Zavrieť

Porady

ortopedické matrace

Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
Usporiadat
maria73 maria73

maria73 je offline (nepripojený) maria73

Ešte som zabudla dodať ja mám 50kg/160cm, manžel 62/170 cm.
0 0
pito11 pito11

pito11 je offline (nepripojený) pito11

maria73 Pozri príspevok
Pito11, nemám sancu kúpiť SME, mám vyhliadnutý matrac DREAMZONE GOLD S30 z JY..ku. Taštičkové pružiny254ks/m2, jedna strana 20 mm latexu, 65kg/m3, druhá strana 3cm hrubá kokosová doska , krytá 20mm silnou vrstvou studenej peny. S antibakteriálnym elastickým poťahom Medicott z polyesteru ktorý možno prať na 60C. Rozmer 90x200, cenna v akcii 200EUR.
Išlo by to na pennú dosku. Čo na to povieš?Dík
Taštičkové matrace môžu ísť kľudne na pevnú dosku. Majú dobrú vzdušnosť, len na pevnej doske sú o niečo tvrdšie. Kvalita matraca je primeraná cene, ale na nete sa dá zohnať aj lacnejšie o nejakých 20-30€. Podľa tvojich a manželových rozmerov by ste potrebovali skôr mäkší matrac. Podľa zloženia by mal vyhovovať, ale treba ho ísť radšej vyskúšať, aby ste doma neboli po pár nociach prekvapení.
0 0
maria73 maria73

maria73 je offline (nepripojený) maria73

Ďakujem za odpoveď a mohol by si odporučiť nejaké konkrétne?Aj súkromnou správou keď sa tu to nedá.
0 0
Romcok Romcok

Romcok je offline (nepripojený) Romcok

Srdecne zdravim,
precital som si temu, ale mam z toho nejaky mis-mas.
Potreboval by som radu o kupe matracov pre synov. Jeden ma 12 rokov 152cm, 44kg a druhy 10 rokov 143cm , 40kg. Jeden ma alergiu na roztoce, tak nam doporucili pruzinovy.
Uvazovali sme teda nad pruzinovym Vegas 2. Ale zacali mi to vyhovarat, ze po case budu vrzgat, ... Teraz mame moznost z jysku tastickovy PLUS S15 Dreamzone za velmi dobru cenu. Pripadne by ste vedeli doporucit konkretny model, pripadne aj rost?

Budem vam vdacny za skore odpovede, je to pre nas vysostne aktualne.
0 0
pito11 pito11

pito11 je offline (nepripojený) pito11

Romcok Pozri príspevok
Srdecne zdravim,
precital som si temu, ale mam z toho nejaky mis-mas.
Potreboval by som radu o kupe matracov pre synov. Jeden ma 12 rokov 152cm, 44kg a druhy 10 rokov 143cm , 40kg. Jeden ma alergiu na roztoce, tak nam doporucili pruzinovy.
Uvazovali sme teda nad pruzinovym Vegas 2. Ale zacali mi to vyhovarat, ze po case budu vrzgat, ... Teraz mame moznost z jysku tastickovy PLUS S15 Dreamzone za velmi dobru cenu. Pripadne by ste vedeli doporucit konkretny model, pripadne aj rost?

Budem vam vdacny za skore odpovede, je to pre nas vysostne aktualne.
Deťom sa doporučujú tvrdšie matrace a samozrejme vzdušné a suché, aby sa tam nemnožili roztoče a baktérie. Neviem koľko chcete do matracov investovať, ale ten matrac z j..ku nemá veľa spoločného s kvalitou a 85€ za matrac je žalostne málo. Odporúčam si prečítať príspevky Donpepponeho, hlavne na 3. alebo 4. strane tejto diskusie. Veľmi dobre tam shrnul všetky dôležité informácie pri výbere dobrých a hlavne kvalitných matracov. Matrac S15 obsahuje menej ako 200 pružín na m2 a 2cm riedkého molitánu. Tento matrac za 2 roky vyhodíte, lebo sa na ňom nebude dať spať. Už ten matrac č.2 od V...su je lepší aj keď je len klasicky pružinový, pretože má na oboch stranách latexovo kokosovú dosku, ktorá nedovolí pružinám pretlačiť sa von (vŕzganie pružín pri kvalitných pružinových matracoch je nezmysel). Pre deti chceme to najlepšie a matrac je pre ich zdravie veľmi dôležitý. Osobne by som doporučil nejaký taštičkový matrac aspoň v hodnote 150-200€, ak sa rozhodnete pre pružinový tak v cene minimálne 100€, aj keď nie vždy cena povie všetko o kvalite. V prvom rade si dajte pozor na hustotu pružín (v taštičkovom matraci minimálne 250, v pružinovom 110ks/m2) a na to, ako su pružiny oddelené od ostatnej časti matraca. Mala by tam byť aspoň nejaká vrstva kokosovej vrstvy, alebo keď je tam len pena tak určite hustejšia ako 22kg/m3 (pre dlhodobé použitie sa doporučuje aspoň dvojnásobná hustota). Taštičkové jadro je drahý materiál, preto pri porovnaní klasického pružinového a taštičkového matraca by taštičkovy mal byť podstatne drahší (pomerne podobnej kvalite ďalších vrstiev asi o 100%).
0 0
Romcok Romcok

Romcok je offline (nepripojený) Romcok

Dakujem,
dnes sme boli v j..ku a tie tastickove su absolutne nevhodne, zdali sa nam prilis makke, extremne sa prehybali v mieste sedenia. Ani jeden nemal kokosovu vrstvu, alebo penu, ktora by zabezpecovala tu spravnu pevnost.
Uvedomili sme si, ze chalani na nich sedavaju, hraju sa, ..... jednoducho potrebuju nieco pevne a tie tastickove sa vsetky velmi prehybali (ako trampolina). V pripade spalne, kde si clovek ide "pospat" je to uplne ine, ked si clovek na ne lahne a vtedy sa rozlozi aj vaha celeho tele.
Ale je fakt, ze tam chybala pevna kokosova vrstva,..... z v...su sa nam najviac paci 5a i 10a
Potom mali penove, ziaden latex, tie uz boli o nieco lepsie, ale len tie drahsie.
Na zaklade tejto skusenosti, sme zacali pozerat nejake "penove" resp. latexove, v...s 13, ale ta cena.
Naposledy upravil Romcok : 27.11.10 at 16:46
0 0
PeTe62 PeTe62

PeTe62 je offline (nepripojený) PeTe62

Zhruba pred pol rokom (na str.20) som sa rozhodoval, ktory matrac kupit. Nakoniec som kupil V...s 20. Som velmi spokojny. Velmi mi pomohlo, zorientovat sa v tejto problematike, toto forum. Kazdy, kto chce nieco napisat, mal by si precitat od zaciatku toto vlakno. Urcite by potom nemalo uz 27 stran, ale minimalne o polovicu menej. Je neuveritelne ako su niektori ludia lenivi. Na jednoduchu otazku nemusi byt jednoducha odpoved a ti, ktori ju chcu mat, nech si kupia molitan s uloznym priestorom za 100,- Kto cita, mysli a skusa, asi nemoze kupit zle. Tak ako som spokojny so svojim matracom, urcite by som bol spokojny aj s latexovym alebo pruzinovym (hupavy efekt mi nevadi). Treba dbat na kvalitne materialy, doplnit vhodnym rostom a skusanim doladit tvrdost (da sa uz aj tabulkovo dobre odhadnut, vaha-trdost). Drzim vsetkym palce pri vybere toho spravneho matraca.
0 0
Miika2 Miika2

Miika2 je offline (nepripojený) Miika2

Ahojte, tiez som niekolko hodin citala celu diskusiu a hlavne prispevky od Donpepponeho. Vybrali sme sa s muzom do predajne v Atriume, ktora ako jedina ma na odskusanie matrace firmy V...s v ramci Bratislavy. Je to velmi nekomfortne, maju tam jedinu postel, na ktorej sa vymienaju matrace, ktore maju polozene na kope. Rozhodli sme sa vyskusat latexovu 13ku a tastickovu 20ku. Uz sme si mysleli ze tu 13ku objedname, ale rozhodli sme sa ist porovnat este do firmy S...m v Albere, ktora tu bola tiez odporucana. A hoci mali chabejsie informacie k produktom, vybrali sme si nakoniec matrac tam - konkretne Dynamic Vario. Proste bol tvrdsi ako V...s Ekolatex 13ka. A kedze V...s ma v ponuke uz len super tvrdy matrac Ekolatex 8, proste sme nemali na vyber...ak sa nam 13ka zdala moc makka. Dynamic Vario ma 17cm celkom, cize ma mensiu latexovu vrstvu ako 13ka, ktora ma celkom 20cm, ale kedze pocitovo nam viac vyhovoval, nespekulovali sme...
Super na tejto diskusii je to, ze sme prisli do obchodu, vyziadali sme si presne to, co sme vedeli ze je najkvalitnejsie, neskusali sme ziadne studene peny, ziadne talalay peny a neviem co ine, tastickove matrace su nam moc makke, takze sme vzdy zamierili rovno k cisto latexovym matracom, ktore su kombinovane s kokosovou doskou a skusali sme max. 3 druhy, co nam velmi zrychlilo vyber a mohli sme sa plne venovat tomu aky matrac nam najviac vyhovuje a nestracali sme cas.
0 0
Martin- Martin-

Martin- je offline (nepripojený) Martin-

Dobrý deň. Ideme kupovať matrace a po prečítaní vzácnych info a rád z tejto porady sme zúžili okruh matracov na taštičkové alebo latexové. Po prezretí odporúčaných výrobcov a hľadaní sme narazili na matrac od Fa. PU..EX- Ester natur. Celkom sa nám pozdáva a cena je tiež slušná. cca 200,- Alebo nám niečo odporučte v dobrej cene. Ja 178/85 a manželka 173/63. Veľmi pekne Vám vopred Ďakujeme.
0 0
gregyy gregyy

gregyy je offline (nepripojený) gregyy

Zdravim

My so zenou mame matrace 10A a sme spokojni. Dcera ma latex cca za 200Eur a rozdiel je neporovnatelny. Potrebujeme kupit teraz novy matrac. Vie mi niekto poradit, ci rozdiel medzi 10A a 20 je hodny toho cenoveho rozdielu? Resp ci je nejaky matrac do 500 Eur, ktory je markantne lepsi ako 10A a je hodny tych penazi?

Vdaka za odpoved ak ma niekto skusenost. Kludne mi napiste ss.
0 0
makovnik2011 makovnik2011

makovnik2011 je offline (nepripojený) makovnik2011

Ahoj donpeppone.
tvoje vedomosti su fakt vazne co sa tyka matracov,tak by som ta chcel tiez poprosit o radu,kedze sa chystame kupovat nove matrace..rozhodujeme sa nad tastickovymi matracami bud od m....o vzor DIPLOMAT , alebo od V...s model 20 , alebo model 11...postel uz je kupena,tak robime prieskum ohladom matracov..kedze sme v zahranici,tak zatial len teoreticky vyberame favoritov,doma ich samozrejme chceme najprv vyskusat... zatial pekne dakujeme....
0 0
evelyna30 evelyna30

evelyna30 je offline (nepripojený) evelyna30

gregyy Pozri príspevok
Zdravim

My so zenou mame matrace 10A a sme spokojni. Dcera ma latex cca za 200Eur a rozdiel je neporovnatelny. Potrebujeme kupit teraz novy matrac. Vie mi niekto poradit, ci rozdiel medzi 10A a 20 je hodny toho cenoveho rozdielu? Resp ci je nejaky matrac do 500 Eur, ktory je markantne lepsi ako 10A a je hodny tych penazi?

Vdaka za odpoved ak ma niekto skusenost. Kludne mi napiste ss.
gregyy je tam rozdiel v pružnosti 10a je pružnejší a pri 20 nemáš taký "húpajúci" pocit,takže vyberaj podľa pocitu
0 0
Matej Bucko Matej Bucko

Matej Bucko je offline (nepripojený) Matej Bucko

Zdravim všetkych , potreboval by som poradit bol som dnes v nitre na vystave a po odskušani všetkych matracov ma zaujal tento matrac nazov je DUOFREEZE od talianskej firmi MAGNIF....., Ak s nimi ma niekdo skusenosti pište , maju dost velku zlavu a to 50% potrebujeme dva a vyhovuje mne aj mojej kočke , ale zlava je iba počas vystavy a to do nedele. zaujma ma čo od neho možem očakavat po dlhej dobe kedže ma zaruku 10 rokov.
0 0
pito11 pito11

pito11 je offline (nepripojený) pito11

Matej Bucko Pozri príspevok
Zdravim všetkych , potreboval by som poradit bol som dnes v nitre na vystave a po odskušani všetkych matracov ma zaujal tento matrac nazov je DUOFREEZE od talianskej firmi MAGNIF....., Ak s nimi ma niekdo skusenosti pište , maju dost velku zlavu a to 50% potrebujeme dva a vyhovuje mne aj mojej kočke , ale zlava je iba počas vystavy a to do nedele. zaujma ma čo od neho možem očakavat po dlhej dobe kedže ma zaruku 10 rokov.
Matrac osobne nepoznám (nepsal som na ňom), chcem však upozorniť na spomínanú akciu 50%. Matrac "Duofreeze" nenájdeš nikde v oficiálnych katalógoch spoločnosti ani na internetovej stránke. Bežne sa robí pri akciách, že sa "vytvorí" nový matrac, ktorý sa nedá s ničím porovnať, ocení sa povedzme na 600€ a potom sa predáva s veľmi lákavou zľavou. Ak sa ti na ňom spalo dobre a ak zloženie zodpovedá aspoň cene, za ktorú sa predáva po zľave, potom je to OK. Nečakaj však vlastnosti, kvalitu a životnosť ako pri kúpe matraca v hodnote toho duofreeze pred zľavou. Bol som v utorok v Nitre, prešiel som si všetkých výrobcov (nič moc sa od minulého roku nezmenilo) a každý ponúkal nejaké tie akcie. Treba však vedieť porovnať, že ten daný produkt v zľave stál pred tým naozaj toľko ako výrobca uvádza, a že to nie je len chyták.
0 0
Matej Bucko Matej Bucko

Matej Bucko je offline (nepripojený) Matej Bucko

takže ako hovoriš bol to chytak, zistil som si zloženie a porovnal ho s inymi , hustotu, vahu a rozmeri peny a našiel som na nete od ineho vyrobcu ten isty a lacnejšy , tak som vybehol na vystavu znova a mali ho tam a ešte mi dali aj nan 30% zlavu,dokopi som namiesto 500eur zaplatil 350eur uvidim aky bude ale už tam sa mi pačil lebo ma možnost pretočenia na tvrdu a mekšiu stranu. zaruka desat rokov a potah hruby až moc. napišem ked ho dodaju a ako sa spi na nom . dakujem
0 0
Matej Bucko Matej Bucko

Matej Bucko je offline (nepripojený) Matej Bucko

inak dovod prečo som vybral zrovna tento je nasledovny. v piatok sme boli na spominanej vystave a 3 hodiny sme chodili skušat len matrace , už som bol dost unaveny zo skušania a na niektorych taštyčkovych alebo pružinovych sa mi až hlava zatočila od nepohodlia a pocitu plavania a nestability,a potom ma zaujal tento penovy lepšie povedane jeho najtvrdšy model aky tam mali , lahol som si na drzaka a za dve minuty už ma skoro pani budila , jednoducho som od unavy skoro zaspal kedže som do nitri letel hned z prace , ale išlo aj o priatelku a ta chcela trochu mekši a tak sme zvolili druhu možnost a to je pena z dvomi tvrdostami, hadam sme vybrali spravne . problem je len že sme kupili dva kusi matraca a jeden potah na ktory si musime počkat, jednoducho sme to chceli mat na posteli ucelene ale z možnostou variability tvrdosti
0 0
wewe8811 wewe8811

wewe8811 je offline (nepripojený) wewe8811

Prajem prijemny vikendovy vecer. Som velmi rada, ze som natrafila na tuto stranku. Prave sa rozhodujeme o kupe matraca pre nasu 2 rocnu dcerku do velkej postele. Kedze ma postel pevnu dosku, do uvahy pripadaju pruzinove/tastickove matrace. Vdaka donpepponemu /super infosky, ktore mi aspon trosku osvetlili, co ocakavat od matraca/. Rozhodujeme sa medzi v....m model 2 a matracom PAOLA NATUR od spolocnosti zdravotne-matrace.sk. Zistovala som dodatocne info, kedze na ich stranke toho vela popisaneho nemaju a odpoved je nasledovna: kokosova doska je impregnovana latexom, PUR pena je 2 cm, hustotu pruzin sa dozviem v pondelok , potah by bol strecovy s gramazou 250g/m2 a da sa prat na 60 stupnov. Viete mi poradit, pre ktory matrac sa rozhodnut? Mate niekto skusenosti s touto spolocnostou? Vopred dakujem za radu. Uz to potrebujem uzavriet a cim dalej nad tym vsetkym rozmyslam, tym som viac stratena
0 0
bfbisau bfbisau

bfbisau je offline (nepripojený) bfbisau

Podobne ako Miika2 idem kupovat pre svojho syna 2,5 r. (96cm, 16kg) matrac. Nemame zatial ani postel ale bude zrejme bez ulozneho priestoru (po precitani vasich cennych prispevkov). Precitala som si celu diskusiu a vsetky rady ale mam trosku misung a pochybnosti ohladne strunovych /tastickovych matracoch ktore odporucate viaceri pre dieta.
Mam velmi zlu skusenost z UK kde sme mali len pruzinovy matrac, zrejme bol potiahnuty iba nejakou latkou takze kazdu pruzinu a pohyb bol citit. Asi preto moja povodna averzia proti tomuto typu.
Nevyradujem ich uplne z hry kym nenabehneme do obchodu a neskusim, kvalita sa neda zrejem porovnat s tymi najlacnejsimi z anglickeho podnajmu.

Ale predsa by som xcela poprosit o radu aky matrac pre dieta(ktore bude zvacsovat svoju telesnu hmotnost, dufajuc ze jeho alergia sa nebude dalej zhorsovat). Zo vsetkych prispevkov sa mi pozdaval latexovy+kokos (aj odporucane paranetre mam zapisane) ale ake ine vrstvy by tam mali byt ak vobec.
Hlavne aby sa tam nehromadili zvieratka a plesne. Na pripadne detske nehody mame podlozku tak snad bude v aj matrac v suchu.
Rada by som bola ak by bol aj nejak ekologickejsi, co najmenej chemie ak je to mozne (bez nejakych dodanych green efektov). Ak mate niektori rodicia overeny tip, budem vdacna podobne aj za vsetky odpovede
dakujem

PS: dufam ze po precitani vsetkych 28 stran som nezopakovala niekoho otazku!
0 0
dana66 dana66

dana66 je offline (nepripojený) dana66

Zdravím všetkých účastnikov tejto porady. Chcem poprosiť o info tých ktorí si kúpili matrac V...s model 20 či sa im s odstupom času osvedčil, alebo nie. Zvažujem nad jeho kúpou a preto ma zaujíma Váš názor. Budem rada ak mi napíšete aj názor na tzv. trampolínovy efekt, ako ho vnímate vy, tvrdosť matraca, či nie je veľmi tvrdý, atď.
Dakujem za každú odpoveď
0 0
monok monok

monok je offline (nepripojený) monok

Deti by mali mat tvrdsie matrace, takze mne osobne sa latex pre deti zda nevhodny, aspon mne sa zdal dost makky a mala som pri nom pocit spania na vodnej posteli. My sme deckam kupili matrac 3 alebo 3k (nepamatam presne ) a sme spokojni, ani decka sa nestazuju. Zatial maju matrace rok a nejake to skakanie po posteli za sebou a vsetko je v poriadku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať