Zavrieť

Porady

nepravidelna preprava osob (nie taxi)

chcel by som sa opytat ako je to s osobnou prepravou osob, ale nie TAXI... hlavne sa mi jedna o oznacenie, ci je vobec povolene oznacenie tabulkou na streche, akurat namiesto TAXI tam je tel.cislo. Nemam sa kde informovat , tak Vas prosim o radu ...dakujem
Naposledy upravil Dav : 29.10.10 at 04:47
Usporiadat
Kuriér Kuriér

Kuriér je offline (nepripojený) Kuriér

Dav Pozri príspevok
Prajem Ti úspech v podnikaní, spokojných zákazníkov a všetky kilometre bez nehody.
Dakujem a dakujem Ti aj za čas, ktorý si venovala mojim otázkam a za trpezlivosť. Veľmi si mi pomohla. Ked ešte budem mať nejakú otázku, tak sa na Teba ešte môžem obrátiť?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Kuriér Pozri príspevok
Dakujem a dakujem Ti aj za čas, ktorý si venovala mojim otázkam a za trpezlivosť. Veľmi si mi pomohla. Ked ešte budem mať nejakú otázku, tak sa na Teba ešte môžem obrátiť?
Samozrejme. Ak budem vedieť, poradím.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

zaujimalo by ma, co sa da na tuto nepravidelnu cestnu dopravu pouzit aj dotacia z UP, ako doplatok k svojim peniazom na kupu auta.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
nedá...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

linko1 Pozri príspevok
nedá...
A to uz preco? Ved ide o zriadenie SZCO a tam sa dotacia dava, ak sa chce zaoberat prepravou, tak auto je nutnost, nie?
Odpovie mi niekto kompetentny?,
Naposledy upravil alaya1 : 21.06.09 at 10:40
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
dotáciu je možné požiť len do celkovej výšky cca 30000 korun /neviem koľko je to teraz presne eur/ na jeden kus! toho čo chcete aby vám na to dotáciu dali
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

linko1 Pozri príspevok
dotáciu je možné požiť len do celkovej výšky cca 30000 korun /neviem koľko je to teraz presne eur/ na jeden kus! toho čo chcete aby vám na to dotáciu dali
Takze, ak chce niekto prevadzkovat ako zivnostnik taxi, nema narok? Ved nic ine, ako auto mu netreba. To je ale blbost.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
tak blbosť to nie je len treba hľadať odpovede...
http://www.porada.sk/t99300-peniaze-...e-na-auto.html
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

linko1 Pozri príspevok
tak blbosť to nie je len treba hľadať odpovede...
http://www.porada.sk/t99300-peniaze-...e-na-auto.html
tak dakujem, no ten link mi velmi nepomohol, aj tak vdaka.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Dav Pozri príspevok
Takíto nepravidelní prepravcovia majú v ŽL uvedený predmet činnosti: Neverejná osobná cestná motorová doprava s vozidlami do 9 miest vrátane vodiča.

Takže, kým si sadneš do auta, vybavíš si ŽL, pribalíš PPD, oznámiš, že budeš plátca dane z motorových vozidiel, a môžeš rozvážať ľudí. Ak nebudeš stačiť, zamestnaj si šoféra. Prihlás sa ako zamestnávateľ(ZP, SP, DÚ).
Moje doporučenie : 1.Poisti aj prepravované osoby.
2. Vieš, ono keď nemáš auto a potrebuješ kdesi ísť, napríklad v sobotu do susednej obce,... nie je to zlý podnikateľský nápad. Alebo taká dodávočka, keď ide 5 minút pred autobusom, a si v cieli lacnejšie ako busom, rýchlejšie o všetky možné zastávky...
Pekne to pises ale netraba zabudat na konkurenciu a to v podobe taxikarov a v neposlwdnom rade aj vodicov SAD! Ta zruinuju, ze im beries kseft, a mozu ti aj podpaltit v tom horsom pripade auto. U nas to jeden robil, ze chodil pred busom s dodavkou a bral ludi ale ten natlak na neho... Aj ked je pravdou, ze nemal na to ZL a ani ziadne povolenie. Ale aj tak...
Ale pravdu povedat aj ja o tom rozmyslam
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Este sa chcem k tomu opytat, ze ake ceny by sa cca mali dat za odvoz? Lebo ked sa zamyslite napr nad tym, ze veziete niekoho napr 35km a bus stoji cca 2€, tak ten clovek vam asi nepojde za 4€, ked sa moze zviest busom nie??? V meste je to ine a aj ovele lepsie sa da zarobit na vozeni ludi
0 0
panslav panslav

panslav je offline (nepripojený) panslav

chcel by som sa pre istotu opytat musi to byt auto len do 8+1 osob ? alebo to mozen byt aj naprilad 14 miestny mikrobus ?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

panslav Pozri príspevok
chcel by som sa pre istotu opytat musi to byt auto len do 8+1 osob ? alebo to mozen byt aj naprilad 14 miestny mikrobus ?
Pri voľnej živnosti je uvedené, že je do maximálne 8 osôb mimo vodiča
http://www.civil.gov.sk/archiv/p09/p09-05.shtm
1 0
jurga jurga

jurga je offline (nepripojený) jurga

Nepočúvaj hlúposti.Už sa pripravujú opatrenia na zamedzenie.Prvé vyhl.464/2009 z 3.11.2009 §7 odst.3 dodatočne montované svetelné zariadenia len hasiči,sanitky,busy a taxi.Nemôžeš to mať na streche ani zhasnuté.U nás to poliši vyriešili za 2 dni.Ď alšie je v pripomienkovom konaní bude musieť byť písom.objednávka a faktúra.Takže radšej taxi. Ja to robím 20r.poznám každý zákon záleží na úradoch,čo tolerujú,ale taxikári sa búria.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Paplusko Pozri príspevok
Čo potrebujem, keď chcem rozšíriť živnosť na prepravu osôb?
Poradí niekto?

Ďakujem
Ak si fyzická osoba - ísť na živn. úrad s 3.- Eurovým kolkom. Len vypísať žiadosť a počkať max. 5 dní a môžeš podnikať, ak si právnická osoba - rozhodnutie o rozšírení predmetu podnikania, so zápisnicou alebo rozhodnutím jediného spoločníka tak isto na živnostenské a potom na zápis zmeny do OR.
0 0
prevozník prevozník

prevozník je offline (nepripojený) prevozník

pekny den.
Mal by som aj ja otazocku. Co potrebuje vodic, pocul som ze nejake vysetrenia od psychologa a doktora.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
prevozník Pozri príspevok
pekny den.
Mal by som aj ja otazocku. Co potrebuje vodic, pocul som ze nejake vysetrenia od psychologa a doktora.
Prosím ????

V rámci voľnej živnosti, aby ju vykonával nepotrebuje nič. No keď je vodič z povolania, možno by mal mať zdravotnú prehliadku ako ako vodič, či je vôbec schopný takú činnosť vykonávať.
0 0
dablisko dablisko

dablisko je offline (nepripojený) dablisko

Dobrý ja bi som chcel vediet potrobne ako najprv začať,kam najprv zaist na aky prislusní urad(y),aby som mohol podnikať ako nepravidelná preprava osôb(nie taxi)?a ako viesť evidenciu pre dane a pod.,a ako alebo kde získať prehlad o cenách (podla coho si vytvoriť cenovy sadzobník za 1km jazdy)????
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

dablisko Pozri príspevok
Dobrý ja bi som chcel vediet potrobne ako najprv začať,kam najprv zaist na aky prislusní urad(y),aby som mohol podnikať ako nepravidelná preprava osôb(nie taxi)?a ako viesť evidenciu pre dane a pod.,a ako alebo kde získať prehlad o cenách (podla coho si vytvoriť cenovy sadzobník za 1km jazdy)????
Zájsť na živnostenský úrad, zapisovať si príjmy a výdavky napr. do excelovskej tabuľky priebežne. Ceny získaš tak, že sa ako zákazník odvezieš s niektorými už existujúcimi prepravami, spočítaš si vlastné náklady prevádzky, a zistíš, či sa do podobnej sumy zmestíš.
0 0
dablisko dablisko

dablisko je offline (nepripojený) dablisko

Dakujem vopred za radu (rady),a zapisovať to do tabulky excelovej priebežne ako často?(kazdým dnom ,týždnom a pod.)a ako je to stou prislusnou dotáciou na zacatie podnikania ked o nu zažiadam na UP,a schvália mi hu vo vyške.......danéj priklad,Môžem ju použiť na zakupenie auta na toto podnikanie a odpísať ho potom vdani????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať