Zavrieť

Porady

Usporiadat
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Ďakujem pekne. Ktorý § hovorí, že po zaplatení? keď čítam § 51, ods.1 písm. d, tak ten hovorí, " ak má doklad potvrdený colným úradom" a ten máme v 5. mesiaci
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
gita Pozri príspevok
Ďakujem pekne. Ktorý § hovorí, že po zaplatení? keď čítam § 51, ods.1 písm. d, tak ten hovorí, " ak má doklad potvrdený colným úradom" a ten máme v 5. mesiaci
hovorí o tom § 49 ods. 2 písm. d)
0 0
j.u.l.i.a j.u.l.i.a

j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac
Prosím Vás,
dá sa uplatniť vrátenie cla na materiál dovážaný z tretích krajín ak výrobky vyrobené z tohto materiálu predávame v rámci SR a ČR?
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

Ahojky, prosím Vás, ak som doviezla tovar z Číny, faktúra bola vystavená v 11.-tom mesiaci 2008, špeditérska firma mi poslala oznámenie o vzniku colného dlhu v januári 2009, ten bol okamžite uhradený, z colnice zatiaľ nič neprišlo, v ktorom mesiaci mi to ovplyvní DPH?
Dik
0 0
dasasopi dasasopi

dasasopi je offline (nepripojený) dasasopi

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Slovenská firma s.r.o. kupovala kamióny z tretej krajiny. Preclievali ich v Rakúsku a tam sa aj platilo DPH. V JCD sme nemali uvedené žiadne dly ani clo ani DPH. Slovenská firma už len uviedla výšku DPH vo výkaze DPH plusom aj mínusom.Takto doviezli asi 10 kamiónov. Teraz chceli doviesť jedenásty a na colnom úrade im vraveli že majú doniesť doklad o zaplatení DPH. JCD vyzerá ako predtým clo nula, DPH nula. Rakúska colnica ho postila do voľného obehu. Neviete náhodou či nebola nejaká zmena v zákone o dovoze z tretích krajín,ale aj tak tomu nerozumiem že chcú odo mňa niečo čo nemám vymerané na JCD. Skúste mi prosím poradiť. Dáša
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Na ktorý riadok DP ide fa za leteckú prepravu tovaru z Chiny?
0 0
tigaki tigaki

tigaki je offline (nepripojený) tigaki

Prosím poraďte ako zaúčtujem v JU zaplatenú zálohovú faktúru za tovar do tretích krajín a následne ostrú faktúru. Ďakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, prosim poradi mi niekto ohladne dovozu tovaru zo Svajciarska. S dovozom vobec nemam skusenosti. Mam v rukach fakturu vyst. 25.9.09, postou odosl.30.9.09, prevzatie na poste v 10/2009. Zasielka bola v prepocte 147 EUR. K fakture mam zolldokumente. Zasielky postou vraj prejdu kontrolou na colnici, tym ze bola suma pod 150 EUR tak to islo na postu v mieste sidla. Co teraz s tym, odberatel ma dan.povinnost kedy, asi v 10/2009, aspon myslim ze by to malo ist podla §21 a).? na fakture mam poznamku ze dane, cla a vsetky poplatky je na ucet kupujuceho.
Naposledy upravil nika.sum : 19.10.09 at 07:39
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Prosim neviete mi nikto poradit. Volala som aj na DU, ale mala som pocit, ze to pani ovlada asi tak ako ja.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Naozaj sa nenajde nikto kto mi poradi, ja viem ze sa asi pytam jednoduchu vec, ale este som s tymto nerobila a nechcem spravit chybu. Moze to byt takto:
kedze mi tovar prisiel v 10/2009, nebol precleny ani colnym uradom nebola urcena DPH, dam to do 4.Q/2009 danova pov. a tiez budem mat narok na odpocet podla §49. Prosim opravte ma ked sa mylim.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Nika, treba to vycliť, zaplatiť DPH z dovezeného tovaru. Mala by si mať dovozné JCD. Ak je tovar iba do 150 EUR, tuším je tam výnimka, ale keď si dobre pamätám, to neplatí pre podnikateľské subjekty. Niekedy bolo oslobodenie do 6000 SK, ale to je induviduálne. Nárok na odpočítanie dane máš v tom zdaňovacom období v ktorom zaplatíš DPH colnému úradu.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Ešte dodám, vycliť to treba do 5 dní. Ináč budete platiť pokutu a poplatky za správne konanie.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

kalkulka Pozri príspevok
Nika, treba to vycliť, zaplatiť DPH z dovezeného tovaru. Mala by si mať dovozné JCD. Ak je tovar iba do 150 EUR, tuším je tam výnimka, ale keď si dobre pamätám, to neplatí pre podnikateľské subjekty. Niekedy bolo oslobodenie do 6000 SK, ale to je induviduálne. Nárok na odpočítanie dane máš v tom zdaňovacom období v ktorom zaplatíš DPH colnému úradu.
Takze, volala som na colny urad. Asi sa stal omyl ked to klientovi prislo priamo na obyc.postu. Musi s tym ist na colnicu, clo asi platit nebude ale DPH mu musia vycislit, ma si priniest JCD. Takze klient je uz informovany, vsetko daju do poriadku a ku mne sa snad dostanu kompletne papiere na zauctovanie :-). Dakujem za pomoc.
Naposledy upravil nika.sum : 20.10.09 at 10:32
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Nemáš za čo, rado sa stalo. Dík za bodík.
0 0
tigaki tigaki

tigaki je offline (nepripojený) tigaki

Poradí mi niekto, ako zaúčtovať zaplatenú zálohu za tovar do tretích krajín ? Jeto VOZD ? Prosím poraďte.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Aky postup ma zvloti podnikatel v nasledujucom pripade:?
Vycestuje do Afriky (cize mimo EU) a za hotovost nakupi oblecenie u viacerych predajcov. Ti mu vystavia pokladnicny doklad. Aky je dalsi postup co s tovarom?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Zákon o DPH
§ 12
Dovoz tovaru

Dovozom tovaru je vstup tovaru z územia tretích štátov na územie Európskych spoločenstiev. Pri dovoze tovaru do tuzemska sa na daň vzťahujú ustanovenia colných predpisov, ak tento zákon neustanovuje inak.


Tovar treba precliť a na základe JCD sa odvedie DPH.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Z akej hodnoty ho colnici preclia? Z tej co bude na tom nakupnom blocku alebo z nejakej ich "tabulkovej" hodnoty?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Nie som si istá, či pri dovoze môže byť tovar nakúpený na bločik, skôr na faktúru a clo a DPH sa počíta z hodnoty tovaru na faktúre.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Ma niekto skusenost pri dovoze tovaru z Afriky?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať