Zavrieť

Porady

bolesť kolena a jeho ARTROSKOPIA

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Dobrý deň, bol z vás niekto na ASK kolena?ak ano ake to bolo?a prečo vámt o robili?Diky
Usporiadat
Art Art

Art je offline (nepripojený) Art

Ahojte.. pred cca 2 tyzdnami som si zase vyklbil koleno.. pri futbale som vykopol hore a prudkym pohybom sa mi vykbilo.. no mal som tak docela dost krvi.. 2 krat mi doktor vytahoval krv.. no dostal som lieky aescin a h-protect enzyme.. pomali to berem.. poslal ma na magneticku vysledky dostanem tento pondelok .. povedal ze sa obava ze mi bude vybavovat operaciu no moja otazka znie...

za celi cas ma to koleno vobec nejak nebolelo.. nic skratka aj postavit som sa mohol nan akurat nieje este rozcvicena... len niekedy ked napnem koleno a uvolnim tak mi nedoskoci koleno na spravne miesto..potom po par sekundach sa vrati na spat .. tohto sa ja velmi obavam co to je .. je to meniskus? viem mal by som cakat na vysledky ale ja chcem vediet aspon nieco lebo operacie s obavam tiez...dakujem
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Valčake Pozri príspevok
...keď máš stuhnuté koleno, musíš zohýnať nasilu, napriek tomu, že to bolí.../tak sa tomu vyhneš/...takže rozcvičovať a rozcvičovať..../ ani ja si nečupnem, ale nechýba veľa k tomu /...držím palce..
lekár mi daj silné analgetiká od bolesti, pri cvičení...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Art vitaj medzi nami
nemyslím si,že by to bol meniskus.ak ti koleno vyskakuje môžeš mať hypermobilitu kĺbov, pravdepodobne máš volnejšie väzi ktoré držia koleno pokope a preto ti vyskakuje.
treba sa poradiť s ortopédom počkať na MR a potom napíš a uvidíme ďalej
0 0
Art Art

Art je offline (nepripojený) Art

Takze dnes som bol u doktora a povedal mi ze mam roztiahnuty vaz.. ze to je casovana bomba kedy mi to zase moze vyletiet .. popritom mam aj pod jablckom tu plochu alebo ako to nazvat vydretu ? trosku sedliacky povedane ..skratka mi moze vyletiet... ostatne su vraj v pohode meniskus je celi ale obavam sa skor tohoto
zistili mi na MRI ze mam bakerovu cystu 2x2x4 co je docela pekny kus a nemam to za kolenom ani neviem kde to mam presne mam... no lekar mi odporucil operaciu zajtra idem na "pohovor " tak sa uvidi len dufam ze mi cele koleno nebudu musiet rozrypat kvoli tej cyste..

jejda ludia prepac te ale ja si stale mylim pojem "vyklbil som si koleno... vyklbil som si "len" jablcko nastatie tak aby ste vedeli
Naposledy upravil Art : 15.05.12 at 19:37
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Art super, a kde si bol u ortopeda?a operácia by bola kde?
0 0
Art Art

Art je offline (nepripojený) Art

bol som na antolskej..doktor si pozrel MRI.. potom skusal koleno ake je ohybne..musel som uplne uvolnit nohu a skusal mi cele koleno akeho mam pevne ..to robil aj zo zdravou a skonstatoval ze je to rovnake nieje problem...no povedal mi ze operacia neni nutna zatial..ze to mam rehabilitovat..ale ja neviem strasne mi vadi ze ked napnem stehno tak mi niekedy to jablcko nedoskoci naspat
(akeby to jablcko potrebovalo premazat olejom.. )...mozno sa to spravi neviem.. a na cystu povedal ze je to nezaujimavy nalez ... no uvidime
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Art Pozri príspevok
bol som na antolskej..doktor si pozrel MRI.. potom skusal koleno ake je ohybne..musel som uplne uvolnit nohu a skusal mi cele koleno akeho mam pevne ..to robil aj zo zdravou a skonstatoval ze je to rovnake nieje problem...no povedal mi ze operacia neni nutna zatial..ze to mam rehabilitovat..ale ja neviem strasne mi vadi ze ked napnem stehno tak mi niekedy to jablcko nedoskoci naspat
(akeby to jablcko potrebovalo premazat olejom.. )...mozno sa to spravi neviem.. a na cystu povedal ze je to nezaujimavy nalez ... no uvidime
pokial viem tak Barkerove cysty sa musia operovať. vyskúšaj ešte iného ortopéda...
0 1
ushka ushka

ushka je offline (nepripojený) ushka

ahojte, prosim vas, ako dlho vam trvalo rozhybat koleno? ja som pred mesiacom zacala cvicit po 7 tyzdnovej fixacii a teraz je to flexia 80 a ext. 10, zda sa mi to malo. Vcera som bola na kontrole a doktor mi povedal, ze mam riesit rehabilitacie cestou obv. lekara, ale ta mi zase povedala, ze je to zbytocne, pokial chodim do bazena, cvicim doma a mam aj stac. bicykel. Co vy na to?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ushka moje ľavé koleno trvalo rozhýbať viac ako rok...možno aj viac... som už 3 mesiace po op praveho kolena a zohnem ho tak na 100 stupnov dalej ani za nič... treba byť trpezlivý...
mne lekár navrhol,že ak sa to nezlepší budem musieť podstúpiť reartroskopiu a následný redres končatiny v CA....
0 0
ushka ushka

ushka je offline (nepripojený) ushka

ja som sa bala ze pokracujem velmi pomaly a hlavne ked nechodim na rehab. ale cvicim sama, lebo lekar ma tiez vystrasil, ze sa to potom bude musiet riesit operacne....inak dakujem za pomoc pasuliatko, minule si mi poradila colafit a zabralo to, koleno tak nepichá a dokazem chodit, len s tym ze krivam, ale verim, ze sa to da do poriadku...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ushka Pozri príspevok
ja som sa bala ze pokracujem velmi pomaly a hlavne ked nechodim na rehab. ale cvicim sama, lebo lekar ma tiez vystrasil, ze sa to potom bude musiet riesit operacne....inak dakujem za pomoc pasuliatko, minule si mi poradila colafit a zabralo to, koleno tak nepichá a dokazem chodit, len s tym ze krivam, ale verim, ze sa to da do poriadku...
vyskúšaj Colafit Akut krém ten uvoľňuje svaly, aj klby mne sa po nom dobre rehabilitovalo...je síce drahý ale za vyskúšanie to určite stojí
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Art Pozri príspevok
bol som na antolskej..doktor si pozrel MRI.. potom skusal koleno ake je ohybne..musel som uplne uvolnit nohu a skusal mi cele koleno akeho mam pevne ..to robil aj zo zdravou a skonstatoval ze je to rovnake nieje problem...no povedal mi ze operacia neni nutna zatial..ze to mam rehabilitovat..ale ja neviem strasne mi vadi ze ked napnem stehno tak mi niekedy to jablcko nedoskoci naspat
(akeby to jablcko potrebovalo premazat olejom.. )...mozno sa to spravi neviem.. a na cystu povedal ze je to nezaujimavy nalez ... no uvidime
Tú cystu a poškodený meniskus som mala aj ja. Cysta sa operuje vzadu ako je zhyb kolena...tam mám dosť veľkú jazvu do L. No ale je to dosť nebezpečné, mne poškodili pritom nerv a potom mi postupne odišla celá noha. Odtrhol sa sval, šľacha, spadli obe klenby....a noha ostala čaptavá. Bolo mi povedané, že tá cysta sa vraj nemusela ani operovať...lebo sa zvykne urobiť zase. Mne sa síce neurobila, ale nerv sa neobnovil a ja som s nohou teraz podstúpila novú operáciu, kedy opravovali to, čo inde a iní pri tej operácii cysty sfušovali. A ešte ma čaká druhá fáza.... opraviť to koleno, lebo to sa po operácii vyosilo. Takže rozhodne skúšaj aj iných ortopédov. Ja ti doporučujem vyšetrenie na Športclinic. Tam som po troch rokoch natrafila na odborníka, ktorý vedel presne čo sa s nohou stalo, aj čo treba robiť ďalej.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Tú cystu a poškodený meniskus som mala aj ja. Cysta sa operuje vzadu ako je zhyb kolena...tam mám dosť veľkú jazvu do L. No ale je to dosť nebezpečné, mne poškodili pritom nerv a potom mi postupne odišla celá noha. Odtrhol sa sval, šľacha, spadli obe klenby....a noha ostala čaptavá. Bolo mi povedané, že tá cysta sa vraj nemusela ani operovať...lebo sa zvykne urobiť zase. Mne sa síce neurobila, ale nerv sa neobnovil a ja som s nohou teraz podstúpila novú operáciu, kedy opravovali to, čo inde a iní pri tej operácii cysty sfušovali. A ešte ma čaká druhá fáza.... opraviť to koleno, lebo to sa po operácii vyosilo. Takže rozhodne skúšaj aj iných ortopédov. Ja ti doporučujem vyšetrenie na Športclinic. Tam som po troch rokoch natrafila na odborníka, ktorý vedel presne čo sa s nohou stalo, aj čo treba robiť ďalej.
mne vo februáry tiež popretínal nervy...a predstav si,že citlivosť sa mi obnovila...aspoň z časti
0 0
dartananr dartananr

dartananr je offline (nepripojený) dartananr

Chcel by som sa spýtať či mi vie niekto dať adekvátnu odpoveď..... som štvrtý deň po artroskopii kolena robili mi vnútorný meniskus a chrupavku. Môj lekár mi povedal že tri týždne mám chodiť o barliach...najskôr to bola informácia pred operáciou že týždeň barle, ale mali mi robiť len meniskus. Lenže pri operácii zistil že mám poškodenú aj chrupavku a tak to po zákroku zmenil že tri týždne barle a na nohu nedostupovať. Zaujímam sa o tento zákrok už dlhšie a všimol som si že na niektorých klinikách kážu stúpať od začiatku na operovanú nohu. Mne to tiež nerobí žiadny problém. Chcel by som sa spýtať ak je tu niekto kto o tom vie že čo je vlastne správne a prečo v jednej klinike tvrdia to a v druhej zasa inak ??? Ďakujem
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
dartananr Pozri príspevok
Chcel by som sa spýtať či mi vie niekto dať adekvátnu odpoveď..... som štvrtý deň po artroskopii kolena robili mi vnútorný meniskus a chrupavku. Môj lekár mi povedal že tri týždne mám chodiť o barliach...najskôr to bola informácia pred operáciou že týždeň barle, ale mali mi robiť len meniskus. Lenže pri operácii zistil že mám poškodenú aj chrupavku a tak to po zákroku zmenil že tri týždne barle a na nohu nedostupovať. Zaujímam sa o tento zákrok už dlhšie a všimol som si že na niektorých klinikách kážu stúpať od začiatku na operovanú nohu. Mne to tiež nerobí žiadny problém. Chcel by som sa spýtať ak je tu niekto kto o tom vie že čo je vlastne správne a prečo v jednej klinike tvrdia to a v druhej zasa inak ??? Ďakujem
Moja prvá OP vtedy som chodila 2 týždne s barlami a tiež som urobila dobre...Po druhej OP som dostupovala na nohu henď od začiatku, neosvedčilo sa mi to skorej sa mi to vypomstilo tým,že sa mi to dlho a bolestivo hojilo...po 3 OP som chodila pár dní o barlách asi 5-6 a urobila som dobre koleno neni tak zle...
Treba to brať s rezervnou, mne robili tiež to čo tebe a ja by som volila zlatý stred a po týždni by som skúsila čo a ako...týždeň chod len pomocou barlí a potom vyskúšaj jemne došľapovať ale s barlami a uvidíš sám,to je ťažko povedať...každý sme individuálny...
0 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

Moja dcéra má tiež problémy s kolenami, nebudem to znova rozpisovať, už som tu v tejto téme o tom písala. Chcem len napísať naše skúsenosti, možno to niekomu pomôže. Chodíme v poradí tretiemu ortopédovi. Prvý ju chcel operovať asi po mesiaci, druhý sa snažil pomôcť liekmi, poslal nás na MR, keď nič nepomáhalo, tak nás tiež posielal na operáciu. Tento tretí jej nasadil lieky, ale aj injekcie 2krát od roka. Dcéra má okrem nejakých poškodených a zhrubnutých väzov aj poškodenú chrupavku a bakerove cysty. Predtým mala denne bolesti kolien, na silné bolesti sa budila aj v noci. Teraz to síce nie je ideálne, ale podstatne lepšie. Musí si dávať pozor, posilovať stehná, chrániť si kolelná a držať ich v teple, pretože ju začnú bolieť aj keď jej je na ne zima. Lekár nevylučuje, že raz bude operácia potrebná, ale treba sa snažiť čo najviac ju oddialiť. Vraj operáciou sa naruší aj prostredie kolena a potom sa to môže ešte zhoršiť. Má len 18 rokov a celý život pred sebou a ja by som si nerada vyčítala, že som dovolila niečo, čo jej stav ešte zhoršilo.
Aby som to zhrnula. Potom, čo som si prečítala v tejto téme a aj na iných fórach som brala operáciu ako poslednú možnosť, myslím, že viacerým viac uškodila ako pomohla. Treba sa skutočne obrátiť na viacerých lekárov, zvážiť, či je operácia potrebná. Tie cysty má pod kolenom, lekár sa jej viackrát pýtal, či jej nezavadzajú, ale zatiaľ jej žiadne problémy nerobia, nie je potrebné ich vyberať.
Ja osobne mám veľa negatívnych skúseností s lekármi, za dôveru lekárke jedna moja dcéra dopláca už osem rokov a moja mama doplatila na to životom. Všetkých prosím, je to vaše telo, vaše nohy, dobre si rozmyslite, či vášmu lekárovi budete veriť, alebo chcete poznať názor aj niekoho ďalšieho.
Prajem krásny deň a držím všetkým palce v liečení.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

kedy je operacia kolena nevyhnutna?/aky stupen gonartrozy/
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
trisestri Pozri príspevok
kedy je operacia kolena nevyhnutna?/aky stupen gonartrozy/
podľa toho aká operácia...
0 0
tina11 tina11

tina11 je offline (nepripojený) tina11

Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu! V pondelok 30.7. som podstúpila artroskopiu pravého kolena (2 roky som chodila k ortopédovi s léziou med. menisku, potom som ho zmenila a ten mi tvrdil, že mám na tutti trhnutý LCA, takže to pôvodne mala byť plastika) ale našťastie menisky OK, a plastiku tiež netrebalo robiť, len mi do femorálneho úponu LCA navŕtal čosi na spevnenie. Môj problém ale je, že mám celé stehno mľandravé ako puding a nech robím čo robím, ani jedna kontrakcia sa mi od operacie nepodarila (už som si aj pustila Rammstein, nech mám k tomu tématickú hudbu a nič Aj napriek tomu sa snažím, aj keď v podstate dôjde ku kontrakcii zadnej svalovej skupiny. Mám byť ešte trpezlivá? O týždeň mi vyberú stehy a nechcem aby ma upodozrievali, že som to s cvičením flákala...Vopred ďakujem za vašu pomoc!
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

tina 11.... citujem... Mám byť ešte trpezlivá? O týždeň mi vyberú stehy a nechcem aby ma upodozrievali, že som to s cvičením flákala.

...neviem ako si na tom teraz, ale veru máš byť trpezlivá!!!!...no a cvičiť ďalej. !!!! Určite budeš chodiť aj na rehabilitácie a tam ti ukážu presné cviky...
...ja mám za sebou niekoľko operácií kolena, takže viem ako sa cítiš. Drž sa!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať