno.
A potom ta cena 115 je v akcii, inak je ten matrac za 249 Eur. Je to uz potom cena, podla ktorej sa udava aj kvalita?
Rozhodnutie musí na konci vždy urobiť kupujúci, tu sa snažíme "len" poradiť . Áno cena je super, avšak tá pôvodná cena je podľa dostupných informácií, ktoré sú na nete riadne prepálená. To však nie je podstatné, kúp a po čase napíš, aké máš skúsenosti. Každá rada je dobrá . Čo sa týka poťahu nie je to úplne jedno, pretože v noci vypotíme okolo 0,5l potu, ktorý musí čo možno najrýchlejšie byť odparený do priestoru. Ináč vzniká ideálne miesto pre rozmnožovanie roztočov a baktérií (mimochodom pod matracom by mala byť vetraná podložka - rošt alebo aspoň doska s prevŕtanými dierami). Syntetické materiály nie sú preto v tomto ohľade najvhodnejšie, používajú sa hlavne kvôli nízkej cene. No a čo sa týka názvu "ortopedický" to znamená, že matrac dokáže chrbticu držať v správnej polohe, len vtedy si telo dostatočne oddýchne. Matrac preto vyskúšaj, a pokiaľ bude tvoja chrbtica pri ležaní na boku v priamke, matrac je ok. Otázka potom už len je, ako dlho vydržia použité materiály odolávať záťaži, aby chrbticu držali správne aj po čase, nielen na začiatku . Prajem správny výber a pekné sny )))
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

ZuzaTR
Viem , že diskusia je torchu stará , ale napriek tomu ... Mám len jedinú vec , určite už tu boli povedané . Pri výbere matraca ide len o osobný pocit z matraca , o osobné vyskúšanie . To , že vaša susedka sa dobre vyspí na pružinové matrac , druhá len na latexu a tretiu len na zemi , neznamená , že vám sa bude spať najlepšie na lenivej pene .
Vyberám matrac práve teraz a počítam milióny diskusií a došla som k jedinému - či už to píšu marketéri alebo zákazníci , nikto z nich mi matrac rovnako nevyberie . Je to beh na dlhé trate, ktorý zaberie veľa času . Už som bola asi v 8 predajniach , ležala na viac než 20 matracoch a stále nemám vybraté. Najbližšie som ale práve lenivej pene , drahým ale pre mňa skvelým matracom značky Curem . Proste sa mi na nich dobre leží . A kľudne mi môže niekto tvrdiť , že sú zbytočne predražené , že záruka 10 rokov nič neznamená , apod Mne sa na nich ale spí dobre a asi pôjdem do tejto http://www.curem.sk/curem-c-2000.html a verím , že urobím dobre. Dúfam, že všetci spíte na matraci, na ktoré sa vám spí dobre. To je jednoducho základ.
Neviem, aky typ postele mate, ale taketo cisto penove matrace sa doporucuju na lamelovy rost...nie na pevny podklad. Tak pozor na to. Pruzinove iba na pevne podklady, a pruzinovy matrac je aj prevzdusneny. Su pruzinove matrace, kde je vrstva lenivej peny, resp. dokupit vrchny matrac z lenivej peny. Ja mam tiez radsej maksi matrac, mam pruzinovy, pretoze mam postel s pevnym plnym podkladom a potom som nan dokupil este vrchny matrac z lenivej peny (4,5 cm). Ceny boli akciove, v auguste bude tomu 5 rokov - matrac + vrchny matrac spolu 150 €.
Naposledy upravil erik555 : 24.04.14 at 11:37
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

erik555
matqo
vymenili sme matrace nedavno (davali sme http://www.matrace-vegas.sk/vegas-or...c-model-10a-32) a rad by som sa podelil s jednou celkom "neznamou" radou.
Na ktorej strane spavas? Tam kde je 2cm kokos, alebo na tej o nieco maksej strane s 1cm kokosom? Platil si za jeden 90x200cm tych vyse 300 Eur? Ufff...ani presne neviem, co je na tom matraci ortopedicke, zeby ten 3cm latexu? Lebo som videl podobny za 115 Eur (aj ked bez latexu) http://www.jysk.sk/4/5/12/540/3313032/a/catalog
momentalne spavam na tej strane kde je latex+kokos. ale uz pri kupe aj vraveli a aj pridali brozurku kde bolo pisane ako sa on starat a ze ho treba po istej dobe otocit - takze si vyskusam obe strany zatial plna spokojnost. kde vidim ze sa niekto pyta na matrace tak len odporucam. mne to s bolestami chrbta pekne pomohlo (na rozdiel od tych kadeakych lacnych co sme mali predtym, aj ked ano, nie je to vzdy len o cene)
0 0
matqo matqo

matqo je offline (nepripojený) matqo

pito11
erik555
matqo
vymenili sme matrace nedavno (davali sme http://www.matrace-vegas.sk/vegas-or...c-model-10a-32) a rad by som sa podelil s jednou celkom "neznamou" radou.
Na ktorej strane spavas? Tam kde je 2cm kokos, alebo na tej o nieco maksej strane s 1cm kokosom? Platil si za jeden 90x200cm tych vyse 300 Eur? Ufff...ani presne neviem, co je na tom matraci ortopedicke, zeby ten 3cm latexu? Lebo som videl podobny za 115 Eur (aj ked bez latexu) http://www.jysk.sk/4/5/12/540/3313032/a/catalog
Erik555 dovoľ mi odpovedať ti, keďže matrace predávam už vyše 10 rokov a s takými otázkami sa stretávam skoro každý deň . Tak ako nie je auto ako auto, nie je ani matrac ako matrac. Na prvý pohľad síce vyzerajú rovnako, no je tam niekoľko výrazných odlišností. Asi najlepšie je porovnávať reálne vzorky matracov a materiálov, ale aj z internetu sa dá čo to vyčítať. Tak napríklad počet taštičiek je iný (256 k 229), takže predpokladám, že matrac od V... bude tvrdší a bude mať vyššiu nosnosť. Je taktiež dôležité, kto je výrobcom pružín (či vydržia dlhé roky, alebo časom popraskajú, prípadne povystrelujú von ) Latex ako správne spomínaš je najdrahšia časť matraca (ak je to 100%-ný latex, nie nejaká miešanina hocičoho), ktorá má životnosť 20 a viac rokov. Pena po niekoľkých rokoch mäkne a stráca svoj tvar, ale je lacná, takže výrobcovia ju radi používajú. Neviem aké kokosové dosky sa používajú v týchto matracoch, ale aj tu je obrovský rozdiel, či je kokosová doska len lisovaná, alebo je aj plne impregnovaná latexom. Keď sme boli vo výrobe kokosu tak nám ukázali jednu dosku, ktorú technik v rukách rozdrvil a potom druhú, ktorú krútil, točil a ona sa vždy vrátila do pôvodného stavu (ako izolovaný medený kábel). Ďalším rozdielom môže byť poťah. Matrac z J... má čisto syntetický poťah. Neviem aké máš skúsenosti s oblečením, ale je obrovský rozdiel si obliecť tričko z bavlny a z polyesteru. Nakoniec by som možno zmienil aj záruku, ktorá sa často vzťahuje len na materiál (nie na preležanie). Predpokladám, že aj tu bude rozdiel, ale to by sa trebalo opýtať priamo v predajni u oboch predajcov (zaujímalo by to aj mňa ). Takže kvalita a cena je vždy úmerná a podľa mojich osobných skúseností sa mi doteraz nikdy neoplatilo kupovať lacný produkt, vždy som na to doplatil a v konečnom dôsledku aj prerobil .
narazil som dnes nahodou na YT na toto video - takze len na doplnenie - je v nich impregnovana ta kokosova doska (dokonca ju tam zenska ohyba jedna radost a ako pises - ani omrvinka)
0 0
Barbora Slezáková Barbora Slezáková
Matrace Vegas sú vážna pecka, ja mám taktiež matrac s kokosovou doskou a nemenila by som ani za nič, aj pochovať sa dám na ňom morbídny žart, ale naozaj vrelo odporúčam každému, kto sa chce konečne vyspať ako na obláčiku
0 0
tereza.jakubcova tereza.jakubcova
Matrace Vegas sú úžasné. Ja som mala už aj celkom dosť nadváhu. Celý deň som bola ubolená, cvičiť sa ani nedalo, ani nechcelo, ale teraz už keď sa zobudím je mi super, cvičím, cítim sa lepšie, schudla som...dobrý spánok je fakt základ. Na zlom matraci sa len ťažko dobre vyspíte.
0 0
cibetkabetka cibetkabetka

cibetkabetka je offline (nepripojený) cibetkabetka

Ja som matrac vegas kúpila toť nedávno svojej 80 ročnej mamine a vravela, že ten mala mať už dávno a teraz by sa cítila na 50, takže niečo na tom asi bude.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

skúste zhodnotiť tie matrace Vegas po napr. 5 rokoch.....lebo po vyležanej posteli bude každý matrac pecka .....!
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

lujza.j
skúste zhodnotiť tie matrace Vegas po napr. 5 rokoch.....lebo po vyležanej posteli bude každý matrac pecka .....!
Lui, tie matrace vegas asi nejdu na odbyt,ked sa tu zakladaju nove,podvodnicke nicky-jednoprispevkove, ktore akurat hned po zaregistrovani napisu vychvalujuci prispevok a viac sa tu neukazu
Nuz ale, aj primitivna reklama je reklama, nie?
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
lujza.j
skúste zhodnotiť tie matrace Vegas po napr. 5 rokoch.....lebo po vyležanej posteli bude každý matrac pecka .....!
Mám vegas,je dobrý,ale je mi jasné,že ak nechcem skučať na chrbticu,tak mu dávam životnosť max.10 rokov.Väčšina ľudí,ktorí trpia bolesťami chrbtice si neuvedomuje,že stačí vymeniť matrac a uľaví sa im.Mnohí ani nevedia,ako dlho ho majú.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

My sme menili celu postel..ked si moj chlap vyvalil platnicku/9mm/ja som sa zviezla pri nom myslim,ze v roku 2006-7 matrace a polohovatelne rosty/hlava,nohy/spevnene ramenna koliska a v mieste krizov sa da pevnost nastavit....praskli sme zato vtedy v akcii v segume 25tisic + ram postele..../ ake ceny su teraz neviem/nelutujem....kedze ja v obyvacke nefungujem....matrac je pouzivany non-stop ak som doma a nic nerobim...som na nom...
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Ja som teraz nahovorila syna na toto:http://www.fines.sk/manzelske-postel...e/vezuv-detail
Je veľmi spokojný,posteľ má výšku 60cm,paráda.Najhoršia alternatíva je toto:
http://www.calunnictvovt.eu/katalog-nabytku.php
Po pár rokoch musíš vyhodiť celú posteľ a ani nevieš,čo to tam do tej dekoračky zabalili.Sa čudujem,že to ľudia kupujú...Vôbec nerozmýšľajú.Zásadne voľný matrac a podľa potreby.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Moje decko sa nedalo nahovorit na zvlast aj,aj,aj.....mna to jedovalo...tiez funguje v posteli.....ale pri jej "riťakoch" co no nej "skace" by sa lamely bud zlomili,alebo vypadli z puzdier...
Hento manžl.dvojlozko ma brat....švagrina ma zdevastovanu chrbticu nevie na tom spat,ked som mu radila...zase som bola za mudru....
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
lujza.j
Moje decko sa nedalo nahovorit na zvlast aj,aj,aj.....mna to jedovalo...tiez funguje v posteli.....ale pri jej "riťakoch" co no nej "skace" by sa lamely bud zlomili,alebo vypadli z puzdier...
Hento manžl.dvojlozko ma brat....švagrina ma zdevastovanu chrbticu nevie na tom spat,ked som mu radila...zase som bola za mudru....
To dekoračkové ?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Peggynka
lujza.j
Moje decko sa nedalo nahovorit na zvlast aj,aj,aj.....mna to jedovalo...tiez funguje v posteli.....ale pri jej "riťakoch" co no nej "skace" by sa lamely bud zlomili,alebo vypadli z puzdier...
Hento manžl.dvojlozko ma brat....švagrina ma zdevastovanu chrbticu nevie na tom spat,ked som mu radila...zase som bola za mudru....
To dekoračkové ?
V tom druhom linku...
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
lujza.j
Peggynka
lujza.j
Moje decko sa nedalo nahovorit na zvlast aj,aj,aj.....mna to jedovalo...tiez funguje v posteli.....ale pri jej "riťakoch" co no nej "skace" by sa lamely bud zlomili,alebo vypadli z puzdier...
Hento manžl.dvojlozko ma brat....švagrina ma zdevastovanu chrbticu nevie na tom spat,ked som mu radila...zase som bola za mudru....
To dekoračkové ?
V tom druhom linku...
Môj muž mal 120kg a urobil si posteľ 140x200 z DTDL a pevné dno,vydržala.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Peggynka
...

Po pár rokoch musíš vyhodiť celú posteľ a ani nevieš,čo to tam do tej dekoračky zabalili.Sa čudujem,že to ľudia kupujú...Vôbec nerozmýšľajú.Zásadne voľný matrac a podľa potreby.
Spominal mi jeden calunik, ze v tych posteliach a sedackach dovazanych z Polska ponachadzali uz vseliake zazraky. Namiesto molitanu boli matrace vypchate starymi handrami,alebo aj starymi vojenskymi kabatami :-O
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať