Zavrieť

Porady

bolesť kolena a jeho ARTROSKOPIA

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Dobrý deň, bol z vás niekto na ASK kolena?ak ano ake to bolo?a prečo vámt o robili?Diky
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
tina11 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu! V pondelok 30.7. som podstúpila artroskopiu pravého kolena (2 roky som chodila k ortopédovi s léziou med. menisku, potom som ho zmenila a ten mi tvrdil, že mám na tutti trhnutý LCA, takže to pôvodne mala byť plastika) ale našťastie menisky OK, a plastiku tiež netrebalo robiť, len mi do femorálneho úponu LCA navŕtal čosi na spevnenie. Môj problém ale je, že mám celé stehno mľandravé ako puding a nech robím čo robím, ani jedna kontrakcia sa mi od operacie nepodarila (už som si aj pustila Rammstein, nech mám k tomu tématickú hudbu a nič
Aj napriek tomu sa snažím, aj keď v podstate dôjde ku kontrakcii zadnej svalovej skupiny. Mám byť ešte trpezlivá? O týždeň mi vyberú stehy a nechcem aby ma upodozrievali, že som to s cvičením flákala...Vopred ďakujem za vašu pomoc!
tak hádam,že lekár by ti mal predpísať RHB sama od seba necvič ak nevieš ako.aby si si zbytočne neurlížila a čo chceš vidieť aký vísledok po 2 dňoch?!
0 0
74eva 74eva

74eva je offline (nepripojený) 74eva

Ja som začala cvičiť asi až dva týždne po operácii, lebo mi vtedy v nemocnici nepovedali ako mám cvičiť ani kedy mám už na nohu dostupovať Až po mesiaci na rehabilitácii som sa dozvedela presné cviky.
0 0
symir symir

symir je offline (nepripojený) symir

AHOJ som druhý deň po ASK mám pretrhnutý ACL - mám 39 stále som aktívny hráč futbalového mužstva (nižšia súťaž ) - poradte či je nutné ísť na plastiku alebo sa dá hrať aj bez ACL .A je normálne že mám nohu pripuchnutú.

Ďakujem
Naposledy upravil symir : 11.08.12 at 14:38
0 0
tina11 tina11

tina11 je offline (nepripojený) tina11

Nechcela som vidieť nejaký výsledok preboha, to nie...ale lekár za mnou poslal rehabilitačnú sestru a tá mi ukázala cviky ktoré musím robiť: ohnúť nohu na posteli do 30°, cievnu gymnastiku a napínať na posteli m. quadriceps femoris- ale mala som ho ako ochrnutý, vôbec prvá kontrakcia sa mi podarila po týždni...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
symir Pozri príspevok
AHOJ som druhý deň po ASK mám pretrhnutý ACL - mám 39 stále som aktívny hráč futbalového mužstva (nižšia súťaž ) - poradte či je nutné ísť na plastiku alebo sa dá hrať aj bez ACL .A je normálne že mám nohu pripuchnutú.
Ďakujem
nedá, áno je to normálne keď je opuchnuté, ja som 2 mesiace po OP mala koleno ako loptu stále...
0 0
weka weka

weka je offline (nepripojený) weka

dobry den vedel by mi niekto odporucit skuseneho ortopeda ktory sa venuje aj operacii zadneho skrizeneho vazu. za rady a odporucania vopred dakujem
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
weka Pozri príspevok
dobry den vedel by mi niekto odporucit skuseneho ortopeda ktory sa venuje aj operacii zadneho skrizeneho vazu. za rady a odporucania vopred dakujem
v akom meste?
0 0
weka weka

weka je offline (nepripojený) weka

To je jedno hlavne nech je to niekto kto tu operaciu robieva a rozumie sa tomu
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
weka Pozri príspevok
dobry den vedel by mi niekto odporucit skuseneho ortopeda ktory sa venuje aj operacii zadneho skrizeneho vazu. za rady a odporucania vopred dakujem
Prievidza, MUDr. Cigaňák http://www.zzz.sk/?profil=1206
2 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No neviem síce....aká to je operácia...ale dr. Varga v Šaci je dobrý odborník, a tiež primár Lupták na Sportclinic.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
weka Pozri príspevok
To je jedno hlavne nech je to niekto kto tu operaciu robieva a rozumie sa tomu
to nie je jedno, ak si z Ke zbytočne ti budem písať,že v BA je dobrý ten a ten lekár...
0 0
weka weka

weka je offline (nepripojený) weka

dakujem vam za odpovede. :-) pasuliatko som z Banskej Bystrice ale som ochotna za skusenym a dobrym doktorom aj cestovat dalej kedze tu mi ortoped povedal ze on taku operaciu nerobi a ja mam velke prodlemi s tym kolenom
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

weka...mne operovali predný skrížený väz, bočné väzy, ..to všetko v KE na Rastislavovej.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Mali ste niekto robenú operáciu osteotómia? Alebo poprípade menený kolenný kĺb?
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ja osobne nie, ale poznám niekoľko ľudí, ktorí majú umelý kolenný kĺb...dokonca obe kolená.
Hádam to nepotrebuješ vedieť kvôli sebe
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

DanielaSL Pozri príspevok
Mali ste niekto robenú operáciu osteotómia? Alebo poprípade menený kolenný kĺb?
Danielka, mne menili kolenný kĺb vlani v apríli. Čo Ťa zaujíma?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Zaujíma ma...ako si mohla ohýbať nohu? Dlho to trvalo...kým si ju zohla? A ako dlho to bolo bolestivé? Bola som minule na kontrole a povedal mi primár, že by som mala zohnúť nohu už viac..že je to tak na 30°. Aj keď poctivo cvičím ...nejako to nejde. Navyše sú tie cvičenia aj bolestivé.....cítim tú dlahu...bojím sa , že si to nejako poškodím.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Danielka, nič sa neboj, nohu postupom času zohneš určite. Keby si videla moju po operácii, no čo ti budem hovoriť stála ako keby bola v sádre. Keď som si sadla na posteľ, rehabilitačná sa zhrozila...noha zostala vystretá. Neviem kde, s kým a aké cviky cvičíš ty, ale so mnou cvičila rehabilitačná a tie cviky boli priam drastické, ale stálo to zato. Buď trpezlivá, ale ako viem si doma...či? Držím ti palce!!!
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Danielka, bolesti sú u každého iné. Ja som mala blbý prvý deň a prvú noc, to som nespala skoro vôbec. Ale hneď druhý deň po operácii prišla rehabilitačná a už mi dala motodlahu. To je taká lávka na elektrinu, kde upnú nohu a lávka sa hýbe a zohýba nohu v kolene. Dá sa to vydržať. Keď to porovnám, tak v podstate bolesti boli skoro také isté, ako pred operáciou. Vo štvrtok ma operovali a v sobotu som už chodila s barlami.
Najhoršie je, keď si človek tú svoju boľavú nohu mojká a ofukuje - to bol môj prípad.
Cvičenie bolí a ako Valika písala je niekedy drastické, ale stojí to zato. Určite Ti na rehabilitácii ukázali cviky, ktoré máš cvičiť doma. Precvičuj ich niekoľkokrát denne, nestačí dva-tri krát. Ak Ti kázali robiť podrepy, tak každú hodinu ich sprav aspoň desať. Nám dávali v nemocnici (na ortopédii aj na rehabilitačnom) pri bolesti a po cvičení studené obklady na koleno. Sú to také gélové sáčky, ktoré sa držia v chladničke a studené sa dávajú na koleno. Pomáha to od bolesti aj od opuchu.
Ja dnes zohnem nohu na 80 stupňov a to je málo. Ale spôsobila som si to sama, tým, že som nohu šetrila.
Takže jediné riešenie - cvičiť, aj keď s bolesťou. Po cvičení tá bolesť vždy poľaví a je stále menšia. Skús sa dostať do nemocnice na rehabilitačné oddelenie. Viem, že po výmene kĺbu platí poisťovňa dva týždne na rehabilitácii. Mne to veľmi pomohlo.

Držím palce.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Eli..mne nikto žiadne cviky neukázal..ani v nemocnici.Akurát mi tam dali 3 x nohu do tej motodlahy na 30°. Bola to v mieste kde mám dlahu pri kolene taká bolesť, až mi slzy tiekli....no potom to už bolelo menej. Ale ja som si aj vlani platila súkromnú fyzioterapeutku, ktorá ku mne chodila a zavolala som ju aj teraz. Cvičíme hodinu raz v týždni. V podstate mi vždy pridáva cviky..a ja ich potom 2 x za deň cvičím sama.Takže cvičím doobeda aj poobede asi po hodine..niekedy aj viac. Tiež chladím tými zmrzlinami. No ja sa ešte na tú nohu nesmiem postaviť..až za 4 týždne..keď pôjdem na kontrolu a urobia rontgen. Takže ja stále skackám na barlách a zdravej nohe.
Do nemocnice na rehabilitačné pôjdem aj ja...do Šace , ale až ako sa budem môcť postaviť na tú nohu. Údajne sa tam dlho teraz čaká...volala mi kamoška, že ženy na prijatie čakali aj dva mesiace. Takže asi mi iné neostáva len cvičiť doma....tá motodlaha by sa zišla..ale u nás to nemajú v nemocnici.
Som už v podstate 4 týždne od operácie...bolí to koleno na dotyk...neviem si ani na bok ľahnúť, len keď si to vypodložím vankúšom. A keby len koleno..ale celá noha.
Takže chce to len cvičiť a cvičiť..a trpieť...
No keď porovnám s vlaňajšou operáciou...tak to bolo nič oproti tomuto...noha nebolela vôbec, len opúchala až do jesene.
A ešte sa chcem spýtať, brali ste wobenzym?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať