Zavrieť

Porady

nepravidelna preprava osob (nie taxi)

chcel by som sa opytat ako je to s osobnou prepravou osob, ale nie TAXI... hlavne sa mi jedna o oznacenie, ci je vobec povolene oznacenie tabulkou na streche, akurat namiesto TAXI tam je tel.cislo. Nemam sa kde informovat , tak Vas prosim o radu ...dakujem
Naposledy upravil Dav : 29.10.10 at 04:47
Usporiadat
42BOJKO 42BOJKO

42BOJKO je offline (nepripojený) 42BOJKO

Tak všetkým čo chcú podnikať v nepravidelnej cestnej doprave do 9 miest tak som dnes vybavil ten žl a bola zmena názvu ale že vraj to je to isté bolo my povedané tak neviem presne znenie budem vedieť v piatok idem po žl
0 0
42BOJKO 42BOJKO

42BOJKO je offline (nepripojený) 42BOJKO

Ziadne svetelne od značenie nemôžeš mať,stačí žl ,mat auto a platiť cestnú daň aj bločky a hurá do prace?
0 0
42BOJKO 42BOJKO

42BOJKO je offline (nepripojený) 42BOJKO

Tak zdravím všetkých podnikavých v Cestná doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenie.Toto je správny výraz na žl lebo dnes som bol po žl a v paragrafe 168/1996 som prečítal staršie znenie a to Osobnú cestnú dopravu vykonávanú cestnými osobnými vozidlami,ktorá celková obsaditeľnosť nepresahuje 9 osôb vrátane vodiča s výnimkou vozidiel Taxi služby. Neviem mam z toho trochu strach ale ukáže prax.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
42BOJKO Pozri príspevok
Tak zdravím všetkých podnikavých v Cestná doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenie.Toto je správny výraz na žl lebo dnes som bol po žl a v paragrafe 168/1996 som prečítal staršie znenie a to Osobnú cestnú dopravu vykonávanú cestnými osobnými vozidlami,ktorá celková obsaditeľnosť nepresahuje 9 osôb vrátane vodiča s výnimkou vozidiel Taxi služby. Neviem mam z toho trochu strach ale ukáže prax.

Cestná motorová doprava vykonávaná
osobnými vozidlami do 9 miest na sedenie Takto to je správne
0 0
42BOJKO 42BOJKO

42BOJKO je offline (nepripojený) 42BOJKO

Máš pravdu píšem to na začiatku svojej porady a to za tým paragrafom 168/1996 to je znenie toho paragrafu.
0 0
panslav panslav

panslav je offline (nepripojený) panslav

jurga Pozri príspevok
Nemáš.Ak myslíš označenie na streche,ktoré bude akekoľvek svietidlo,tak vyhláška 464/2009 §7 jasne stanovuje,kto môže mať na vozidle dodatočne montované svetelné zariadenie a nezáleží na tom,či svieti alebo nie.Preprava tam nie je.Môžeš byť len polepený reklamou.Preprava nemusí mať na dverách nič,lebo sa jej netýka zákon 168/1996 a jeho novelizácie.Je to hneď na začiatku.
si si isty? v nasom mieste maju svetiace oznacenie na strecha rozne auta, donaska pizze, preprava osob, a policajtom to nevadi . dokonca vyzaduju aby to svietilo v noci.
0 0
jurga jurga

jurga je offline (nepripojený) jurga

panslav Pozri príspevok
si si isty? v nasom mieste maju svetiace oznacenie na strecha rozne auta, donaska pizze, preprava osob, a policajtom to nevadi . dokonca vyzaduju aby to svietilo v noci.
Vyhláška 464/2009 §7 ods.3
(3) Na vozidlá možno dodatočne montovať svetelné
zariadenia na označenie vozidiel taxislužby, autoškoly,
sanitných vozidiel, hasičských vozidiel a vozidiel hromadnej
osobnej dopravy, napríklad presvetlené smerové
a číselné tabule. Na sanitných vozidlách sa pripúšťa
použitie označenia svetelným nápisom „AMBULANCIA“
a na hasičských vozidlách sa pripúšťa použitie označenia
svetelným nápisom „HASIČI“ svietiacim dopredu
neprerušovaným bielym svetlom alebo červeným svetlom,
ktoré smie byť v činnosti výhradne pri použití
zvláštnych výstražných zariadení. Tieto nápisy svietiace
dopredu môžu byť vyhotovené aj zrkadlovo. Montáž
je možná iba za predpokladu, že nebudú vyžarovať
v uhle 15  smerom von od obrysu vozidla dopredu červené
svetlo a dozadu biele svetlo okrem nápisu „AMBULANCIA“
a „HASIČI“ spoločne s použitím zvláštnych výstražných
zariadení.

Ak to nevadí policajtom,neznamená to,že to nevadí taxikárom.U nás to policajti na podnet taxi vyriešili za pár dní.
0 0
panslav panslav

panslav je offline (nepripojený) panslav

zaujimave. ale inak zhaznute to mozu mat, ved ked je to zhasnute nieje to svetelne zariadenie a existuju aj terciky ktore vobec nesvietia.
0 0
jurga jurga

jurga je offline (nepripojený) jurga

panslav Pozri príspevok
zaujimave. ale inak zhaznute to mozu mat, ved ked je to zhasnute nieje to svetelne zariadenie a existuju aj terciky ktore vobec nesvietia.
Vyvetlenie nášho DI je také,že svetelné zariadenie to je aj keď nesvieti.Ak je tam žiarovka,LED, atd. a je to skrátka svietidlo,je to dodatočne montované svetelné zariadenie aj keď je vypnuté,alebo nefunkčné.
U nás s tým začali prepravy a mali tam napísané FAXI,TAXIK a pod.
Po tejto vyhláške to skončilo.
0 0
42BOJKO 42BOJKO

42BOJKO je offline (nepripojený) 42BOJKO

Zdravim vas pani,to svetlo o ktorom je taka debata je asi problem lebo k tomu vsetkemu musi byt certifikovane ak je certifikat tak moze bzt na aute .
0 0
jurga jurga

jurga je offline (nepripojený) jurga

42BOJKO Pozri príspevok
Zdravim vas pani,to svetlo o ktorom je taka debata je asi problem lebo k tomu vsetkemu musi byt certifikovane ak je certifikat tak moze bzt na aute .

Čitaj príspevok 88 a 90.Môžeš tam mať aj guľomet,ale bude to stále v rozpore s vyhláškou 464/2009. V § 7 máš vymenované,kto môže mať na vozidle dodatočne montované svetelné zariadenie.Napíš na prezídium pol.zboru,radový policajt tieto detaily neovláda.
0 0
maiky maiky

maiky je offline (nepripojený) maiky

cca 70 eur predava to firma tagman bratislava ,,,skus goooglit
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Zdravím, prešiel som si celú tému ale nikde som nenašiel odpoveď na jednu vec (možno som zle čítal, neviem).

Ide o to, že prišiel za mnou živnostník, ktorý vykonáva nepravidelnú osobnú prepravu o ktorej tu je reč, aby som mu spravil DP za minulý rok. Doniesol mi hŕbu pokladničných blokov za PHM, nejaké náhradné diely a pod. Ale priniesol len pár príjmových pokladničných dokladov. Keď som mu povedal, že oproti nákupu PHM má veľmi málo príjmov, tak povedal, že v tomto podnikaní (nepravidelná preprava osôb) sa PPD vyplňuje len ak si to zákazník vyžiada. Inak nemusí žiadny doklad evidovať. Nevedel mi ale povedať podľa akého zákona alebo vyhlášky toto platí.

Mne sa to moc nezdá, to by teoreticky nemusel priznať žiadny príjem. Viete mi niekto povedať, či je to pravda a ak áno, kde by som to našiel v zákone. Ďakujem.
0 0
jurga jurga

jurga je offline (nepripojený) jurga

Lubo44 Pozri príspevok
Zdravím, prešiel som si celú tému ale nikde som nenašiel odpoveď na jednu vec (možno som zle čítal, neviem).

Ide o to, že prišiel za mnou živnostník, ktorý vykonáva nepravidelnú osobnú prepravu o ktorej tu je reč, aby som mu spravil DP za minulý rok. Doniesol mi hŕbu pokladničných blokov za PHM, nejaké náhradné diely a pod. Ale priniesol len pár príjmových pokladničných dokladov. Keď som mu povedal, že oproti nákupu PHM má veľmi málo príjmov, tak povedal, že v tomto podnikaní (nepravidelná preprava osôb) sa PPD vyplňuje len ak si to zákazník vyžiada. Inak nemusí žiadny doklad evidovať. Nevedel mi ale povedať podľa akého zákona alebo vyhlášky toto platí.

Mne sa to moc nezdá, to by teoreticky nemusel priznať žiadny príjem. Viete mi niekto povedať, či je to pravda a ak áno, kde by som to našiel v zákone. Ďakujem.
Typický príklad podvodníka.Taxi dáva potvrdenie na vyžiadanie!! Preprava na každú jednu jazdu!!! Tvoj živnostník je normálny klamár a zlodej,lebo iba berie peniaze a nič neeviduje.A ešte klame,že nemusí.Nemá taxameter,to znamená,že za celý rok ak nevydá ani jeden PPD tak nič nezarobil? Zlodej.
Som tu pod svojím menom a na základe toho,čo píšeš verejne hovorím,je to zlodej.Zák. 168/1996 sa na jeho prepravu nevsťahuje,to znamená,že musí vydávať PPD!!!!!!!!!!!!!!
0 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

Dobrý deň.
Aj ja by som mala ohľadbe neprav.prepravy otázky. Tiež by som mala robiť DP no PPD sú a tiež bločky na PHM. Má klient súkromne vozidlo nezaradené do majetku. Keď som sa spýtala koľko km najazdil tak povedal že on nemusí mať km. Čo natankoval mám mu zúčtovať a nechce ani náhradu za km.V JU mu nemôžem nahrať skutočný nákup podľa blokčov musí to prejsť cez km. Neviem či dobre uvažujem ešte som takéhoto neučtovala. Súčiastky na opravu a DMV mu teiž nemôžem zúčtovať????
Prosím potvrdiť moje vízie alebo poradiť ako mám na to ísť.
A tiež si môže uplatniť len 80 % keď nemá knihu jázd.?????

Ďakujem dopredu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

batorek Pozri príspevok
Dobrý deň.
Aj ja by som mala ohľadbe neprav.prepravy otázky. Tiež by som mala robiť DP no PPD sú a tiež bločky na PHM. Má klient súkromne vozidlo nezaradené do majetku. Keď som sa spýtala koľko km najazdil tak povedal že on nemusí mať km. Čo natankoval mám mu zúčtovať a nechce ani náhradu za km.V JU mu nemôžem nahrať skutočný nákup podľa blokčov musí to prejsť cez km. Neviem či dobre uvažujem ešte som takéhoto neučtovala. Súčiastky na opravu a DMV mu teiž nemôžem zúčtovať????
Prosím potvrdiť moje vízie alebo poradiť ako mám na to ísť.
A tiež si môže uplatniť len 80 % keď nemá knihu jázd.?????

Ďakujem dopredu
Doplň prosím predmet podnikania živnostníka
0 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

nepravidelná osobná cestná doprava vykonávana cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta vodiča najviac 8 miest na sedenie.

Toľko som okolo toho čítala už na porade, že vôbec sa stým neviem pohnúť. ďakujem vopred
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

batorek Pozri príspevok
nepravidelná osobná cestná doprava vykonávana cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta vodiča najviac 8 miest na sedenie.

Toľko som okolo toho čítala už na porade, že vôbec sa stým neviem pohnúť. ďakujem vopred
Vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku môže byť používané živnostníkom len na pracovné cesty. Pokial má prepravu v ŽL, malo by byť zahrnutné do obchodného majetku.

Na porade sa táto téma niekolkokrát rozoberala - skús pohladať. Videla som aj stanovisko DR SR.
0 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

Na základe čoho mu to zaradím do majetku, cenu odhadom ???to nemá nové auto, tam by mali byť aj odpisy ???
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

batorek Pozri príspevok
Na základe čoho mu to zaradím do majetku, cenu odhadom ???to nemá nové auto, tam by mali byť aj odpisy ???
Nezáleží na fyzickom veku auta, ale kedy ho ziskal do vlastníctva. Ak je auto vo vlastníctve viac ako 4 roky, odpisy už uplatňovať nemôžeš. VOZD sú náklady na prevádzku, poistné, daň z motorových vozidiel...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať